reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Dyskryminacja
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skd: Reykjavik
PostWysany: 23 Sie 2007, 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a o co chodzi z ta gazeta?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
monika

Doczy: 09 Lip 2007
Posty: 45
Skd: REYKJAVIK
PostWysany: 23 Sie 2007, 17:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba o to ale nie jestem pewna.
http://mslowinska.spaces.live.com/photos/cns!3FD37E9083A9FF5C!2131/
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
monika

Doczy: 09 Lip 2007
Posty: 45
Skd: REYKJAVIK
PostWysany: 23 Sie 2007, 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

źle sie wkleił link ale z boku są odnośniki do sesji do tego pisma z mieszkania polaków
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skd: Reykjavik
PostWysany: 23 Sie 2007, 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a kto jest na tych zdjeciach?
szczerze to nie wiedzialam ze nawet robili taka sesje dla naszych.

Oby plusy nie przyslonily nam minusow!

Ogolnie fajne w domku moze na kawke nas zaprosza?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 26 Sie 2007, 0:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
I co z tego? To NIGDY nie może być powód do wrogości i nienawiści.
Dajecie przykłady, więc ja też dam: wyobraźcie sobie, że do Polski przyjeżdża studiować jakiś pigmej z Afryki. Nie jadł widelcem i łyżką, nie umie siedzieć na krześle, nie nosił nigdy butów, nie brał prysznica itd.
Czy będziemy go traktować wrogo, czy raczej zaopiekujemy się nim i będziemy przymykac oko na jego "dzikie" maniery? Już nie wspomnę o tym, że ten pigmej, mimo swej kulturowej odmienności jest całkiem inteligentny i można z niego zrobić ludzi Smile
Wrogość to przyznanie się do własnej dzikości. Ten kto jest wrogi i nienawidzi, ten właśnie pokazuje, że powinno się go zamknąć w klatce.


no i dla wielu, ograniczonych niestety ludzi, z tego wlasnie wzgledu ze nie jadl widelcem itd, bedzie asfaltem a nie czlowiekiem, ktorego nalezy trzymac w klatce...

Odżajer Egzegeta napisa:
Trzeba jednak pamiętać o drugiej stronie medalu. Jak już pisałem, wielu Polaków (ze względu na historię) ma w sobie dużą dawkę nieufności i podejrzeliwości. Ktoś się do nas miło uśmiecha, a my myślimy, że z nas szydzi. Tak więc jakiś spory kawałek tej dyskryminacji, to może być wytwór naszej wyobrażni skażonej lękiem.


nie spory a wlasnie w 100% nietolerancja z tego wynika...

Odżajer Egzegeta napisa:
Wy się nie przejmujcie ludzie. Żyjcie normalnie i uśmiechajcie się do sfrustrowanych Islandczyków. Jeśli Wy będziecie normalni i dojrzali, to niedojrzałość Islandczyków (lub innych Polaków) będzie w Was powodować tylko odruch litości. Bo czyż to nie smutny obraz: człowiek zżerany przez irracjonalne lęki?


to raczej nie islandczycy a polacy sa niedojrzali. islandczycy maja spory bagaz doswiadczen, moze troszke wiekszy niz polacy, w kwestii imi i emigracji... & czesto rzekoma niechec do obcych to po prostu niezrozumiane zarty powiedziane raczej nie w zlej woli...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 27 Sie 2007, 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja znałam do tej pory Islandię głównie na obserwacji mego środowiska. Teraz gdy moje starsze dzieci przeniosły się do Reykiawiku nie patrzę tak już przez różowe okulary na zachowanie się niektórych Islandczyków. Moja córka bardzo dobrze zdała testy w szkole podstawowej i bez problemu dostała się do bardzo dobrej szkoły średniej w stolicy i tu niespodzianka!!!!! Ponieważ dziewczyna najlepiej rozumie matematykę i ma najlepsze wyniki akurat na tym polu więc... Szkoła doszła do wniosku ,że nie musi dalej się jej uczyć. Córka zaprotestowała , bo to jej ulubiony przedmiot. A ta pani powiedziała, że jak jest taka mądra to niech sobie poczeka , to może ewentualnie po świętach znajdzie się dla niej miejsce i zasugerowała , żeby nie była aż tak ambitna i mądrzejsza od jej Islandzkich rówieśników. Dla mnie takie postępowanie jest ... nie nie będę brzydko pisała. Mam nadzieję, że sprawa się wyjaśni jeszcze , ale niesmak długo mi pozostanie. Oczywiście nie uważam,że takie postępowanie jest nagminne. Ale jest mi bardzo smutno, bo ta kobieta jest właśnie odpowiedzialna w tej szkole , żeby córka jako obcokrajowiec dobrze się czuła w tym środowisku. a jeżeli już na początku pokazała swój stosunek do dzieci obcokrajowców to czarno to widzę. A jak wasze dzieciaki radzą sobie w szkole?
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skd: Reykjavik
PostWysany: 27 Sie 2007, 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak to samo mojemu bratu sie przytrafilo. mial 11 lat jak przyjechal i byl lepszy z matematyki o jakies 3 lata to go zapisali na dodatkowy islandzki a na matematyce siedzial i nic nie robil, pomimo ze byl w klasie matematycznej hehe.
po prostu oni maja taki poziom.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
narsiltm

Doczy: 15 Gru 2006
Posty: 186
Skd: Skądinąd.
PostWysany: 27 Sie 2007, 12:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To moze zalozymy LNRPWP(Lige Na Rzecz Poprawy Wizerunku Polakow)?Very Happy
_________________
Wczoraj(04.08.07), w godzinach wieczornych, para znanych bandziorów,
niejaki Samo Zycie i jego dziwka Głębsza Refleksja, po prostu - zabili mnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skd: Reykjavik
PostWysany: 27 Sie 2007, 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak wlasnie od razu cala partie! ale swoja droga przydalo by sie cos. moze jak ten konsulat juz tu bedzie to sie cos zmieni?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Arysta

Doczy: 22 Cze 2007
Posty: 80
PostWysany: 27 Sie 2007, 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byc może to jest jest jakis pomysł z tą paritą. Ostanio slyszę o samych burdach jakie wszczynają pijani Polacy. Podobno jakis islandczyk jest w ciężkim stanie. Ostanio znajomi Polacy chcieli jechać do jakiejś polskiej dykoteki (w Reykiawiku jest podobno) na to inni Polacy eee po co macie tam jechać chcecie dostać od pijanych Polaków. No i nie pojechali.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Basia

Doczy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skd: Reykjavik
PostWysany: 27 Sie 2007, 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Liga Na Rzecz Poprawy Wizerunku Polakow.

Statut:
1. Nie wstydzimy sie tego, kim jestesmy i co robimy.
2. Szanujemy sie.
3. Jestesmy gotowi poswiecic czas dla poprawy Wizerunku.
4. Lubimy inne nacje, jestesmy przyjaznie nastawieni do innych.
5....
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Basia

Doczy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skd: Reykjavik
PostWysany: 27 Sie 2007, 14:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazynko, a probowalas sama porozmawiac z ta nauczycielka? Moze jest cos o czym nie wiesz, a czego nie powiedziano, duzemu juz, ale jednak dziecku?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 27 Sie 2007, 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziś rozmawiałam o tym z moją koleżanką ( islandzką nauczycielką). Ma zadzwonić do tej szkoły i dowiedzieć sie więcej na ten temat. Wiem tyle, że Martyna razem z jaką Filipinką jako jedyne zostały bez matematyki i córka prosiła, że bardzo jej zależy na matematyce. Więc po dwóch dniach dowiedziała się ,że Filipinka bedzie miała matematyka, a ona nie bo i tak za mądra. Podobnie było z angielskim , Martyna jest dobra z angielskiego ale "orłem' to akurat nie jest w tym kierunku więc wsadzili ja na najwyższy poziom.Bo się biedulki pomylili. I jak tu zachowac spokój!
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 27 Sie 2007, 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

c.d.
5. Polubmy samych siebie
6. Nie szukajmy wciąż u siebie i innych rodaków wad.
7. Wiele narodów bardzo ceni i szanuje Polaków i trzeba to pamietać obowiązkowo!
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
narsiltm

Doczy: 15 Gru 2006
Posty: 186
Skd: Skądinąd.
PostWysany: 27 Sie 2007, 18:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawde mowiac ten pomysl chodzil mi po glowie juz od dluzszego czasu.

Dziewczynom dziekuje za podjecie tematu!Smile
_________________
Wczoraj(04.08.07), w godzinach wieczornych, para znanych bandziorów,
niejaki Samo Zycie i jego dziwka Głębsza Refleksja, po prostu - zabili mnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 27 Sie 2007, 19:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arysta napisa:
na to inni Polacy eee po co macie tam jechać chcecie dostać od pijanych Polaków.
Czyli istnieje taki naród co się zowie "Pijanipolacy". Prawdopodobnie pochodzą ci ludzie z Pijanipolacji. A jak wszyscy wiedzą Pijanipolacja leży między Wistulą a Żubrówką Very Happy

Rzygpospolita Pijanipolacka - oto pełna nazwa tego kraju. Mieszkańcy tego kraju są dzicy i groźni. Polski MSZ ogłosił, iż odradza komukolwiek podróżowanie po tym kraju, szczególnie bez uzbrojenia.
Na granicach polsko-pijanipolackiej żołnierze WOP otrzymali rozkaz strzelania do każdego Pijanipolaka, który zbliży się na odległość 500 m.

Rząd powaznie zastanawia się nad wypowiedzeniem wojny temu dziekimu krajowi. Cała ludzkość się wstydzi, że tacy ludzie chodzą po naszej wspólnej planecie.
Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 29 Sie 2007, 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po interwencji moich znajomych sprawa nagle stała się błacha. Miejsce na matematykę się znalazło i wyjasniła się sprawa angielskiego i Martynka jest bardzo dobrze traktowana. Bardzo się tym cieszę. Potwierdza się moja teoria ( i nie tylko moja), że znajomość języka islandzkiego bardzo się tutaj przydaje i oczywiście dobrzy znajomi. Jurto mała jedzie na wycieczkę szkolną i dobrze jest. lol
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Basia

Doczy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skd: Reykjavik
PostWysany: 29 Sie 2007, 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzisz, moze to tylko byl brak porozumienia? Trudno zakladac z marszu zla wole. Fajnie, ze wszystko dobrze sie skonczylo.
Pogoda nie najlepsza na wycieczki, ale w tym wieku to nie ma znaczenia. Fajnie sie razem moknie:)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
pedrotg

Doczy: 20 Sie 2014
Posty: 3
PostWysany: 20 Sie 2014, 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, że odkopuję trochę temat, ale ciekawi mnie jak wygląda sytuacja teraz? Wybieram się na Islandię niedługo i jestem ciekaw jakie jest nastawienie Islandczyków do Polaków obecnie? Zastanawiam się, czy kryzys też jakoś wpłynął na przekrój polonii w IS. Czy po otwarciu granic zjechało się tam towarzystwo dosyć szemrane i psuje nam opinię, tak jak np. w Anglii i Norwegii czy niekoniecznie?

Byłem pół roku w Norwegii i jakoś miałem poczucie, że Norwegom trochę miny rzedną jak się dowiadują, że jestem Polakiem, szczególnie wśród osób w średnim wieku. Specjalnie nie odczuwałem tego ze strony osób około dwudziestki.

Jak to wygląda na Islandii? Słyszałem o tej aferze z piętnastolatkiem i jego antypolskimi postami na myspace i ciekawi mnie czy wiek ma tu znaczenie, czy to jednostki są nastawione, powiedzmy, antypolsko. Znajomy Francuz napisał mi, że muszę się przygotować na otwartą wrogość, bo "Polacy są tu największą mniejszością i nie mają tendencji do zadawania się z miejscowymi".

Będę wdzięczny za odpowiedź!

Pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
robert007

Doczy: 17 Sie 2013
Posty: 103
Skd: Olsztyn , Kopavogur
PostWysany: 23 Sie 2014, 11:30    Temat postu: Re: Dyskryminacja Odpowiedz z cytatem

lovisa napisa:
Chce powiedziec ze na Isladni jest dyskrymiancja obcokrajowcow.
Coraz czesciej sie mowi o tym ze zaczynamy in przeszkadzac. Nawet dzis uslyszalam ze nie powinni mnie do szkoly wogole przyjac!
Czemu tak jest? Czy tez macie takie problemy a moze ich nie zauwazacie?
Uwazam ze mozesz wladac perfekt isladzkim a i tak nie bedziesz zaakceptowany przez wikingow. Nie ma sensu wogole sie im podlizywac. Kiedys chwalili nas za dobra i sumienna prace i byli ogolie mili do obcokrajowcow ale to sie niestety zmienilo. Owszem potrafia byc bardzo mili i serdeczni bo znam takie osoby ale zawsze czuje sie gdzies dystans do nas. Zaczyna mnie do dobijac, a zwlaszcza ich glupie pytanie: " dlaczego nie mowisz po islandzku" Wiekszosc ludzi niestety reaguje tym ze nie maja ochoty na islandzki. Ja juz tez nie....


To moze powiem pare slow
Jak wszyscy maja kase to dyskryminacja NIE ISTNIEJE, Ale tam gdzie zaczyna spoleczenstwo miec kasy mniej BIEDNIEJE powoli dyskryminacja sie zaczyna ciecia mniej kasy spoleczenswo zaczyna dla siebie byc uciazliwe, rywalizacja zazdrosc ZABIJA WSZYSTKO
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron