reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

30% podwyzki od nowego roku czy wiecie cos wiecej na ten tem
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
CHRISTCRUSHER
Go
PostWysany: 2 Gru 2007, 0:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mr TIG napisa:
No właśnie, a jakby Związki powiedzialy, że od jutra obcokrajowcy nie pracują, to też się trzeba zastosować?

Dziwne myślenie....

jasne ... a jakby powiedziały ,że od wtorku afroamerykanie nie mogą przygotowywać islandczykom hot dogów... o czym Ty piszesz człowieku???
związki walczą o prawa pracowników których reprezentują ,jeśli poprawę warunków płacowych bądź socjalnych wiążą ze strajkiem to Ty jako członek tych reprezentujących Cię związków musisz się do tego zastosować
oczywiście nie chodzi mi o przymus bezpośredni (nawet ograniczenie prędkości do 50 km/h nie zmusi Cię do jazdy poniżej 120-stu ,jeśli tak chcesz jeździć)

pozdrówka
Powrt do gry
Mr TIG
Go
PostWysany: 2 Gru 2007, 0:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CHRISTCRUSHER napisa:
Mr TIG napisa:
No właśnie, a jakby Związki powiedzialy, że od jutra obcokrajowcy nie pracują, to też się trzeba zastosować?

Dziwne myślenie....

jasne ... a jakby powiedziały ,że od wtorku afroamerykanie nie mogą przygotowywać islandczykom hot dogów... o czym Ty piszesz człowieku???
związki walczą o prawa pracowników których reprezentują ,jeśli poprawę warunków płacowych bądź socjalnych wiążą ze strajkiem to Ty jako członek tych reprezentujących Cię związków musisz się do tego zastosować
oczywiście nie chodzi mi o przymus bezpośredni (nawet ograniczenie prędkości do 50 km/h nie zmusi Cię do jazdy poniżej 120-stu ,jeśli tak chcesz jeździć)

pozdrówka


A coś Ty taki zdenerwowany?

Podobno największym atutem pracy i życia na Islandii jest wszechogarniający spokój Smile

Mimo to, w Polsce a nie na Islandii doszli do "złotej myśli" (reklama jakiejś tam wody mineralnej), że chłopie "nic nie musisz"....

To nie Związki będą Ci życie układały, jeśli nie podoba Ci się strajk, to zmień Związki albo zawód....

Bo jak się orientuje z Twoich postów - to chyba nie jesteś rybakiem / marynarzem / szkutnikiem / bosmanem / admirałem * od urodzenia?

(*) niepotrzebne wykreślić
Powrt do gry
CHRISTCRUSHER
Go
PostWysany: 2 Gru 2007, 1:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mr TIG napisa:


A coś Ty taki zdenerwowany?

Podobno największym atutem pracy i życia na Islandii jest wszechogarniający spokój Smile

Mimo to, w Polsce a nie na Islandii doszli do "złotej myśli" (reklama jakiejś tam wody mineralnej), że chłopie "nic nie musisz"....

To nie Związki będą Ci życie układały, jeśli nie podoba Ci się strajk, to zmień Związki albo zawód....

Bo jak się orientuje z Twoich postów - to chyba nie jesteś rybakiem / marynarzem / szkutnikiem / bosmanem / admirałem * od urodzenia?

(*) niepotrzebne wykreślić


1. Zdenerwowany? jaja sobie robisz? piszesz komentarz do mojej wypowiedzi więc na niego odpowiadam , na tym polega dyskusja

2. Nie mam pojęcia do czego doszli w Polsce więc na ten temat nie mogę się wypowiedzieć

3. Ależ ja nie ma nic przeciwko strajkowi (dlaczego tak wywnioskowałeś?) ani moim Związkom ,dostosuję się do decyzji moich Związków ponieważ to one mnie reprezentują i walczą o moje prawa o czym jestem w pełni świadomy
3.1 Przynależność do konkretnych Związków (w moim przypadku) wymusza profesja którą uprawiam

4.Nie trafiłeś , jestem mechanikiem i oczywiście nie mogłem być nim od urodzenia - czy uważasz , że właśnie w tym okresie kształtuje się nasze przyszłe życie zawodowe?
pozdrówka
Powrt do gry
Froskur

Doczy: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skd: Reykjavik
PostWysany: 2 Gru 2007, 10:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CHRISTCRUSHER napisa:
Froskur napisa:
CHRISTCRUSHER napisa:
(...)jeśli związki każą strajkować, to strajkować musisz - twoja wola jest tutaj nieistotna (...)


nieprawda! nikt nie zmusi Cie do strajku jak chcesz isc do pracy. Co za bzdura... grozi palcem

chyba wyraźnie napisałem ,że chodzi o rybołówstwo
czegoś nie zrozumiałeś?
jeśli związki ogłaszają strajk to cała branża stoi!
statki nie łapią ryb więc przetwórnie nie mają co przerabiać
poza tym przynależność związkowa to nie tylko przywileje ale również obowiązki ,przeczytaj regulamin (czy jak się to nazywa ) Twojego związku


niewyraznie, odnioslam wrazenie i nadal odnosze ze mowisz o wszelkich zwiazkach (np. sugerujac mi czytanie regulaminu - a ja nie robie w rybolowstwie)

ale ok. regulamin przeczytalam - nic tam takiego nie ma, ba, -nawet zadzwonilam do zwiazkow z zapytaniem jak to jest, gdzie poinformowano mnie - zgodnie z moim wczesniejszym przekonaniem- ze przystapienie do strajku to kwestia Twojej woli a nie decycji zwiazkow, bo zwiazki to tak naprawde nic innego jak Ty wlasnie. To nie ktostam w zwiazkach za biurkiem zdecyduje, ale MY- pracownicy, czyli czlonkowie zwiazku zdecydujemy. Tak mi to wyjasniono.

A na przykladzie: jesli rybacy nie lowia i wszystko stoi, a ja pracowalabym w przetworni, to jesli ja bym nie strajkowala (bo to nie przetwornia strajkuje, ale tylko jej pracownicy), to pracodawca nie moze odmowic mi prawa do pracy i mojej zaplaty na ktora jestem zakontraktowana. Jesli nie ma zlecen albo towaru, to nie znaczy ze ja nie dostane zaplaty (bo wg prawa nie ma to nic wspolnego ze mna - jesli ja sie do pracy stawiam, a ze nie ma co robic.. to siedze) (chyba ze ktos pracuje na zlecenie albo umowe o dzielo - ale to nas nie dotyczy przeciez).
Oczywiscie nie bylabym takim lamistrajkiem - ale gdyby- to tak to w parktyce by wygladalo.

I nie ma sie co unosic.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
dorcia_4

Doczy: 24 Cze 2007
Posty: 117
Skd: ...
PostWysany: 2 Gru 2007, 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kiedy zadzwoniłaś do tych związków?? Dzisiaj w nocy czy w niedziele rano? Very Happy Wydaje mi się, że kolega pracujący na morzu jest tutaj troszke dłużej od Ciebie i może wie jak jest ze strajkami w jego dziedzinie i nie musisz mu robić wykładów. Wiesz swoje i nie musisz wszystkich ludzi przekonywać do tego. Każdy ma swoje zdanie a jeśli chcesz strajkować bo masz do tego powody to droga wolna.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Basia

Doczy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skd: Reykjavik
PostWysany: 2 Gru 2007, 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poza tym - nie wszystkie zwiazki zawodowe domagaja sie podwyzek. Zwiazek zawodowy inzynierow siedzi cicho.

Wiec ja sie podwyzki nie spodziewam (oprocz oczywiscie corocznej podwyzki zwiazanej ze wzrostem doswiadczenia zawodowego) ...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 2 Gru 2007, 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Leon Kruczkowski napisał Niemcach:"Wszyscy , ktorzy nie są przeciwko nam są razema z nami". I tak abstrachując od tego tematu można zakończyć dyskusję. Każdy z nas wie, że na wyspie działają różne związki i są one suwerenne.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 11 Pa 2006
Posty: 322
PostWysany: 2 Gru 2007, 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O podwyżkę ze 125000 na 150000ISK kwoty minimalnej domaga się Efling.
Na temat reszty nic mi nie wiadomo.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Mr TIG
Go
PostWysany: 4 Gru 2007, 0:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ktoś się pytał o zdanie Litwinów?

Przecież to chyba największa w tej chwili populacja obcokrajowców na wyspie? I patrząc na to co potrafią, to również pewien "Związek Nieformalny" Smile

W innym kraju, bardziej na południe, nazywali to "Cosa Nostra", czy jakoś tam podobnie Smile
Powrt do gry
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysany: 4 Gru 2007, 0:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najwieksza to my jestesmy www.statice.is
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Froskur

Doczy: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skd: Reykjavik
PostWysany: 5 Gru 2007, 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorcia_4 napisa:
Kiedy zadzwoniłaś do tych związków?? Dzisiaj w nocy czy w niedziele rano? Very Happy Wydaje mi się, że kolega pracujący na morzu jest tutaj troszke dłużej od Ciebie i może wie jak jest ze strajkami w jego dziedzinie i nie musisz mu robić wykładów. Wiesz swoje i nie musisz wszystkich ludzi przekonywać do tego. Każdy ma swoje zdanie a jeśli chcesz strajkować bo masz do tego powody to droga wolna.



1. zadzwonilam w rano, okolo godzinke przed napisaniem postu, na komorke do "naszej" kolezanki w zwiazkach. zeby zaspokoic twoja ciekawosc (a moze zlosliwosc)


2. Co ma w takiej sprawie do rzeczy fakt kto tu jest dluzej?
Znam osoby ktore sa tu 3miesiace i swietnie sie we wszystkim orientuja a w razie czego potrafia zasiegnac fachowej porady, a znam i takie ktore siedza tu pare lat i nie maja pojecia o Bozym swiecie.


3. Ja nie robie wykladow koledze o JEGO zwiazkach. tylko pisze co mowia w MOICH. (trzeba czytac ze zrozumieniem)

4. NIKOGO NIE PRZEKONUJE DO NICZEGO. Forum sluzy wymianie informacji i ja takie informacje podaje - jesli je mam.

5. Oczywiscie ze droga wolna, i jak sama zauwazylas kazdy ma swoje zdanie, wiec twoj komentarz do mnie jest zbedny. nota bene: Ja nie wyrazam swojego zdania, tylko przekazuje informace TYM KTORZY SA ZAINTERESOWANI TAKIMI INFORMACJAMI. W niektorych branzach to bardzo goracy temat w tej chwili.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 5 Gru 2007, 13:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W szkolnictwie raczej nie zanosi się na zmianę. Więc tak jak napisałam wcześniej jedne związki chcą podwyżek , a inne nie. Czy to zbyt trudne do zrozumienia? A tak naprawdę to tylko dużo się o tym mówi na Islandii.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
dorcia_4

Doczy: 24 Cze 2007
Posty: 117
Skd: ...
PostWysany: 5 Gru 2007, 17:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Froskur wiadomosc do Ciebie:
1. Raczej zaspokoic ciekawosc skoro piszesz, ze dzwonilas w niedziele rano ale teraz rozumiem, ze na komorke do znajomej. Zlosliwa to moze Ty jestes i nie zycze zobie takich uwag.
2. A ma tyle do rzeczy, ze nie pracujesz w tej branzy co kolega, ktorego pouczasz i wie on wiecej od Ciebie na ten temat.
3. Robisz mu wyklad a sama masz pretensje, ze ktos sie do Ciebie przyczepil. Ty pisalas o swoich zwiazkach i on o swoich to po co te aluzje.
4. Jesli kazdy ma swoje zdanie to po co je komentujesz. Zaprzeczasz sama sobie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Froskur

Doczy: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skd: Reykjavik
PostWysany: 5 Gru 2007, 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorcia_4 napisa:
Froskur wiadomosc do Ciebie:
1. Raczej zaspokoic ciekawosc skoro piszesz, ze dzwonilas w niedziele rano ale teraz rozumiem, ze na komorke do znajomej. Zlosliwa to moze Ty jestes i nie zycze zobie takich uwag.
2. A ma tyle do rzeczy, ze nie pracujesz w tej branzy co kolega, ktorego pouczasz i wie on wiecej od Ciebie na ten temat.
3. Robisz mu wyklad a sama masz pretensje, ze ktos sie do Ciebie przyczepil. Ty pisalas o swoich zwiazkach i on o swoich to po co te aluzje.
4. Jesli kazdy ma swoje zdanie to po co je komentujesz. Zaprzeczasz sama sobie.


1. to nie jest koncert zyczen
2. dalej chyba nie zauwazylas, ze nikogo nie pouczam. dalej nie rozumiesz ze mowie o innej branzy niz kolega. i mysle ze kazde z nas o swojej branzy wie najwiecej.
3. nie robie wykladu nikomu, ja nie wiem skad ty to bierzesz, ale robi sie to juz nudne.
4. komentuje bo mam ochote, nikogo nie obrazam. na tym polegaja dyskusje wlasnie ze sie ludzie wymieniaja argumentami a nie bzdurnymi docinkami.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
ansswis

Doczy: 11 Wrz 2007
Posty: 307
PostWysany: 5 Gru 2007, 20:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MOZE ktos to strescic po pl prosze.


Flóabandalagið kynnti SA í dag kröfugerð
Veruleg hækkun lágmarkstekna og öll taxtalaun hækki í krónutölu
Aðgerðir stjórnvalda í skattamálum forsendu samninga
-segir formaður samninganefndar, Sigurður Bessason
Megináhersla Flóafélaganna er lögð á hækkun lægstu launa og leiðréttingu til þeirra sem ekki hafa fengið launabreytingar í samræmi við launaþróun á síðustu misserum. Þessu markmiði telja Flóafélögin best að ná með föstum krónutöluhækkunum á taxtalaun árin 2008 og 2009. Þá er gert ráð fyrir að lágmarkstekjur hækki umtalsvert bæði ár samningsins. Félögin vilja með forsenduákvæðum tryggja félagsmenn sína gegn verðbólgu og launahækkunum annarra hópa. Þá gera þau ráð fyrir því að stjórnvöld komi að nauðsynlegum breytingum í velferðar- og skattamálum til að tryggja árangur samningsins.


Fram hefur komið að félögin innan Flóans hafa lagt megináherslu á hækkun lægstu launa og að tryggja sem best leiðréttingu til þeirra sem degist hafa aftur úr í launaþróun á síðasta samningstímabili. Þessu markmiði telja félögin best að ná með 20.000.- króna hækkun á öll taxtalaun frá og með 1. janúar 2008 og síðan 15.000.- króna hækkun á taxta frá ársbyrjun 2009. Þá eru félögin jafnframt tilbúin að skoða launaþróunartryggingu með Samtökum atvinnulífsins sem felur í sér að taka ákveðið viðmið aftur í tímann til síðustu missera og bæta þeim sem eru undir ákveðnum viðmiðunum það sem á vantar. Almenn lágmarkshækkun launa yrði 4% samkvæmt þeim kröfum sem nú liggja fyrir.


Samkvæmt þeim hugmyndum sem ræddar hafa verið í félögum Flóabandalagsins er gert ráð fyrir að dagvinnutekjutrygging fyrir fullt starf fari 1. janúar 2008 í 155.000.- krónur sem er 24% hækkun á þessum launalið samningsins. Hún hækkar síðan aftur 1. janúar 2009 í 165.000.- krónur.


Gert er ráð fyrir tveggja ára samningi og samkvæmt þeim kröfum sem lagðar hafa verið fram og er ein af forsendum þessa samnings er að stjórnvöld komi að viðræðum með framlag í velferðar- og skattamálum


Með meginkröfum sem kynntar voru í dag voru síðan ýmis önnur miklvæg mál sem sjá má hér á eftir en auk þess lögðu félögin fram helstu kröfur í sérkjarasamningum sem fylgja aðalkjarasamningi félaganna.


Meira
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
buari

Doczy: 04 Gru 2007
Posty: 9
Skd: Poznań
PostWysany: 5 Gru 2007, 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Spróbuj użyć translatora:
http://www.tranexp.com:2000/Translate/result.shtml

Nawet jest możliwe przetłumaczenie na język polski, ale nie zawsze sobie z tym radzi.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 6 Gru 2007, 5:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chce mi się tego wszystkiego czytać.
Może ktoś już o tym wspominał.
Te 30% rzekomej podwyżki to nic dobrego. Pracodawca musi na to zarobić, czyli podnieś cenę usług, towarów itd, itd.
Dostaniesz 30% więcej ale i 30-40% więcej wydasz w sklepie, na stacji benzynowej itd, itd. Żaden pracodawca nie odbierze sobie dochodów kosztem pensji, nawet na Islandii.

A teraz dalej cieszcie się podwyżkami, a w nadchodzącym Nowym Roku życzę Wam nawet 50% podwyżek, a co mi tam 100%....................
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
dorcia_4

Doczy: 24 Cze 2007
Posty: 117
Skd: ...
PostWysany: 6 Gru 2007, 9:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Froskur nie ma sensu z Toba dyskutowac bo twoje wypowiedzi mnie nie satysfakcjonuja.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Froskur

Doczy: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skd: Reykjavik
PostWysany: 6 Gru 2007, 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorcia_4 napisa:
Froskur nie ma sensu z Toba dyskutowac bo twoje wypowiedzi mnie nie satysfakcjonuja.


idea nareszcie jakas sensowna konkluzja
tego sie trzymajmy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
dorcia_4

Doczy: 24 Cze 2007
Posty: 117
Skd: ...
PostWysany: 6 Gru 2007, 13:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lol lol lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastpny
Strona 2 z 6

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron