reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Klaustrofobia a lot samolotem
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jaro12369

Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 106
Skąd: łódz/ReykjavĂ­k
PostWysłany: 29 Sie 2007, 20:08    Temat postu: Klaustrofobia a lot samolotem Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich
Mam poważny problem i proszę o rade osób, które maja podobny problemy.
Prawdopodobnie mam klaustrofobie ( nie wejdę do windy, zatłoczonego autobusu, tramwaju,) lot samolotem to będzie naprawdę bardzo duże przeżycie. Proszę o rady i sposoby osób, które poradziły sobie z tą fobio podczas lotu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ireth
Alpha Team
Dołączył: 22 Paź 2004
Posty: 416
Skąd: Dania
PostWysłany: 29 Sie 2007, 20:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wspolczuje szczerze. Popros o miejsce przy "alejce" (aisle) to raz, dwa, napij sie czegos mocniejszego przed lotem (np. setke wodki). Powodzenia, nie taki diabel straszny Wink.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 29 Sie 2007, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

srodki nasenne moga pomoc. ale nie mieszaj z alkoholem. ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 29 Sie 2007, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybierz sie z wizyta do dobrego psychiatry - na recepte sa dostepne srodki, ktore troche cie przymula, ale ogranicza ryzyko ataku paniki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 29 Sie 2007, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i na pewno musisz byc wyspany, najedzony, muzyka na sluchawkach tez pomoze, cos do zucia zeby stres rozladowac, kostka rubika czy cos zeby zajac czym rece & skoncentrowac sie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 29 Sie 2007, 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja nie potrafie przy alejce siedziec. wole przy oknie. strasznie sie meczylam przy alejce.
mimo ze nic nie widac przez okno to zawsze cos sie wypatrzy. . ja osobiescie wole tez tyl samolotu bo widac wtedy wszystkich i wszystko co sie dzieje.
Ogolnie przezylam ciezkie loty zimowe na islandii wiec taki samolot jak do islandi to pestka. naprawde czas zeci ci szybko. jedynie co to przy starcie poczujesz jak serce szybciej ci popika le to chwilowe i to tylko jest roznica cisnienia. nic sie nie martw i pomysl ze ktos tu czeka na ciebie na lotnisku i ze za 3 godzinki juz tu bedziesz. oczywiscie zalezy z kad lecisz ale tak plus minus.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arysta

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 80
PostWysłany: 29 Sie 2007, 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja źle znoszę loty samolotem radze siedziec od strony przejścia, strać sie zasnąć i przede wszystkim nie mysleć o lęku na ile jest to mozliwe. Lepiej sie czułam kiedy patrzyłam na wyluzowane buzie współpasażerówSmile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zyzak
Gość
PostWysłany: 29 Sie 2007, 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aviomarin, 3-4 tabsy na godzine przed lotem , zamuli na tyle ze przekimasz.
Dostepny w aptekach bez recepty.


P.S

zaraz michaś mi tu wtrąci 3 grosze o narkomanii , wiec do niego kieruje info, ze wiem to od znajomego, co ma podobne problemy.

pozdrawiam resztę Wink
Powrót do góry
monika

Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 45
Skąd: REYKJAVIK
PostWysłany: 29 Sie 2007, 23:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odradzam alkohol bo to żadne wyjście ale żucie gumy to dobry sposób bo wtedy wytwarza się więcej śliny a w niej jest enzym odpowiedzialny za poziom szczęścia, zadowolenia. gumy lub picie soczku poleca sie też podczas lotu ze względu na różnice ciśnienia, która może doprowadzić do zatykania się ucha, a co właśnie nie możliwe jest podczas żucia gumy. awiomarin to także dobry pomysł. nie zapomnij o wodzie( możesz kupić po odprawie bądź już w samolocie) i pozytywnym myśleniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jaro12369

Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 106
Skąd: łódz/ReykjavĂ­k
PostWysłany: 30 Sie 2007, 6:10    Temat postu: Re: lot samolotem Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich i dziękuję za dobre rady i słowa otuchy.
Idę do lekarza po jakieś proszki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 30 Sie 2007, 8:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opowiem Ci mój pierwszy lot. Mój pierwszy samolot z Warszawy do Kopenhagi gdzieś się zawieruszył i wylecieliśmy z dwugodzinnym spóżnieniem. Leciałam z dwójka dzieci i bardzo się bałam. a musialam być dzielna, bo jak inaczej. Żeby rozładować nerwy rozmawiałam najpierw z kobietą na Warszawskim lotnisku ( to była bardzo ciekawa osoba) i dzięki temu chyba nie wpadłam w panikę. Potem w samolocie byłam tak wystraszona ,że miałam ochote wyskoczyć z samolotu jak już siedziałam na swoim miejscu. Wtedy znowu zaczełam konwersację z bardzo miłym panem i dzieki niemu przeżyłam ten pierwszy lot i bardzo mile to wspominam. Okazał się takim dżentelmenem, że wziął moje podręczne bagaże i razem przegalopowaliśmy przez lotnisko w Kopenhadze na miejsce odlotu samolotu do Keflaviku. Bo oczywiście praktycznie na samolot zdążyłam w ostatniej chwili. Poprzedni samolot zanim otworzyli drzwi z samolotu od przylotu mineło chyba pół godziny. Oczywiście nie piszę ,że u Ciebie ma być podobnie ,ale piszę po to ,żebyś wiedział,że wrazie czego najlepiej z kimś porozmawiać wtedy naprawdę człowiek się czuje o wiele bardziej komfortowo. A większość ludzi jest naprawdę bardzo życzliwa i pomocna całkowicie bezinteresownie. Napisz nam jak już będziesz tu na miejscu. Pozdrawiam serdecznie.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
jaro12369

Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 106
Skąd: łódz/ReykjavĂ­k
PostWysłany: 30 Sie 2007, 8:46    Temat postu: Re: lot samolotem Odpowiedz z cytatem

Bardzo Ci dziękuje Grażyno za te ciepłe słowa otuchy.
Wylot 5 października z Berlina a ja już panikuję
Na pewno się odezwę po przylocie i opisze cało podróż
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jaro12369

Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 106
Skąd: łódz/ReykjavĂ­k
PostWysłany: 3 Wrz 2007, 8:56    Temat postu: Re: lot samolotem Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich
Jestem po wizycie u lekarza
Otrzymałem środki, które mają mi pomóc w przelocie i pozbycia się tej fobii.
Po zażyciu jest ok. myślę, że dam radę.
Jak pisałem wcześniej cało podróż opisze 5 października po wylądowaniu
Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jaro12369

Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 106
Skąd: łódz/ReykjavĂ­k
PostWysłany: 4 Wrz 2007, 10:14    Temat postu: Re: lot samolotem Odpowiedz z cytatem

Dziękuję administratorowi za dopisanie w temacie Lot samolotem słowa -klaustrofobia
Może to zwiększy ilość odpowiedzi.
Jeszcze raz dziękuję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AnnaPatrycja

Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 3
Skąd: Varsovie
PostWysłany: 2 Lip 2011, 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Też mam klaustrofobię, ale nie boję się akurat samego lotu samolotem, tylko korzystania z toalety. Mam wielkie problemy z korzystaniem z toalet publicznych, często się po prostu nie zamykam, np. w pociągach. W samolocie podobno drzwi składają się na dwa i trzeba zasunąć jakąś zasuwkę. Czy mam się czegoś bać? Chodzi mi o samo zamknięcie tych drzwi, a nie o zasuwanie Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jaro12369

Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 106
Skąd: łódz/ReykjavĂ­k
PostWysłany: 2 Lip 2011, 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli masz problem z Klaustrofobią radze ci nie wchodzić do toalet w samolocie y wiem jakie uczucie może cię spotkać gdy się zatrzasną wiec lepiej nie wchod
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
janekkisiel

Dołączył: 14 Lis 2010
Posty: 69
PostWysłany: 3 Lip 2011, 2:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja rada z doświadczenia kup dużo miętósów lub landrynek i poprostu cmokaj żeby Ci śliny nie zabrakło i najlepiej przed odlotem stopery w uszy albo jakaś fajna nutka
_________________
Piekło po śmierci to nie piekło
Piekło to żle przeżyte życie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AnnaPatrycja

Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 3
Skąd: Varsovie
PostWysłany: 3 Lip 2011, 15:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jaro12369 napisał:
Jeśli masz problem z Klaustrofobią radze ci nie wchodzić do toalet w samolocie y wiem jakie uczucie może cię spotkać gdy się zatrzasną wiec lepiej nie wchod


OK, lot do np. Londynu a potem na Islandię jest stosunkowo krótki, natomiast w sierpniu czeka mnie 9-godzinny lot do USA, nie wyobrażam sobie, abym mogła wytrzymać tyle czasu... Mam pomysł, żeby po wejściu do toalety po prostu wstawić między drzwi a framugę pasek od torebki, przez co nie będę tak po całkowicie zamknięta i bedę mieć większy komfort psychiczny Wink
Nagłe otwarcie drzwi przez kogoś jeszcze nie będzie końcem świata, w przeciwieństwie do zatrzaśnięcia/uczucia niepewności, czy zamknięte drzwi się otworzą...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 3 Lip 2011, 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AnnaPatrycja napisał:
OK, lot do np. Londynu a potem na Islandię jest stosunkowo krótki, natomiast w sierpniu czeka mnie 9-godzinny lot do USA, nie wyobrażam sobie, abym mogła wytrzymać tyle czasu... Mam pomysł, żeby po wejściu do toalety po prostu wstawić między drzwi a framugę pasek od torebki, przez co nie będę tak po całkowicie zamknięta i bedę mieć większy komfort psychiczny Wink
Nagłe otwarcie drzwi przez kogoś jeszcze nie będzie końcem świata, w przeciwieństwie do zatrzaśnięcia/uczucia niepewności, czy zamknięte drzwi się otworzą...


A czy mialas kontakt z psychiatra w tej sprawie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AnnaPatrycja

Dołączył: 02 Lip 2011
Posty: 3
Skąd: Varsovie
PostWysłany: 4 Lip 2011, 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, nigdy nie konsultowałam się z psychiatrą w sprawie klaustrofobii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron