reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Kursy prawa jazdy na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  

W jakie dni tygodnia, według ciebie, powinien odbywać się kurs prawa jazdy kat. B w j. polskim?
W dni robocze
18%
 18%  [ 36 ]
W weekendy
81%
 81%  [ 154 ]
Wszystkich Gosw : 190

Autor Wiadomo
zuzula666

Doczy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Skd: Reykjawik
PostWysany: 3 Lip 2008, 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś orientuje sie ile kosztuje kurs prawa jazdy kat b na dzien dzisiejszy. Chodzi mi oczywiście o kurs w języku polskim. Jesli są jeszcze jakies dodatkowe koszta jakie one są??
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
kriz_dux

Doczy: 21 Wrz 2007
Posty: 207
Skd: Toruń
PostWysany: 3 Lip 2008, 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patusiaki napisa:
jak wygląda sprawa z tymczasowym prawem jazdy, jest ono ważne 2 czy 3 lata?

3 lata...
ale po roku jazdy bez punktów karnych i mandatów kontaktujesz się ze swoim instruktorem i on ocenia twoje umiejętności, po czym wystawia dokument, na podstawie którego otrzymasz prawo jazdy ważne do 70 roku życia
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
lili67

Doczy: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skd: Hafnarfjördur/Keflavik
PostWysany: 3 Lip 2008, 23:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kriz_dux napisa:
3 lata...


A ja myślałam, że jest ważne do daty ważności na odwrocie..
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
aniapl
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Skd: był Reykjavik - teraz Polska
PostWysany: 7 Lip 2008, 1:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zuzula666 napisa:
Czy ktoś orientuje sie ile kosztuje kurs prawa jazdy kat b na dzien dzisiejszy. Chodzi mi oczywiście o kurs w języku polskim. Jesli są jeszcze jakies dodatkowe koszta jakie one są??

Kosztuje 30 tys. plus inne opłaty. W sumie ok. 130000.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
bartezik89

Doczy: 12 Kwi 2008
Posty: 2
PostWysany: 8 Lip 2008, 1:51    Temat postu: witam Odpowiedz z cytatem

jestem obecnie po kursie teoretycznym i niedługo zdaje egzamin macie pytania ? pytajcie
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
aniapl
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Skd: był Reykjavik - teraz Polska
PostWysany: 8 Lip 2008, 13:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem właśnie po zdaniu już wszystkiego Smile
Wczoraj odebrałam papierek z policji i już mogę jeździć, na prawko czekam do ok. 2 tyg.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
misha

Doczy: 29 Kwi 2008
Posty: 105
PostWysany: 11 Lip 2008, 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a nie masz moze ochoty podzielic sie materialami do nauki???
bo jeszcze sie nie zapisalem a pouczyc sie juz bym chcial
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
aniapl
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Skd: był Reykjavik - teraz Polska
PostWysany: 11 Lip 2008, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Materiały już są zamówione, więc niestety. Ale sam materiał nic nie wyjaśnia. Gdyby nie kurs to bym połowy rzeczy nie załapała z książki. Na kursie wchodzi od razu do głowy. Ja przynajmniej nie musiałam potem kuć z książki.

Aha i nie musisz czekać na początek kursu, możesz już zacząć jeździć z instruktorem. Przy nim też można się sporo nauczyć.

Jakby co to mam namiar na świetnego instruktora, który dużo mówi po polsku i ciągle się uczy nowych słów. Wiem, że jeździli z nim ludzie którzy "ani me ani be" po islandzku czy angielsku i się dogadywali. A facet naprawdę jest świetny.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
kriz_dux

Doczy: 21 Wrz 2007
Posty: 207
Skd: Toruń
PostWysany: 11 Lip 2008, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aniapl napisa:
Gdyby nie kurs to bym połowy rzeczy nie załapała z książki.

dokładnie tak jest; książka jest na nic bez kursu...
poza tym i tak większości rzeczy uczysz się w trakcie praktyk

aniapl napisa:
Jakby co to mam namiar na świetnego instruktora, który dużo mówi po polsku i ciągle się uczy nowych słów. Wiem, że jeździli z nim ludzie którzy "ani me ani be" po islandzku czy angielsku i się dogadywali. A facet naprawdę jest świetny.

pan Hannes Freyr jest bardzo sympatyczny, ale nie przesadzałbym z jego znajomością języka polskiego:)
faktem jest, że zna na pamięć zwroty w stylu "lewo na rondzie" czy "prawo ja światłach", "kontroluj prędkość" i "bądź ostrożny" (te 2 ostatnie do dziś "słyszę" prowadząc auto);
prawdą jest też, że się stale uczy i pyta o nowe słówka - np. "wbić do głowy" hehe,
jednak wielokrotnie dla tych Polaków, co "ani me ani be" musiałem być tłumaczem, ponieważ pan Hannes nie umie jeszcze tak po polsku:)

na pewno nie obrazi się, że podam adres do jego strony internetowej:
http://okukennslan.is/samband.php
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
aniapl
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Skd: był Reykjavik - teraz Polska
PostWysany: 11 Lip 2008, 23:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz rację kriz, ja też paru osobom tłumaczyłam Smile ale dla tych co nic nie rozumieją to jest idealne wyjście.
Ja najczęściej słyszałam "jedź środkiem" i też mam to w głowie ciągle Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
aniapl
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Skd: był Reykjavik - teraz Polska
PostWysany: 11 Lip 2008, 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przeczytałam swój poprzedni post i ostatnie zdanie: "A facet naprawdę jest świetny" nie dotyczyło znajomości języka polskiego. Bo mogło tak zabrzmieć.
Chodzi mi o to, że facet jest bardzo dobrym instruktorem, jest bardzo miły i jest oazą spokoju co mi naprawdę pomagało. Nie przeszkadzało mi nawet to, że lubił słuchać muzyki poważnej Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
kriz_dux

Doczy: 21 Wrz 2007
Posty: 207
Skd: Toruń
PostWysany: 11 Lip 2008, 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aniapl napisa:
Przeczytałam swój poprzedni post i ostatnie zdanie: "A facet naprawdę jest świetny" nie dotyczyło znajomości języka polskiego. Bo mogło tak zabrzmieć.
Chodzi mi o to, że facet jest bardzo dobrym instruktorem, jest bardzo miły i jest oazą spokoju co mi naprawdę pomagało.

ale ja dokładnie tak to zrozumiałem (że jest miły), a mój komentarz odnosił się do jego znajomości polskiego:)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
Rafal
Go
PostWysany: 27 Lip 2008, 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaki jest koszt wymiany pl prawo jazdy na isl ?
Powrt do gry
Rafal
Go
PostWysany: 27 Lip 2008, 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i czy trzeba miec zdjecie? <pewnie tak>
Powrt do gry
BOBER22111

Doczy: 17 Lip 2008
Posty: 76
Skd: REYKJAVIK
PostWysany: 31 Lip 2008, 12:07    Temat postu: PRAWO JAZDY Odpowiedz z cytatem

JA MAM TAKIE PYTANIE BO W POLSCE ROBILEM KURS MAM ZDANE TEORIE I WYJEZDZONE 30 GODZ... CZY TUTAJ UWZGLEDNIA MI ZDANA TEORIE MAM TU NAWET TE PAPIERY... Rolling Eyes
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
noneedtofight

Doczy: 14 Lip 2008
Posty: 18
Skd: 105
PostWysany: 5 Sie 2008, 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Nie uwzglednia.
2. Gdybys mial przetlumaczone przez tlumacza przysieglego, moglbys sprobowac.
3. Nie krzycz ziomus Smile
_________________
później to uzupełnię
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Patie

Doczy: 22 Sie 2008
Posty: 2
PostWysany: 23 Sie 2008, 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam takie pytanie- otoz mam prawo jazdy, ale kategorie - B1. Jest to prawko od 16. Mozna jezdzic samochodem malym do 550 kg. Czy jest jakas mozliwosc,ze prawko by mnie obeszlo na Islandii? Tzzn. czy bede mogla jezdzic z takim prawkiem? A jak nie to czy wystarczy, ze zrobie tylko egzamin praktyczny tak jak jest to w Polsce? Jak tak to ile kosztuje taki egzamin - praktyczny??

Pozdrawiam!


prosze o odpowiedz!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Sebastian

Doczy: 25 Sie 2007
Posty: 51
Skd: 20OS034
PostWysany: 16 Wrz 2008, 12:05    Temat postu: Odnośnie próbnego prawa jazdy na Islandii Odpowiedz z cytatem

Po pozytywnie zdanym egzaminie otrzymuje się prawo jazdy tymczasowe na okres lat 3. Po tych 3 latach trzeba je ponownie odnowić. O tym na jaki okres zostanie ono odnowione decyduje wydział komunikacji. Jeśli posiadacz nie popełni żadnych poważnych wykroczeń to zostaje mu ono przedłużone do 70-tego roku życia.
W tym wszystkim jest małe ale.
Posiadacz tymczasowego prawa jazdy możne je wymienić na stałe już po okresie roku. Należy spełniać następujące warunki:
1. Całkowicie czyściuteńka kartoteka, bark punktów i wykroczeń, czyli nie można zostać ukaraną(ym) przez policję ŻADNYM mandatem.
2. Do wniosku składanego na policji należy załączyć opinię jakiegokolwiek uprawnionego instruktora jazdy z tzw. jazdy oceniającej.
Znaczy to że należy odbyć z jakimkolwiek, uprawnionym instruktorem, jazdę, na której oceni on wasze umiejętności i zaopiniuje wniosek o otrzymanie stałego prawa jazdy.
Jeśli posiadacze islandzkiego prawa jazdy zamierzają przenieść się na stałe do Polski to tam, aby wymienić je na polskie, muszą zdać egzamin teoretyczny.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Sebastian

Doczy: 25 Sie 2007
Posty: 51
Skd: 20OS034
PostWysany: 21 Wrz 2008, 4:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wygląda na to, że nie miałem racji w poprzednim poście pisząc, że posiadacz islandzkiego prawa jazdy musi zdać egzamin teoretyczny, aby je wymieniać na polskie:

Cytat za Ustawą Prawo o Ruchu Drogowym:

Art. 94

1. Na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej odpowiednim pojazdem silnikowym może kierować osoba posiadająca ważne zagraniczne prawo jazdy wydane przez:
1) państwo członkowskie Unii Europejskiej, Konfederację Szwajcarską lub państwo członkowskie Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – stronę umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym - w okresie ważności prawa jazdy;
2) państwo:
a) będące stroną Konwencji o ruchu drogowym, sporządzonej w Wiedniu dnia 8 listopada 1968 r. (Dz. U. z 1988 r. Nr 5, poz. 40 i 44),
b) niewymienione w pkt 1, którego wzór prawa jazdy jest zgodny z wzorem określonym w Konwencji, o której mowa w lit. a - w okresie 6 miesięcy od daty rozpoczęcia stałego lub czasowego pobytu, nie dłużej jednak niż przez okres ważności prawa jazdy.

2. Osoba posiadająca krajowe prawo jazdy wydane za granicą, która zamieszkuje na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, może otrzymać polskie krajowe prawo jazdy po oddaniu zagranicznego ważnego prawa jazdy organowi wydającemu prawo jazdy, z zastrzeżeniem ust. 4. Jeżeli zagraniczne prawo jazdy nie jest zgodne ze wzorem określonym w Konwencji wymienionej w ust. 1 pkt 2 lit. a, dodatkowym warunkiem otrzymania polskiego prawa jazdy jest zdanie części teoretycznej egzaminu państwowego - warunek ten nie dotyczy prawa jazdy wydanego przez państwo, o którym mowa w ust. 1 pkt 1.

3. Jeżeli prawo jazdy wydane za granicą zawiera ograniczenie terminu ważności, ograniczenie ze względu na stan zdrowia lub inne, należy to ograniczenie uwzględnić w wydanym prawie jazdy.

4. Minister właściwy do spraw transportu może określić, w drodze rozporządzenia, w stosunku do obywateli niektórych państw, ze względu na zasadę wzajemności, warunki wydawania praw jazdy odmienne niż te, które przewiduje ust. 2.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
EndriuIS

Doczy: 24 Mar 2008
Posty: 31
Skd: Keflavikur
PostWysany: 21 Wrz 2008, 8:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy trzeba je tłumaczyc u tłumacza przysiegłego na angielski lub polski jak sie chce wymienić? Wie ktoś?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Nastpny
Strona 3 z 11

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron