reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Kursy prawa jazdy na Islandii
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

W jakie dni tygodnia, według ciebie, powinien odbywać się kurs prawa jazdy kat. B w j. polskim?
W dni robocze
18%
 18%  [ 36 ]
W weekendy
81%
 81%  [ 154 ]
Wszystkich Głosów : 190

Autor Wiadomość
DarkAngelKate

Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 186
Skąd: KĂłpavogur
PostWysłany: 15 Lut 2009, 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zalezy z jakim instruktorem ma sie jazdy. Prawidlowo jest to 16 godzin, lecz sa instruktorzy ktorzy jesli widza ze dobrze ktos jezdzi jezdza 4 godziny bo po co sie meczyc przez 16 skoro ktos umie jezdzic. Jesli chodzi o teorie sa specjalne szkoly weekendowe po polsku. Lecz jest tez opcja jesli dany instruktor posiada w swoich papierach ze moze dawac lekcje, nie trzeba tracic czasu na chodzenie co weekend na lekcje. instruktor podczas jazdy udziela szkole i wpisuje ze szkola ukonczona. Jesli komus zalezy na szybkim i tanim zrobieniu prawojazdy posiadam numer do islandczyka ktory wlasnie w ten sposob prowadzi nauke jazdy, szybko, sprawnie, tanio i bez zbednego czasu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian

Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 51
Skąd: 20OS034
PostWysłany: 15 Lut 2009, 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No jeżeli ktoś 24 godziny nauki nazywa zbędnym siedzeniem to ja zaczynam się bać jacy kierowcy będą jeździć po drogach. Nauki nigdy zbyt wiele a na kursie zawsze można się dopytać i poprosić o dodatkowe wytłumaczenie zagadnienia osobę, która ma pojęcie na temat. Znam takich co nie przeszli kursu teoretycznego, bo właśnie taki "Islandczyk" dał im książkę i powiedział, że wystarczy się z niej się uczyć. Towarzystwo wyryło książkę na pamięć a potem się skarżyło się, że już czwarty raz razy zdaje i nie może zdać teorii. Rzeczywiście wychodzi taniej.

Patryk231 jeśli chcesz się dowiedzieć trochę więcej na temat prawa jazdy to sprawdź ten odnośnik tam znajduje się kilka informacji na temat prawa jazdy w Islandii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 15 Lut 2009, 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za link, troche sie mi rozjasnilo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
DarkAngelKate

Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 186
Skąd: KĂłpavogur
PostWysłany: 15 Lut 2009, 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze ja sprostuje swoja wypowiedz dla nie wiedzacych. Szkola prawa jazdy z instruktorem ktorego proponuje jest przeprowadzona nie z jakiejsc ksiazeczki ktora wrecza, tylko udziela tej szkoly podczas jazdy. nie kazdy ma ta mozliwosc zeby co tydzien chodzic na 4 godziny w sobote i w niedziele do szkoly, niektorzy maja rodziny, dzieci, zalezy im na tym czasie. A co do jazdy, to osoba ktora potrafi jezdzic doskonale, potrzebne jej sa tylko prawo jazdy nie musi przeciez tracic czasu na 16 godzin, wystarczy jej 4 czy 5.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian

Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 51
Skąd: 20OS034
PostWysłany: 15 Lut 2009, 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja rozwinę swoją wypowiedź. Jeśli przepisy wymagają jakieś minimum godzin to chyba nie dlatego, że komuś się tak przywidziało po zapaleniu skręta tylko na podstawie jakiś innych doświadczeń. Ale może się mylę. Rozumiem, że czas lepiej spędzić z rodziną, jeśli jednak mógłbym polemizować z tym twierdzeniem, w takim razie, według niego, wszelkie szkoły dla dorosłych są niepotrzebne, bo najlepiej oszczędzać czas i przyswajać wiedzę w jakiejś innej postaci, czy to cudownego promieniowania czy też wchłaniania wiedzy z pokarmu lub płynu. Wiele ludzi ma zawsze jakieś wymówki żeby się wyłgać. Niestety, żeby coś osiągnąć czasem trzeba coś poświęcić. Czy będzie to czas spędzony z rodziną, czy też nadgodziny w pracy to jest to zawsze bilans zysków i strat. Nie jest tego aż tak strrrrasznie dużo, żeby rodzina zaczęła za nami tęsknić. Na zajęciach często słyszę ciekawe tłumaczenia. A to nadgodziny, a to muszę gdzieś być lub wyjechać. Ja jestem twierdzenia iż, jeśli podejmujemy się czegoś to niestety czasem trzeba z czegoś zrezygnować, a więc przesunąć wyjazd lub odmówić chociaż raz albo dwa nadgodzin w weekend lub odmówić na zaproszenie na imprezę. Niestety to nie wychodzi jeśli chce się ciągnąć na raz przysłowiowe dwie sroki za ogon. Takie jest moje zdanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 15 Lut 2009, 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A ja rozwinę swoją wypowiedź. Jeśli przepisy wymagają jakieś minimum godzin to chyba nie dlatego, że komuś się tak przywidziało po zapaleniu skręta tylko na podstawie jakiś innych doświadczeń. Ale może się mylę. Rozumiem, że czas lepiej spędzić z rodziną, jeśli jednak mógłbym polemizować z tym twierdzeniem, w takim razie, według niego, wszelkie szkoły dla dorosłych są niepotrzebne, bo najlepiej oszczędzać czas i przyswajać wiedzę w jakiejś innej postaci, czy to cudownego promieniowania czy też wchłaniania wiedzy z pokarmu lub płynu. Wiele ludzi ma zawsze jakieś wymówki żeby się wyłgać. Niestety, żeby coś osiągnąć czasem trzeba coś poświęcić. Czy będzie to czas spędzony z rodziną, czy też nadgodziny w pracy to jest to zawsze bilans zysków i strat. Nie jest tego aż tak strrrrasznie dużo, żeby rodzina zaczęła za nami tęsknić. Na zajęciach często słyszę ciekawe tłumaczenia. A to nadgodziny, a to muszę gdzieś być lub wyjechać. Ja jestem twierdzenia iż, jeśli podejmujemy się czegoś to niestety czasem trzeba z czegoś zrezygnować, a więc przesunąć wyjazd lub odmówić chociaż raz albo dwa nadgodzin w weekend lub odmówić na zaproszenie na imprezę. Niestety to nie wychodzi jeśli chce się ciągnąć na raz przysłowiowe dwie sroki za ogon. Takie jest moje zdanie.


Racja, jednak jazda autem to powazna sprawa, nie to co kierowanie wozkiem z dzieckiem.
Kazdy ma swoje racje wiec nie ma o co sie spierac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Sebastian

Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 51
Skąd: 20OS034
PostWysłany: 15 Lut 2009, 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spoko. Wink Nie chcę się spierać. Czasem po prostu trochę mnie denerwuje sposób załatwiania przez innych pewnych spraw. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
DarkAngelKate

Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 186
Skąd: KĂłpavogur
PostWysłany: 15 Lut 2009, 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czasami ktos jest jest zmuszony zalatwic pewne sprawy tak a nie inaczej i niektorym to odpowiada po prostu. i oczywiscie zgadzam sie ze kazdy ma swoje zdanie, czasami lepsze czasami gorsze. ja apelowalam do zainteresowanych
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mĂłzg

Dołączył: 23 Gru 2008
Posty: 3
PostWysłany: 12 Mar 2009, 22:32    Temat postu: prawko Odpowiedz z cytatem

chcę zrobić prawo jazdy i nie zanam isladzkiego ani angielskiego prosze o pomoc na priv
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zuzula666

Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 410
Skąd: Reykjawik
PostWysłany: 13 Mar 2009, 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

www.islandzkieprawojazdy.prv.pl tu znajdziesz wszelkie info
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arina

Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 388
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 13 Mar 2009, 13:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie z Sebastianem, trzeba cos poswiecic , zeby cos osiagnac. Gdy ja robilam prawo jazdy majac 19 lat (zero islandzkiego ) to wygladalo to nastepujaco . Nauka jazdy z instruktorem w jezyku angielskim , nauka teoetyczna z ksiazki polskiej . Instruktor mowil , ze to ok . Znjoma znalazla tlumacza na egzamin teoretyczny . Tlumacz przyjechal nie przygotowany , nie zapoznal sie co bedzie tlumaczyl i nasza gupa nie zdala egzaminu . Pamietam jak dzis , nasz instruktor bardzo sie ty przejol . Poswiecil dla nas swoj czas , zorganizowal slajdy , filmy , krok po kroku omawialismy wszystko , co powinnismy dawno zrobic . Czyje zaniedbanie? Nasze i jego .My bo nie nalegalismy na nic a uwazalismy ,ze ksiazka polska wystarczy , jego bo byl zbyt poblazliwy ( bylismy jego pierwsza grupa obcokajowcow) . Gdy zdalismy , byl tak szczesiwy , ze gwizdzac spacerkiem poszedl do domu .
Dla mnie wniosek , jest prosty ........... zeby cos miec , trzeba sie do tego przylozyc , popracowac nad tym . Jesli ktos , kto zrobi szybko prawo jazdy ,czy jest swiadom co ma w reku , czy tak naprawde jest dobry kierowca?
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Justyna

Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 73
PostWysłany: 26 Mar 2009, 10:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak wiele pisze się o kursach na prawo jazdy, ale wszystkie informacje dotyczą głównie stolicy :-( Niestety mieszkam daleko od Reykjaviku. Najbliżej mam do miejscowości Saudarkrokur Kiedyś słyszałam że tam tez można zrobic prawo jazdy. Czy ktoś z Was może ma jakieś informacje na ten temat?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian

Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 51
Skąd: 20OS034
PostWysłany: 26 Mar 2009, 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Justyna napisał:
Tak wiele pisze się o kursach na prawo jazdy, ale wszystkie informacje dotyczą głównie stolicy :-( Niestety mieszkam daleko od Reykjaviku. Najbliżej mam do miejscowości Saudarkrokur Kiedyś słyszałam że tam tez można zrobic prawo jazdy. Czy ktoś z Was może ma jakieś informacje na ten temat?

To wszystko spowodowane jest tym, że w stolicy znalazł się ośrodek, który podjął się szkolenia w języku polskim i osoba, która stara się na bieżąco informować o tych rzeczach na stronie tegoż ośrodka. Jak na razie nie słychać o innych takich przedsięwzięciach w innych miejscowościach poza zajęciami sporadycznie odbywającymi się w Keflaviku. Słyszałem, że w Akureyri planowano organizowanie zajęć w języku polskim ale niestety nic więcej do mnie nie dotarło.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
3KO27
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 537
Skąd: z tamtąd
PostWysłany: 7 Kwi 2009, 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam..jestem zinteresowany zrobieniem kat.C+E lecz z tego co czytam musze mieć prawko kat.B...mam polskie ale żeby przystąpic do egz.na C
+E musz emieć wymienione na islandzkie...czy ktos wie gdzie mge wymienić prawko polskie na islandzkie,jak długo to trwa i ile kosztuje????????????????????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Sebastian

Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 51
Skąd: 20OS034
PostWysłany: 7 Kwi 2009, 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3KO27 napisał:
witam..jestem zinteresowany zrobieniem kat.C+E lecz z tego co czytam musze mieć prawko kat.B...mam polskie ale żeby przystąpic do egz.na C
+E musz emieć wymienione na islandzkie...czy ktos wie gdzie mge wymienić prawko polskie na islandzkie,jak długo to trwa i ile kosztuje????????????????????


Wymieniać nie musisz. Co musisz to dostarczyć dokument z Polski poświadczający autentyczność uprawnień. Dokument może być wydany przez urząd, który wydał twoje polskie prawo jazdy. Dokument ten składasz jako załącznik do wniosku o wydanie prawa jazdy w islandzkim urzędzie. Ważne jest, aby wniosek został złożony przed ustaleniem terminu egzaminu, inaczej nie będziesz mógł do niego przystąpić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
3KO27
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 537
Skąd: z tamtąd
PostWysłany: 8 Kwi 2009, 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aha,czyli do kursu(jazdy i teoria) nie jest mi potrzebny ten papier świadczący o legalności moje polskiego prawka???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
guga

Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 37
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 9 Kwi 2009, 8:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

licze test teoretyczny do lipca to praktyczny będę mogla zdawać we wrześniu?? Dziekuję
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
guga

Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 37
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 9 Kwi 2009, 8:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przepraszam mam kilka pytan. Czy to prawda że kwietniowe wyklady są ostatnimi w języku polskim?? i czy jesli pojdę na wyklady w języku angielskim to będę mogla zdawać testy po polsku?? Ile mam czasu od zdanego egzaminu z teorii by zdać egzamin praktyczny?? Dziękuję
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
MartaMar
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 21 Gru 2008
Posty: 13
PostWysłany: 13 Kwi 2009, 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szukam instruktora jazdy z Keflaviku lub okolic, chcem zdac prawko jak najszybciej i nie wiem gdzie szukac takich osob, czy zna ktos taka osobe najlepiej mowiaca po angielsku, prosze o pomoc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 13 Kwi 2009, 11:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.moli.is/~akais/index.php?option=com_content&view=article&id=55&Itemid=82
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Następny
Strona 8 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron