reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Imigracja Rumunów na Islandię
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Old Star

PostWysłany: 9 Lis 2007, 0:57    Temat postu: Imigracja Rumunów na Islandię Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś widział już Rumunów na Islandii?

Ja dzisiaj miałem okazje - całe stado obległo jedną z dwóch kas w Bonusie - zamieszanie na 15 minut.....

Wszystko co było pakowane w worki mieli luzem Smile

Później widziałem worki porozrywane na warzywniaku Smile

Gość przy mnie bił się z kobietą o 3 sztuki marchwi, które rzucił na taśmę przy kasie. Drugi nonszalancko obrywał co gorsze liście z kapusty, żeby była lżejsza.... Inny już szperał przy kolejnej, zamkniętej kasie.

Zgroza!

Jeszcze trochę i trzeba będzie do Londynu wracać - niczym się to nie będzie różnić.

Już Litwini wystarczająco rynek i zarobki zepsuli, teraz nadciągają następni.

Oby tylko rumuńska brać nie zaczęła kraść i zabijać (jak w Rzymie kilka dni temu), bo jeszcze wszystkich obcokrajowców wyrzucą....

OS
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
PostWysłany: 9 Lis 2007, 1:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OSie najwazniejsze ze jestes na Islandii, bo my na forum juz sie martwilismy ze do Danii uciekles.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Old Star

PostWysłany: 9 Lis 2007, 1:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FilipR79 napisał:
OSie najwazniejsze ze jestes na Islandii, bo my na forum juz sie martwilismy ze do Danii uciekles.

Jestem wyłącznie turystycznie....

Wreszcie mnie stać Smile

Nie ukrywam - dzięki Islandii....

OS
FilipR79
PostWysłany: 9 Lis 2007, 1:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Old Star napisał:
FilipR79 napisał:

Jestem wyłącznie turystycznie....

Wreszcie mnie stać Smile

Nie ukrywam - dzięki Islandii....

OS

Opowiadaj co robiles, gdzie Cie wynioslo i jak sie zyje, i wpadaj czesciej na forum.
Powrót do góry
mjkl
PostWysłany: 9 Lis 2007, 1:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś widział już Polaków na Islandii?

Ja dzisiaj miałem okazje - całe stado obległo jedną z dwóch kas w Bonusie - zamieszanie na 15 minut.....

Gość przy mnie bił się z kobietą o 3 sztuki marchwi, które rzucił na taśmę przy kasie. Drugi nonszalancko obrywał co gorsze liście z kapusty, żeby była lżejsza.... Inny już szperał przy kolejnej, zamkniętej kasie.

Zgroza!

Jeszcze trochę i trzeba będzie do Londynu wracać - niczym się to nie będzie różnić.

Oby tylko polska brać nie zaczęła kraść i zabijać (jak w Rzymie kilka dni temu), bo jeszcze wszystkich obcokrajowców wyrzucą....

sOS
Old Star

PostWysłany: 9 Lis 2007, 3:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisał:
Czy ktoś widział już Polaków na Islandii?

Zgroza!

Oby tylko polska brać nie zaczęła kraść i zabijać (jak w Rzymie kilka dni temu), bo jeszcze wszystkich obcokrajowców wyrzucą....

sOS

No to wszystko na co Cię stać?

Ja zadałem pytanie o Rumunach a Ty nawet nie odpowiadasz tylko cytując coś cytujesz Smile

Masz żal do siebie, że nie miałeś okazji głosować na tego, co głosił "oczywistą oczywistość" ?

Nie moja wina, że nie miałeś na bilet, hehe.

Proszę nie kradnij moich postów - na pewno stać Cię na coś więcej Smile

OS
O.E.
Opiekun Forum
PostWysłany: 9 Lis 2007, 7:36    Temat postu: Re: Najazd Rumunów Odpowiedz z cytatem

Old Star napisał:
Czy ktoś widział już Rumunów na Islandii?
Tak, kiedyś widziałem wycieczkę rumuńskich turystów-biznesmenów. Wynajeli najlepszy hotel w Reykjaviku...

Cytat:
Wszystko co było pakowane w worki mieli luzem
No cóż, widocznie nie było ich stać na całe opakowanie albo w Rumunii w sklepach jest taki zwyczaj....

Cytat:
Drugi nonszalancko obrywał co gorsze liście z kapusty, żeby była lżejsza...
A dlaczego ma płacić za zgniłe liście?

Cytat:
Inny już szperał przy kolejnej, zamkniętej kasie.
To znaczy co robił?

Cytat:
Zgroza!
Tak, zgroza to dobre słowo, gdy niezbyt rozgarnięci ludzie budują stereotypy w oparciu o kilku przedstawicieli danej narodowości.
Być może od lat widywałeś miłych grzecznych ludzi, którzy kulturalnie się zachowywali w Bonusie. Zawsze myślałeś, że to pewnie Islandczycy, a to może byli Rumuni, Litwini, Polacy, Bułgarzy...

Najchętniej wypowiadamy się na podstawie "głośnych" przykładów. Bo cichych i spokojnych ludzi nie zauważamy.
Niech Ci teraz jakiś złodziej ukradnie portfel - od razu powiesz, że to na pewno Rumun...

Cytat:
Oby tylko rumuńska brać nie zaczęła kraść i zabijać (jak w Rzymie kilka dni temu), bo jeszcze wszystkich obcokrajowców wyrzucą....
Nie wiem z jakiego jesteś polskiego miasta, ale powiem Ci, że to banda złodziei i morderców - dowody zbierz sobie sam swoją ulubioną metodą.

Gdyby ktoś inny był adminem, to poprosiłbym go, by wykasował twoje posty, bo zawierają szkodliwe i głupie treści.
Jeśli w tych treściach jest ziarno mądrości i wiedzy, to zostało zagłuszone przez błędne wnioski.

Pojedź sobie na wycieczkę w rumuńskie Karpaty. Ciekaw jestem ilu spotkasz morderców i złodziei...
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
PostWysłany: 9 Lis 2007, 9:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a zkad wiesz ze to byli rumuni?
bulgarzy wygladaja podobnie i sa juz na islandi od jkakiegos czasu. pare miesiezy temu isladnia deportowala jakas ich czesc za to ze nie pracowali tylo zebrali pod slklepami.
ja slyszalam ze ponoc mieli im wstrzymac wjazd do 2014 ale tylko tak slyszalam trzeba by bylo to sprawdzic...
Powrót do góry
mjkl
PostWysłany: 9 Lis 2007, 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Old Star napisał:
No to wszystko na co Cię stać?

tzn?

Old Star napisał:
Ja zadałem pytanie o Rumunach a Ty nawet nie odpowiadasz tylko cytując coś cytujesz Smile

se kpie z ciebie. i nie cos tylko chyba to co ty tu wstawiles

Old Star napisał:
Masz żal do siebie, że nie miałeś okazji głosować na tego, co głosił "oczywistą oczywistość" ? Nie moja wina, że nie miałeś na bilet, hehe.

jaki zal?

Old Star napisał:
Proszę nie kradnij moich postów - na pewno stać Cię na coś więcej Smile OS

kradnij?
Powrót do góry
mjkl
PostWysłany: 9 Lis 2007, 17:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nawiazujac do tematu - quiz/pytanie - te chlopaki to:

a) rumuny
b) murzyny
c) polaki
Powrót do góry
mjkl
PostWysłany: 9 Lis 2007, 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

quiz #2 - pan ze zdjecia to:

a) rumun
b) polak
c) twoja stara
Powrót do góry
FilipR79
PostWysłany: 9 Lis 2007, 18:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Majkel, Twoja bezczelnosc siega czasami zenitu. Jak Ci nie wstyd publikowac zdjecia czyjekolwiek z glupim komentarzem? Moze nie wiesz, ale bez wzgledu na to jakiej narodowosci jest czlowiek, czlowieka trzeba szanowac. Przyjemnie byloby Ci gdyby zdjeca Twojej osoby zostaly "opublikowane" w taki sposob? Zastanow sie jakim Ty jestes czlowiekiem!!

PS Osoby te wyrazily zgode na publikacje ich wizerunku?
Powrót do góry
mjkl
PostWysłany: 9 Lis 2007, 18:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FilipR79 napisał:
Majkel, Twoja bezczelnosc siega czasami zenitu. Jak Ci nie wstyd publikowac zdjecia czyjekolwiek z glupim komentarzem?

komentarz glupi nie jest. ;]

FilipR79 napisał:
Moze nie wiesz, ale bez wzgledu na to jakiej narodowosci jest czlowiek, czlowieka trzeba szanowac.

ja to wiem. autor tematu chyba nie. ;]

FilipR79 napisał:
Przyjemnie byloby Ci gdyby zdjeca Twojej osoby zostaly "opublikowane" w taki sposob?

jesli o mnie chodzi to ani przyjemnie ani nieprzyjemnie.

FilipR79 napisał:
Zastanow sie jakim Ty jestes czlowiekiem!!

takim jak inni.

FilipR79 napisał:
PS Osoby te wyrazily zgode na publikacje ich wizerunku?

zdjecia osob zostaly opubikowane za zgoda autora, bez wiedzy fotografowanych. jakiekolwiek podobienstwo osob ze zdjec do tych w rzeczywistosci jest czysto przypadkowe.
Powrót do góry
mjkl
PostWysłany: 9 Lis 2007, 18:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze wyjasnie lopatologicznie, bo co do niektorych, jak np filip czy oldstar pewne rzeczy nie docieraja.

autor tematu formulujac wypowiedzi w taki sposob, jak sformulowal, pokazuje swa ograniczonosc. mowiac o rumunach czy litwinach stawia sie gdzies tam pietro wyzej, jako nadludz, ktos "lepszy" od rumuna, polak, jednak wciaz w swych frustracjach jest gdzies nizej bo potrzebuje umiejscawiac sie w hierarchii - pomiedzy albo nad kims - bo czuje, ze jest "gorszy" od np islandczyka czy dunczyka.

a moim hobby jest nasmiewanie sie z takiego kretynizmu jaki oldstar swa osoba reprezentuje. robienie tego publicznie czasem dosc skutecznie zamyka twarz takiej osobie.

wstawienie quizow z fotkami to taka analogia & pytanie - retoryczne - czy rumun/litwin jest gorszy od polaka. przy okazji kpina.

btw @oldstar nie wiem czy wiesz ale mialem okazje poznac cie na zywo. & gdy oceniasz kogos, tu rumuna, w taki sposob to uwazaj zeby ktos kiedys nie ocenil cie podobnie publikujac przy okazji cos osmieszajacego byc moze. ;]
Powrót do góry
FilipR79
PostWysłany: 9 Lis 2007, 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisał:

1. pewne rzeczy nie docieraja.

2. autor tematu formulujac wypowiedzi w taki sposob, jak sformulowal, pokazuje swa ograniczonosc. mowiac o rumunach czy litwinach stawia sie gdzies tam pietro wyzej, jako nadludz, ktos "lepszy" od rumuna, polak,
a moim hobby jest nasmiewanie sie z takiego kretynizmu jaki oldstar swa osoba reprezentuje. robienie tego publicznie czasem dosc skutecznie zamyka twarz takiej osobie.

3. btw @oldstar nie wiem czy wiesz ale mialem okazje poznac cie na zywo.

1. Docieraja, nie boj zaby

2. Autor nie pokazal swojej ograniczonosci, tylko autora dziwia pewne zachowania nowo przyjetych obywateli Unii. OS w zadnym wypadki nie robi sobie kpin, w przeciwienstwie do Ciebie z drugiego czlowieka.

3. A mnie miales okazje poznac na zywo?
Powrót do góry
mjkl
PostWysłany: 9 Lis 2007, 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FilipR79 napisał:
1. Docieraja, nie boj zaby

chyba jednak nie, co widac w twoim 2 punkcie...

FilipR79 napisał:
2. Autor nie pokazal swojej ograniczonosci, tylko autora dziwia pewne zachowania nowo przyjetych obywateli Unii. OS w zadnym wypadki nie robi sobie kpin, w przeciwienstwie do Ciebie z drugiego czlowieka.

swoje zdziwienie, nie robiac kpin czy raczej nie okazujac pogardy, najbardziej pokazuje w tym fragmencie:

Zgroza!

OS

FilipR79 napisał:

nie.
Powrót do góry
FilipR79
PostWysłany: 9 Lis 2007, 19:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisał:

FilipR79 napisał:

nie.

Twoje szczescie,
Powrót do góry
O.E.
Opiekun Forum
PostWysłany: 9 Lis 2007, 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak czytam i czytam i coś mi się wydaje, że zarówno Filip jak i mjkl mają podobne poglady dotyczące szacunku dla człowieka, ale z powodu jakiegoś nieporozumienia Filip zaczął traktować mjkl'a jak wroga.

Myślę, że komentarz mjkl'a oraz fotki to był bardzo skuteczny pokaz tego, że ocenianie po wyglądzie czy zachowaniu, prowadzi często w ślepą uliczkę ksenofobii.
Bardzo dobrze wyrażone zostało to w stwierdzeniu, że ludzie szukają dla siebie miejsca w hierarchii i stąd taka nienawiść i agresja to tych "gorszych". Tworzenie na siłę tych "gorszych" ma poprawić naszą pozycję w świecie.
A właśnie takie usilne choć wirtualne wspinanie się po drabinie hierarchii społecznej, poprzez spychanie kogoś w dół, jest dowodem tego, że się na tej drabinie w ogóle nie jest...
Wśród Rumunów jak i wśród Polaków jest pewien odsetek złych ludzi.
Inteligentny człowiek nie zajmuje się ocenianiem jakiejś nacji tylko po tym co robi kilku złych ludzi, ale po tym co robi zdecydowana większość ludzi dobrych.

Gdybyś Old Starze, charakteryzował się wysokim miejscem w hierarchii społecznej to zadałbyś sobie trud, by odnaleźć te całe tabuny przykładów dobroci ze strony Rumunów. Mając wtedy całościowy obraz zalet i wad, mógłbyś wydać mądry i sprawiedliwy sąd statystyczny o tym narodzie.
Obserwacje bonusowe leżą na samym dnie metod badawczych socjologii. I choć same obserwacje są faktem obiektywnym (powiedzmy), to już wnioski są infantylne, niepoważne i niegodne dorosłego człowieka.
mjkl
PostWysłany: 9 Lis 2007, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FilipR79 napisał:
mjkl napisał:

FilipR79 napisał:

nie.

Twoje szczescie,

niby dlaczego?
Powrót do góry
FilipR79
PostWysłany: 9 Lis 2007, 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisał:
FilipR79 napisał:
mjkl napisał:

FilipR79 napisał:

nie.

Twoje szczescie,

niby dlaczego?

Raczej (delikatnie rzecz ujmujac), mamy inny swiatopoglad, wiec nasze spotkanie nie wrozy nic dobrego.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Skocz do: