reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Kursy prawa jazdy na Islandii
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

W jakie dni tygodnia, według ciebie, powinien odbywać się kurs prawa jazdy kat. B w j. polskim?
W dni robocze
18%
 18%  [ 36 ]
W weekendy
81%
 81%  [ 154 ]
Wszystkich Głosów : 190

Autor Wiadomość
police55
Gość
PostWysłany: 27 Sie 2007, 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawo jazdy w rzeczywistości wydaje biuro o nazwie Syslumadurinn (albo podobnie, przepraszam jeśli coś przekręciłem). Polska być może nie jest na liście, ale panowie z policji drogowej uprzejmie proszą osoby stale zamieszkujące w Islandii o wymianę prawa jazdy na islandzkie. I dotyczy to wszystkich, bez wyjątku (nawet Amerykanów). Nie wiem ile dokładnie to kosztuje, zdjęcie potrzebne na pewno.
Powrót do góry
Sebastian

Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 51
Skąd: 20OS034
PostWysłany: 28 Sie 2007, 0:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak napisał police55 osoby na stałe zamieszkujące Islandię są w większości przypadków proszone o wymianę prawa jazdy na tutejsze. Jeśli chodzi o koszta to wydanie prawa jazdy kosztuje 3900 ISK. Aplikant potrzebuje na pewno jedno zdjęcie paszportowe do nowego dokumentu no i będzie najprawdopodobniej zmuszony zdać polski dokument przy odbiorze islandzkiego.

P.S. Do wszystkich zainteresowanych. Kolejny kurs prawa jazdy kategorii "B" odbędzie się już w połowie września. Będzie to kurs weekendowy, a więc wszystkich tych, którzy nie mogli uczestniczyć w kursach popołudniowych, serdecznie zapraszam. Przypuszczalna data rozpoczęcia kursu to sobota 16 września. Uprzejmie proszę o zapisywanie się w sekretariacie szkoły ponieważ liczba miejsc jest ograniczona.
_________________
Były wykładowca w ośrodku szkolenia kandydatów na kierowców.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
aguska27

Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 85
Skąd: Polska
PostWysłany: 28 Sie 2007, 14:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Super z tym kursem weekendowym w piatek jade sie zapisac. Dzieki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aniapl
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Skąd: był Reykjavik - teraz Polska
PostWysłany: 28 Sie 2007, 16:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś wie jak długo po kursie trzeba zaliczać jazdę?
Jak długo taki kurs jest ważny? Jeśli bym zrobiła go teraz to czy mogę iść na jazdę dopiero po pół roku?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sever

Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 10
PostWysłany: 24 Wrz 2007, 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak to jest z innymi miejscowosciami bo narazie to z tego co rozumiem jest mowa o RVK a ja raczej szukam cos w okolicach Selfoss tudziez Hveragerdi. Jak by ktos mial jakies info lub mogl mi powiedziec czy takie kursy sa tylko w RVK to bardzo bym byl wdzieczny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aguska27

Dołączył: 14 Sie 2007
Posty: 85
Skąd: Polska
PostWysłany: 24 Paź 2007, 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hejka
Tak sie zastanawiam za ktorym razem zdam egzamin teoretyczny na prawko bo za pierwszym razem wtopa pytania strasznie pogmatfane i niezrozumiale. Nauczylam sie testowych odpowiedzi ale to za malo niestety ksiazka ta tez nie przekazuje wszystkich info. Jestem zla bo nie wiem do konca z czego sie uczyc.
A jak tam Wam poszedl egzamin teoretyczny??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sebastian

Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 51
Skąd: 20OS034
PostWysłany: 6 Gru 2007, 21:21    Temat postu: Znalezione polskie prawo jazdy Odpowiedz z cytatem

Drodzy forumowicze.
Jestem w posiadaniu polskiego prawa jazdy, którego właścicielka przyjechała do Islandii ze Szczecina. Jeśli ktokolwiek stracił swoje lub zna kogoś kto zgubił ostatnio prawo jazdy, proszę o kontakt na PW.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 6 Gru 2007, 21:58    Temat postu: Re: Znalezione polskie prawo jazdy Odpowiedz z cytatem

Sebastian napisał:
Drodzy forumowicze.
Jestem w posiadaniu polskiego prawa jazdy, którego właścicielka przyjechała do Islandii ze Szczecina. Jeśli ktokolwiek stracił swoje lub zna kogoś kto zgubił ostatnio prawo jazdy, proszę o kontakt na PW.


Jesli masz dostep do konta bankowego przez internet to mozesz sprawdzic bo nazwisku ewentualny adres tej Pani, jesli nie ma Jej to moze ktos z Jej nazwiskiem tutaj mieszka - to bardzo mozliwe ze rodzina.
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
krystian_k

Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 3
Skąd: szczecin
PostWysłany: 3 Sty 2008, 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podczepię się pod temat, gdyż nie chcę zaśmiecać forum. Wybieram się na Islandię w celach zarobkowych, i chciałbym zadać następujące pytanie , czy posiadane Polskie Prawo Jazdy jest ważne czy też musiałbym wyrabiać dokument Islandzki ?.

Pozdrawiam

Krystian
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 3 Sty 2008, 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest wazne, nie trzeba wymieniac na islandzkie. W momencie jak zgubisz polskie prawo jazdy musisz sie starac o nowe juz z polski islandia ci nie pomoze i nie wyda zastepczego. jesli tu wymieniesz prawo jazdy to jak zgubisz to dostaniesz dugie bez problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rafal
Gość
PostWysłany: 6 Sty 2008, 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Chciałem poinformować o zmianie terminu zajęć kursu prawa jazdy po polsku.
Zamiast 12 po raz pierwszy spotykamy się 19 stycznia 2008. Jeśli ktoś z
państwa zna innych chętnych do uczestnictwa w zajęciach to proszę ich
poinformować o zmianach.

Jak zwykle aktualności znajdą państwo na stronie www.bilprof.is

Sebastian Kobryn
Powrót do góry
kitek

Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 2
PostWysłany: 18 Sty 2008, 11:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam. a jak jest z opcją - kurs prawa jazdy w polsce a egzamin w islandii? właśnie skończyłem kurs w polsce za 3 tygodnie mam być w islandii? niesądze ale może jestem w błędzie i się mile rozczaruję.
jaki jest stopień trudności egzaminu praktycznego w islandii w porównaniu z egzaminem w polsce - orientuje sie ktos?
w polsce wiadomo jak jest...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
police55
Gość
PostWysłany: 19 Sty 2008, 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kitek napisał:
..jaki jest stopień trudności egzaminu praktycznego w islandii w porównaniu z egzaminem w polsce - orientuje sie ktos?
w polsce wiadomo jak jest...


Jeśli potrafisz jeździc to zdasz na pewno. No i nie jeździ się po jakimś chorym placu w kółko. Zwracają uwagę na znak stop, prędkośc i ustępowanie pierszeństwa pojazdowi z prawej.
Powrót do góry
jaro12369

Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 106
Skąd: łódz/ReykjavĂ­k
PostWysłany: 30 Sty 2008, 22:51    Temat postu: prawo jazdy c Odpowiedz z cytatem

czy ktos sie orientuje jak jest z egzaminem na kategorie c w polsce ukonczylem kurs a chcialem zdawac w islandi bo nie oplaca mi sie jechac do polski na egzamin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zyzak
Gość
PostWysłany: 30 Sty 2008, 23:07    Temat postu: Re: prawo jazdy c Odpowiedz z cytatem

jaro12369 napisał:
czy ktos sie orientuje jak jest z egzaminem na kategorie c w polsce ukonczylem kurs a chcialem zdawac w islandi bo nie oplaca mi sie jechac do polski na egzamin


chyba raczej Islandia, nieuzna tego zdanego Twojego kursu.
Powrót do góry
jaro12369

Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 106
Skąd: łódz/ReykjavĂ­k
PostWysłany: 31 Sty 2008, 12:24    Temat postu: prawo jazdy Odpowiedz z cytatem

bo słyszałem za na kategorie b mozna zdac w islandi czy ktos sie orientuje jak jest z kategoria na c
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patusiaki
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 6
Skąd: iniąd niĹź Rvk
PostWysłany: 8 Maj 2008, 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś z osób które zdawało tutaj egzamin na prawo jazdy, może mi dać jakieś namiary, lub się podzielić zestawami pytań na egzamin w języku polskim. Na przykładowych testach z angielskiego poległam z podchwytliwymi pytaniami tłumacząc je jakoś.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Justyna

Dołączył: 03 Wrz 2005
Posty: 73
PostWysłany: 4 Cze 2008, 11:20    Temat postu: Prawo jazdy w Saudakrokur Odpowiedz z cytatem

Słyszałam że w Saudarkrokur można zrobić prawo jazdy po polsku. Czy ktoś z Was zna adres lub telefon pod ktorym mogłabym sie umowic na spotkanie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
khvila

Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 14
PostWysłany: 4 Cze 2008, 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zrobilam tu prawo jazdy i mam tymczasowe wazne do konca roku, czy ktos mi moze powiedziec jak wyglada sprawa z wymiana takiego prawa jazdy czy mam przejsc jakis dodatkowy egzamin albo cos?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patusiaki
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 03 Kwi 2008
Posty: 6
Skąd: iniąd niĹź Rvk
PostWysłany: 3 Lip 2008, 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak wygląda sprawa z tymczasowym prawem jazdy, jest ono ważne 2 czy 3 lata?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Następny
Strona 2 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron