reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Lekarze, przychodnie, szpitale - adresy i opinie
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 14, 15, 16  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 4 Sty 2009, 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja Ciebie rozumiem oczywiście, Jedna lekarka w Polsce mało nie wysłała mego dziecka na drugą stronę, a inne uważały ,że nie nalezy jej krytykować. Rzecz miała miejsce w Polsce, i naprawdę żebym miała wtedy kałaszni Ja też jutro muszę iść do swego lekarza z Maksiem i znowu jak zawsze będę mu sugerowała na co ma zwrócić szczególną uwagę. Tamta lekarka nauczyła mnie,że w interesie dziecka trzeba naciskać lekarzy, aby dokładnie robili badania. Mam nadzieję,że twoje dzieciątko jest już zdrowe.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
afganskibicz
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 148
PostWysłany: 4 Sty 2009, 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kazimiera napisał:
Grazyno, problem w tym ze chodzilam do roznych, publicznych i prywatnych w Domus Medica, dziecko z gilem u nosa i niepokojacym kaszlem i goraczka odsylane bylo do domu z zaleceniem Panadolu.

Uwazam ze w polsce jest bieda i nie ma tak super sprzetu jak tutaj, trzeba czekac w kolejkach ale mamy tez dobrych specjalistow. Moze moj indywidualny przypadek z lekarzem dzieciecym bardo mnie boli natomiast mysle ze niepotrzebnie wyrzucilam swoje frustracje tu na forum.
Pozdrawiam i co zlego to nie ja.


no nie potrzebnie ....co za brednie:)
zapraszam do Ełku
2 nowczesne szpitale, super wyposazone np.
[url] http://www.promedica.elk.com.pl/[/url]
przy tym to ten szpital w RVK sie chowa.
drugi trochę mniejszy....http://www.108spzoz.elk.pl/
.. Nasze władze chcą aby w Ełku był też helikopter jako "karetka", mamy przystosowane szpitale do tego Smilehttp://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20081117/REG30/517689657 to pewnie tylko kwestia czasu.U nas szpitale wypracowują zyski.

Tu nie czeka się w kolejkach , zawsze to powtażam:)
Lekarz pierwszego kontaktu: nie zdarzylo mi się czekać dłuzej jak 40-50 min. Można też zadzwonić i zamowić Sobie wizyte na godzine, wtedy prawie wogle sie nie czeka. Lekarz daje skierowania do specjalistów bez problemow.
Zęby leczey sie za darmo ,wogle leczenie jest za darmo; wizyty zapisuje sobie na ok tydzien przed. Jak cos nagle to oczywiscie bez problemu, ma się prawo bez kolejki wejsc.
Proszę poczytać , się zorientować w temacie a nie uogólniać i pisać ze Polska to bieda ,ze mamy stary sprzęt. Na podstawie czego ta opinia? To chyba jakiś komunistyczny stereotyp. NIe wiem w jakies Polsce trzeba ,żyć żeby zachwycać się tym całym szeroko pojętym klimatem Islandzkiej zeczywistosci no chyba że chłop albo baba ze wioski.
Polskę stać na darmowe leczenie obywateli i przy tym zapewnić im europejskie standarty w medycynie, oraz zachowac pozytywny poziom zadowolenia pacjenta z usług służby zdrowia.A w Islandii płaci się i to słono..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yourbrotherthebeer

Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 198
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 5 Sty 2009, 5:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

afganskibicz zaczynam byc Twoim fanem, bo mam szczera nadzieje, ze jak bedziesz pisal takie posty, to wszyscy sie po prostu spakuja i pojada do naszego (k)raju

poki co siedza tutaj Sad

a kryzys przeciez tak wielki, ze dawno powinni zjechac

a zjechali tylko najwieksi wasacze, reszta siedzi dalej

wytlumacz mi, dlaczego??

please wytlumacz!!!

i please namawiaj dalej, nie poddawaj sie !

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arina

Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 388
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 5 Sty 2009, 6:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yourbrotherthebeer Mi to sie wlosy zjezyly hehehee , wracam do kraju Wink Taki komfort , co ja tu bede robic Smile ?
afganskibicz Mysle iz nie trzeba daleko szukac ,co do szpitali . W Grajewie szpital sie niewiele zmienil , z zewnatrz sie sypie , tak jak sie sypal .Owszem niedaleko szpitala jest prywatna przychodnia , nowa , mala ale jeset (nie pamietam jej nazwy). Ludzie tam wala tlumnie . Czysto , mila obsluga , nowy sprzet itd. jednak jesli cos waznego niestety odesla Cie do szpitala .
Mysle iz czesto nie chodzi o sam wyglad i komfort ale chodzi o personel , o jego szczerosc , otwartosc , przychylmosc i mile podejscie do pacjeta.
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
afganskibicz
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 148
PostWysłany: 5 Sty 2009, 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yourbrotherthebeer napisał:
afganskibicz zaczynam byc Twoim fanem, bo mam szczera nadzieje, ze jak bedziesz pisal takie posty, to wszyscy sie po prostu spakuja i pojada do naszego (k)raju

poki co siedza tutaj Sad

a kryzys przeciez tak wielki, ze dawno powinni zjechac

a zjechali tylko najwieksi wasacze, reszta siedzi dalej

wytlumacz mi, dlaczego??

please wytlumacz!!!

i please namawiaj dalej, nie poddawaj sie !

pozdrawiam


Jak jesteś naprawdę moim fanem to podam Ci nr konta wpłacisz datek.
A tak serio to chyba masz zaburzenia w móşdşku? Smile, wskaş mi miejsce, w którym namawiam do powrotu do Polski ?Smile
Fakty sa takie ,ze większość ludzi zjechała z islandii, lub jest w trakcie wyprowadzania sie.
Z tego co ja zaobserwowalem, to zostali tam generalnie wąsy, do których pijesz, nieudaczniki, kryminaliści, ludzie z problemami w Polsce wiekszymi niż tam dotykające ich na Islandii, bezrobotni zasiłkobiorcy, (generalnie) Zostali też Ci co mają tam rodziny, i są tam "zakorzenieni" ale ja znam wiecej takich rodzin, ktore wrocili lub planuja powrót, niż chcą tam dalej zostać.Nawet Ci z kilkunastoletnim stażem na IS
Dlaczego ? mi nie musisz tłumaczyć.
KaĹźdy kuje Swoj los, i ja nigdy nikogo nie namawiam do powrotĂłw.
Swoje zarobiłem, poznałem Islandię i w odpowiednim momencie ulotniłem się.
I jak ktoś będzie pisał bzdury,ze w Polsce jest źle, bieda i nędza, to ja zawsze będę zapraszał do Ełku. Ten reykjaviczek, stolica islandii, głowne skupisk islandckiej cywilizacji i kultury to taki malutki wypierdek w porównaniu z np. Ełkiem. W polsce też można trzepac kabone.
A jeszcze większa satysfakcja jeśli się strzyże Islandczyków Smile przynajmniej dla mnie.
pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
afganskibicz
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 148
PostWysłany: 5 Sty 2009, 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arina napisał:
yourbrotherthebeer Mi to sie wlosy zjezyly hehehee , wracam do kraju Wink Taki komfort , co ja tu bede robic Smile ?
afganskibicz Mysle iz nie trzeba daleko szukac ,co do szpitali . W Grajewie szpital sie niewiele zmienil , z zewnatrz sie sypie , tak jak sie sypal .Owszem niedaleko szpitala jest prywatna przychodnia , nowa , mala ale jeset (nie pamietam jej nazwy). Ludzie tam wala tlumnie . Czysto , mila obsluga , nowy sprzet itd. jednak jesli cos waznego niestety odesla Cie do szpitala .
Mysle iz czesto nie chodzi o sam wyglad i komfort ale chodzi o personel , o jego szczerosc , otwartosc , przychylmosc i mile podejscie do pacjeta.


ja daleko nie szukam, moją ojczyzną jest Ełk i jego oklice i mogę powiedzieć o tym co znam i co moge poprzeć dowodami.
Ty patrzysz na Swoje grajewo , współczuje. Ale na pocieszenie Ci powiem ze z grajewa do Ełku masz niedaleko, nie ma rejonizacji w służbie zdrowia, możesz tu korzystac z Ełckiej służby zdrowia.
Wiesz o tym napewno.
Nie chce się rozpisywać, ale proszę jeszcze raz tylko o jedno ,żeby nie uogólniać, bo to świadczy o ciasnocie umysłu.

pozdro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kazimiera

Dołączył: 26 Sie 2007
Posty: 72
Skąd: ReykjavĂ­k
PostWysłany: 5 Sty 2009, 15:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

afganskibicz napisał:
kazimiera napisał:
Grazyno, problem w tym ze chodzilam do roznych, publicznych i prywatnych w Domus Medica, dziecko z gilem u nosa i niepokojacym kaszlem i goraczka odsylane bylo do domu z zaleceniem Panadolu.

Uwazam ze w polsce jest bieda i nie ma tak super sprzetu jak tutaj, trzeba czekac w kolejkach ale mamy tez dobrych specjalistow. Moze moj indywidualny przypadek z lekarzem dzieciecym bardo mnie boli natomiast mysle ze niepotrzebnie wyrzucilam swoje frustracje tu na forum.
Pozdrawiam i co zlego to nie ja.


no nie potrzebnie ....co za brednie:)
zapraszam do Ełku
2 nowczesne szpitale, super wyposazone np.
[url] http://www.promedica.elk.com.pl/[/url]
przy tym to ten szpital w RVK sie chowa.
drugi trochę mniejszy....http://www.108spzoz.elk.pl/
.. Nasze władze chcą aby w Ełku był też helikopter jako "karetka", mamy przystosowane szpitale do tego Smilehttp://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20081117/REG30/517689657 to pewnie tylko kwestia czasu.U nas szpitale wypracowują zyski.

Tu nie czeka się w kolejkach , zawsze to powtażam:)
Lekarz pierwszego kontaktu: nie zdarzylo mi się czekać dłuzej jak 40-50 min. Można też zadzwonić i zamowić Sobie wizyte na godzine, wtedy prawie wogle sie nie czeka. Lekarz daje skierowania do specjalistów bez problemow.
Zęby leczey sie za darmo ,wogle leczenie jest za darmo; wizyty zapisuje sobie na ok tydzien przed. Jak cos nagle to oczywiscie bez problemu, ma się prawo bez kolejki wejsc.
Proszę poczytać , się zorientować w temacie a nie uogólniać i pisać ze Polska to bieda ,ze mamy stary sprzęt. Na podstawie czego ta opinia? To chyba jakiś komunistyczny stereotyp. NIe wiem w jakies Polsce trzeba ,żyć żeby zachwycać się tym całym szeroko pojętym klimatem Islandzkiej zeczywistosci no chyba że chłop albo baba ze wioski.
Polskę stać na darmowe leczenie obywateli i przy tym zapewnić im europejskie standarty w medycynie, oraz zachowac pozytywny poziom zadowolenia pacjenta z usług służby zdrowia.A w Islandii płaci się i to słono..


Jakie brednie?! ze po prostu spasowalam? przyjelam postawe ze nie mam ochoty wyklocac sie na forum ani podsycac i tak goracej atmosfery. kazdy ma swoje racje. Jak w polsce jest tak super to czemu nie wracacie?

ja widze ze cokolwiek ktos powie od razu jest komentarz w stylu "bredzisz". Kij ma dwa konce mozna wyliczac w nieskonczonosc. Tu lepiej lecza to a tu lepiej lecza tamto.
Jezeli polske stac na darmowe leczenie to o co te walki, o modernizacje sluzby zdrowia?

jest bieda i to w wielu miejscach. gratuluje elkowi. ja nie jestem ze wsi (i tu tez prosze ciebie o nie generalizowanie) a zdarzylo mi sie ze jak zobaczylam sprzet w szpitalu to mi sie plakac chcialo. stare graty. Sama chodze do prywatnej sluzby zdrowia bo w wielu przypadkach sa braki, kolejki po kilka miesiecy do specjalisty ktory po poludniu przyjmuje bez problemu na drugi dzien.

zycze wszystkim duzo zdrowia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yourbrotherthebeer

Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 198
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 5 Sty 2009, 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

afganskibicz napisał:

I jak ktoś będzie pisał bzdury,ze w Polsce jest źle, bieda i nędza, to ja zawsze będę zapraszał do Ełku. Ten reykjaviczek, stolica islandii, głowne skupisk islandckiej cywilizacji i kultury to taki malutki wypierdek w porównaniu z np. Ełkiem. W polsce też można trzepac kabone.
A jeszcze większa satysfakcja jeśli się strzyże Islandczyków Smile przynajmniej dla mnie.
pozdro


No ja tez nie jestem ze wsi (jak poprezdniczka), wiec Elk nie bardzo mnie interesuje. Tam gdzie sa duze skupiska ludnosci (czytaj: miasta) dostep do sluzby zdrowia jest bardzo utrudniony, a ja akurat mialem pewien problem ortopedyczny w Polsce i pan doktor w Gdansku powiedzial mi, ze jak chce przez NFZ, to mniej wiecej 1,5 roku bede czekal. Zaraz dodal, ze moge prywatnie oczywiscie, ze jest klinika, ktora sie w tym specjalizuje (Zory na Slasku, hehe 600 km od Gdanska) ale to bedzie kosztowac wszystko razem 15 tys. zl z rehabilitacja. Wiec go o lalem i po powrocie do Islandii zaczalem sie tym interesowac tu i okazalo sie, ze mozna to zrobic na miejscu w RKV za 20 tys koron, rehabilitacje pokrywa Tryggingastofnun do kupy z moim zwiazkiem zawodowym, a czekalem miesiac. I w dodatku kroil mnie swiatowej slawy (bez kitu, mozna o nim przeczytac na stronach miedzynarodowego zwiazku ortopedow) specjalista. Wiec nie mam wiecej pytan.

afganskibicz zostan Ty sobie w tym Elku, czy gdzie tam chcesz i zycze Ci, zebys mial wspanialy, latwy dostep do wszystkich uslug zdrowotnych (a najlepiej, zebys przez wiele lat nie musial go miec w ogole)

i chociaz sprawa wyglada raczej beznadziejnie (zioniesz nienawiscia do Islandii) to jednak moglbys sie wstrzymac z obrazaniem ludzi

ja rozumiem, ze siec zapewnia ci anonimowosc, ale jeszcze sie nie daj Boze zapomnisz w realu i dostaniesz po ryju od kogos mniej wytrzymalego i niestety moje poprzednie zyczenia spelzna na niczym i juz Ci ta sluzba zdrowia w Elku bedzie niezbedna

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
afganskibicz
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 148
PostWysłany: 5 Sty 2009, 18:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuje za szczere życzenia Smile poruszyły mnie one dogłębnie.
Wasze rozgoryczenie rozumiem i zyczę Wam powodzenia w Islandii bo bardzo się Wam przyda Smile
pozdrawiam z Ełku gdzie dziś jest -20 stopni i jest códownie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 5 Sty 2009, 21:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ăłroczo
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arina

Dołączył: 16 Sty 2007
Posty: 388
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 5 Sty 2009, 22:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

afganskibicz Wiesz Grajewo nie jest moje ,bo nie jestem jego prezydentem Wink Miasto jest takim przykladem ,bo lezy blisko Elku. Wychowalam sie na wsi , co nie znaczy ,iz sloma mi z butow wystaje . Jednak wiele wiem o tzw. naszej opiece zdrowotnej bo moja matka pracowala w szpitalu .Dziekuje ale nie skorzystam z Twojej propozycji bo swoich sprawdzonych lekarzy mam pod reka. W Elku sie zmienilo , to swietnie . Jednak Elk to nie cala Polska (chociasz mysle iz dla Ciebie tak) i gdybysmy wzieli wszystkie szpitale do kupy , to okazalo by sie iz tych wadliwyc i biednych jest wiecej niz sprawnych . Wyobraz sobie ,ze osoby ktore sa tu dlugo ( lub chca tu byc na stale ) moga patrzec na pewne sprawy inaczej , patrzec na cala Polske . Punkt widzenia wzgledem siedzenia Wink . Ciasnosc umyslu nie swiadczy o uogonianiu a raczej nie rozumieniu danego problemu . Jak napisala kazimiera ... kij ma dwa konce .........a ja dodam i obydwa bolace Wink Milego dnia zycze Wink
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 5 Sty 2009, 23:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój lekarz bardzo czule i doładnie ( sam dokonał wszelich badań analitycznych) zbadał mojego maluszka, tak że w ciągu paru minut mielismy właściwą diagnozę i ukierunkowane właściwe leczenie( całe szczęście ,że antybiotyki są zbędne ). Więc jak widać lekarze tutejsi też potrafią sumiennie leczyć.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
afganskibicz
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 148
PostWysłany: 6 Sty 2009, 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisał:
Ăłroczo

pĹźeĂłroczo Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 6 Sty 2009, 14:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja w czasie letnim często wypoczywam w Zatoce Wilków w pobliżu Ełku, więc często w tym miasteczku bywam. Jest naprawdę bardzo ładne i pięknie położone, ale żeby to była jakaś metropolia to bym nie powiedziała a porównywanie go do Reykjaviku to przesada. Ze szpitali tamtejszych całe szczęście nie korzystałam (i mam nadzieję ,że tak pozostanie) więc nie wiem jak to z ich poziomem jest. Jeśli naprawdę jest tak bajecznie to super! Ale jedna jaskółka wiosny nie czyni.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Iwonaa

Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 44
PostWysłany: 9 Sty 2009, 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Chciałam zapytać czy ktoś zna dobrego dermatologa w Reykjaviku?
I czy za wizytę u dermatologa się płaci czy może obejmuje ubezpieczenie?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
afganskibicz
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 148
PostWysłany: 10 Sty 2009, 0:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iwonaa napisał:
Witam,
Chciałam zapytać czy ktoś zna dobrego dermatologa w Reykjaviku?
I czy za wizytę u dermatologa się płaci czy może obejmuje ubezpieczenie?

Pozdrawiam

zapłacisz Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yourbrotherthebeer

Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 198
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 10 Sty 2009, 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli jestes w pelni ubezpieczona to po nowych stawkach chyba 3600 ISK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Karin.

Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 227
Skąd: Wrocław || Reykjavik
PostWysłany: 11 Sty 2009, 1:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

sluchajcie, jestem na islandii 4miesiace, rozchorowalam sie,bylam dzis u lekarza, w sumie nic ciekawego mi nie powiedziała, dala tylko zwolnienie,przepisala tabletki i kazala przyjsc w poniedzialek-skasowała mnie 30 tyś.isk : O
czy da rade jakos odzyskac te pieniadze ? chociaz czesc ??
no i czy w poniedzialek zaplace znowu tyle ? ;/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
afganskibicz
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 148
PostWysłany: 11 Sty 2009, 13:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karin. napisał:
sluchajcie, jestem na islandii 4miesiace, rozchorowalam sie,bylam dzis u lekarza, w sumie nic ciekawego mi nie powiedziała, dala tylko zwolnienie,przepisala tabletki i kazala przyjsc w poniedzialek-skasowała mnie 30 tyś.isk : O
czy da rade jakos odzyskac te pieniadze ? chociaz czesc ??
no i czy w poniedzialek zaplace znowu tyle ? ;/


tak, zapłacisz, tu kazda wizyta, oprócz zakaźnego kosztuje
Tu nie ma nic za darmo, islandii na to poprostu nie stać
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiajablonska

Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 203
Skąd: Akureyri
PostWysłany: 13 Sty 2009, 0:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie posiadasz pelnego ubezpieczenia,od momentu kiedy dostaniesz albo moze juz masz pozwolenie na pobyt musi uplynac 6 miesiecy zeby miec pelne ubezpieczenie i po tym czasie bedziesz placic za wizyty jak kazdy islandczyk.ja bym na twoim miejscu nie poszla do lekarza nastepnym razem.i jak narazie kurowala sie jakos swoimi sposobami.zycze duuuuzo zdrowka Very Happy
_________________
mezczyzna powinien byc taki,zeby kobiety szalaly przy nim,za nim i po nim.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 14, 15, 16  Następny
Strona 4 z 16

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron