reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Depresja
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 15 Lip 2012, 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

powiem tak, kazdy doswiadcza depresjii na swoj sposob....


Ja Jak przyjechalam mialam 21 lat... harcerstwo, bylam przyoczna.. Duzo znajomych, rajdy, wypady, organizowanie fanych spotkan przy piwku...( harcerz pije i pali tak aby go nie zlapali, mowi 11 przykazanie hehehe)

Jak przyjechalam tu to trafilam do fabryki rybnej. Tylko tak mozna bylo dostac kontrakt. Pracowalam, ciezko znosilam brak osob z mojego otoczenia.
Dookola mnie pojawily sie dziewczyny z innego, moim zdaniem innego, swiata.. Do dzis pamietam jak stalam w oknie w grudniu o 12:00 i czekalam az sie rozjasni.... Mam do dzis zdjecia w albumie niby robione w nocy a to bylo w islandzki zimowy dzien...
W Polsce zostawilam chlopaka, wiekla milosc jaka sie niei zdarza... ( widac sie zdaza bo po 13 latach sie zakochalam mocno na nowo z wzajenmnoscia czeko zycze kazdemu)

Wtedy jeszcze blo srednio ale pozniej zaczelo odpier***....


Wszystko bylo do xxxx... ludzie do okola.. praca, wyzysk polaka... male stawki, do xxxx mieszkanie.. ogolnie zalamalo sie wszsyko.. Facet mnie zostawil bo wyjechal do USA na studia... Totalna xxxx...

Nie nie wstydze sie o tym pisac tu na tym dzikim forum, bo duzo balwanow juz tego nie czyta... a nawet to co? to moja wlasn historia pisana przz zycie...
szczerze? Ksiazke bym mogla napisac o tym co tu przezylam czego doswiadczylam i doswiadczam dalej.. przykladem moze byc to ze mi odebrano polowe zasilku tylk o za to ze jestem z kims......
inna historia...

Mam wyjeb****e na duzo zeczy..

Wazne to cieszyc sie tym co robimy teraz. To jk bedzie wygladalo nasze jutro..

Lubie tlumaczyc.. Rozbie to po angielsku ( info dla innych) Ale zawsze to robie tak zeby osoba byla zadowolona bo jak jest to i ja sie ciesze ze udalo mi sie cos osiagnac... a to wazne moi drodzy!

Pisala wczesniej robie swetry islandzki, bo lubie, teraz robie cos innego, tajemniczego ale powiem pozniej cos wiecej..

Kochani depresjonowicze!

Depresja to bzdura z punktu widzenia, Depresja to kochanka, wpada i wypada.... to trzeba przezyc...

Czy sa tu chetni na spotkanie???
Zawsze mozna cos zorganizowac, sa do tego celu odpoeidnie miejsca i pomoc a ja moge tlumaczyc jesli ktos potrzebuje..... bo sama tam pojde....

Czarne i biale,
Zimne i cieple,
Suche i mokre,
Wysoko i nisko....
Islanida i depresja...


walczmy z nia poki mozna!! Pamietajcie! to my panujemy nad nia a nie ona nad nami!!!

Piszcie na priv jak cos!pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 19 Lip 2012, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

^Wzruszajaca historia ale jest takie jakies wrazenie ze sama z wlasnej woli pakowalas sie w warunki wysoce sprzyjajace depresji Idea1.

Narzekanie na zasilek chyba nie jest uzasadnione Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
plis102

Dołączył: 11 Kwi 2013
Posty: 7
PostWysłany: 11 Kwi 2013, 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Należy pamiętać, że depresja jest jednostką chorobową, a nie tylko i wyłącznie chandrą lub uczuciem smutku. Jej leczenie nie może przebiegać samodzielnie. Powinien się tym zając lekarz psychiatra. Leczenie kliniczne, w szpitalu jest rzadko konieczne. Najczęściej można leczyć chorobę poprzez wizyty u specjalisty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kolumbus

Dołączył: 03 Lis 2012
Posty: 6
PostWysłany: 29 Maj 2013, 4:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba mnie dopadła Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ziggi
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 16 Lut 2013
Posty: 78
PostWysłany: 29 Maj 2013, 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

suche i mokre i wilgotne
ohhh
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kolumbus

Dołączył: 03 Lis 2012
Posty: 6
PostWysłany: 1 Cze 2013, 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ziggi napisał:
suche i mokre i wilgotne
ohhh


Coś w ten deseń Wink

Tak na marginesie depresja może być również bardzo korzystnym doświadczeniem w życiu człowieka. W zasadzie po jej pokonaniu zaczyna się nowy rozdział w życiu. To jak druga szansa dana przez los, ale niekoniecznie droga do nieśmiertelności Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ziomex123-91

Dołączył: 22 Lip 2012
Posty: 59
PostWysłany: 24 Sie 2013, 12:16    Temat postu: depresja a zasiłek Odpowiedz z cytatem

Witam.
Chciałabym spytać jak tu jest z zasiłkiem kiedy sama się zwolnię??
Pracuję na Islandii już ponad rok w szklarnii. Ostatnio praca wymęcza mnie strasznie fizycznie i przede wszystkim psychicznie przez innych pracowników. nie mam już siły iść każdego dnia do roboty. strasznie zle mi jest na islandii a nie mowie juz o tym jak ciezko mi w pracy. codziennie zastanawiam sie o powrocie ale wiem ze w polsce nie czeka mnie nic Sad kolezanka powiedziala mi ze w takim przypadku moge sie zwolnic i pojsc na zasilekj. tylko pytanie czy mi wtedy rónież przysługuje??
i kolejne moje pytanie jesli tak to co powinnam zrobic krok po kroku żeby ten zasiłek dostac? musze pojsc do szefa dogadac sie z nim jakos? podawac powod? czy tylko rozwiązać kontrakt? musi byc napisane ze np z mojej winy/jego albo ze za porozumieniem stron cyz to jest wazne? i ile mam okresu wypowiedzenia? jak to wygląda z składaniem wniosk,ów? z czekaniem na ten zaziłęk? i jak wygląda jak juz dostane?? musze sie co jakiś czas zgłaszać na jakieś rozmowy?
Tylko tu jest problem - nie posiadam prawa jazdy ani samochodu a raczej nikt nie bedzie mogl mnie wozic czy na takie rozmowy czy do innej pracy, bo moj chlopak pracuje a mieszkamy w malej wiosce oddalonej od selfossu o ponad 40km od fludiru tez ok 40 a juz o reykjaviku nie mowie dlatego moze byc ciezko z dojezdzaniem do nowej pracy a w mojej wiosce mysle ze juz zadnej pracy sie nie znajdzie.

Proszę o pomoc, bo już napprawdę nie daję rady, a do Polski nie mogę wrócić
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rmkowalczyk

Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 9
Skąd: Katowice
PostWysłany: 26 Sie 2013, 10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy to przez pogodę/pracę czy przez brak znajomych odczuwacie symptomy depresji ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pola1981

Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 28
Skąd: reykjavik/brethold
PostWysłany: 26 Sie 2013, 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

można doprowadzić się tutaj do depresji dlatego ja się z stąd zmywam już na zawsze, ten kraj jest zamulony,pogoda sama wiecie, a niechce marnować życia, niestety ale zostają tu ludzie ktorzy muszą nappie......na kredyty w polsce, to nie dla mnie takie Eldorado
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
stalin
Gość
PostWysłany: 30 Sie 2013, 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To po c.....j tu zawitaliscie? Pogoda moze nie sloneczna ale nie jest przynajmniej upalnie, zima nie jest mroznie ze pod nosem zamarza wiec czego mozna oczekiwac od wyspy pod kolem podbiegunowym ?
Powrót do góry
ziggi
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 16 Lut 2013
Posty: 78
PostWysłany: 30 Sie 2013, 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po tygodniowce mam kilka dni depresji,jak policze straty finansowe i moralne.i mowie, toc to szok....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gisli74

Dołączył: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysłany: 31 Sie 2013, 0:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na frasunek dobry trunek

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stalin
Gość
PostWysłany: 31 Sie 2013, 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gisli, i to jest wlasnie najlepsze lekarstwo Very Happy
Powrót do góry
gisli74

Dołączył: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysłany: 31 Sie 2013, 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisał:
Gisli, i to jest wlasnie najlepsze lekarstwo Very Happy


Wiem drink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arina

Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 388
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 18 Wrz 2013, 12:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisał:
To po c.....j tu zawitaliscie? Pogoda moze nie sloneczna ale nie jest przynajmniej upalnie, zima nie jest mroznie ze pod nosem zamarza wiec czego mozna oczekiwac od wyspy pod kolem podbiegunowym ?


Dobre pytanie Smile A kto byl pierwszym polakiem/polką na Islandii ? Może wiecie? W jakim celu ta dana osoba przyleciała , do pracy czy studiować ? Z tego co ja pamiętam ( za moich czasów Wink ) wszyscy przylatywali do pracy przy rybach.


Wracając do depresji , to moim zdaniem objawy depresji , przebieg choroby i leczenie jest zależne od nas samych . Nasz charakter, siła woli , lub jej brak , zle znoszony stres , lub zbyt duża jego dawka , dramat życiowy, wszystko ma wpływ. My kobiety mamy jeszcze dwa dodatkowe czynniki , burzę chormonow przed okresem i ciążę , gdzie po urodzeniu dziecka gwałtownie spada dawka chormonalna. Mnie dopadła depresja po porodowa . Mogę porównać to do wpadniecia w wielki dół gdzie na samym dnie jest piasek . Chcesz wyjść ale nie możesz bo wpadasz głębiej , lecz gdy juz sie uwolnisz to zrobisz wszystko by tam nie wpaść. Gdy było sie juz na tym dnie , to nie chce sie tam juz nigdy wrócić . Jednak sa takie chwile , takie stany świadomości , ze jednak człowiek zbliża sie do krawędzi dołu ale mając na uwadze i pamiętając jak tam jest silnie walczy o to by tam nie wpaść. Taka walka bedzie juz do końca życia .


Nie wiem czy ktokolwiek to zrozumie , moze osoba która przeżyła ten stan .


Z tego cos sie orientuje to psycholog dla rodzin z małymi dziećmi ( chyba do 3 lat ) jest za darmo . Państwo pokrywa wszystkie wizyty. Jesli nie zna sie języka to zamawianych jest wtedy tłumacz . Tylko kto by chciał uwywnetrzniac sie przy obcej osobie i mówić o swoich najbardziej intymnych sprawach . Jest to bardzo trudne .

Polski psycholog ? Pewnie miałby/miałaby "pełne ręce roboty" . Oczywiście jesli pracowałby legalnie , z zatrudnienia w którymś z islandzkich szpitali , czy przychodni . Z tego co pamietam to jakiś czas temu była taka pani co ogłaszała sie jako psycholog , chyba nawet na tym forum . Pamietam tez , ze przyjmowała w jakimś obskurnym hotelowym pokoiku , bez okazania jakichkolwiek dokumentów ze jest psychologiem z wykształcenia , brała za godzinę 5 tys . Tłumaczyła sie tym , ze nie ma papierów bo czeka na nie z Polski . Wiem , bo moj znajomy korzystał z jej pomocy , ale niestety rozmowa z nią nic nu nie dała .

Miejmy uszy i oczy szeroko otwarte .
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
stalin
Gość
PostWysłany: 18 Wrz 2013, 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mozna by powiedziec ze Daniel Vetter, aczkolwiek byl czechem ale ksiazke wydal po polsku Smile, witaj Arina, dawno Cie tu nie bylo SmileSmile
Powrót do góry
Arina

Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 388
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 19 Wrz 2013, 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście , troszkę mnie nie było Smile . Życie mnie nie rozpieszcza , zgotowało mi depresję , kryzys w związku , a teraz musiałam uporać sie z rakiem nerki . Żyje , ma sie dobrze i brnę do przodu . Podaj mi adres Sxxxxn to wyslę tobie te dwa obrazy Smile bo juz tak długo czekają Smile
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
turboneta

Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 19 Wrz 2013, 15:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@arina, życzę dużo siły i powrotu do zdrowia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
noir
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 27 Sty 2012
Posty: 64
PostWysłany: 20 Wrz 2013, 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co pamietam to jakiś czas temu była taka pani co ogłaszała sie jako psycholog , chyba nawet na tym forum . Pamietam tez , ze przyjmowała w jakimś obskurnym hotelowym pokoiku , bez okazania jakichkolwiek dokumentów ze jest psychologiem z wykształcenia , brała za godzinę 5 tys . Tłumaczyła sie tym , ze nie ma papierów bo czeka na nie z Polski . Wiem , bo moj znajomy korzystał z jej pomocy , ale niestety rozmowa z nią nic nu nie dała .

JESLI O TA PANIA CHODZI TO MIALAM TEZ Z NIA DOCZYNIENIA - JEDNA WIELKA NACIAGACZKA
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Starks

Dołączył: 25 Cze 2011
Posty: 6
PostWysłany: 13 Paź 2013, 1:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ludzie znajdzcie sobie jakąłś pasję. Malowanie, granie na pianinie, sport cokolwiek. Bo jak sie żyje tylko praca dom i picie piwa to niestety siada na czachę. A na ciemności jest Solarium koszt 600kr. W Polsce tez ciemnica zimą prawie non stop i bida, że aż piszczy. Tam to dopiero ludzie mają depresje...tzn nie mają bo nawet czasu na nią nie mają taki zapierd##l
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron