reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Łącze internetowe 8 Mb/s
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
KO

Doczy: 10 Maj 2006
Posty: 492
Skd: z piekła
PostWysany: 16 Mar 2008, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lili ileśtam w innym wątku który jest już zablokowany napisa:

Siminn w ramach zbiorowej odpowiedzialności ograniczył użytkownikom prędkosc transferu. Bez względu na to ile płacicie, czy macie limity czy nie, czy ściągacie czy nie, Wasza prędkosc została zredukowana w wyniku nowej promocji narodowego operatora, do prędkości modemowej.


Wiesz coś więcej o tym? to simin robi takie numery? już nie długo kończy mi się umowa z nimi i to dodatkowy gwóźdź do ich trumny Smile
Dodatkowo pytanie do ludzi mających wodafona: kupując necik, dostaje się też darmowe rozmowy na wybrany nr komórkowy i jakieś tam zagraniczne minuty też za free? tak mi się coś obiło o uszy chciałem się upewnić.

Pozdrówka
_________________
(_!_)
o
0
O
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
Highlander
Go
PostWysany: 16 Mar 2008, 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W/g mnie to kompletne nieporozumienie. Lacza o szybkosci 8Mb i 12Mb nie maja limitow, co jest zaznaczone w folderach siminna, jak i w umowie! Wczesniej przez pół roku mialem net z Vodafonu, tez 8Mb, tez bez limitow, ale jakosc i szybkosc duzo gorsza niz w siminn, poza tym wieczne wałki z rachunkami za telefony, itp. Teraz mam siminn i nie liczac wczoraj i dzis, gdy sa problemy na laczach w Szkocji (dwonilem do nich wczoraj wieczorem) jestem bardzo zadowolony!
Pozdrawiam.
Powrt do gry
lili67

Doczy: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skd: Hafnarfjördur/Keflavik
PostWysany: 16 Mar 2008, 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To nie jest nieporozumienie. Jeśli będziesz miał duży download spoza granic Islandii, wcześniej czy później operator przyblokuje Ci prędkośc. A że to nowosc dla nich, często blokują na chybił trafił. W folderach tego nie ma, ale rzeczywistosc jest inna. To taka tpsa po islandzku. Jeśli pójdziesz do sklepu siminna i przyciśniesz gościa to wszystko wyśpiewa Smile

I nie lilijakas tam, tylko lili67 Evil or Very Mad
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Highlander
Go
PostWysany: 16 Mar 2008, 18:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lili67
Jesli tak zrobi to zrobi to bezprawnie. Bez limitów oznacza bez limitów! i nie maja prawa niczego blokowac, a jesli to robia to sprawe mozna zalatwic na drodze prawnej-nie sadze zeby Islandia byla prawna pustynia.
Powrt do gry
lili67

Doczy: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skd: Hafnarfjördur/Keflavik
PostWysany: 16 Mar 2008, 18:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Highlander napisa:
lili67
Jesli tak zrobi to zrobi to bezprawnie. Bez limitów oznacza bez limitów! i nie maja prawa niczego blokowac, a jesli to robia to sprawe mozna zalatwic na drodze prawnej-nie sadze zeby Islandia byla prawna pustynia.


Życzę powodzenia. Ja kiedyś walczyłam z tpsa. Przeszło mi. Głową muru nie przebijesz.
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysany: 16 Mar 2008, 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lili67 napisa:

Ja kiedyś walczyłam z tpsa.


Pisz poprawniej - Walczyłem lol
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
lili67

Doczy: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skd: Hafnarfjördur/Keflavik
PostWysany: 16 Mar 2008, 19:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filipku, nie wiem dlaczego myślisz, że jestem facecikiem?

A może dlatego, że Ty jestes kobietką?
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Highlander
Go
PostWysany: 16 Mar 2008, 19:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lili67
Nie widzisz roznicy miedzy TPsa a siminn? Nie widzisz roznicy miedzy Islandia a Polska?
Powrt do gry
KO

Doczy: 10 Maj 2006
Posty: 492
Skd: z piekła
PostWysany: 16 Mar 2008, 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lili67 napisa:

I nie lilijakas tam, tylko lili67 Evil or Very Mad

No nie jakaśtam tylko ileśtam

pozdrówa
_________________
(_!_)
o
0
O
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
lili67

Doczy: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skd: Hafnarfjördur/Keflavik
PostWysany: 17 Mar 2008, 0:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Highlander napisa:
lili67
Nie widzisz roznicy miedzy TPsa a siminn? Nie widzisz roznicy miedzy Islandia a Polska?


Monopolista zawsze pozostaje monopolistą. Różnica jest taka, że tpsa sprzedając łącze o danej prędkości, przeważnie łączy z taką prędkościa. Z wyjątkami oczywiście. A siminn? Uważasz, że mając tzw. łącze 12Mb rzeczywiście masz taką prędkosc? Nigdy w życiu.

Co do różnicy między Islandią a Polską - ja jestem Islandią zauroczona, ale to nie znaczy, że nie chce wrócic do Polski. I wrócę. Kiedyś.
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
zyzak
Go
PostWysany: 17 Mar 2008, 0:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lili67 napisa:
Highlander napisa:
lili67
Jesli tak zrobi to zrobi to bezprawnie. Bez limitów oznacza bez limitów! i nie maja prawa niczego blokowac, a jesli to robia to sprawe mozna zalatwic na drodze prawnej-nie sadze zeby Islandia byla prawna pustynia.


Życzę powodzenia. Ja kiedyś walczyłam z tpsa. Przeszło mi. Głową muru nie przebijesz.


a o co walczylas z ptsa ???


Ja bylem tez niezadowolony w pewnym momencie, ale udowodnilem im bardzo grzecznie bez nerwow ,ze mam prędkość neostrady nie odpowiadającą tej, co byla zagwarantowana w umowie i bardzo szybko mi podnieśli prędkość, bez jakiegoś "przebijania muru".
Moze troche kultury osobistej zabrakło Tobie ?Wink moze "zamiast przebijać mur" warto poszukać "drzwi" ?

Lili co jest??? ,tutaj tez nie lubią Cibia ?Wink
A Ty wszystkich lubisz... hahahaha
Powrt do gry
lili67

Doczy: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skd: Hafnarfjördur/Keflavik
PostWysany: 17 Mar 2008, 0:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój drogi Zyzaku,
to że lubię Harry'ego i Ciebie, to nie znaczy, że lubie wszystkich. A czy ktoś z Was lubi mnie czy nie, to nie ma dla mnie żadnego znaczenia.

A może pojdziesz do siminna i grzecznie poprosisz, aby Tobie nie ograniczali prędkości łącza po ściągnięciu 20 GB w ciągu 7 dni, bo nie ma tego w umowie? Będę pod wrażeniem.
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
zyzak
Go
PostWysany: 17 Mar 2008, 0:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lili67 napisa:
Mój drogi Zyzaku,
to że lubię Harry'ego i Ciebie, to nie znaczy, że lubie wszystkich. A czy ktoś z Was lubi mnie czy nie, to nie ma dla mnie żadnego znaczenia.

A może pojdziesz do siminna i grzecznie poprosisz, aby Tobie nie ograniczali prędkości łącza po ściągnięciu 20 GB w ciągu 7 dni, bo nie ma tego w umowie? Będę pod wrażeniem.


ja mam internet za darmo Smile niepojdę do simina bo nie mam z czym...
Powrt do gry
Highlander
Go
PostWysany: 17 Mar 2008, 1:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lili
Sorki, ze musze to napisac, ale klepiesz teraz bzdury. Zaden dostawca internetu nigdy nie gwarantuje danej przepustowosci, zawsze jest to DO: 4, 8, 12 Mbit, tym bardziej, ze nikt nie jest w stanie zagwarantowac przepustowosci wszystkich swiatowych serwerow. O to klucic sie nie mozna, ale jesli w umowie jest wyraznie zaznaczone, ze lacze jest bez limitow to nikt nie ma prawa zadnych limitow zakladac, chocbym przekroczyl i 100GB dziennie!
Nigdy nie liczylem ile sciagam, ale mysle ze bywa czasami calkiem sporo, nawet grubo ponad 20GB na tydzien i jakos z jaka predkoscia mi to dzialalo z taka dziala.
Pozdro.
Powrt do gry
aniapl
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Skd: był Reykjavik - teraz Polska
PostWysany: 17 Mar 2008, 1:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KO napisa:

Dodatkowo pytanie do ludzi mających wodafona: kupując necik, dostaje się też darmowe rozmowy na wybrany nr komórkowy i jakieś tam zagraniczne minuty też za free? tak mi się coś obiło o uszy chciałem się upewnić.

Pozdrówka


Ja mam w vodafonie tel domowy, net i kom na abonament. W domowym mam 2 godziny miesięcznie free na jeden numer domowy w Polsce, w kom mam 2 godz miesięcznie free na jeden nr domowy w Polsce i free na jeden nr kom na islandii. Ale to było ponad 2 lata temu, nie wiem czy promocja nadal jest.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
lili67

Doczy: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skd: Hafnarfjördur/Keflavik
PostWysany: 17 Mar 2008, 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Highlander napisa:
lili
Sorki, ze musze to napisac, ale klepiesz teraz bzdury. Zaden dostawca internetu nigdy nie gwarantuje danej przepustowosci, zawsze jest to DO: 4, 8, 12 Mbit, tym bardziej, ze nikt nie jest w stanie zagwarantowac przepustowosci wszystkich swiatowych serwerow. O to klucic sie nie mozna, ale jesli w umowie jest wyraznie zaznaczone, ze lacze jest bez limitow to nikt nie ma prawa zadnych limitow zakladac, chocbym przekroczyl i 100GB dziennie!
Nigdy nie liczylem ile sciagam, ale mysle ze bywa czasami calkiem sporo, nawet grubo ponad 20GB na tydzien i jakos z jaka predkoscia mi to dzialalo z taka dziala.
Pozdro.


Ok. Nie będę się kłócic. Na pewno masz rację.
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Sebastian

Doczy: 25 Sie 2007
Posty: 51
Skd: 20OS034
PostWysany: 16 Mar 2009, 1:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja od kilku lat jestem zadowolonym abonentem Vodafone. Siminn to przeszłość a Hive a raczej TAL jednak mnie nie przekonał. Może i Tal ma darmowe połączenia na domowe w Islandii, ale ja nie jestem osobą, która mogłaby z tego namiętnie korzystać. Połączenia są za friko bo u nich telefon domowy jest dostarczany w technologii VoIP. Czyli telefon domowy jest podłączany do routerka a nie do gniazdka telefonicznego w ścianie. Poza tym Tal ogranicza możliwość konfiguracji sprzętu (routera) i z każdą bzdurą trzeba dzwonić do BOK.
Lubię Vodafone za stałe IP (przez tyle lat znam je już na pamięć) Wink , możliwość własnej konfiguracji sprzętu oraz ADSL bez telefonu domowego. Poza tym to już przyzwyczajenie. Jako telefon domowy, sam zorganizowałem sobie IPFONa bo numer stacjonarny w Islandii nie jest mi potrzebny. Za to dzięki IPFON oszczędzam kaskę na połączenia do Polski i nie tylko. 0,11 PLN/min na stacjonarne w PL, UK, USA i jeszcze kilka innych państw. Do tego polski numer stacjonarny i rodzinka dzwoni do nas po kosztach połączenia lokalnego w swojej strefie numeracyjnej w Polsce.
Jeśli nie potrzebujesz telefonu domowego to Vodafone jest chyba jedynym rozwiązaniem, bez konieczności instalowania telefonu domowego, na rynku. Tal mimo, iż ich domowy dołączany jest przez VoIP (Voice over Internet Protocol) każe sobie za to płacić dodatkowych parę koron. Mnie domowy jest nie potrzebny, więc wybrałem ADSL an heimasima. Odkąd przeszedłem z komórkami do NOVA, płacę o wiele mniejsze rachunki za telefony. Dodatkowo jeszcze z NOVA mam interek 3G. Czyli w razie potrzeby łączę się z netem przez HSDPA wszędzie gdzie jest zasięg NOVA. Poza zasięgiem NOVA wchodzi roaming krajowy z Vodafone Very Happy i dalej mogę korzystać ale niestety na o wiele wolniejszym transferze EDGE.
Co do limitów to niestety ale są. Vodafone przysłało mi powiadomienie. Najśmieszniejsze, że ja swoje rachunki dostaje w formie elektronicznej do banku internetowego. Gdyby nie sprawdzanie kwitków wypłat i tychże rachunków co miesiąc w heimabanki, nie dowiedziałbym się, że z opcji bez limitu zrobiło mi się teraz 80GB na miesiąc. Wydaje mi się, że każdy operator w Islandii ma limity. Muszę jednak poczytać na ten temat, aby przygotować się na ewentualne starcie na argumenty z innymi Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
spinacz
User VIP
Doczy: 22 Pa 2007
Posty: 101
Skd: Islandia
PostWysany: 16 Mar 2009, 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastian napisa:
z opcji bez limitu zrobiło mi się teraz 80GB na miesiąc

Przyjrzyj sie dokladniej, bo od lutego w Vodafone jest juz limit 40 GB.
http://www.vodafone.is/internet/adsl/eldri
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skd: Keflavik
PostWysany: 16 Mar 2009, 16:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.siminn.is/einstaklingar/netid/adsl/

Wystarczy zerknac.
Z 80GB zrobilo sie tylko 40.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
Sebastian

Doczy: 25 Sie 2007
Posty: 51
Skd: 20OS034
PostWysany: 16 Mar 2009, 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki spinacz. Ja po przejściu na ADSL án heimasíma wybrałem najtańszą opcję i miałem 10 GB. Zastanawiam się gdzie teraz się znajduję w tym cenniku.
10 GB wystarczało, a jak nie to w NOVA było jeszcze 5 GB w razie potrzeby. Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nastpny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron