reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

"rządowa" telewizja publiczna

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 10 Pa 2007, 10:42    Temat postu: "rządowa" telewizja publiczna Odpowiedz z cytatem

zaloze w offtopiku, zeby "nie zasmiecac" tamtego tematu "narzekaniem" na tv. ;]

oe napisa:
{Dopisek admina: TVP nie jest telewizją rządową tylko telewizją publiczną, która podlega kontroli Sejmu, Senatu i Prezydenta;


jest panstwowa, publiczna. prezentuje wiadoma opcje. wystepuje swoista cenzura w wielu programach czy podawanych wiadomosciach. mozna wiec ja nazwac rzadowa.

oe napisa:
jeśli te instytucje są zdominowane przez jedną partię to tylko dlatego, że tego chciała większość społeczeństwa,


a jaki ma to zwiazek z nazywaniem tv rządową? irytuje cie to bo jestes zwolennikiem tej wlasnie partii i wolalbys takiego okreslenia nie slyszec/widziec? ;]

oe napisa:
więc przestańmy tu mówić o polityce. Jak ktoś chce narzekać na upolitycznienie TVP, zapraszam do off-topika}


haha. narzeka? fakt stwierdza. :]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 10 Pa 2007, 15:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
jest panstwowa, publiczna. prezentuje wiadoma opcje. wystepuje swoista cenzura w wielu programach czy podawanych wiadomosciach. mozna wiec ja nazwac rzadowa.

Skoro już masz lepiej dopasowaną nazwę: "państwowa" więc po co dodawać rządowa?
Równie dobrze możesz napisać "TVPrezydencka".
Ale rozumiem o co Ci chodzi. Zwracam tylko uwagę, że to właściciele tej telewizji taką ją chcieli (czyli naród) poprzez głosowanie na zgromadzeniu akcjonariuszy (wybory)


Cytat:

a jaki ma to zwiazek z nazywaniem tv rządową? irytuje cie to bo jestes zwolennikiem tej wlasnie partii i wolalbys takiego okreslenia nie slyszec/widziec?

Ja nie jestem zwolennikiem żadnej partii. Najwyżej jakaś mi się nieco bardziej podoba od innych.
Jestem przeciwnikiem demokracji.
Ale rzeczy lubię nazywać precyzyjnie. Nazwij TVP telewizją pisowską, ale określenie "rządowa" trochę jest nieprecyzyjne

Cytat:

haha. narzeka? fakt stwierdza.

Ale ten fakt jest podawany jako rodzaj argumentu przeciwko pomocy dla ludzi, którzy pracują w tej telewizji, mimo, że mogą to być normalni i uczciwi ludzie...
A o tym się przekonamy jak wyemitują swój reportaż.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 10 Pa 2007, 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Cytat:
jest panstwowa, publiczna. prezentuje wiadoma opcje. wystepuje swoista cenzura w wielu programach czy podawanych wiadomosciach. mozna wiec ja nazwac rzadowa.

Skoro już masz lepiej dopasowaną nazwę: "państwowa" więc po co dodawać rządowa?


bo lepiej brzmi. w sensie negatywnym. czyste szyderstwo & stosowanie analogii do tv np bialoruskiej czy "radzieckiej". bardziej wnerwia tych, ktorych w oczy kole takie wlasnie okreslenie.

Odżajer Egzegeta napisa:
Równie dobrze możesz napisać "TVPrezydencka".


mozna. albo tv brata karla. tv ekipy nieudacznikow. tv elżbiety "ja tego nie słyszałam" kruk. rzadowa jednak fajniej brzmi.

Odżajer Egzegeta napisa:
Ale rozumiem o co Ci chodzi.


tak ale chyba nie do konca... bo piszesz dalej taka bzdure:

Odżajer Egzegeta napisa:
Zwracam tylko uwagę, że to właściciele tej telewizji taką ją chcieli (czyli naród) poprzez głosowanie na zgromadzeniu akcjonariuszy (wybory)


czy aby na pewno narod wybieral sklad rady nadzorczej tvp & krritv? wydaje mi sie, ze nie...


Odżajer Egzegeta napisa:
Cytat:

a jaki ma to zwiazek z nazywaniem tv rządową? irytuje cie to bo jestes zwolennikiem tej wlasnie partii i wolalbys takiego okreslenia nie slyszec/widziec?

Ja nie jestem zwolennikiem żadnej partii. Najwyżej jakaś mi się nieco bardziej podoba od innych.


pis i upr. & btw stosujac twoj tok rozumowania w akapicie wyzej skoro jakas ci sie bardziej podoba to jestes jej zwolennikiem. btw pewnie jestes fanem korwina - dzis sie swietnie wykazal: http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=50316&wid=9281870&rfbawp=1192011134.524&ticaid=149d4

Odżajer Egzegeta napisa:
Jestem przeciwnikiem demokracji.


to szkoda.

Odżajer Egzegeta napisa:
Ale rzeczy lubię nazywać precyzyjnie. Nazwij TVP telewizją pisowską, ale określenie "rządowa" trochę jest nieprecyzyjne


nazywam bardzo precyzyjnie. 2 lata temu tvp byla czerwona. teraz jest pisowska. po 21 pazdziernika tvp przestanie byc & bedzie znowu jakas tam. nadal jednak pozostaje tv rzadowa.

Odżajer Egzegeta napisa:
Cytat:

haha. narzeka? fakt stwierdza.

Ale ten fakt jest podawany jako rodzaj argumentu przeciwko pomocy dla ludzi, którzy pracują w tej telewizji, mimo, że mogą to być normalni i uczciwi ludzie...
A o tym się przekonamy jak wyemitują swój reportaż.


nie. nie pamietam co inni tam pisali w temacie ale jesli o mnie chodzi to do konca nie zrozumiales widocznie kontekstu. forum to nie jest jedyna droga jaka kontaktowalem sie z autorami reportazu. & wbrew pozorom moj stosunek do przedsiewziecia nie jest negatywny, jak tobie sie pewnie wydaje. no ale to nieistotne, ciebie nie dotyczy. ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 10 Pa 2007, 23:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
bo piszesz dalej taka bzdure:
Odżajer Egzegeta napisa:
Zwracam tylko uwagę, że to właściciele tej telewizji taką ją chcieli (czyli naród) poprzez głosowanie na zgromadzeniu akcjonariuszy (wybory)
czy aby na pewno narod wybieral sklad rady nadzorczej tvp & krritv? wydaje mi sie, ze nie...
W dużej spółce akcjonariusze też nie wybierają prezesa. Oni wybierają przedstawicieli, którzy to robią.
Tak samo naród wybiera posłów do sejmu, a ci wybierają rząd, a rząd razem z innymi organami zarządza TVP oraz KRRiT.
Więc bzdura to nei jest, tylko uproszczenie Smile


Cytat:
pis i upr. & btw stosujac twoj tok rozumowania w akapicie wyzej skoro jakas ci sie bardziej podoba to jestes jej zwolennikiem. btw pewnie jestes fanem korwina - dzis sie swietnie wykazal

Nie jestem zwolennikiem PiSu, ale jeśli już to można prawie o mnie powiedzieć zwolennik Korwina, choć tak na prawdę, mój model państwa bardzo różni się od jego.
A to co ostatnio mówił o niepełnosprawnych to całkiem mądre rzeczy.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron