reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Lekarze, przychodnie, szpitale - adresy i opinie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ewka8380

Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 7
Skąd: KĂłpavogur
PostWysłany: 18 Gru 2008, 11:08    Temat postu: PRZYCHODNIA OPIEKI ZDROWOTNEJ Odpowiedz z cytatem

Jezeli chodzi o opieke zdrowotna na Islandii, to bylam nie dawno w Przychodni Opieki Zdrowotnej na HoltasmĂĄra 1 i otrzymalam pomoc lekarska i skierowanie do lekarza specjalisty od razu. Tam mozna przyjsc bez wzgledu w jakim rejonie sie mieszka. Na dodatek mozna mowic po polsku Very Happy !!! Pracuje tam polska pielegniarka. Przychodnia powstala od niedawna. BARDZO POLECAM!!! Adres: HoltasmĂĄra 1, 201 KĂłpavogur
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 18 Gru 2008, 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jezeli chodzi o opieke zdrowotna na Islandii, to bylam nie dawno w Przychodni Opieki Zdrowotnej na HoltasmĂĄra 1 i otrzymalam pomoc lekarska i skierowanie do lekarza specjalisty od razu. Tam mozna przyjsc bez wzgledu w jakim rejonie sie mieszka. Na dodatek mozna mowic po polsku Very Happy !!! Pracuje tam polska pielegniarka. Przychodnia powstala od niedawna. BARDZO POLECAM!!! Adres: HoltasmĂĄra 1, 201 KĂłpavogur

A to ze kasujecie 10 tys za wizyte to juz nie laska napisac??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
ewka8380

Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 7
Skąd: KĂłpavogur
PostWysłany: 18 Gru 2008, 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

za wizyte kasuja tyle co w normalnej przychodni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 19 Gru 2008, 7:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
za wizyte kasuja tyle co w normalnej przychodni.

lol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
janik

Dołączył: 16 Mar 2008
Posty: 197
Skąd: KOPAVOGUR
PostWysłany: 19 Gru 2008, 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patryk23l napisał:
Cytat:
za wizyte kasuja tyle co w normalnej przychodni.

lol

Może nie nabyłes wtedy jeszcze praw do ubezpieczenia, płaciłeś pełną opłatę, ja dwa dni temu zapłaciłem tysiaca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 20 Gru 2008, 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nabylem. poprostu wiecej tam nie pojde i tyle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kasiajablonska

Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 203
Skąd: Akureyri
PostWysłany: 21 Gru 2008, 0:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak czytam i czytam.....i ciesze sie ze nie mieszkam w rejk..... w akureyri wszystko sie latwiej zalatwia i zyje....pozdrwiam polandie z rejk Very Happy
_________________
mezczyzna powinien byc taki,zeby kobiety szalaly przy nim,za nim i po nim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ewka8380

Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 7
Skąd: KĂłpavogur
PostWysłany: 24 Gru 2008, 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

krotkie sprostowanie odnosnie przychodni nie napisalamam ile kosztuje wizyta poniewaz dla mnie to byla normalna cena i nie placilam 10 tys. koron!! oprocz tego otrzymalam pomoc w poszukaniu lekarza innej specjalizacji i zalawtwiwniu wszystkich spraw odnosnie skierowania zajelo to przynajmniej 30 min. i nie placialam za to extra. Natomiast dla mnie to byla bardzo duza pomoc lol Mam kolezanke ktora tam poszla i jest tez zadowolona. Ceny dla nieubezpieczonych sa nawet nizsze poniewaz w przychodni wynosi ona 3.500 tys dla nieubezpieczonych a w Heilsugæslu 4.100 nie wierzacy moga to sprawdzic. Exclamation Wizyta wynosi 2.200 a u dzieci 1000 koron. Skierowanie do specjalisty kosztuje tyle co w heilsugæslu jak rowniez zwolnienie lekarskie. Jest wiele osob ktorzy tam przychodza i nie narzekaja . Jednak my polacy mamy w naturze ponarzekac. Moje zdanie jest takie nikt nikogo do niczego nie zmusza ale ja wole isc do przychodni gdzie moge powiedziec o swoich bĂłlach w jezyku polskim a nie z tlumaczem przy boku lub lamnym islandzkim gdzie lekarz tylko czsami domysla sie o co mi chodzi. Kiedys musialam isc na oddzial pogotowia i tam to dopiero sie wyczekalam i oprocz tego tez musialam sporo zaplacic Twisted Evil Jezeli chodzi o lekarzy specjalistow to mozna o wiele szybciej dostac wizyte do ginekologa , ortopedy itp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 24 Gru 2008, 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze warto tez powiedziec ze nie ma tam polskiego lekarza...Poza tym jak ktos nie wierzy to moge przedstawic rachunek za wizyte. Ja nie narzekam tylko informuje a kazdy zrobi jak uwaza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
ewka8380

Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 7
Skąd: KĂłpavogur
PostWysłany: 25 Gru 2008, 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla mnie nie musi byc polski lekarz z tego co wiem pracuje tam pielegniarka z Polski po studiach i z duzym starzem pracy na Islandii Exclamation
Jezeli ktos ma problemy z jezykiem to ma fachowa pomoc Exclamation jezeli chodzi o jezyk medyczny. Zawsze przyjmuje pacjentow pierwsza i lekarz dobrze wie o co chodzi. Poza tym pzrychodnia ta teraz dziala na takiej samej zasadzie jak HeilsugæslustĂśð.Przychodza tam tez islandczycy poniewaz ma otwatre godziny pracy i jest bardziej dostepna do innych rejonow. Wiem ze na samym poczatku byla ona dla osob nieubezpieczonych i dlatego byly niektore badania takie drogie. Dzwonilam i dostalam taka odpowiedz.Teraz sie to zmienilo lol Maja tez tam dobrego lekarza pediatre Exclamation mam na to dobry przyklad. Porownujac ceny to idac do specjalisty placi sie o wiele wiecej za wizyte a mozna to samo zalawtwic w przychodni u lekarza domowego i zaplacic o wiele mniej Exclamation Niektorzy poprostu tego nie wiedza a warto wczesniej zadzwonic do przychodni i zapytac o pewne sprawy. Ja tak bynajmniej zrobilam o cene tez mozna sie zapytac Exclamation Ja jestem zadowolona i napewno bede z niej korzystala jezeli bedzie taka potrzeba Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jacek68

Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 5
PostWysłany: 25 Gru 2008, 23:28    Temat postu: przychodnia opieki zdrowotnej Odpowiedz z cytatem

Panie Lukaszu jezeli pan informuje to dobrze ,ale musi sie pan zapoznac na nowo z cenami w przychodni numer telefonu 510-6500 albo 862-5773. Bylem tam niedawno . Jezeli wejdzie pan na strone internetowa www.hv.is to znajdzie pan tam informacje ze w przychodni mozna rozmawiac w jezyku polskim a nie ,ze jest tam polski lekarz. Mnie w zupelnosci wystarczylo to,ze uslyszalem dzien dobry i dalej moglem dostac porade po polsku. Nie jestem biegly w islandzkim i nie poradzil bym sobie tak dobrze gdzie indziej jak tam w przychodni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szuwar24

Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 12
Skąd: hellissandur\orzysz
PostWysłany: 2 Sty 2009, 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanie może ktoś wie czy w tej przychodni przyjmują też w weekend i z poza okolic Reykjaviku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
jacek68

Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 5
PostWysłany: 4 Sty 2009, 1:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przychodnia otwarta jest w godz. pracujace codziennie od 9 - 12 i nie obowiazuje rejonizacja, mozna przyjechac ze wszystkich miejscowosci. Ja mieszkam w Hafnarfjordur. W przychodniach gdzie sa rejony od 1 stycznia weszly nowe ceny za swiadczenia i za wizyte placi sie 2.600 poza godzinami pracy. Ta przychodnia nie zmienila cen .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kazimiera

Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 72
Skąd: ReykjavĂ­k
PostWysłany: 4 Sty 2009, 7:41    Temat postu: lekarze Odpowiedz z cytatem

Jestem zawiedziona islandzkimi lekarzami. moje dziecko ciagle chorowalo i mialo wysoka goraczke czasem po 2 tygodnie. ciagle tylko panadol bo to wirus. wyslalam dziecko razem z mezem do polski. okazalo sie ze synek ma obustronne zapalenie pluc. tacy specjalisci. i nie bylam u jednego lekarza, bylam u kilku, znam jezyk wiec o niedomowieniach nie ma mowy. po prostu bagatelizuja problemy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zyga1975

Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 45
Skąd: Hafnarfiordur
PostWysłany: 4 Sty 2009, 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziewczyno ty wiesz co ty piszesz czy ty myslisz ze tylko ty masz dziecko bo z tego co piszesz to twoje dziecko dwa tygodnie chodzilo z zapaleniem pluc pomysl troche
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kazimiera

Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 72
Skąd: ReykjavĂ­k
PostWysłany: 4 Sty 2009, 12:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak wiem co pisze. biorac moje doswiadczenie i innych kolezanek tutaj z lekarzami dzieciecymi, przestrzegam zeby byc czujnym i nie dac sie zbyc.
co w tym zlego? dlaczego mnie atakujesz? jak masz dziecko to powinnas byc czujna a nie ignorowac. po to jest to forum zeby wyrazac opinie a nie obrazac.

z reszta przypomne moze przypadek polskiego dziecka ktore umarlo na zapalenie wyrostka robaczkowego. lekarze islandcy wypowiedzieli sie wtedy ze to "rzadkie schorzenie".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zyga1975

Dołączył: 21 Paź 2006
Posty: 45
Skąd: Hafnarfiordur
PostWysłany: 4 Sty 2009, 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy ty myslisz ze polscy lekaze sie niemyla przypominasz jeden przypadek jaki mial miejsce tutaj tez chodzilem tutaj do lekarza i bylem zadowolony z opieki medycznej na badania oraz wizyte u specjalisty czekalem trzy dni co w polsce czeka sie okolo pol roku tak ze naprawde niema co nazekac
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
afganskibicz
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 148
PostWysłany: 4 Sty 2009, 13:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zyga1975 napisał:
czy ty myslisz ze polscy lekaze sie niemyla przypominasz jeden przypadek jaki mial miejsce tutaj tez chodzilem tutaj do lekarza i bylem zadowolony z opieki medycznej na badania oraz wizyte u specjalisty czekalem trzy dni co w polsce czeka sie okolo pol roku tak ze naprawde niema co nazekac


co za brednie. No i ten kompleks porĂłwnywania Islandii do Polski

Islandia do pięt Polsce nie dorasta , uświadomcie to Sobie.Małe móżdżki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 4 Sty 2009, 15:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co za segregacja? Lekarze dzielą się na dobrych i złych, a nie na islandzkich i polskich! Wszędzie są ludzie i "młotki". Ja mam wstosunku do wszystkich lekarzy zasadę umiarkowanego zaufania. Najlepiej polegać na własnej intuicji i jeżeli stan dziecka nas niepokoi to szukać pomocy u innego lekarza należy.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kazimiera

Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 72
Skąd: ReykjavĂ­k
PostWysłany: 4 Sty 2009, 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyno, problem w tym ze chodzilam do roznych, publicznych i prywatnych w Domus Medica, dziecko z gilem u nosa i niepokojacym kaszlem i goraczka odsylane bylo do domu z zaleceniem Panadolu.

Uwazam ze w polsce jest bieda i nie ma tak super sprzetu jak tutaj, trzeba czekac w kolejkach ale mamy tez dobrych specjalistow. Moze moj indywidualny przypadek z lekarzem dzieciecym bardo mnie boli natomiast mysle ze niepotrzebnie wyrzucilam swoje frustracje tu na forum.
Pozdrawiam i co zlego to nie ja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 14, 15, 16  Następny
Strona 3 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron