reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

30% podwyzki od nowego roku czy wiecie cos wiecej na ten tem
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sila14

Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 7
PostWysłany: 30 Lis 2007, 23:36    Temat postu: 30% podwyzki od nowego roku czy wiecie cos wiecej na ten tem Odpowiedz z cytatem

witam chodzi mi glownie czego dotyczyc bedzie ta podwyzka czy np sredniej krajowej, czy najnizszej placy czy ogolnie bedzie to 30% dla kazdego pracownika
zapraszam do dyskusji
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mr TIG
Gość
PostWysłany: 30 Lis 2007, 23:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A gdzie to wyczytałaś?

A może chodzi o 30% podwyżkę podatku?
Powrót do góry
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 322
PostWysłany: 1 Gru 2007, 0:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój szef powiedział mi, że związki zawodowe chcą najniższą krajową z 125.000 ISK podnieść na jakieś 150.000 ISK, ale ciągle jeszcze nie wiadomo jaka będzie końcowa decyzja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 1 Gru 2007, 0:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

yasminum napisał:
Mój szef powiedział mi, że związki zawodowe chcą najniższą krajową z 125.000 ISK podnieść na jakieś 150.000 ISK, ale ciągle jeszcze nie wiadomo jaka będzie końcowa decyzja.


To jest 20% a nie 30%. I wg mnie jest to nieprawda
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kriz_dux

Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 207
Skąd: Toruń
PostWysłany: 1 Gru 2007, 1:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.icelandreview.com/icelandreview/daily_news/?cat_id=28304&ew_0_a_id=295005

"SGS also suggested the minimum monthly standard wage be increased to ISK 150,000 (USD 2,400, EUR 1,600), up from ISK 125,000 (USD 2,000, EUR 1,400), next January 1, and to ISK 165,000 (USD 2,600, EUR 1,800) one year later."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sila14

Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 7
PostWysłany: 1 Gru 2007, 7:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cos do mnie dotarlo ze zwiazki zawodowe sie domagaly tego a uslyszalem to od kuzyna i on wczoraj mi powiedzial ze dopieli swego tylko co jak gdzie i kiedy to ja nie mam pojecia moze dzis uda mi sie z nim pogadac
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 1 Gru 2007, 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze, ja to bym chciala 30% podwyzki dla kazdego pracownika! lol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dorcia_4

Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 117
Skąd: ...
PostWysłany: 1 Gru 2007, 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"SGS demands that all monthly salaries of SGS members be increased by ISK 20,000 (USD 319, EUR 217) on January 1, 2008, and by an additional monthly sum of ISK 15,000 (USD 240, EUR 163) on January 1, 2009, as stated on SGS’ website."

Nie tylko najniższa krajowa wzrośnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 1 Gru 2007, 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Demands" jest tu slowem kluczowym. Proponuje cierpliwie poczekac i nie dzielic skory na niedzwiedziu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dorcia_4

Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 117
Skąd: ...
PostWysłany: 1 Gru 2007, 15:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basiu wiem co oznacza słowa "demands". Wydaje mi się jednak skoro żądają czegoś takiego to uda im się wprowadzić to z czasem a być może już od 1 stycznia 2008...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 1 Gru 2007, 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobrze a co z tymi wyplatami ktore sa ciut wyzsze od minimalnej?
tez beda podwyzszone?
ja slyszlam ze oni jeszcze sie zastanawiaja jak to zrobic bo moze sie okazac ze nauczyciele i pielegniarki beda strajkowac bo nie dostaly nic. ale podwyzki maja byc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mr TIG
Gość
PostWysłany: 1 Gru 2007, 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No a gdyby to przeszło - ta zmiana pensji minimalnej, to co dla mnie zmienia jak biorę średnio 230 tys. na łapsko?

Jak dobrze myślę, to chyba nic?
Powrót do góry
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 1 Gru 2007, 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mr TIG napisał:
No a gdyby to przeszło - ta zmiana pensji minimalnej, to co dla mnie zmienia jak biorę średnio 230 tys. na łapsko?

Jak dobrze myślę, to chyba nic?


Zgadza sie nic. Zapewne stawke godzinowa masz powyzej minimalnej wiec nic to nie zmienia.
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Froskur

Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 1 Gru 2007, 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to jest wersja moich Islandzkich managerow:

Wstyczniu zwiazki zawodowe maja jak co roku odnawiac kontrakty z zakladami pracy i przy tym renegocjowac warunki.
Zamysl tegoroczny jest taki: chca maksymalnej (czyli 30% podwyzki WSZYSTKICH pensji). Niektore zwiazki chca zachecic swoich czlonkow do strajku w razie braku porozumienia w tej kwestii.

notabene: Islandczycy bardzo obawiaja sie tu roli OBCOKRAJOWCOW (nie mylic z Polakami - dla nadgorliwych - chodzi o wszystkich obcokrajowcow), dlatego ze istnieje wg nich mozliwosc <a wg mnie wysokie prawdopodobienstwo> ze obcokrajowcy beda:
1. tak zadowoleni ze swoich dotychczasowych zarobkow (ktore Islandczycy uwazaja-ha ha- za pensje glodowe)
oraz
2. obwaiac sie pozniejszych represji ze strony pracodawcy (zwolnienia)
ze nie wyraza checi przystapienia do ewentualnego strajku i wszystko padnie na ryj (i podwyzki skoncza sie na ok 5%).

Zwiazki chronia pracownikow przed zwolnieniami w takich sytuacjach a poza tym wyplacaja swego rodzaju "zasilek" dla tych co strajkuja a pracodawca odmawia zaplaty w czasie strajku (zeby sie nie obawiac ze sie zostanie bez forsy).

Apel Islandczykow: Obcokrajowcy-badzcie solidarni - albo podwyzki na maksa albo strajk.


szajbus
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dorcia_4

Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 117
Skąd: ...
PostWysłany: 1 Gru 2007, 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak jak mi się wydaje żądają podwyższenia wszystkich pensji o 20 tys a płacy minimalnej o 25 tys czyli do kwoty 150 tys. Czyli jak bierzesz te 230 tys Mr Tig to tez byc otrzymał podwyżke jeśli to wejdzie w życie. Poza tym jeśli chodzi o ten strajk to wydaje mi się, że obcokrajowcy nie mają zbyt dużej siły przebicia i jeśli rząd Islandii czy ktoś tam inny zgodzi się na podwyżki to nie będzie to zasługa "przyjezdnych". To jest tylko moja opinia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Froskur

Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 1 Gru 2007, 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dorcia_4 napisał:
Poza tym jeśli chodzi o ten strajk to wydaje mi się, że obcokrajowcy nie mają zbyt dużej siły przebicia i jeśli rząd Islandii czy ktoś tam inny zgodzi się na podwyżki to nie będzie to zasługa "przyjezdnych". To jest tylko moja opinia.


nie zrozumialas mnie, to nie chodzi o to ze bylaby to zasługa "przyjezdnych" jesli to przejdzie. To nie rzad o tym decyduje.

Jesli zwiazki zankietuja swoich czlonkow "kto przystapi do strajku w razie braku 30%podwyzek" i wszyscy zadeklaruja strajk - sprawa xxxxxx na tyle powazna, ze pracodawcy beda musieli ustapic.
Jesli natomiast obcokrajowcy zadeklaruja ze sa zadowoleni i nic nie chca, to caly spor na nic.
Sami obcokrajowcy nie spowoduja podwyzek
ale
SAMI OBCOKRAJOWCY MOGA JE POWSTRZYMAC.
o to im chodzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
CHRISTCRUSHER
Gość
PostWysłany: 1 Gru 2007, 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

strajki są jak najbardziej możliwe
jeśli chodzi o rybołówstwo kontrakt wygasa albo w maju 2008 albo w sierpniu (czytałem kontrakt ,ale nie pamiętam dokładnej daty) od islandzkich przyjaciół wiem ,że właśnie ten kontrakt który obecnie mamy również wiązał się ze strajkami które trwały (według moich znajomych) około 6-ciu miesięcy (w całej branży - nie tylko wśród pływających)
tak więc radzę się zabezpieczyć finansowo na taki właśnie okres bo prawdopodobnie dojdzie do podobnej sytuacji
obecny kontrakt pozostawia wiele do życzenia (o czym wiedzą pływający na statkach powyżej 42 metrów) i wysoce prawdopodobne jest ,że następne porozumienie również będzie się wiązało ze strajkami - i nie ma tutaj znaczenie czy ktoś jest obcokrajowcem czy islandczykiem - jeśli pracujesz legalnie to należysz do związków i jeśli związki każą strajkować, to strajkować musisz - twoja wola jest tutaj nieistotna ponieważ związki negocjują kontrakt dla całej branży a nie tylko dla Ciebie
pozdrĂłwka
Powrót do góry
Froskur

Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 1 Gru 2007, 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CHRISTCRUSHER napisał:
(...)jeśli związki każą strajkować, to strajkować musisz - twoja wola jest tutaj nieistotna (...)


nieprawda! nikt nie zmusi Cie do strajku jak chcesz isc do pracy. Co za bzdura... grozi palcem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mr TIG
Gość
PostWysłany: 1 Gru 2007, 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No właśnie, a jakby Związki powiedzialy, że od jutra obcokrajowcy nie pracują, to też się trzeba zastosować?

Dziwne myślenie....
Powrót do góry
CHRISTCRUSHER
Gość
PostWysłany: 1 Gru 2007, 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Froskur napisał:
CHRISTCRUSHER napisał:
(...)jeśli związki każą strajkować, to strajkować musisz - twoja wola jest tutaj nieistotna (...)


nieprawda! nikt nie zmusi Cie do strajku jak chcesz isc do pracy. Co za bzdura... grozi palcem

chyba wyraźnie napisałem ,że chodzi o rybołówstwo
czegoś nie zrozumiałeś?
jeśli związki ogłaszają strajk to cała branża stoi!
statki nie łapią ryb więc przetwórnie nie mają co przerabiać
poza tym przynależność związkowa to nie tylko przywileje ale również obowiązki ,przeczytaj regulamin (czy jak się to nazywa ) Twojego związku
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 1 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron