reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Praca po studiach
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 3 Lip 2011, 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

m3n74l napisa:
Szczerze powiedziawszy to nie wykluczam kursów technicznych.

A co do studiów, to one są na wszelki wypadek - fakt, tracę na to swój cenny czas, ale wolę mieć zabezpieczenie typu wykształcenie wyższe i jak d*bil iść do mało płatnej pracy, niż w ogóle takowej nie mieć. Każdy wie, że sytuacja na rynku pracy w Polsce jest nieźle popieprzona, i do najprostszych prac zaczynają brać ludzi z wykształceniem wyższym (na dowód tego, w firmie taty mojej koleżanki jest taki proceder - CV z wykształceniem średnim idą do śmietnika, a pozostają z wyższym - śmiech na sali, ale to jest rzeczywistość).
Czytając wasze posty, tylko utwierdzam się w przekonaniu że Stosunki Międzynarodowe mogę potraktować jedynie jako hobby ( w końcu są ciekawe przedmioty, i będę mieć za darmo naukę języka rosyjskiego, więc wszystko idzie dla mnie na plus).

Pozostaje mi tylko kwestia odnalezienia kursów technicznych, w jakich mogę się sprawdzić, nabyć nieco doświadczenia i wyruszyć za granicę, a myślę że Islandia byłaby dobrym wyborem. Ale to są plany pisane palcem po piasku, chociaż nie ukrywam że chciałbym je spełnić Rolling Eyes


A na inne studia sie nie nadajesz? Bo jednak na to hobby stosunkowe stracisz pare lat zycia.

Teraz uzasadnij nam dlaczego sadzisz ze Islandia bylaby dobrym wyborem dla ciebie?

sylwiam napisa:
Zatroskany bo ja w przeciwienstwie do Ciebie jezeli nie mam nic do powiedzenia w danym temacie lub nie znam realiow to sie nie wypowiadam a Ty nie wiesz jak jest na wyspie(nie mieszkasz tutaj) a wypowiadasz sie jak malo kto.pozdrawiam


Za to wiesz gdzie ja mieszkam. Jak nie masz nic do powiedzenia to po co sie szwendasz po forum?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
m3n74l

Doczy: 26 Cze 2011
Posty: 8
Skd: Białystok
PostWysany: 3 Lip 2011, 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No bo widzisz, jestem typowo humanistyczny (na maturze zdawałem rozszerzony WOS, w tym roku dopisałem sobie podstawową geografię, aby była na wszelki wypadek). Może i umiem trochę tego angielskiego, ale jednak nie mam do niego smykałki aby się tego uczyć w trybie zaawansowanym (głównie chodzi o angielski w biznesie).

Na inne studia to raczej się nie nadaję, z resztą powiedz mi jaki mam wybór ...
Prawo ? Nie mam pleców i jestem pewien że nie dam rady
Administracja? Już wolę zostać na SM, będę w takiej samej sytuacji w jakiej jestem
Pedagogika ? Śmiech na sali

Nie jestem człowiekiem matematycznym, jestem poprostu zwykłym śmiertelnikiem, który nie obrazi się za wykształcenie średnie techniczne czy też zawodowe. Ważne, aby zawód dawał mi satysfakcję, i gwarantował mi GODNE życie(tylko takowy muszę w sobie odkryć), ale to co się dzieje w polsce ...

A czemu Islandia ?
Ze względu na klimat (nie przepadam za gorącem), po części społeczeństwo (niski stopień przestępczości), jak bezpieczeństwo międzynarodowe (Z dala od Rosji i USA, nie lubię obu państw a historia lubi się powtarzać), jak i możliwość lepszego życia niż w moim ojczystym kraju...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 5 Lip 2011, 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

m3n74l napisa:
No bo widzisz, jestem typowo humanistyczny (na maturze zdawałem rozszerzony WOS, w tym roku dopisałem sobie podstawową geografię, aby była na wszelki wypadek). Może i umiem trochę tego angielskiego, ale jednak nie mam do niego smykałki aby się tego uczyć w trybie zaawansowanym (głównie chodzi o angielski w biznesie).


Namnozylo sie tych humanistow. Ale jaka robote taki moze robic za ktora ludzie mu zaplaca?

m3n74l napisa:

Na inne studia to raczej się nie nadaję, z resztą powiedz mi jaki mam wybór ...
Prawo ? Nie mam pleców i jestem pewien że nie dam rady
Administracja? Już wolę zostać na SM, będę w takiej samej sytuacji w jakiej jestem
Pedagogika ? Śmiech na sali


No to do czego sie nadajesz?

m3n74l napisa:

Nie jestem człowiekiem matematycznym, jestem poprostu zwykłym śmiertelnikiem, który nie obrazi się za wykształcenie średnie techniczne czy też zawodowe. Ważne, aby zawód dawał mi satysfakcję, i gwarantował mi GODNE życie(tylko takowy muszę w sobie odkryć), ale to co się dzieje w polsce ...


Godne zycie, ale za co? Kto ma ci zaplacic za robote ktora zrobisz a nic nie umiesz? W Polsce jest kupa narzekaczy na to sie dzieje bo nic nie maja do zaoferowania.

m3n74l napisa:

A czemu Islandia ?
Ze względu na klimat (nie przepadam za gorącem), po części społeczeństwo (niski stopień przestępczości), jak bezpieczeństwo międzynarodowe (Z dala od Rosji i USA, nie lubię obu państw a historia lubi się powtarzać), jak i możliwość lepszego życia niż w moim ojczystym kraju...


Masz fantazje a w realu nie jest tak rozowe:
Goraco nie jest ale za to jest ciemno przez duza czesc roku a to sie wielu rzuca na psychike. Bezpieczenstwo miedzynarodowe to moze i jest ale za to wulkany daja czadu haha. A co do lepszego zycia to znowu jest pytanie za co. Bo lepsze zycie w Islandii juz bylo ale na kredyt i skonczylo sie to duzym kacem i dlugami. Zostala wiec tylko konkretna robota na przyklad przy patroszeniu ryb za takie sobie pieniadze. A nawet na patroszenie jest wielu chetnych a ty humanisto pewnie slabo sie nadajesz do wypruwania flakow.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
m3n74l

Doczy: 26 Cze 2011
Posty: 8
Skd: Białystok
PostWysany: 5 Lip 2011, 16:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zatroskany, toż nie zamierzam spocząć na laurach z tymi studiami Wink
Chciałbym ukończyć np(!). kurs spawania czy też zdobyć prawo jazdy kat. C, wiec jak widzisz, nie wiążę swojej przyszłości z tymi stosunkami międzynarodowymi. (są one na wszelki wypadek, gdybym musiał zostać w PL)

Co do uroków Islandii ... Przynajmniej nie będzie nudno z tymi wulkanami ( Wink ) ... A co do patroszenia ryb - pracowałem w PMB (Przemysł Mięsny Białystok) od 16 roku życia na umowy-zlecenia (wakacje, weekendy itd), więc kwestia mięska nie jest taka zła Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 5 Lip 2011, 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

m3n74l napisa:
Zatroskany, toż nie zamierzam spocząć na laurach z tymi studiami Wink
Chciałbym ukończyć np(!). kurs spawania czy też zdobyć prawo jazdy kat. C, wiec jak widzisz, nie wiążę swojej przyszłości z tymi stosunkami międzynarodowymi. (są one na wszelki wypadek, gdybym musiał zostać w PL)

Co do uroków Islandii ... Przynajmniej nie będzie nudno z tymi wulkanami ( Wink ) ... A co do patroszenia ryb - pracowałem w PMB (Przemysł Mięsny Białystok) od 16 roku życia na umowy-zlecenia (wakacje, weekendy itd), więc kwestia mięska nie jest taka zła Wink


Coskolwiek masz pomieszane bo sugerujesz ze w Polsce jest niebezpiecznie z powodu jakiegos niebezpieczenstwa miedzynarodowego a wulkany to atrakcja. Drugie pomieszanie to te stosunki miedzynarodowe przydatne w Polsce a zagranica mozesz byc kierowca, spawaczem i ryby patroszyc. Tobie sie wydaje ze na patroszeniu ryb to sie gory kasy zarabia a w Polsce nawet jakbys wyrobil jakis porzadny zawod to bedziesz mial o wiele mniej. Najpierw sie wiec zorientuj ile kasy na rok zarabia sie na patroszeniu w Islandii.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
m3n74l

Doczy: 26 Cze 2011
Posty: 8
Skd: Białystok
PostWysany: 5 Lip 2011, 20:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zatroskany, i tutaj udzielają mi się studia, i poszerzone horyzonty, ale to jest temat-rzeka. A co do wulkanów to nie zrozumiałeś mojej ironii ... To raz.


Dwa to nie wydaje mi się (znowu źle zrozumiałeś)że kasa będzie przeogromna m.in z patroszenia ryb. Poprostu mi się wydaje że w Islandii byłbym w stanie osiągnąć lepszy dobrobyt niż w Polsce, gdzie ledwo wiązałbym koniec z końcem. Nie mam w planach zarobków na miarę kierownika w korporacji międzynarodowej czy jakiegoś wysoko postawionego urzędnika. Mi wystarczy tyle, aby spłacić czynsz, mieć za co jeść i zostawić trochę grosza dla siebie na różne przyjemności, a gdy będzie potrzeba to wysłanie pomocy pieniężnej do rodzinki w polsce ...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Searcher

Doczy: 01 Mar 2008
Posty: 97
PostWysany: 5 Lip 2011, 20:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym Ci proponował najpierw przyjechać tu na jakiś czas i zobaczyć, czy chcesz tu żyć. To bardzo specyficzny kraj, taka globalna dziura i wszystkie z tym związane ograniczenia...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
seasalt

Doczy: 15 Lis 2009
Posty: 47
Skd: Reykjavik
PostWysany: 5 Lip 2011, 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Searcher napisa:
Ja bym Ci proponował najpierw przyjechać tu na jakiś czas i zobaczyć, czy chcesz tu żyć. To bardzo specyficzny kraj, taka globalna dziura i wszystkie z tym związane ograniczenia...


Searcher ma calkowita racje, najlepiej przyjechac na tzw. jakis czas, zobaczyc na wlasne oczy i potem zdecydowac.
Ja tak zrobilam, prawie 2 lata sie decydowalam i ...zostalam.
Dokad nie bylam pewna wynajmowalismy mieszkanie, nie kupowalismy samochodu (korzystalismy ze sluzbowego), nie obiecywalismy sobie za wiele zeby nie byc rozczarowanym. Jak juz wiesz, zostalismy. Nie zalujemy. Zreszta...w kazdej chwili, albo prawie kazdej ( bez konsekwencji typu kredyty n.p.) mozesz wrocic do kraju ewentualnie wybrac cos zupelnie innego . Jestes mlody = wiele mozliwosci, moim zdaniem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWysany: 6 Lip 2011, 8:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

m3n74l napisa:
Zatroskany, i tutaj udzielają mi się studia, i poszerzone horyzonty, ale to jest temat-rzeka. A co do wulkanów to nie zrozumiałeś mojej ironii ... To raz


Ironia byla zrozumiala, natomiast ty nie rozumiesz ironii czy wrecz paranoi
myslenia ze w Polsce jest tak niebezpiecznie ze wzgledu na USA/Rosje i lepiej ladowac sie pod wulkany.

m3n74l napisa:

Dwa to nie wydaje mi się (znowu źle zrozumiałeś)że kasa będzie przeogromna m.in z patroszenia ryb. Poprostu mi się wydaje że w Islandii byłbym w stanie osiągnąć lepszy dobrobyt niż w Polsce, gdzie ledwo wiązałbym koniec z końcem. Nie mam w planach zarobków na miarę kierownika w korporacji międzynarodowej czy jakiegoś wysoko postawionego urzędnika. Mi wystarczy tyle, aby spłacić czynsz, mieć za co jeść i zostawić trochę grosza dla siebie na różne przyjemności, a gdy będzie potrzeba to wysłanie pomocy pieniężnej do rodzinki w polsce ...


Tu jest pytanie jaki lepszy dobrobyt jesli wlozylbys porownywalny wysilek.
Bo wyjezdzajac gdzies bedziesz musial zaadaptowac sie do zycia w nowym ukladzie i na to zejdzie czas i wysilek. Nie majac umiejetnosci na ktore jest zbyt pozostaja ci prace typu patroszenie. Skoro juz wiemy ze masz jakies wyobrazenie o branzy miesnej to pozostaje obliczenie ile kasy zarobilbys w ciagu roku, ile zejdzie na zycie i ile z tego wyslesz rodzinie w Polsce. Moze sie znajdzie ktos kto pracuje w tym sektorze zeby ci udzielil informacji z pierwszej reki. Ale do tego trzeba dodac ze mozliwosci pracy sa teraz ograniczone, to nie czasy gdy byl wielki dobrobyt na kredyt. Sami Islandczycy wyjedzaja w poszukiwaniu dobrobytu.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
m3n74l

Doczy: 26 Cze 2011
Posty: 8
Skd: Białystok
PostWysany: 6 Lip 2011, 10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zatroskany, nikt nie powiedział że będzie lekko.
Tak czy owak, z tego tematu mogę wyciągnąć plusy i minusy wyjazdu do Islandii i na spokojnie przemyśleć to jeszcze raz - wolę nie podejmować pochopnych decyzji, bez wiedzy na jakim gruncie się znajdę.

Tak więc dziękuję za wszystkie opinie, które biorę pod uwagę Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
holek

Doczy: 07 Sie 2011
Posty: 1
PostWysany: 7 Sie 2011, 12:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Za rok chciałbym wyjechać na Islandię, będę wtedy po 3 latach studiów na kierunku administracja, więc nie przyda mi się to zbytnio Wink
Chciałem zapytać co o tym myślicie. Nie znam islandzkiego, ale świetnie znam angielski, poza tym miałem w życiu jedynie pare dorywczych prac na wakacje, a więc raczej niewielkie doświadczenie, ale przecież wciąż jestem młody. Kiedy powinienem zacząć szukać pracy, jakie strony polecacie? Takie jak EURES czy coś innego i czy w ogóle można skutecznie znaleźć pracę w Islandii przez internet? Czytałem że wyjazdy w ciemno są zdecydowanie odradzane.
Również na jakiego rodzaju pracę mógłbym liczyć? Czytałem coś o farmach, zbieraniu siana, dojeniu krów... A co jeśli chciałbym pojechać do Rejkjaviku? Też nie wiem czy byłaby to jedynie praca na kilka miesięcy czy zostałbym na Islandii na dłużej, wszystko zależy od tego jak by mi się tam ułożyło.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
m3n74l

Doczy: 26 Cze 2011
Posty: 8
Skd: Białystok
PostWysany: 7 Sie 2011, 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesteśmy w tej samej xxxx że tak powiem Wink Poczytaj powyższe posty ... I zastanów się czy oby napewno Islandia Wink.

U mnie Islandia jest wciąż "na celowniku", ale bez jakiegokolwiek zawodu/kursu/innego dokumentu nie wyniosę z Polski swojego tyłka ... Bo po co mam zapieprzać za grosze jako "imigrant do najgorszych prac", skoro mogę dostać zawód, w którym będę w miarę dobrze zarabiać?

Pomyśl o czymś innym niż tylko o studiach ...

Pozdrawiam

m3n74l Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
eujelia

Doczy: 29 Sie 2011
Posty: 6
PostWysany: 29 Sie 2011, 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każde wyksztacenie się liczy - tak jak wspomniane, studia pomagają w ukształtowaniu sposobu logicznego myślenia (chociaż niestety nie u wszystkich jest to regułą Wink). Problem tylko taki, że na zachodzie Europy, również w Islandii ciężko jest znaleźć pracę, która nie wiąże się ściśle z kierunkiem ukończonych studiów...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Klingos

Doczy: 07 Lis 2011
Posty: 1
Skd: Rybnik
PostWysany: 7 Lis 2011, 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybaczcie, za odświeżenie, ale mam pytanie.

Są w Islandii jakieś kopalnie, czy coś w tym stylu?
Ew. zapotrzebowanie na geologów?
Piszę tu, bo nie mogę utworzyć nowego wątku.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 7 Lis 2011, 19:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klingos napisa:
Wybaczcie, za odświeżenie, ale mam pytanie.

Są w Islandii jakieś kopalnie, czy coś w tym stylu?
Ew. zapotrzebowanie na geologów?
Piszę tu, bo nie mogę utworzyć nowego wątku.
\

geologow moga potrzebowac tu: http://www.vedur.is/
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Martine

Doczy: 16 Sty 2012
Posty: 1
Skd: Radom / Lublin
PostWysany: 16 Sty 2012, 1:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie,
Jako, że wyszukiwarka średnio pomogła, a widzę, że są tu osoby, które na forum "siedzą" od lat, może ktoś będzie w stanie mi podpowiedzieć. Szukam stron (w j.angielskim lub niemieckim), na których mogłabym przejrzeć oferty pracy na Islandii. Będę b. wdzięczna za pomoc Smile
Pozdrawiam!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 16 Sty 2012, 1:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Martine napisa:
Witajcie,
Jako, że wyszukiwarka średnio pomogła, a widzę, że są tu osoby, które na forum "siedzą" od lat, może ktoś będzie w stanie mi podpowiedzieć. Szukam stron (w j.angielskim lub niemieckim), na których mogłabym przejrzeć oferty pracy na Islandii. Będę b. wdzięczna za pomoc Smile
Pozdrawiam!


http://visir.is/section/RAD + http://translate.google.com/ ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
g6

Doczy: 05 Kwi 2011
Posty: 192
PostWysany: 16 Sty 2012, 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://tvinna.is/ + http://translate.google.com/
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
myczek

Doczy: 04 Maj 2012
Posty: 1
PostWysany: 4 Maj 2012, 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przeczytałem sobie cały temat i widzę, że chyba troszkę idealizowałem pewne rzeczy, aczkolwiek nie darowałbym sobie gdybym chociaż nie spróbował..a więc, takie proste pytanie, został mi ostatni semestr na studiach inżynierskich na kierunku informatyka, planuje jeszcze skończyć studia magisterskie w tym kierunku, równolegle też studiuję fotografię, czy jest szansa na znalezienie pracy w zawodzie lub pochodnych na Islandii?

Jak wygląda egzekwowanie polskich dyplomów w tym kraju?

Czy np. z pensji informatyka jest możliwe wynajęcie mieszkania (chodzi mi o sytuację gdy przyjeżdżam i zaczynam pracę. Czy jest możliwe jeszcze z polski załatwienie pewnych spraw dotyczących pracy czy mieszkania?)
Jak czytałem powyżej Islandia jest nie dla wszystkich dlatego, też mam pytanie jak wygląda podpisywanie umów o pracę czy dot. wynajęcia mieszkania? Czy są to jakieś dłuższe okresy czasu i czy jeżeli nie spodobało by mi się tutaj to mógłbym bez problemu wyjechać?

I jeszcze co do języka. Wystarczy angielski? (jaki poziom?) czy warto też pomyśleć o lekcjach islandzkiego jeszcze tu w kraju.

Wiem, że to narazie dość ogólne pytania, ale dlatego zadaje je z pewnym wyprzedzeniem, aby pomału pomalutku dowiedzieć się wszystkiego do czasu ewentualnego wyjazdu.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszystkie wskazówki i odpowiedzi.
Łukasz.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
g6

Doczy: 05 Kwi 2011
Posty: 192
PostWysany: 4 Maj 2012, 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

myczek napisa:
został mi ostatni semestr na studiach inżynierskich na kierunku informatyka, planuje jeszcze skończyć studia magisterskie w tym kierunku, równolegle też studiuję fotografię, czy jest szansa na znalezienie pracy w zawodzie lub pochodnych na Islandii?


Wydaje mi się, że szanse na znalezienie pracy w zawodzie są wprost proporcjonalne do poziomu jaki prezentujesz w swojej specjalizacji, i do "trudności" owej specjalizacji.
Jeżeli jesteś specjalistą od windowsa to może być ciężko(takich jest na pęczki), ale jak byś np. był guru w administrowaniu serwerów linuxowych, progrmowaniu, czy adminowaniu baz danych to wydaje mi się, że jest spora szansa.


Cytat:
Czy np. z pensji informatyka jest możliwe wynajęcie mieszkania (chodzi mi o sytuację gdy przyjeżdżam i zaczynam pracę.

Na pewno jest możliwe, ale to ile zostanie zależy od tego co znaczy "informatyk".
Człowiek od resetowania komputerów i wymiany tonerów zarabia zupełnie inaczej niż programista czy DBA, a tu znowu DBA sql servera pewnie zarabia inaczej niż DBA oracla.

Cytat:
I jeszcze co do języka. Wystarczy angielski? (jaki poziom?) czy warto też pomyśleć o lekcjach islandzkiego jeszcze tu w kraju.

Raczej wystarczy angielski, ale jak byś przed przyjazdem nauczył się cokolwiek islandzkiego, to na pewno nie zaszkodzi Smile

Jeżeli nie jesteś w jakiejś dziedzinie na prawdę wybitny, to myślę, że są małe szanse na znalezienie czegoś przed przyjazdem, po przyjeździe pewnie większe.

Tutaj: http://tvinna.is/ jest chyba najwięcej "branżowych" ogłoszeń z pracą.
A tutaj kilka firm z "branży":
http://advania.is/um-advania/umsokn-um-starf/umsoknareydublad/
http://nyherji.is/um-nyherja/nyherji/mannaudur/storf-i-bodi/
http://www.ccpgames.com/en/jobs

Powodzenia.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3  Nastpny
Strona 2 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron