reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Odżejer Patron owieczek (zagubionych)
Id do strony 1, 2  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
police55
Go
PostWysany: 30 Wrz 2007, 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:

Demokracja to wsiowy system i tylko wieśniakom chce się uczestniczyć w tej zabawie. Przepraszam, jeśli ktoś się poczuł obrażony, ale taka jest brutalna prawda.


Chyba kolega Odżeraj miał zły dzień (noc?). A co do brutalnej prawdy, czy zawsze mówisz garbatemu, że coś mu na plecach wyrosło?
Powrt do gry
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 30 Wrz 2007, 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

police55 napisa:
Odżajer Egzegeta napisa:

Demokracja to wsiowy system i tylko wieśniakom chce się uczestniczyć w tej zabawie. Przepraszam, jeśli ktoś się poczuł obrażony, ale taka jest brutalna prawda.


Chyba kolega Odżeraj miał zły dzień (noc?). A co do brutalnej prawdy, czy zawsze mówisz garbatemu, że coś mu na plecach wyrosło?


oe to lubi patronizowac, zakladajac przy tym czasem, czy czesto moze raczej, niewiedze/glupote swego rozmowcy. trzeba sie przyzwyczaic. ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
police55
Go
PostWysany: 30 Wrz 2007, 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdy tak słucham kolegę Odżeraja to zawsze przypomina mi się arcybiskup Józef Życiński.
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 30 Wrz 2007, 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

police55 napisa:
Gdy tak słucham kolegę Odżeraja to zawsze przypomina mi się arcybiskup Józef Życiński.
Nie wiem, czy to komplement czy krytyka Smile

Abp. Życiński chyba nie jest moim idolem, jeśli chodzi o katolickich duchownych i filozofów. Smile
Zdaje się, że należy do grona reformatorów kościoła, a ja ogólnie uważam to za błąd.
Ale nie ma pewności, czy to On nie ma racji, a ja się mylę. Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
police55
Go
PostWysany: 30 Wrz 2007, 21:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:

Nie wiem, czy to komplement czy krytyka Smile

Tylko porównanie. Ksiądz arcybiskup jak mówi, obojetnie co i na jaki temat, to zawsze wygłasza homilię.

Odżajer Egzegeta napisa:

Abp. Życiński chyba nie jest moim idolem, jeśli chodzi o katolickich duchownych i filozofów. Smile

Nie wiem czy jest moim idolem. Po prostu się znamy.

Odżajer Egzegeta napisa:

Zdaje się, że należy do grona reformatorów kościoła, a ja ogólnie uważam to za błąd.


Jan Paweł II również był reformatorem Kościoła.

Odżajer Egzegeta napisa:

Ale nie ma pewności, czy to On nie ma racji, a ja się mylę. Smile


Wygodne stanowisko. Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek.
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 30 Wrz 2007, 22:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

police55 napisa:
Jan Paweł II również był reformatorem Kościoła.
Jeśli był, to nie wiem, czy robił dobrze. Ale reforme kościoła zawsze można rozważać w dwóch kategoriach, w zalezności czy wierzymy w boga oraz czy wierzymy, że papież jest bożym namiestnikiem na Ziemi.

Jeśli reforma wynika tylko z ziemskiego kaprysu przywódców kościoła to jest szkodliwa.
Taka reforma pokazuje, że przez 2000 lat w kościele byli sami idioci i dopiero teraz ktos wpadł na dobry pomysł.
O ile technika i nauka mogą rozwiajać się ciągle o tyle struktura kościoła i jego główne założenia nie mogą się tak zmieniać z dnia na dzień.
Oczywiście reforma kościoła to nie był kaprys jednego człowieka, bo przecież cały Sobór Watykański II pracował nad zmianami.
Ale pewne zmiany wynikały z presji otoczenia oraz mody na zmiany.
XX w. bardzo sprzyjał rewolucjom i nawet kościół nie oparł się tym tendecjom.
Dziś Benedykt XVI wycofuje się z niektórych posunięć poprzednika i ja oceniam to jako prawidłowe działanie. Mimo, że ogólnie nie jestem przeciwnikiem działalności Jana Pawła II, który potrafił oprzeć się idei rewolucji w najważniejszych kwestiach doktryny kościoła - a to się liczy.

Przepraszam za off-topic, ale jakos tak zeszliśmy na kwestie kościelne... Very Happy


Cytat:
Wygodne stanowisko. Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek.
Nie tyle wygodne co prawdziwe. Niewiedza sprawia, że nie mogę wyrażać się pewnie w dowolnej dziedzinie.
Mogę jedynie mówić o prawdopodobieństwie pewnych zjawisk i teorii.
W tym przypadku uważam, że reforma kościoła jest błędem, gdyż sugeruje, że kościół sie myli. Skoro coś się zmienia, to może to znaczyć, że było wcześniej gorsze (nieprawdziwe). Nie ma więc pewności, że kiedyś znów nie nastąpi zmiana i wtedy to co dziś uważamy za dobre, nie okaże się błędne.
Ale w tych zmianach może być ukryta jakaś głębsza myśl, której w tej chwili nie pojmuję, stąd asekuruję się, że nie mam pewności, czy krytyka reform jest 100% słuszna. Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 30 Wrz 2007, 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

police55 napisa:
Odżajer Egzegeta napisa:

Nie wiem, czy to komplement czy krytyka Smile

Tylko porównanie. Ksiądz arcybiskup jak mówi, obojetnie co i na jaki temat, to zawsze wygłasza homilię.

Odżajer Egzegeta napisa:

Abp. Życiński chyba nie jest moim idolem, jeśli chodzi o katolickich duchownych i filozofów. Smile

Nie wiem czy jest moim idolem. Po prostu się znamy.

Odżajer Egzegeta napisa:

Zdaje się, że należy do grona reformatorów kościoła, a ja ogólnie uważam to za błąd.


Jan Paweł II również był reformatorem Kościoła.

Odżajer Egzegeta napisa:

Ale nie ma pewności, czy to On nie ma racji, a ja się mylę. Smile


Wygodne stanowisko. Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek.


na moje to wypowiedzi oe w wielu kwestiach mozna skwitowac jednym, no moze dwoma slowami. ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 30 Wrz 2007, 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
na moje to wypowiedzi oe w wielu kwestiach mozna skwitowac jednym, no moze dwoma slowami. ;]
Jeśli dobrze liczę to 15-toma słowami Smile



P.S. Nie cytuj całych wypowiedzi, a tylko fragmenty, do których się odnosisz. Popracuj też nad interpunkcją, bo nie bardzo mogę zrozumieć twoją ostatnią wypowiedź. Brakuje w niej kilku ważnych przecinków - chyba, że chodzi Ci o to, by wypowiedź była wieloznaczna Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 30 Wrz 2007, 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

police55 napisa:
Odżajer Egzegeta napisa:

Nie wiem, czy to komplement czy krytyka Smile

Tylko porównanie. Ksiądz arcybiskup jak mówi, obojetnie co i na jaki temat, to zawsze wygłasza homilię. (...)


na moje, to wypowiedzi oe, w wielu kwestiach, mozna skwitowac jednym, no moze dwoma, slowami. ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 30 Wrz 2007, 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
na moje, to wypowiedzi oe, w wielu kwestiach, mozna skwitowac jednym, no moze dwoma, slowami. ;]
To chyba dobrze.
Można przecież użyć nastepujących kompletów 1 lub 2 słownych:
- Brawo! Genialne!
- Super!
- Ależ (to) mądre!
- Jesteś geniuszem!
- Oświeciłeś mnie!
- Odżejer rulez!
itd.

Takich odpowiedzi na moje posty życzyłbym sobie jak najczęściej. Smile
Ale zdaje się, że nie ma tak dobrze i każdy ma jakieś wątpliwości, a te przedstawia się w większej ilości słów i zdań.

W każdym razie, jesli ktoś nie ma wątpliwości, to wyjątkowo (korzystając z zajmowanej funkcji) zezwalam na nie wnoszące nic do dyskusji posty, zawierające 1-2 słowne artykulacje o podobnym brzmieniu jak te powyżej Very Happy Very Happy
Będzie przynajmniej miło Smile
Nie dajcie się prosić język
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 30 Wrz 2007, 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
mjkl napisa:
na moje, to wypowiedzi oe, w wielu kwestiach, mozna skwitowac jednym, no moze dwoma, slowami. ;]
To chyba dobrze.
Można przecież użyć nastepujących kompletów 1 lub 2 słownych: (...)


bredzisz chlopaku.

;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 1 Pa 2007, 0:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
bredzisz chlopaku.
A skąd wiesz, że chłopaku? A może jestem dziewczyną?? chytry
A wracając do bredzenia, to jestem zmuszony kasować takie posty, które są niekonstruktywną krytyką (nie tylko mojej osoby).
Według słownika bredzić to:
mówić coś bez związku logicznego na skutek utraty kontroli świadomości; majaczyć’ 2. ‘z niechęcią: mówić brednie, bzdury, głupstwa; też: mówić w sposób zawiły, bałamutny
Jesli więc zarzucasz mi, że mijam się z prawdą lub logiką, to proszę to najpierw wykazać, inaczej twoje posty będą kasowane. Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 1 Pa 2007, 1:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
mjkl napisa:
bredzisz chlopaku.
A skąd wiesz, że chłopaku? A może jestem dziewczyną?? chytry


wiem.

Odżajer Egzegeta napisa:
A wracając do bredzenia, to jestem zmuszony kasować takie posty, które są niekonstruktywną krytyką (nie tylko mojej osoby).


niekonstruktywne wg ciebie. konstruktywne wg mnie albo moze kogos innego. i niekoniecznie krytyka a wyrazenie opinii. bredzenie nie musi miec negatywne wydzwieku. ;]

+ te 2 slowa sa dopelnieniem mojego wczesniejszego postu i pewnie paru wczesniejszych w innych miejscach forum tez. nie traktuj ich jako samodzielnej wypowiedzi.

[quote="Odżajer Egzegeta"]Według słownika bredzić to:
mówić coś bez związku logicznego na skutek utraty kontroli świadomości; majaczyć’ 2. ‘z niechęcią: mówić brednie, bzdury, głupstwa; też: mówić w sposób zawiły, bałamutny
Jesli więc zarzucasz mi, że mijam się z prawdą lub logiką, to proszę to najpierw wykazać,

mijasz sie. wykazywac nie bede bo szkoda na to czasu. sam wiesz, czy inni uzytkownicy forum wiedza, gdzie & jak. dorabianie do tego ideologii, nadmierne filozofowanie jest zbedne.

Odżajer Egzegeta napisa:
inaczej twoje posty będą kasowane. Smile


alez prosze bardzo. kasuj. administratorze. ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 1 Pa 2007, 5:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
wiem.
Albo Ci się wydaje, że wiesz Smile
Strona może być mojego brata - nigdy nie wiesz ile osób wypowiada się używając jednego konta Smile

Cytat:
niekonstruktywne wg ciebie. konstruktywne wg mnie albo moze kogos innego. i niekoniecznie krytyka a wyrazenie opinii. bredzenie nie musi miec negatywne wydzwieku.
Bredzenie ma zawsze wydźwięk negatywny.
Krytyka jest niekonstruktywna, bo skoro krytyka dotyczy mnie, a ja czuję, że żadnej nowej wiedzy mi nie daje, znaczy, że jest niekonstruktywna. Gdybyś skrytykował siebie, to mógłbyś mówić czy jest to krytyka konstruktywna.
A tak to Tobie można zarzucić "bredzenie", bo mówisz coś, czego nie jesteś w stanie oprzeć na solidnej podstawie.


Cytat:
mijasz sie. wykazywac nie bede bo szkoda na to czasu.
Jesli Ci szkoda czasu to w ogóle się nie wypowiadaj. Bo marnujesz czas innych.


Cytat:
sam wiesz, czy inni uzytkownicy forum wiedza, gdzie & jak.
Nie wiem.

Cytat:
dorabianie do tego ideologii, nadmierne filozofowanie jest zbedne.
Nie musisz dorabiać filozofii do swej obraxliwej tezy. Po prostu ją udowodnij.

Cytat:
alez prosze bardzo. kasuj. administratorze. ;]
I tak zrobię nastepnym razem - bez ostrzeżenia, chyba, że pojawią się konkrety. Neutral
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 1 Pa 2007, 9:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
mjkl napisa:
wiem.
Albo Ci się wydaje, że wiesz Smile
Strona może być mojego brata - nigdy nie wiesz ile osób wypowiada się używając jednego konta Smile


ok.

Odżajer Egzegeta napisa:
Cytat:
niekonstruktywne wg ciebie. konstruktywne wg mnie albo moze kogos innego. i niekoniecznie krytyka a wyrazenie opinii. bredzenie nie musi miec negatywne wydzwieku.
Bredzenie ma zawsze wydźwięk negatywny.
Krytyka jest niekonstruktywna, bo skoro krytyka dotyczy mnie, a ja czuję, że żadnej nowej wiedzy mi nie daje, znaczy, że jest niekonstruktywna. Gdybyś skrytykował siebie, to mógłbyś mówić czy jest to krytyka konstruktywna.
A tak to Tobie można zarzucić "bredzenie", bo mówisz coś, czego nie jesteś w stanie oprzeć na solidnej podstawie.


ok. bredze zwlaszcza w tym temacie. i pewnie 3 akapity nizej. ;]

Odżajer Egzegeta napisa:
Cytat:
mijasz sie. wykazywac nie bede bo szkoda na to czasu.
Jesli Ci szkoda czasu to w ogóle się nie wypowiadaj. Bo marnujesz czas innych.


nie marnuje. czasem zdarza mi sie nawet komus tam pomoc. ;]

Odżajer Egzegeta napisa:
Cytat:
sam wiesz, czy inni uzytkownicy forum wiedza, gdzie & jak.
Nie wiem.


to szkoda. ;]

Odżajer Egzegeta napisa:
Cytat:
dorabianie do tego ideologii, nadmierne filozofowanie jest zbedne.
Nie musisz dorabiać filozofii do swej obraxliwej tezy. Po prostu ją udowodnij.


a moze ona nie jest obrazliwa. a moze to moj brat ja napisal? nie wiesz tego. ;]

Odżajer Egzegeta napisa:
Cytat:
alez prosze bardzo. kasuj. administratorze. ;]
I tak zrobię nastepnym razem - bez ostrzeżenia, chyba, że pojawią się konkrety. Neutral


ok. konkrety sa zawsze. jednak nie zawsze mile widziane przez rozmowce.

& oe. nie spinaj sie tak bardzo i sprobuj nabrac do siebie/otoczenia etc. troche wiecej dystansu. no i naucz sie, ze nie kazdemu mozna patronizowac & tak jak police55 napisal - wyglaszac homilii. dlaczego? to oczywiste. uzasadniac nie bede. ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
HARRY75

Doczy: 15 Cze 2007
Posty: 417
Skd: z Kątowni
PostWysany: 1 Pa 2007, 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... a prawda leży po środku i się śmieje . Słabnę od tego waszego wzajemnego cytowania się . To właśnie takie jałowe dyskusje doprowadzają takich ludzi (?) jak ja do prostych wniosków że w Polsce nikomu nic się nie podoba . Aż nie chce się wracać ...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 1 Pa 2007, 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
ok. bredze zwlaszcza w tym temacie. i pewnie 3 akapity nizej.
Jest to bardzo prawdopodobne, bo wypisywanie obraźliwych epitetów bez pokrycia ma bliżej do bredzenia niż mówienie prawdy.

Cytat:
nie marnuje. czasem zdarza mi sie nawet komus tam pomoc.
Ja nie mówię o pomocy, którą okazujesz innym. Świetnie, że pomagasz. Ale co innego odpowiadać na pytanie, gdzie można kupić w Reykjaviku buty narciarskie, a co innego brać udział w rzeczowej politycznej dyspucie. W takiej dyspucie należy podawać dużo argumentów, a nie tylko stwierdzić "Odżajer jest głupi".

Cytat:
a moze ona nie jest obrazliwa. a moze to moj brat ja napisal? nie wiesz tego.
Ktokolwiek to napisał, powinien albo przeprosić albo udowodnić. Koniec kropka.

Cytat:
konkrety sa zawsze. jednak nie zawsze mile widziane przez rozmowce.
Podanie wniosku to żaden konkret, jesli brak argumentów, które wskazywałyby na poprawność wniosku.
Być może mówisz genialną prawdę, ale cóż, kiedy nie chce Ci się pokazać nam, że to prawda. Chcesz by ludzie wierzyli Ci na słowo, że ktoś bredzi.


Cytat:
oe. nie spinaj sie tak
Ależ ja się nie spinam. Żądam tylko spokojnej i rzeczowej dyskusji. Jeśli chcesz zażartować, to proszę, mamy tu luz. Ale jeśli ot tak rzucasz do kogoś "bredisz" to jest to brak kultury.

Cytat:
naucz sie, ze nie kazdemu mozna patronizowac & tak jak police55 napisal - wyglaszac homilii. dlaczego? to oczywiste. uzasadniac nie bede. ;]
A co jest złego w homilii i "patronizowaniu"?
Jeśli mówię prawdę w postaci homilii, to tym lepiej dla tej prawdy. Jeśli kłamię, obal to rzeczowymi argumentami. Inaczej zamilknij...
Zarzut patronizowania to żaden zarzut i nijak ma się do "bredzenia". Osoba, która bredzi, raczej nie patronizuje.
A wziąłeś pod uwagę, że mogę mieć rację i to patronizowanie ma sens?
O ile w ogóle patronizuję komukolwiek - bo to też tylko twój zarzut z kosmosu wzięty....
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
zyzak
Go
PostWysany: 1 Pa 2007, 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

naprawde.... nie chce sie juz czytac takich polityczek na forum Sad , ktore najczesciej i generalnie w rankingach prowadzi administrator Odzarej Egzegetah (ufff.. mam nadzieje ze dobrze japisalem Wink )

zastanawiam sie czy bylaby mozliwosc, aby redakcja iceland.pl rozwazyla petycje od forumowiczow z prosba, aby wpisano w regulamin forum iceland.pl ,kategoryczne usowanie postow,ktore odbiegaja wiecej niz mniej, od glownego tematu watku,przez co nic do niego nic nie wnosząc w wiekszej mierze Wink Moznaby bardziej sprecyzowac o co chodzi.

to poprawiloby czytelnosc forum,przejrzystosc informacji,nawet to ,ze w redakcji iceland.pl rzadziej trzeba bedzie dokupywac dyski twarde do serwera Wink i potomni by mieli lawiej w dostepie do informacji.
Spoleczenstwu nie chce sie czytac takich for. Wiem to po sobie ,jak czegos szukam w necie i trafie na forum gdzie na rzeczowe pytanie sa odpowiedzi,a w srod nich jakies takie "polityczkowanie" to nie czytam, tylko szybko szukam konkretow.
Mysle,ze raczej wiekszosc internautow tak robi, bo mysle ze internauci to ludzie, minimalnie myslacy, wiec zbedne sa takie watki, bo wiekszosc ich i tak nie czyta, mozna uzyc opcji priv.
takie polityczkowanie sie Nam juz znudzilo Wink





takie jest moje zdanie
Powrt do gry
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 2 Pa 2007, 8:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
mjkl napisa:
ok. bredze zwlaszcza w tym temacie. i pewnie 3 akapity nizej.
Jest to bardzo prawdopodobne, bo wypisywanie obraźliwych epitetów bez pokrycia ma bliżej do bredzenia niż mówienie prawdy.


moze i jest pokrycie. moze nie ma. moze blizej. moze dalej. ;]

Odżajer Egzegeta napisa:
Cytat:
nie marnuje. czasem zdarza mi sie nawet komus tam pomoc.
Ja nie mówię o pomocy, którą okazujesz innym. Świetnie, że pomagasz. Ale co innego odpowiadać na pytanie, gdzie można kupić w Reykjaviku buty narciarskie, a co innego brać udział w rzeczowej politycznej dyspucie. W takiej dyspucie należy podawać dużo argumentów, a nie tylko stwierdzić "Odżajer jest głupi".


mowisz a marnowaniu czasu innych. mymi postami. napisalem, ze nie marnuje bo czasem cos tam przydatnego moze komus napisze. ;] a w takiej "politycznej" dyspucie, biorac pod uwage jeszcze "poziom" polityki & klasy politycznej w polsce + slowa twe o dobrych intencjach co niektorych osob obecnie rzadzacych... to wybacz ale argumentow zadnych podawac nie musze, wystarczy ze wykpie/wysmieje cie. & nie stwierdzam tego co napisales w cudzyslowiu, stwierdzam jedynie, ze bredzisz chlopaku. i to nie tylko w tym temacie. ;] te stwierdzenia nie sa rownowazne. a jesli tak twierdzisz - to chyba jednak to co w cudzyslowiu napisales pasuje do twej osoby. ;]

Odżajer Egzegeta napisa:
Cytat:
a moze ona nie jest obrazliwa. a moze to moj brat ja napisal? nie wiesz tego.
Ktokolwiek to napisał, powinien albo przeprosić albo udowodnić. Koniec kropka.


a moze nie moze w tej chwili? ;]
jesli nie jest obrazliwa to za co przeprosic? jesli jest to co udowodnic?

Odżajer Egzegeta napisa:
Cytat:
konkrety sa zawsze. jednak nie zawsze mile widziane przez rozmowce.
Podanie wniosku to żaden konkret, jesli brak argumentów, które wskazywałyby na poprawność wniosku.


i to i to podaje. czasem. ;]

Odżajer Egzegeta napisa:
Być może mówisz genialną prawdę, ale cóż, kiedy nie chce Ci się pokazać nam, że to prawda. Chcesz by ludzie wierzyli Ci na słowo, że ktoś bredzi.


a moze genialna glupote? po co ludzie maja mi wierzyc na slowo? kazdy cos tam ma na szyi, a w srodku tego cos co odpowiada za myslenie. samodzielne myslenie. warto uzywac. ;]

Odżajer Egzegeta napisa:
Cytat:
oe. nie spinaj sie tak
Ależ ja się nie spinam. Żądam tylko spokojnej i rzeczowej dyskusji. Jeśli chcesz zażartować, to proszę, mamy tu luz. Ale jeśli ot tak rzucasz do kogoś "bredisz" to jest to brak kultury.


czasem spinasz sie chlopaku troche. widac kiedy.
zartuje bezustannie. brakiem kultury jest rowniez wiele innych rzeczy, jak np mowienie o dobrych intencjach t. rydzyka czy fajnosci polinezji czy zebranie o datki na cos co mozna miec za darmo & lepiej. pelna dowolnosc interpretacji. ;]

Odżajer Egzegeta napisa:
Cytat:
naucz sie, ze nie kazdemu mozna patronizowac & tak jak police55 napisal - wyglaszac homilii. dlaczego? to oczywiste. uzasadniac nie bede. ;]
A co jest złego w homilii i "patronizowaniu"?


nic, jesli nie przeszkadza ci narazanie sie na smiesznosc czy usmiech politowania u co niektorych. a z czasem utrata szacunku i zyskanie jakiegos negatywnego przydomka typu oszolom czy cos podobnego. ;]

Odżajer Egzegeta napisa:
Jeśli mówię prawdę w postaci homilii, to tym lepiej dla tej prawdy. Jeśli kłamię, obal to rzeczowymi argumentami. Inaczej zamilknij...
Zarzut patronizowania to żaden zarzut i nijak ma się do "bredzenia". Osoba, która bredzi, raczej nie patronizuje.


prawda ma gdzies czy ktos mowi prawde czy nie. to jest niezalezne od rozmowcy/glosiciela/homilianta. ;]
co do patronizowania - zazwyczaj ten kto patronizuje - bredzi. nie zdajac sobie przy tym z tego sprawy niestety, albo raczej nie dostrzegajac tego. czy mowisz prawde czy klamstwo - to nie ma znaczenia. tak czy inaczej patronizujesz. oczywiscie napiszesz mi, ze argumentow rzeczowych brak, jak zwykle - spojrz teraz powyzej ostatnio cytowanego fragmentu swojej wypowiedzi. to jest argument. ;]

Odżajer Egzegeta napisa:
A wziąłeś pod uwagę, że mogę mieć rację i to patronizowanie ma sens?
O ile w ogóle patronizuję komukolwiek - bo to też tylko twój zarzut z kosmosu wzięty....


spojrz na jakikolwiek swoj post majacy wiecej niz 2 akapity. popros ze 3-4 osoby o przeczytanie tematow (w calosci), w ktorych te posty znajduja sie. wtedy popros o zdanie/ocene. ;]

no i nie spinaj sie. ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 2 Pa 2007, 8:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HARRY75 napisa:
... a prawda leży po środku i się śmieje . Słabnę od tego waszego wzajemnego cytowania się .


to lepiej nie czytaj. ;]

HARRY75 napisa:
To właśnie takie jałowe dyskusje doprowadzają takich ludzi (?) jak ja do prostych wniosków


dyskusja jalowa nie jest. ;]

HARRY75 napisa:
że w Polsce nikomu nic się nie podoba .


podoba sie. pomijajac to co pokazuja w telewizorze to w polsce jest tak samo fajnie jak w islandii, hiszpanii czy na litwie.

HARRY75 napisa:
Aż nie chce się wracać ...


chce sie. na wakacje. ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nastpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron