reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Polskie akcenty na Islandii
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
soley

Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 226
Skąd: HFJ
PostWysłany: 26 Cze 2007, 22:35    Temat postu: Re: Pomieszanie Odpowiedz z cytatem

OdĹźajer Egzegeta napisał:
Prawda jest taka, że Wikingowie zrobili bałagan na Atlantyku z tymi nazwami.
Już gdzieś pisałem, że Grenlandia, Islandia i W-py Owcze powinny się wymienić nazwami (nazwy powinny się przesunąć przeciwnie do ruchu wskazówek zegara).
Do Islandii najbardziej pasuje: W-pa Owcza
Grenlandia powinna zwać się: Islandia
A W-py Owcze: Grenlandia (tam to dopiero jest zielono).

Ale Islandia w lecie również jest zielona i w niektórych regionach, jak się zrobi zdjęcie, to trudno powiedzieć Polska to czy Islandia. Oczywiście są regiony (pustynie), gdzie zieleni nie ma...

Islandia kiedys byla bardzo zalesiona i faktycznie zielona, w przeciwienstwie do wysp owczych. Wiec wydaje mi sie ze owszem sie pomylili ale tylko w stosunku do Grenlandia-Islandia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 27 Cze 2007, 18:53    Temat postu: Re: Pomieszanie Odpowiedz z cytatem

soley napisał:
Islandia kiedys byla bardzo zalesiona i faktycznie zielona, w przeciwienstwie do wysp owczych. Wiec wydaje mi sie ze owszem sie pomylili ale tylko w stosunku do Grenlandia-Islandia
Nie prawdą jest, że Wyspy Owcze są mniej zielone.
Drzewa nie dają tyle zieleni co soczyście zielona trawa, która pokrywa Wyspy Owcze.
W leceie są to po prostu zieloniutkie wyspy Smile
A owiec jest tam mniej niż na Islandii, gdzie wszędzie pełno milusich owieczek, które ze szczególnym upodobaniem wypoczywają na drogach dla samochodów Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
soley

Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 226
Skąd: HFJ
PostWysłany: 27 Cze 2007, 22:04    Temat postu: Re: Pomieszanie Odpowiedz z cytatem

OdĹźajer Egzegeta napisał:
soley napisał:
Islandia kiedys byla bardzo zalesiona i faktycznie zielona, w przeciwienstwie do wysp owczych. Wiec wydaje mi sie ze owszem sie pomylili ale tylko w stosunku do Grenlandia-Islandia
Nie prawdą jest, że Wyspy Owcze są mniej zielone.
Drzewa nie dają tyle zieleni co soczyście zielona trawa, która pokrywa Wyspy Owcze.
W leceie są to po prostu zieloniutkie wyspy Smile
A owiec jest tam mniej niż na Islandii, gdzie wszędzie pełno milusich owieczek, które ze szczególnym upodobaniem wypoczywają na drogach dla samochodów Smile

Co do owieczek to bym sie klocila . Na wyspach owczych jest ich tyle ze zaswlaniaja cala ta zieloniutka trawe o ktorej wspomniales , wiec zostaje przy swoim.Poza tym, zielono to owszem tam jest ale tylko w okresie letnim , a na Islandii :trawa plus drzewa = jeszcze bardziej zielono. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 27 Cze 2007, 22:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale nie wiem czy zauważyłaś, że Islandia jest połozona na północnym Atlantyku a nie w strefie tropikalnej, a więc... w zimie też nie będzie tam zielono.

Byłem na Wyspach Owczych i według mnie więcej owiec jest na Islandii Smile

A w lecie procent zazielenienia jest większy na Wyspach Owczych, bo przecież Islandia ma wiele terenów pustynnych bez zieleni (co nie znaczy, że nie są piękne) Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
soley

Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 226
Skąd: HFJ
PostWysłany: 27 Cze 2007, 23:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OdĹźajer Egzegeta napisał:
Ale nie wiem czy zauważyłaś, że Islandia jest połozona na północnym Atlantyku a nie w strefie tropikalnej, a więc... w zimie też nie będzie tam zielono.

Byłem na Wyspach Owczych i według mnie więcej owiec jest na Islandii Smile

A w lecie procent zazielenienia jest większy na Wyspach Owczych, bo przecież Islandia ma wiele terenów pustynnych bez zieleni (co nie znaczy, że nie są piękne) Smile

A czy drzewa iglaste nie sa zielone nawet zima?Powierzchnia Wysp O. sklada sie glownie ze skal i z ta trawa tez bywa roznie.
Co do owiec ,to jest wiecej na Islandii bo Islandia jest wieksza Wink
Ale gdy kilka lat temu bylam na wyspach to faktycznie widzialam w szczegolnosci tylko owce, moze dlatego ze roznia sie troche od islandzkich i przygladalam sie kazdej pokolei. Z tad mi sie moglo wydawac ze jest ich duzo... lol
Jezeli ktos teskni za zielenia na Islandii to polecam, moim zdaniem ,najbardziej zielone miejsce -Atlavik.
A wracajac do tematu, z polskich akcentow to jeszcze mozna doliczyc polskie audycje w radio, polskie przyczepki z Niewiadowa jezdzace po Islandii,polski jezyk nie tylko na stronie Glitnira, ksiazki po polsku w bibliotece.... Dlugo by wymieniac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ireth
Alpha Team
Dołączył: 22 Paź 2004
Posty: 416
Skąd: Dania
PostWysłany: 28 Cze 2007, 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro juz mowa o owcach, najwiecej ich jest w szkockich Highlandach -- okolo 10 milionow Smile. Na jednego Szkota przypadaja dwie owce.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zyzak
Gość
PostWysłany: 28 Cze 2007, 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OMG jakiż tu bałagan, pomieszane dwa wątki.

Jesli chodzi o akcenty polskie to można kupić tu na IS polską podpałkę do kominków .


heja
Powrót do góry
helguera

Dołączył: 22 Gru 2005
Posty: 133
Skąd: Madrid
PostWysłany: 28 Cze 2007, 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ireth napisał:
Skoro juz mowa o owcach, najwiecej ich jest w szkockich Highlandach -- okolo 10 milionow Smile. Na jednego Szkota przypadaja dwie owce.

No najwięcej owiec na mieszkańca na pewno żyje w Australii! Owiec jest co najmniej 5 razy więcej Very Happy
Ale w Islandii też jest nieźle, bo liczba owiec przewyższa liczbę ludności, i ten wskaźnik jest chyba ciut wyższy niż na Wyspach Owczych.
Tyle statystyki, wizualnie, może się wydawać każdemu co innego...
_________________
!Los paises frios no son menos atractivos que los paises donde hace calor!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomek_krk

Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 176
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 29 Cze 2007, 3:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

najwiecej owiec na mieszkanca "zyje" na Falklandach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
helguera

Dołączył: 22 Gru 2005
Posty: 133
Skąd: Madrid
PostWysłany: 29 Cze 2007, 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomek_krk napisał:
najwiecej owiec na mieszkanca "zyje" na Falklandach

To nie ulega dyskusji... Ale biorąc pod uwagę samodzielne kraje to w Australii! No oczywiście potraktowałem W-y owcze jako kraj, (w samej Danii jest podobno mniej więcej tyle samo owiec co na Wyspach).
Biorąc pod uwagę hodowlę globalną najwięcej owiec jest w Chinach
_________________
!Los paises frios no son menos atractivos que los paises donde hace calor!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tomek_krk

Dołączył: 02 Lis 2006
Posty: 176
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 29 Cze 2007, 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ale biorąc pod uwagę samodzielne kraje to w Australii!


a nie czasem w Nowej Zelandii ? jest tam 10 razy wiecej owiec niz ludzi?

Helguera jak w ogole zyje ci sie w Hiszpanii? 4 wrzesnia przeprowadzam sie do Malagi, niestety na tylko gora 2 miesiace. Z tego co czytalem na numer NIE dlugo sie czeka Sad na Islandii wszystkie papiery (kenitala, tax card, numer konta bankowego) wyrobilem w tydzien. Jednak to Hiszpania jest moim marzeniem Smile na Islandii znalazlem sie przez przypadek, ale zupelnie nie zaluje Smile tu jest pieknie! do tego pogoda na prawde dobra Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
helguera

Dołączył: 22 Gru 2005
Posty: 133
Skąd: Madrid
PostWysłany: 29 Cze 2007, 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heh, no cóż chyba w Nowej Zelandii 40 mln owiec vs 4 mln ludzi.... (Australia 106 vs 20 +/-). A tak 'by the way' to na Falklandach jest 690tys owiec wobec około 2 tys mieskzańców. Ostatnio coś ślepy jestem i mam słabą pamięć Very Happy. Ale już to sprawdziłemi jeszcze poszperam...

((Co do Hiszpanii to na NIE czeka się w zależności od regionu 1mies-2mies. Trzeba zameldowanie. Potem kontrakt, lub pre- aby dostać numer Seguridad Social....ale jak pracodawca chce to robi to szybciej.
Możemy pogadać na priv jak chcesz, bo to nie na temat Very Happy ))
pozdr
_________________
!Los paises frios no son menos atractivos que los paises donde hace calor!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron