reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Islandia - wieś, Reykjavik - wieś ??
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Islandologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  

Czy Reykjavik przypomina ci wieś ?
Tak
24%
 24%  [ 17 ]
Nie
59%
 59%  [ 41 ]
Nie mam zdania, nie widziałem/am + nie byłem/am
15%
 15%  [ 11 ]
Wszystkich Gosw : 69

Autor Wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 18 Pa 2005, 0:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Masz racje lenny. Lepiej się żyje w śmierdzącym spalinami Krakowie.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
lenny

Doczy: 15 Mar 2005
Posty: 216
Skd: Keflavik/Reykjavik
PostWysany: 18 Pa 2005, 8:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A żebyś wiedzial ze lepiej, Reykjavik przy Krakowie to malutkie miasteczko.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 18 Pa 2005, 9:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lenny napisa:
A żebyś wiedzial ze lepiej, Reykjavik przy Krakowie to malutkie miasteczko.


No przecież Reykjavíku do Krakowa nie można porównywać, bo to tak jakby porównywać Mini do Econoline Wink Ale trzeba przyznać, że jak na miasto tej wielkości co Reykjavík to jest tam olbrzymie natężenie "miastowości". Ta ilość przybytków kultury, fantastyczne miejsca, teatry, restauracje, kluby, baseny, kina. Więc ma wszystko to czego się oczekuje w mieście. A dodatkowo nie ma tego co w "normalnym" mieście jest zmorą. Mi Reykjavík przypomina trochę jamnika - mały piesek z duszą psa olbrzyma Smile A ludzie jak wiadomo dzielą się na tych, którzy jamniki uwielbiają (ja) i tych którzy uważają je za pokraki. Wink
A co do tego gdzie lepiej żyć... No każdy ma swoje ulubione miejsce. Jeden lubi olbrzymie metropolie ze szklanymi domami a drugi mniejsze i spokojniejsze miasteczka. A Reykjavík ma do zaoferowania więcej niż niejedno polskie miasto z setkami tysięcy mieszkańców.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 18 Pa 2005, 9:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tu einar ma racje Exclamation
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
lenny

Doczy: 15 Mar 2005
Posty: 216
Skd: Keflavik/Reykjavik
PostWysany: 18 Pa 2005, 10:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No przecież Reykjavíku do Krakowa nie można porównywać, bo to tak jakby porównywać Mini do Econoline Wink


i tutaj sie calkowicie zgadzam Cool

Dodam tylko tyle, ze ten kto nie mial mozliwosci mieszkania przez dluzszy okres czasu w Krakowie, jest w bledzie twierdzac ze inne miasta maja lepszy klimat niz Krakow. Moze i w Reykjaviku sa ciekawe galerie, muzea itp. ale w Krakowie jest ich x-razy tyle a wiec i wiekszy wybor a przeciez nie kazdy interesuje sie tym samym... no i ta specyficzna atmosfera jaka tworza setki studentow w roznych knajpkach i nie tylko...ehh

Ale to oczywiscie kwestia gustu...co kto woli Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Steva

Doczy: 20 Lut 2004
Posty: 127
PostWysany: 18 Pa 2005, 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

einar napisa:
Mi Reykjavík przypomina trochę jamnika - mały piesek z duszą psa olbrzyma Smile A ludzie jak wiadomo dzielą się na tych, którzy jamniki uwielbiają (ja) i tych którzy uważają je za pokraki. Wink


Ach jamniki..... mają w moim sercu swoje stałe miejsce. Mały olbrzym - to jest to Exclamation

A Reykjavik i....jamnik? W tym coś jest.... hmmm
_________________
Jutro to dziś - tyle, że jutro
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grom
Go
PostWysany: 1 Kwi 2006, 16:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A co do perspektyw... ma na pewno większe niż Praga

Większej bzdury dawno nie słyszałem.
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 1 Kwi 2006, 23:21    Temat postu: Praga? Odpowiedz z cytatem

Grom napisa:
Cytat:
A co do perspektyw... ma na pewno większe niż Praga

Większej bzdury dawno nie słyszałem.


Nie... Dlaczego?
Praga jaka jest taka jest. Ma swoje zabytki, przemysł itd. Osiągnęła już wiele.
Reykjavik to młode miasto i ma wiele jeszcze przed sobą.
Myślę więc, że przez nastepne 100 lat więcej zmieni się w Reykjaviku niż w Pradze. Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Grom
Go
PostWysany: 1 Kwi 2006, 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Praga jest stolicą turystyki Europy Wschodniej i bije rekordy popularności. Właśnie dzięki tym kilku drobnym zabytkom Wink
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 1 Kwi 2006, 23:40    Temat postu: Praga bis Odpowiedz z cytatem

Ale Praga rozwija się procentowo mniej niż Reykjavik.
Gdy postawisz jedno nowe muzeum w Reykjaviku, o masz przyrost o 10%, a w Pradze nikt tego nie zauważy. Smile

Jak się już jest jakąś stolicą turystyki, to trudno jest awansować wyżej.
A Reykjavik ma przed sobą bycie stolicą turystyki jakiejśtam.

Nie oznacza to, że Praga jest gorsza, tylko, że osiągnęła już szczyt, a Reykjavik jeszcze może nie Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Grom
Go
PostWysany: 2 Kwi 2006, 1:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że Rvk nigdy nie osiągnie poziomu Pragi. Głównie ze względu na brak zabytków. Szalone pomysły zapędzania wycieczek na budowy nowo powstających budynków to też średnia atrakcja dla turystów. Widziałem taki numer na budynku "KPMG". lol
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 2 Kwi 2006, 4:00    Temat postu: Nie zabytki Odpowiedz z cytatem

Nie tylko zabytki tworzą atmosferę...
Czasem trzeba odpocząć od zabytków...
Poza tym za 200-300 lat dzisiejsze budynki będą zabytkami Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Grom
Go
PostWysany: 2 Kwi 2006, 10:01    Temat postu: Re: Nie zabytki Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Nie tylko zabytki tworzą atmosferę...

Zgoda.
Tworzą ją przede wszystkim ludzie. Więc podpisuję się pod powyżyszm porównaniem Praga vsRvk obiema rękami i nogami. Wink
Odżajer Egzegeta napisa:
Czasem trzeba odpocząć od zabytków...

Niekoniecznie rozumiem. Co w nich takiego męczącego ? Swoją drogą widziałeś coś ciekawego na budowie ?
Powrt do gry
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 2 Kwi 2006, 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, że się z Tobą na słowa nie wygra. Ale prawda jest taka, że jak się jest w Rvk turystycznie, to się nie spotyka budów. Chodzi się tam, gdzie miasto jest najciekawsze. A nawet jeśli mignie gdzies budowa, to co? Tylko Rvk sie rozbudowuje?
Gdybym nie czytala newsów z Islandii, to nawet bym nie przypuszczała (po turystycznych tam pobytach), że tam się aż tyle buduje. Jest popyt na mieszkania, mają pomysły na nowe centra kulturalne, czy handlowe, to dlaczego mają sobie nie wybudować?

Nie wiem, gdzie pracowałeś, będąc w Rvk. Jeśli na budowie, to dziwne, żeby nie widział budów. A turysta tego nie widzi uwierz. Chodzi się z mapą tam gdzie jest ładnie i ciekawie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grom
Go
PostWysany: 2 Kwi 2006, 10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola napisa:
Nie wiem, gdzie pracowałeś, będąc w Rvk. Jeśli na budowie, to dziwne, żeby nie widział budów. A turysta tego nie widzi uwierz

Zdarzenie miało miejsce na budynku "KPMG" przy Borgatuni w RvK. Przypominam je bo było co namniej śmieszne, jeśli nie dziwaczne. Pewnego ranka gdzieś wiosną 2003 roku raptem na budowę wjechał autokar z turystami. Wysiadł przewodnik (Islandczyk, mieszkający wcześniej w Finalndii przez kilka lat), za nim wiernie drepczą starsi turyści. Przewodnik porozmawiał z kierownikiem budowy. Udało mi się usłyszeć, że jest to wycieczka Finów. Ku mojemu zdziwieniu facet zaprowadził tych ludzi do budującego się budynku KMPG w RvK.
Konkludując w życiu bym nie wiedział ile to atrakcji może czekać na budowie.
Jola napisa:
Wiem, że się z Tobą na słowa nie wygra

Ehh no bez przesady.
Powrt do gry
Grabak

Doczy: 12 Kwi 2006
Posty: 96
Skd: Kraków
PostWysany: 13 Kwi 2006, 9:39    Temat postu: Reykjavik- wieś? Odpowiedz z cytatem

Reykjavik wsią? Reykjavik miastem? Trudno doprawdy rozstrzygnąć. Trochę tam tego i tego. Jedno mogę rzec na pewno- to najbardziej czarujące miejsce, jakie dane mi było odwiedzić, miejsce niezwykle stylowe, nowoczesne, zasobne we wszystko, co winna mieć stolica, a jednocześnie rozczulające swą małomiasteczkową atmosferą i bezpretensjonalną architekturą, stanowiącą przedziwną, pozornie nieuczesaną i przebarwną mieszaninę współczesnych, czasem oryginalnych budowli i starych, tradycyjnych domków obitych blachą. Zupełnie, jakby ktoś, dla ożywienia surowego krajobrazu, rozsypał tam pudełka z czekoladkami. W żadnym innym mieście, albo żeby nie opowiadać się ani za miastem, ani za wsią, w żadnej innej miejscowości nie spotkałem się z taką przytulnością i nigdzie nie czułem się tak swojsko.
Oscar Wilde napisał, że świat został stworzony przez poetę dla marzyciela... Nie wiem, jak jest z tym światem, ale bez wątpienia można ten cytat odnieść do Islandii i, rzecz jasna, jej stolicy. Ach, mieć tam dom, fortunę i nic do roboty! (Zwłaszcza nic do roboty, boć Północ ze swym olśniewającym światłem, letnimi, malowniczymi zmierzchoświtami i majestatem skłania mnie raczej do marzycielskiego zagapiania się, niż do bzdurnej, bezdusznej pracowitości). Być tam tylko, krążyć jak zjawa urokliwymi uliczkami, czytać skandynawskich klasyków i patrzeć, jak Esja zmienia kolory, zgadując jednocześnie, w jakim jest aktualnie humorze...
Po przemiłych pobytach w Reykjaviku, ni to wsi, ni to mieście, a także w innych miejscach Ultima Thule, reszta świata, z wyjątkiem Norwegii, wydaje mi się tandetna, pozbawiona harmonii, krzykliwa i skrojona dla potrzeb mało wyrobionych gustów.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Slawomir 70

Doczy: 23 Sie 2006
Posty: 43
PostWysany: 26 Sie 2006, 16:25    Temat postu: Re: Reykjavik = duże miasto Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:

Czasami zdarzają się nawet korki uliczne


Czasami , to musi być wspaniałe miasto Smile
_________________
Sławek

Być może nigdy nie wyjadę na wyspę, ale jeżeli nie spróbuję to wiem, że całe życie będę żałował.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
sjomadur

Doczy: 18 Pa 2006
Posty: 2
PostWysany: 18 Pa 2006, 1:26    Temat postu: wies,oczywiscie Odpowiedz z cytatem

bo jakie duze miasto ma 100 kilkadziesiat tys ludnosci???? Twisted Evil Twisted Evil
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Islandologia Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4
Strona 4 z 4

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron