reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Depresja
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gisli74

Dołączył: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysłany: 4 Lip 2012, 0:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak mówiłem, najlepszy lek to C2H5OH. Mnie zawsze pomaga.

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 4 Lip 2012, 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawno temu zaczelam ten watek wiec napisze i dzis...

Depresje da sie wyleczyc tylko trzeba nad nia mocnao popracowac co zajmie jakis czas. Mi pomogla zmiana otoczenia, wyjazd na rok z Isladnii.
Uwazam ze nowo poznani ludzie dodadza pozytywnej energii ktorej nam brakuje. Napewno tez trzeba unikac ludzi negatywow ktorych niestety wsrod Poloni nie brakuje... Mowie tu o ciaglym uzalaniu sie ze zle w pracy, ze drogo, takie rzeczy tez powoduja ze osoba sklonna do depresji w nia wpada lub sie jej poglabia.
Ja osobiscie staram sie przebywac wsrod ludzi wesolych, lubiacych podrozowac, majacych do powiedzenia cos ciekawego nowego.
Zaczelam uprawiac Joge, uczyc sie o masazu tak dla wlasnej i partnera przyjemnosci.
Czasem warto tez zastanowic sie czy nasz zwiazek z druga osoba funkjonuje normalnie.. Poszukajcie sobie o wampirach energetycznych w Google.
Ja bedac w zwiazku z osoba "ciazka" dominacyjna tak ze wszystko musialo byc jak tamta osoba chciala tez zaczelam popwoli dostawac depresji..
No ale dzis mam partnera ktory mnie wspiera i pomaga przejsc przez ciezkie dni ktore jak kazdy czasem mam i ja.
Grunt to wyciagnac wnooski, zdrecydowac ze nie chce sie meczyc ( ja tak postanowilam) i dzialac!

Pozdrawiam starajacych sie i wiem ze Wan sie uda bo mi i wielu innym osobom sie udalo, a po jakim czasie to juz tylko zalezy od nas samych.
Mi zajelo to pare lat...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 4 Lip 2012, 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gratulacje ze wyszlas z depresji i zycie jest znowu kolorowe lol.

Wisi jednak pytanie czy do tych wszystkich przyczyn jakie opisujesz nie nalezaloby dolaczyc klimatu islandzkiego lacznie z polozeniem geograficznym. Czyli ze w duzym stopniu pomogl ci wyjazd na rok ale po powrocie za jakis czas depresja (w jakims stopniu) moze powrocic. W krajach polnocnych jest wiecej depresji i jako jedna z przyczyn tego uznaje sie polozenie i klimat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JPMorgan
UĹťYTKOWNIK ZBANOWANY
Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 215
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 4 Lip 2012, 20:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zatroskany napisał:

Wisi jednak pytanie czy do tych wszystkich przyczyn jakie opisujesz nie nalezaloby dolaczyc klimatu islandzkiego lacznie z polozeniem geograficznym. Czyli ze w duzym stopniu pomogl ci wyjazd na rok ale po powrocie za jakis czas depresja (w jakims stopniu) moze powrocic. W krajach polnocnych jest wiecej depresji i jako jedna z przyczyn tego uznaje sie polozenie i klimat.


Zatrosk, znowu dajesz przyklad ignorancji i znowu widac ze NIGDY na Islandi nie byles, ani w podobnych szerokosciach geograficznych.

Podawanie klimatu i polozenia geograficznego jako przyczyn podatnosci na depresje to DURNOWATY medialny mit.

Jesli chodzi o swiatlo dzienne, to Islandia otrzymuje rocznie srednio 15,7h swiatla na dobe. Prawie o 3h wiecej niz srednia dla kontynentalnej Europy.
W Islandii raczej problemem jest nadmiar swiatla.

Jezeli juz cos moze miec wplyw na depresyjna podatnosc to jest to ograniczona przestrzen i pewna nuda. Wszak w koncu kiedys zwiedzi sie wszystkie sklepy, w ktorych i tak jest maly wybor towarow, wszystkie knajpy i pozna sie wiekszosc puszczalskich lasek.

Mozna tez powiedziec ze nie za bardzo jest gdzie sie ruszyc poza Reykjavik, jak sie bylo tu i owdzie.

Nie mniej jednak problemy te sa do pokonania i np jesli zacznei sie odkrywac islandzkie zakatki w skali mikro, to moze sie okazac, ze nawet bezposrednie okolice Reykjaviku obfituja w niezwykle miejsca, o ktorych nie pisza w przewodnikach.

I tez predzej czy pozniej i w takiej malej spolecznosci mozna znalazc ciekawe towarzystwo nie tylko do kieliszka.

Mysle ze Lovisa teraz po wyjezdzie i powrocie zaczyna dostrzegac ze zycie w "zimnym kraju zimnych ludzi" ma jednak wiecej zalet niz wad, a juz na pewno tam gdzie byla, okazalo sie byc jeszcze gorzej niz tutaj.

Ja zreszta przeszedlem to samo Smile
_________________
Madly Mad Madman
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
turboneta

Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 4 Lip 2012, 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie byłam osobą depresyjną jednak mam wrażenie, że moja tęsknota za Islandią pewnego dnia wpędzi mnie w depresję. Jakoś ciężko mi się odnaleźć w kraju pomimo fajnej pracy i życia rodzinnego. Tęsknie za krajobrazami, zorzami polarnymi i ludźmi, a najbardziej za wiatrem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JPMorgan
UĹťYTKOWNIK ZBANOWANY
Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 215
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 5 Lip 2012, 8:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turboneta napisał:
... a najbardziej za wiatrem.


Ty jestes, Turboneta, prawdziwym Hardkorem Smile
_________________
Madly Mad Madman
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 9 Lip 2012, 15:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JPMorgan napisał:
[Zatrosk, znowu dajesz przyklad ignorancji i znowu widac ze NIGDY na Islandi nie byles, ani w podobnych szerokosciach geograficznych.

Podawanie klimatu i polozenia geograficznego jako przyczyn podatnosci na depresje to DURNOWATY medialny mit.

Jesli chodzi o swiatlo dzienne, to Islandia otrzymuje rocznie srednio 15,7h swiatla na dobe. Prawie o 3h wiecej niz srednia dla kontynentalnej Europy.
W Islandii raczej problemem jest nadmiar swiatla.


Wyobraz sobie ze wiem baaardzo duzo na temat polnocnego swiatla i depresji. Srednia ilosc swiatla w ciagu doby to nie jest wskaznik. Problem jest w tym ze sa ekstremalne roznice miedzy latem i zima. Dlatego dokladniej to mowi sie o depresji zimowej. Ale nie znaczy to ze swiatlo w lecie nie ma znaczenia.

Ludzie wrazliwi na zmiany oswietlenia to tacy ktorzy czuja sie senni i ociezali w zimie a w lecie maja problemy ze snem jesli pomieszczenie nie jest calkowicie zaciemnione. Czesc tych ludzi ma sklonnosci do popadania w depresje zimowa. W lekkich przypadkach mozna sobie radzic przez doswietlanie specjalnymi lampami dostepnymi w sklepach, trzeba jednak uwazac by swiatlo bylo silne czyli lampa musi byc blisko oczu, wtedy wystarczy 15-30 minut systematycznego codziennego naswietlania zaczynajac od polowy pazdziernika. Mozna na przyklad przeczytac rano gazete przy takiej lampie odpowiednio umieszczonej.
Z kolei w lecie /a wlasciwie caly rok/ sypialnia musi byc szczelnie zaciemniona specjalnymi roletami nie przepuszczajacymi swiatla. W ciezkich przypadkach depresji zimowej potrzebna jest pomoc lekarza.


JPMorgan napisał:

Jezeli juz cos moze miec wplyw na depresyjna podatnosc to jest to ograniczona przestrzen i pewna nuda. Wszak w koncu kiedys zwiedzi sie wszystkie sklepy, w ktorych i tak jest maly wybor towarow, wszystkie knajpy i pozna sie wiekszosc puszczalskich lasek.

Mozna tez powiedziec ze nie za bardzo jest gdzie sie ruszyc poza Reykjavik, jak sie bylo tu i owdzie.


JPMorgan napisał:
[
Mysle ze Lovisa teraz po wyjezdzie i powrocie zaczyna dostrzegac ze zycie w "zimnym kraju zimnych ludzi" ma jednak wiecej zalet niz wad, a juz na pewno tam gdzie byla, okazalo sie byc jeszcze gorzej niz tutaj.


Trzeba by o to zapytac, przesadzanie z gory gdzie komus zyje sie lepiej a gdzie gorzej wyglada ryzykownie. W kazdym razie osobom wrazliwym na swiatlo lub/i majacym sklonnosci do depresji zdecydowanie odradza sie przenoszenie do krajow polnocnych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stalin
Gość
PostWysłany: 10 Lip 2012, 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Problem to nie niedoswietlenie czy nadmiar swiatla, czy pogoda , czy polozenie geograficzne, tylko ceny w Vinbudzie Very Happy Very Happy , jakby literek kosztowal przynajmniej 3 tysiaki to ja nie widze szansy dla zadnej depresji Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 11 Lip 2012, 0:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie z tendencja do depresji beda ja mieli niezaleznie od miejsca w ktorym sie znajduja i niezaleznie od sytuacji zyciowej czy losu.
Zawsze znajdzie sie jakis powod ktory mozna obwinic ,lecz mysle ,ze jest to specyficzny rodzaj ludzi...musza miec depresje od czasu do czasu Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
turboneta

Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 11 Lip 2012, 6:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JPMorgan napisał:
turboneta napisał:
... a najbardziej za wiatrem.


Ty jestes, Turboneta, prawdziwym Hardkorem Smile

Do gustibus non est disputandum Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
helicopter3
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 117
PostWysłany: 11 Lip 2012, 17:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pytanie do tych co maja depresje na Islandii!!!!
A w Polsce to nie mieliscie depresji? Ceny prawie jak europejskie, wyplaty ledwo na przezycie, klimat zmienny jak kobieta, raz wieje raz pada, slonce zaraz burze z piorunami, wilgotnosc siegajaca 90%, pot po xxxx cieknie, ludzie na ulicach naburmuszeni, jeden drugiemu by noz w plecy wsadzil, a jak o rodzine chodzi to najlepiej sie wyglada ale na zdjeciu jak kazdy zauwazy? Zacznijcie ludzie doceniac to co macie. Praca, a jak ktos nie ma to zawsze ma zasileczek, albo zapomoge. Kto w Polsce wam da siedziec za 3 tys zl na zasilku 4 lata? To juz nawet ta kwestia powinna dodawac wam ochoty do zycia, ze macie zabezpieczenie na wypadek...Teraz sa Utslae w sklepach to trzeba isc kupic sobie fajne ciuchy a nie chodzic w szmatach z przed 5 laty. Kisicie kase w skarpecie a nie ktorzy z tego co pisza przepijaja a potem deprecha bo ani kasy w portfelu ani buta nowego na nodze. Mnie to by tez dolowalo! A tak bylem na Utsalach kupilem sobie troche ciuchow, zjadlem dobre zarcie w restauracji, obejrzalem film w kinie, zrobilem trening na silce i depresja do mnie do domu nie puka. Sa w gazetach fajne wycieczki no Hiszpani, do USA, kupic, leciec , wypoczywac bo kase na Islandii sie zarabia nienajgorsza wiec zawsze raz w roku na odpoczynejk sie znajdzie 2 tyg
_________________
niki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
turboneta

Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 11 Lip 2012, 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@helicopter
Kilka spraw bardzo trafnie ująłeś Smile Co prawda nie narzekam na brak pracy po powrocie do Polski ale ten cieknący z powodu upałów pot faktycznie jest beznadziejny i ciężki do zniesienia. Wolę o wiele bardziej klimat na Islandii, który jest według mnie bardziej przyjazny ludziom, którzy nie lubią gorąca, a ja do takic właśnie się zaliczam.
Dlatego też w tym roku zaplanowałam urlop w grudniu i oczywiście kierunek Islandia żeby naładować akumulatory Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JPMorgan
UĹťYTKOWNIK ZBANOWANY
Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 215
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 11 Lip 2012, 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A kto tu ma depresje na Islandii ?
Depresje na Islandii wymyslil Zatroskany Smile
_________________
Madly Mad Madman
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
helicopter3
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 117
PostWysłany: 11 Lip 2012, 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po prostu Islandia nie jest miejscem dla ludzi o słabej psychice, które kiepsko znoszą rozłąkę z rodziną i swoim stałym miejscem zamieszkania,urodzenia. Dla nich przenosiny z Podhala do Krakowa to wielkie przeżycie co skutkuje różnego rodzaju stanami depresyjnymi. Znałem takich co ze mną studiowali i mieszkali w akademiku oddalonym 50, 100km od Mamusi i Tatusia i co weekend musieli jechać wyściskać ich mocno, ucałować i powiedzieć jak ich mocno kochają bo inaczej umarli by z tęsknoty. To już takie typy ludzi i żaden psycholog czy psychiatra nie poradzi. Więc pakować mandżur, kupić bilecik do Polski i tam zmagać się z życiem, ale juz na swoim, rodzinnym podwórku.
_________________
niki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
turboneta

Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 12 Lip 2012, 6:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JPMorgan napisał:
A kto tu ma depresje na Islandii ?
Depresje na Islandii wymyslil Zatroskany Smile

Ano są tacy, którzy mają. Co nie oznacza oczywiście, że to coś złego, bo osoby mające depresje mogłyby poczuć się urażone.
Najważniejsze aby w porę to rozpoznać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
JPMorgan
UĹťYTKOWNIK ZBANOWANY
Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 215
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 12 Lip 2012, 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja chetnie zamienie moj alkoholizm na depresje, tansza i prostsza w leczeniu jest Smile
_________________
Madly Mad Madman
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
turboneta

Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 12 Lip 2012, 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

JPMorgan napisał:
To ja chetnie zamienie moj alkoholizm na depresje, tansza i prostsza w leczeniu jest Smile

A może jesteś alkoholikiem dlatego, że masz depresję? Przeanalizuj swoje picie. Kiedy się wzmogło?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gisli74

Dołączył: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysłany: 12 Lip 2012, 19:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turboneta napisał:
JPMorgan napisał:
To ja chetnie zamienie moj alkoholizm na depresje, tansza i prostsza w leczeniu jest Smile

A może jesteś alkoholikiem dlatego, że masz depresję? Przeanalizuj swoje picie. Kiedy się wzmogło?


Pewnie wtedy, jak pić mu się chciało.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
turboneta

Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 12 Lip 2012, 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gisli74 napisał:
turboneta napisał:
JPMorgan napisał:
To ja chetnie zamienie moj alkoholizm na depresje, tansza i prostsza w leczeniu jest Smile

A może jesteś alkoholikiem dlatego, że masz depresję? Przeanalizuj swoje picie. Kiedy się wzmogło?


Pewnie wtedy, jak pić mu się chciało.

Tylko pić dla samego picia, bo lubi, czy pić żeby zalać smutki i było weselej Smile
Ja właśnie piję białe wino, bo miałam na nie ochotę ale nie dlatego, że chcę zalać smutki dnia i ból życia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 14 Lip 2012, 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

helicopter3 napisał:
Pytanie do tych co maja depresje na Islandii!!!!
A w Polsce to nie mieliscie depresji? Ceny prawie jak europejskie, wyplaty ledwo na przezycie, klimat zmienny jak kobieta, raz wieje raz pada, slonce zaraz burze z piorunami, wilgotnosc siegajaca 90%, pot po xxxx cieknie, ludzie na ulicach naburmuszeni, jeden drugiemu by noz w plecy wsadzil, a jak o rodzine chodzi to najlepiej sie wyglada ale na zdjeciu jak kazdy zauwazy?


Masz powazne objawy paranoi, to tez trzeba leczyc.

helicopter3 napisał:

Zacznijcie ludzie doceniac to co macie. Praca, a jak ktos nie ma to zawsze ma zasileczek, albo zapomoge. Kto w Polsce wam da siedziec za 3 tys zl na zasilku 4 lata? To juz nawet ta kwestia powinna dodawac wam ochoty do zycia, ze macie zabezpieczenie na wypadek...


Haha, dlugotrwale siedzenie na zasilku to niemal gwarancja depresji.


helicopter3 napisał:
Po prostu Islandia nie jest miejscem dla ludzi o słabej psychice, które kiepsko znoszą rozłąkę z rodziną i swoim stałym miejscem zamieszkania,urodzenia.
Dla nich przenosiny z Podhala do Krakowa to wielkie przeżycie co skutkuje różnego rodzaju stanami depresyjnymi. Znałem takich co ze mną studiowali i mieszkali w akademiku oddalonym 50, 100km od Mamusi i Tatusia i co weekend musieli jechać wyściskać ich mocno, ucałować i powiedzieć jak ich mocno kochają bo inaczej umarli by z tęsknoty. To już takie typy ludzi i żaden psycholog czy psychiatra nie poradzi.


Dobrze to opisujesz tylko ze to nie slaba psychika, przeciwnie. Tu chodzi o ludzi z wysokim poziomem empatii ktorzy sa bardzo emocjonalni i uczuciowi, dla nich wiezi rodzinne i socjalne sa najwazniejsze, to sa pelni ludzie. Ich przeciwienstwem sa osoby o tendencjach psychopatycznych czy wrecz psychopaci dla ktorych inni ludzie sa tylko obiektami do zaspokojania wlasnych potrzeb. Tacy ludzie sa nieciekawi w kontaktach miedzyludzkich, do zaspokojania wlasnych potrzeb wystarczajaca i najwazniejsza jest dla nich kasa co ladnie widac tutaj:

helicopter3 napisał:
Teraz sa Utslae w sklepach to trzeba isc kupic sobie fajne ciuchy a nie chodzic w szmatach z przed 5 laty. Kisicie kase w skarpecie a nie ktorzy z tego co pisza przepijaja a potem deprecha bo ani kasy w portfelu ani buta nowego na nodze. Mnie to by tez dolowalo! A tak bylem na Utsalach kupilem sobie troche ciuchow, zjadlem dobre zarcie w restauracji, obejrzalem film w kinie, zrobilem trening na silce i depresja do mnie do domu nie puka. Sa w gazetach fajne wycieczki no Hiszpani, do USA, kupic, leciec , wypoczywac bo kase na Islandii sie zarabia nienajgorsza wiec zawsze raz w roku na odpoczynejk sie znajdzie 2 tyg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron