reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Islandia - wieś, Reykjavik - wieś ??
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Islandologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  

Czy Reykjavik przypomina ci wieś ?
Tak
24%
 24%  [ 17 ]
Nie
59%
 59%  [ 41 ]
Nie mam zdania, nie widziałem/am + nie byłem/am
15%
 15%  [ 11 ]
Wszystkich Gosw : 69

Autor Wiadomo
piotr10530
Go
PostWysany: 7 Sie 2005, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety Reykjavik to jest " wies" jedna ulica na zakupy , troche barow , za duzo do zwiedzania nie ma . Niezle wyglada na pocztowkach , ale jak sie pochodzi po miescie to takie blokowisko. Polecam jak najszybciej wyjechac z miasta i zwiedzac piekna Islandie.
Powrt do gry
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 7 Sie 2005, 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotr10530 napisa:
jedna ulica na zakupy , troche barow , za duzo do zwiedzania nie ma . Niezle wyglada na pocztowkach , ale jak sie pochodzi po miescie to takie blokowisko


To zupełnie jak Warszawa :wink:
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
piotr10530
Go
PostWysany: 8 Sie 2005, 1:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

troszeczke mniejsze - i chyba cos w tym jest - kosciol wyglada troche jak Palac Kultury
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 8 Sie 2005, 2:38    Temat postu: Reykjavik = duże miasto Odpowiedz z cytatem

Według mnie: Wielki Reykjavik to duże miasto, choć o bardzo sielankowej atmosferze, są tu i dzielnice mieszkalne, i hipermarkety, i pasaże handlowe, kluby nocne, specjalistyczne sklepy, bazary, baseny, banki, lotnisko, port, komunikacja miejska, pałac królewski (Elfów), duże kościoły, monumentalne budynki (Perlan), szkoły wyższe itd.
Czasami zdarzają się nawet korki uliczne :krzywy:
Wielkie miasto... i rozmiarem i duchem Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 8 Sie 2005, 3:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

piotr10530 napisa:
kosciol wyglada troche jak Palac Kultury

Mówisz o Hallgrímskirkji? Sam nie wiem czy na miejscu
Guđjóna Samúelssona czułbym się obrażony za porównywanie jego życiowego dzieła do "dzieła" towarzysza Lwa Rudniewa :wink: No ale może faktycznie coś w tym jest...
Ale taka Warszawa jest jeszcze gorsza:
- centrum nie wiadomo gdzie
- starówka jest sztuczna i mała
- w mieście nie ma rynku
- za dużo ludzi
- władze są na Wiejskiej
- jak już jakieś inne władze są nie na Wiejskiej to zachowują się jakby
jednak były Smile
Nie no... Wiadomo, że Reykjavík mniejszy i w ogóle. Ale ma klimat miasta. Mi przypomina troszkę jamnika - niby mały ale serce mężne i na niedźwiedzie się nadaje, choć tylko do tropienia, ale szczegóły to diabelska domena :wink:
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
music80s
Go
PostWysany: 26 Sie 2005, 17:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 22:04, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
Steva

Doczy: 20 Lut 2004
Posty: 127
PostWysany: 26 Sie 2005, 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="music80s"] a w Reykjaviku jak ktoś biedny to chodzi na piechotke i jak sie wypije więcej można trafić do domu jeśli nie swojego to do czyjegoś napewno :-).


No, no, patrzcie!
Kto by pomyślał, że biedny chodzi na piechotę,a pijany może trafić do jakiegoś domu, ale w takim Reykjaviku wszystko jest możliwe, u nas takie rzeczy są nie do pomyślenia! Very Happy
_________________
Jutro to dziś - tyle, że jutro
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
music80s
Go
PostWysany: 27 Sie 2005, 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 21:40, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
Squallo

Doczy: 23 Sie 2005
Posty: 174
Skd: Kielce
PostWysany: 27 Sie 2005, 12:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Echh...... jak fajnie by było zamieszkać w Reykjaviku... bomba chyba mnie rozsadzi z niecirpliwości zanim będe miał możliwość zamieszkania tam Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 27 Sie 2005, 16:31    Temat postu: Socjologia Odpowiedz z cytatem

Z punktu widzenia socjologii naszego społeczeństwa, to widzę, że Islandia stała się taką Arkadią, na którą chcą uciec ci Polacy, którzy szukają spokoju, szczęścia, normalnych więzi społecznych...

Powstaje jednak obawa, że Polacy wyjeżdżając na Islandię zabiorą ze sobą trochę swego stresu i złych przyzwyczajeń a wtedy Arkadia zamieni się w taką Polskę Bis hmmm
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
music80s
Go
PostWysany: 27 Sie 2005, 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 21:39, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 27 Sie 2005, 18:25    Temat postu: Islandia Odpowiedz z cytatem

music80s napisa:
A co Odżajer Egzegeta będzie jeśli polacy przywiozą coś dobrego

To będzie na Islandii po staremu Smile


Cytat:
Do Islandii raczej źli ludzie nie jadą bo nie są na tyle romantyczni żeby na to wpaść.

No własnie to jest problem, bo skoro jedzie nasza elita ludzi dobrych, to u nas będzie jeszcze gorzej. Z chamstwem trzeba walczyć, a nie mu pobłażać i zostawiać mu całe państwo.
Po za tym każdy Polak ma jakieś "polskie" przyzwyczajenia i wady, które na Islandii mogą troszeczkę "mieszać" w głowach.
Ja nie mówię o tym, że jadą na Islandię ludzie całkowicie źli, ale nawet dobry Polak ma trochę inne podejście do niektórych spraw i może dojśc do ciekawych sytuacji na Islandii.
Już sam podział na "my" i "oni" sprawia, że napływ innych narodowości do jakiegoś kraju stwarza nową sytuację w psychice ludzkiej.
Bo ludzie łatwo idą na skróty i zamiast powiedzieć "ten złodziej jest złym człowiekiem, bo kradł w sklepie", powiedzą "Polacy to złodzieje, bo ostatnio jeden coś ukradł w naszym supermarkecie".
I to nie Polacy są nawet winni temu, bo złodzei wśród Polaków jest raczej mało, ale jak już się zdarzy, to niestety działa odpowiedzialność zbiorowa.
A ponieważ Polacy stanowią największą mniejszość na Islandii, to są najbardziej zauważalni jeśli chodzi o wszelkie złe uczynki.
A dobre uczynki zawsze są rzadsze niż złe i oprócz boheterskich czynów, do których Polacy są zwykle skorzy, to "zwykłe" dobre uczynki są słabo nagłaśniane.

To tak jak w mass-mediach - mówią gdy samolot spadnie, a jak leci normalnie, to się o tym nie mówi. Tragedie i nieszczęścia przyciągają uwagę.


Cytat:
Nie sądze że wszyscy polacy są źli i myśle że mogą wnieść co niektórzy wiele dobrego na Islandii.

Czyli zgadzasz się z tym co i ja powiedziełem. Czy mogą coś wnieść jeżeli chodzi o sam charakter człowieka to wątpię. Chyba nie mamy jakiejś takiej konkretnej narodowej cechy, której Islandczycy powinni się od nas nauczyć.
Z pewnością Polacy mogą wnieść dużo jeśli chodzi o kulturę, sztukę i naukę.

Cytat:
Ja np.jestem bardzo wesołym pogodnym człowiekiem radośnie nastawionym do życia
Czyli właściwie jesteś statystycznym Islandczykiem Very Happy Very Happy


Cytat:
Poza tym nie obawiałbym się zbytniej ekspansji polaków bo większości cięźka uczciwa praca nie pasuje... są na to za leniwi no i nie ma tam miejsca dla cwaniaczków i kanciarzy.

Sam sobie trochę przeczysz, bo najpierw chwalisz Polaków, a potem piszesz, że większości nie pasuje ciężka praca - to akurat jest nieprawda.
Większość Polaków ma trudną i ciężką pracę. Nie pasują im najwyżej polskie zarobki i niepewność jutra. Bezrobocie wynosi 20% i to są głównie ludzie, którzy nie lubią ciężkiej pracy (choć też nie chciałbym generalizować).
Polacy, którzy jadą na Islandię, jadą najczęściej do bardzo trudnej i cięzkiej pracy (przy rybach). Wykonują na Islandii pracę, której nie chcą miejscowi robotnicy. Ale dostają pieniądze, które w Polsce dostaje kierownik banku.
Jeżeli na Islandii są Polacy i są pieniądze, to i wybierze się tam zawsze paru cwaniaczków, trudno coś na to poradzić, ale zawsze można z tym walczyć.
Polakom trochę znudziła się walka z chamstwem, są rozczarowani demokracją, korupcją, politykami itp.
A właśnie pobłażanie chamstwu i uciekanie od niego powoduje, że chamstwo tryumfuje. Jesli chcemy szczęścia dla naszych dzieci, musimy już teraz zwalczać chamstwo.
Na Islandię trzeba jechać nie po to by uciec przed odpowiedzialnością za Polskę, ale z innych (romantycznych) powodów.
Nie mam nic przeciwko temu, że Polacy chcą mieszkać na Islandii, na Lazurowym Wybrzeżu, na Kamczatce, w USA itd.
Ale najpierw trzeba zrobić wszystko, by też i w Polsce chcieli mieszkać Islandczycy, a potem można sobie jechać na Islandię i założyć tam farmę owiec lub zostać inżynierem w stolicy Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
music80s
Go
PostWysany: 27 Sie 2005, 18:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 21:39, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
Steva

Doczy: 20 Lut 2004
Posty: 127
PostWysany: 27 Sie 2005, 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Ja codziennie myślę o Islandii conajmniej 3 godziny


Kolego music80s! Proponuję zwiększyć czasomyślenie o conajmniej drugie tyle, Islandia jest tego warta! Very Happy
_________________
Jutro to dziś - tyle, że jutro
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
music80s
Go
PostWysany: 27 Sie 2005, 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 21:37, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
Steva

Doczy: 20 Lut 2004
Posty: 127
PostWysany: 27 Sie 2005, 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

music80s napisa:
Halló! Co najmniej to znaczy jak jestem bardzo zajęty i mam dużo roboty to wtedy jest około 3,5 godziny Smile , a tak jak dzisiaj co dużo zajęć nie mam to będzie najmniej 9 godzin Smile.




Dobre!!! lol_na
_________________
Jutro to dziś - tyle, że jutro
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Ilona

Doczy: 20 Mar 2005
Posty: 67
Skd: Frankfurt
PostWysany: 4 Wrz 2005, 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Reykjavik na 100% nie jest wsia. Mieszkam tu od paru tygodni, wiec wiem co pisze. Jest to miasto w kazdym calu. Miasto, ktore bardzo polubilam, bo jest w nim bardzo przyjemna atmosfera i jest ono bardzo bezpieczne. Ludzie takze sa bardzo mili, serdeczni i wiecznie weseli, co bardzo mi odpowiada. Jest bardzo wiele do zobaczenia w samym Reykjaviku(muzea, zabytki, puby, itd:) trzeba tylko chciec cos zobaczyc. Dla zapalencow proponuje wyprawe dookola wyspy. Naprawde warto, bo jest tu duzo do zobaczenia.
pozdrawiam Smile
_________________
Nie wiem dokąd iść, dokąd zmierzać mam,
Wiem tylko tyle, że znów jestem sam.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Tlen
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 5 Wrz 2005, 0:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ilona napisa:
Reykjavik na 100% nie jest wsią.


http://www.iceland.pl/artyk/040106artyk1.html

Nic dodać nic ująć Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
music80s
Go
PostWysany: 5 Wrz 2005, 15:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 19:48, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 5 Wrz 2005, 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miłośnikom Reykjavíku polecam jeszcze jeden fajny artykuł:
Miasto nie tylko z blachy falistej
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Islandologia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron