reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Islandia - wieś, Reykjavik - wieś ??
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Islandologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy Reykjavik przypomina ci wieś ?
Tak
24%
 24%  [ 17 ]
Nie
59%
 59%  [ 41 ]
Nie mam zdania, nie widziałem/am + nie byłem/am
15%
 15%  [ 11 ]
Wszystkich Głosów : 69

Autor Wiadomość
nigel
Reporter ICELAND.PL
Dołączył: 06 Lis 2004
Posty: 261
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 6 Wrz 2005, 19:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zgodze sie z Tobą Odżajer. Emigracja na Islandie wymaga pomysłu, marzeń, chęci i samozaparcia. Pomijając przypadki, nie są to niestety cechy typowego Polaka. Islandia to nie to co Anglia, Niemcy czy Irlandia. Mysle, ze Wyspa tym sposobem, swoim polozeniem i niedostepnoscią nabywa obywateli wysokiego poziomu, że tak to nazwe, i wychodzi jej to pewnie na dobre, jak pokazują ostatnie wieści. Racja, pozbywamy sie tym sposobem najlepszych rodaków i mnie to nie dziwi.
_________________
Skandynawia - wortal raczkujący
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 7 Wrz 2005, 1:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nigel napisał:
Nie zgodze sie z Tobą Odżajer.


Z jaką kwestią Odżajera się nie zgadzasz, bo juz sie pogubiłam.. ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
music80s
Gość
PostWysłany: 7 Wrz 2005, 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 19:45, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
nigel
Reporter ICELAND.PL
Dołączył: 06 Lis 2004
Posty: 261
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 7 Wrz 2005, 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola napisał:

Z jaką kwestią Odżajera się nie zgadzasz, bo juz sie pogubiłam.. ?


ups, przepraszam. chodzi mi o ten post z 27.08.05:

OdĹźajer Egzegeta napisał:

Z punktu widzenia socjologii naszego społeczeństwa, to widzę, że Islandia stała się taką Arkadią, na którą chcą uciec ci Polacy, którzy szukają spokoju, szczęścia, normalnych więzi społecznych...

Powstaje jednak obawa, że Polacy wyjeżdżając na Islandię zabiorą ze sobą trochę swego stresu i złych przyzwyczajeń a wtedy Arkadia zamieni się w taką Polskę Bis

_________________
Skandynawia - wortal raczkujący
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
music80s
Gość
PostWysłany: 7 Wrz 2005, 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 19:44, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Steva

Dołączył: 20 Lut 2004
Posty: 127
PostWysłany: 7 Wrz 2005, 21:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

music80s napisał:

Halló! świetnie napisane.Jakbyś Jeszcze dopisał że wyjazd i mieszkanie w Islandii wymaga wielkich uczcuć i dużego serca to by było idealnie.Islandia to najcudowniejszy kraj na świecie dla ludzi lubiących kameralne i dobre życie.

Pozdrawiam. :wink:


Wyjazd i mieszkanie w Islandii (zwłaszcza na początek) wymaga przede wszystkim wielkich pieniędzy, uczucie i duże serce ginie w tle przyziemnych spraw i kłopotów.

A można wiedzieć co masz na myśli pisząc "kameralne i dobre życie"?
W wielu wcześniejszych postach zachłystywałeś się otwartością Islandczyków, życiem jakby w jednej wielkiej rodzinie,spontanicznością, wylewnością, a tu nagle kameralność?

A "dobre Ĺźycie"?
Czy masz na myśli dobre jedzenie, życie ponad stan, czy życie bez trosk i kłopotów? Czy jeszcze coś innego?

Oj music! wydaje mi się że jeśli tam w końcu wylądujesz to chyba potłuczesz sobie zad o twardą rzeczywistość.
Mniej sobie obiecuj, lepiej zniesiesz potem realia wymarzonego Eldorado.
_________________
Jutro to dziś - tyle, że jutro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
music80s
Gość
PostWysłany: 8 Wrz 2005, 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 19:30, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
szczecintram
Gość
PostWysłany: 19 Wrz 2005, 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Steva ale początki zawsze są trudne niezależnie czy się jedzie na Islandie czy do Francji, USA czy do Afganistanu. Ale przyznaj Islandia to nie to co Polska. U nas jak wysiądziesz z samolotu to nie masz portfela a na Islandii no możesz sobie ewentualnie rękę złamać. To Ci pomogą. Miałem przypadek, że chciałem pomóc jakiejś kobiecie bo ja szantażowali to o mało w ryj nie dostałem nie sadze żeby na Islandii tak było a po za tym jak bodajże w 1991 roku był napad na bank na Islandii to do dzisiaj o tym mówią. A u nas napady na bank są codziennością. Oczywiście teraz ktoś walnie mi odpowiedz ale na Islandii jest 290 tys. mieszk. a w Polsce 38 mln. No ale właśnie dlatego się tam jedzie bo nie ma tam tyle ludzi i chamstwa. Jak byłem we Francji to tam jest nie do pomyślenia żeby kogoś napaść w biały dzień ewentualnie wieczorkiem Very Happy Ale nawet jeżeli chodzi o pracę to jest naprawdę wiele miejsc pracy tylko że trzeba chcieć pracować, a nie tak jak nasz naród który mówi że mamy prawie 20% bezrobocia a otwieram gazetę a tam całe dwie stronki ofert pracy porostu się ludziom nie chce pracować tylko by narzekali baki stare. Ale mniejsza o nas. Smile
W każdym bądź razie pozdrawiam wszystkich i wszystko i mniej narzekania więcej wiary w to że na Islandii jest lepiej niż u nas. (A gdzie w ogóle jest gorzej niż u nas?)Smile
Powrót do góry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 20 Wrz 2005, 2:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zeszlym roku bylo pare napadow na male oddzialy bankow. Bylo prawie jak w polsce. Facet mial kominiarke i nozem teroryzowal obsluge.

Szczecintram jestem tego samego zdania co ty. piwo
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szczecintram
Gość
PostWysłany: 22 Wrz 2005, 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miło że sie ze mna zgadzasz:)
No rozumie sie że może i były napady no ja o nich nie wiedziałem ale sądzę że życie jest na Islandii bezpiczniejsze niż u nas.
pozdrawiam:D
Powrót do góry
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 23 Wrz 2005, 9:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chlopaki, czuje sie bezpiecznie, chociaz ostatnio zaczynam miec watpliwosci... ;-) Pare dni temu jadac sobie droga dwupasmowa jakies auto (dokladnie Skoda Fabia ) probowalo mnie zepchnac z drogi... Gosciu zabawial sie tak przez ladnych pare minut smiejac sie, robiac miny i glupie znaki... Szaleniec. Pare tygodni temu mielismy inny przypadek - jakies auto przyczepilo sie do nas i jezdzilo za nami po miescie. Zatrzymywalismy sie - oni tez sie zatrzymywali. Siedzialo w nim kilku facetow i jakos nie mielismy ochoty dyskutowac z nimi. Poza tym - czlowiek z doswiadczeniem nabytym w Polsce podejrzewa nie wiadomo co. To bylo wieczorem i w koncu udalo nam sie uciec. Cale szczescie, ze w domu czuje sie bezpiecznie - nad nami mieszka policjant Smile
PS. Nie, nikomu sie nie narazilismy, a przynajmniej nic o tym nie wiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marta Luiza

Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 310
Skąd: Islandia
PostWysłany: 23 Wrz 2005, 15:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za mna tez jezdzili faceci w Skodzie Fabii,bardzo sie przestraszylam bo bylam sama i musialam dojechac do Hafnafjordur na 2 w nocy.
Pozniej myslalam,ze to byla tajna policja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 23 Wrz 2005, 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze, sprawa wyglada podejrzanie. Szkoda, ze nie zapamietalam numerow. Ale wiem, ze Skoda byla lekko wgnieciona z tylu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Marta Luiza

Dołączył: 05 Lis 2004
Posty: 310
Skąd: Islandia
PostWysłany: 23 Wrz 2005, 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jakiego koloru? Moja byla biala i siedzialo w niej dwoch facetow. O tyle bylo to dziwne,ze oprocz mnie nie bylo nikogo na drodze i po drodze odwozilam znajoma do domu wiec krazylam po bardzo malych,jednokierunkowych uliczkach,a Skoda caly czas jechala za mna.Gdy sie zatrzymalam,zeby wysadzic kolezanke,oni tez sie zatrzymali i ponownie za mna jechali gdy ruszylam.wtedy zaczelam sie bac,zwlaszcza ze moj samochod nie zamyka sie od srodka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 27 Wrz 2005, 2:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny a moze wtedy byla mgla i facet jechal za wami Wink
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 27 Wrz 2005, 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haha Viking, haha.
Moja Skoda byla jasnosrebrna, takze teoria spiskowa odpada. A szkoda - juz sie chcialam bawic w detektywa :-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rygi
Gość
PostWysłany: 29 Wrz 2005, 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zakochałem się w Islandii i w Reykjaviku... muszę tam się znaleźć!
http://www.leonardodavinci.li/Bildgalerie/05_2004_Island/045%20Reykjavik.JPG Tam jest przepięknie...
Powrót do góry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 17 Paź 2005, 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawe, czy tak wygląda wieś





_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lenny

Dołączył: 15 Mar 2005
Posty: 216
Skąd: Keflavik/Reykjavik
PostWysłany: 17 Paź 2005, 23:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking_warrior napisał:
Ciekawe, czy tak wygląda wieś

hehe...metropolia to tez raczej nie jest lol owieczka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mariusx
Gość
PostWysłany: 17 Paź 2005, 23:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnosnie tej skody, nie lepiej bylo zadzwonic na policje, czy jak ona sie tutaj nazywa.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Islandologia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron