reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

wypadek...
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 12 Mar 2008, 1:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oglądnijcie prosze ten program (ma polskie napisy):
http://vefmidlar.visir.is/VefTV/?channelID=&programID=3a6059bd-b342-4012-8c77-6966f9a0abd2&mediaSourceID=e678e76a-0767-4315-a239-e7cfc4d4b16f&mediaClipID=390dd446-7a79-4b3a-9e3f-8148850c292a
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
esmerka31

Doczy: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysany: 12 Mar 2008, 1:35    Temat postu: wypadek Odpowiedz z cytatem

juz stan podal linka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
titta
Go
PostWysany: 12 Mar 2008, 17:22    Temat postu: wiadomosci Odpowiedz z cytatem

witam obejrzalam ten film 2 razy i bardzo zal mi chlopczyka mogl tyle zrobic,zobaczyc nauczyc sie ale caly film wstrzasnal mna bardzo negatywnie nie napisze dlaczego ale kto kto ogladal dokladnie domysli sie o co mi chodzi a nie chce zeby to forum mnie zjadlo OBEJRZYJCIE GO BARDZO DOKLADNIE pozdrawiam
Powrt do gry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 12 Mar 2008, 23:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie powinni mu oddawać paszportu przed zakończeniem postępowania, nie powinni.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zyzak
Go
PostWysany: 12 Mar 2008, 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisa:
Nie powinni mu oddawać paszportu przed zakończeniem postępowania, nie powinni.


tak, wiecej juz tego nie zrobią....
Madry Islandczyk poszkodzie....

Smile
Powrt do gry
lili67

Doczy: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skd: Hafnarfjördur/Keflavik
PostWysany: 13 Mar 2008, 0:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Islandzka policja jest nieprzygotowana. Żyli jak u Pana Boga za piecem. Największym problemem byli pijani młodzieńcy. Co by zrobili jakby (tfu, odpukac) trafił się w Islandii seryjny morderca?
Wg mnie poszli na skróty i skupili się na jednym podejrzanym. Cała para poszła na udowodnienie winy temu jednemu zatrzymanemu. W ogóle nie brali pod uwagę innych opcji.
Stała się tragedia i co się stało to się nie odstanie.
Żal mi rodziców. Tylko ten kto stracił dziecko potrafi to zrozumiec. Oni nie wybaczą sobie do końca życia.
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Froskur

Doczy: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skd: Reykjavik
PostWysany: 13 Mar 2008, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisa:
Nie powinni mu oddawać paszportu przed zakończeniem postępowania, nie powinni.


Wyjechalby na dowod osobisty pewnie.
Mnie zastanawia jakim cudem wogole, ktos kto ma zakaz opuszczania kraju go opuscil tak poprostu bez problemu.
Czy jego nazwisko nie powinno wisiec "na czerwono" u pan na odprawie w Keflaviku?
Czy to taki problem dla Policji powiadomis wszystkie miejsca ktore trzeba?

Wypuscimy Pana, ale niech Pan nigdzie nie jedzie.. Dobzie?
Dobzie, dobzie..

Naiwni sa chyba.. Rolling Eyes
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stan

Doczy: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysany: 13 Mar 2008, 15:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Froskur napisa:

Mnie zastanawia jakim cudem wogole, ktos kto ma zakaz opuszczania kraju go opuscil tak poprostu bez problemu.


on wlasnie wyjechal dlatego ze ten zakaz wyjazdu mu cofneli (a i tak mial go ponoc dluzej niz przewiduje islandzie prawo), wg prawa on jest niewinny, nie byli mu w stanie nawet zarzutu sformulowac wiec nie mieli tez podstaw by go tu przetrzymywac.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Froskur

Doczy: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skd: Reykjavik
PostWysany: 13 Mar 2008, 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aaahhaaa..
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Kryspingdynia
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWysany: 13 Mar 2008, 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Puscili chlopca na ulice bez opieki? Mieszkaja podobno przy przelotoej ulicy.
Kierowce zwykle nie chce nikogo rozjechac a oni pragna go cigac i karac jak jakigos pedofila planujacego robote. Na dodatek skupili sie na jednym gosciu ktoremu nie moga nic udowodnic, przeciez on moze byc niewinny, dlaczego ma znosic dodatkowe sankcje, bo nie maja nikogo w rezerwie do okarzenia.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
szczur4x4

Doczy: 09 Sty 2008
Posty: 251
Skd: Kopavogur
PostWysany: 13 Mar 2008, 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kryspingdynia napisa:
Puscili chlopca na ulice bez opieki? Mieszkaja podobno przy przelotoej ulicy.
Kierowce zwykle nie chce nikogo rozjechac a oni pragna go cigac i karac jak jakigos pedofila planujacego robote. Na dodatek skupili sie na jednym gosciu ktoremu nie moga nic udowodnic, przeciez on moze byc niewinny, dlaczego ma znosic dodatkowe sankcje, bo nie maja nikogo w rezerwie do okarzenia.


nie wyobrażam sobie pozostawienia bez opieki 4-ro letniego dziecka! w polsce kobiecie postawionoby zarzuty... moim zdaniem słusznie... a co do przestępstwa to wiadomo iż bez prawomocnego wyroku każdy oskarżony jest niewinny... ale jeśli to zrobił i celowo zbiegł z miejsca wypadku to h... mu w d.... wiadomo że nikt nie planował potrącenia tego chłopczyka... prawo jest prawem... brak dowodów - koniec... musle że w polsce nie prędko wyszedłby z aresztu... bo to "códowny " kraj.... za podejrzenie o pobicie potrafią trzymac po 8 miesięcy.............
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo WP Kontakt
KO

Doczy: 10 Maj 2006
Posty: 492
Skd: z piekła
PostWysany: 13 Mar 2008, 21:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kryspingdynia napisa:
Puscili chlopca na ulice bez opieki? Mieszkaja podobno przy przelotoej ulicy.
Kierowce zwykle nie chce nikogo rozjechac a oni pragna go cigac i karac jak jakigos pedofila planujacego robote. Na dodatek skupili sie na jednym gosciu ktoremu nie moga nic udowodnic, przeciez on moze byc niewinny, dlaczego ma znosic dodatkowe sankcje, bo nie maja nikogo w rezerwie do okarzenia.


Podobno to słowo kluczowe. Oni mieszkają na dość xxxxłej ulicy, wiem bo to dwie ulice odemnie.
Kierowca zwykle nie chce nikogo rozjechać ale jak ucieka z miejsca wypadku zamiast udzielić pomocy to jest [tu wstawić coś okropnego].
Jeżeli nie ma wątpliwoci, że to jego samochód(a tak zrozumiałem) to ciekawe na kim mieli się skupić, skoro nawet nie potrafi powiedzieć kto używał wtedy jego samochodu.

Pozdrawiam
_________________
(_!_)
o
0
O
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
Kryspingdynia
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWysany: 13 Mar 2008, 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KO napisa:
Kryspingdynia napisa:
Puscili chlopca na ulice bez opieki? Mieszkaja podobno przy przelotoej ulicy.
Kierowce zwykle nie chce nikogo rozjechac a oni pragna go cigac i karac jak jakigos pedofila planujacego robote. Na dodatek skupili sie na jednym gosciu ktoremu nie moga nic udowodnic, przeciez on moze byc niewinny, dlaczego ma znosic dodatkowe sankcje, bo nie maja nikogo w rezerwie do okarzenia.


Podobno to słowo kluczowe. Oni mieszkają na dość xxxxłej ulicy, wiem bo to dwie ulice odemnie.
Kierowca zwykle nie chce nikogo rozjechać ale jak ucieka z miejsca wypadku zamiast udzielić pomocy to jest [tu wstawić coś okropnego].
Jeżeli nie ma wątpliwoci, że to jego samochód(a tak zrozumiałem) to ciekawe na kim mieli się skupić, skoro nawet nie potrafi powiedzieć kto używał wtedy jego samochodu.

Pozdrawiam


Nie znam tego miasta/czka dlatego napisalem podobno gdyz jakos pokretnie przedstawiono polozenie, subiektywnie dla przecietnego europejczyka cala Islandia jest xxxx, jednak samochody tam jezdza, nawet wypelnione polakami co swiadczy raczej o pewnej dynamice miejsca, oczywicie w skali wyspy.
Jak widac skupili sie, ale nic nie moga udowodnic co jak dla mnie przemawia za tym ze domnimany sprawca stal sie ofiara, prawa ie ciagnie a oni dalej nic nie maja. Pewnie skonczy sie to jak z tym mlodym Polakiem w UK ktory niby zgwalcil stara babe, wszytko jest mozliwe tylko po cholere jechal po to do londynu, ktory jak powszechnie wiadomo jest naszpikowany kamerami, nawet u dewiantow jest logiga a tam jej nie bylo widac.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 14 Mar 2008, 3:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego programu zrozumiałem także, że była jeszcze jedna ewentualność, a mianowicie taka, że kierowca potrącił chłopca, ale tego nie zauważył - byłoby to dziwne, ale możliwe do wyobrażenia sobie.
W takim przypadku nie ma mowy o ucieczce z miejsca wypadku.
Liczą się intencje.

Problem jest tylko w fałszywych zeznaniach, które przemawiają na niekorzyść. Ale jeśli ten kierowca nie jest złym człowiekiem, a wypadek był przypadkowy i rzeczywiście kierowca pomyślał, że najechał może na jakiś kamień, to współczuję temu człowiekowi i rozumiem jego strach. Bo wychowani w restrykcyjnym polskim prawie Polacy są narodem bardzo zalęknionym. Tak boimy się prawa, że nie potrafimy trzeźwo myśleć. Dajemy się spędzać temu prawu jak barany. Prawo każe zmieniać dowody osobiste to pędzimy bez zmrużenia oka, by zdążyć przed kolejkami.
Tak zalękniony Polak mógł przestraszyć się po powrocie do domu gdy zobaczył zbity reflektor i może nawet krew. Sparaliżowany strachem i ewentualnie odpowiedzialnością za rodzinę (którą może posiada) wolał kłamać.
Ja myślę, że ludzie nie powinni być karani przez prawo. Prawo powinno tylko resocjalizować. Prawo musi tak działać, by ludzie nie chcieli nikogo zabić. A nie by tylko by bali się kary za morderstwo.

Ludzie, którzy powodują wypadki z udziałem ludzi, są czesto w szoku, co jest dowodem z jednej strony na ich ludzkie uczucia, a z drugiej strony są dowodem na lęk, który czują przed potępieniem.
Wypadek jest prawie zawsze z winy kierowcy, a nawet jeśli zawiedzie coś innego (pogoda, mechanizm, inny człowiek), to kierowca sam sobie wyrzuca, że mógł zrobić coś innego, by nie doszło do wypadku.
Dlatego sprawcy wypadku często mają ograniczoną możliwość logicznego myślenia. Jest to wielki stres, a pod wpływem stresu (paniki) rzadko podejmuje się właściwe decyzje.

Myślę, że to właśnie restrykcyjne prawo, które nakłada same kary, powoduje jeszcze większy stres. Sądzę, że 200 lat temu, mniej było ucieczek z miejsca wypadku (wtedy dorożka mogła rozjechac pieszego).

Dlatego warto pomyśleć o tym, czy sami w przypływie emocji nie zrobilibyśmy czegoś głupiego. Szczególnie, że często sami jesteśmy odpowiedzialni za innych ludzi, a jeśli pójdziemy do więzienia to kto wyżywi nasze rodziny?

Nie oznacza to, że mamy puszczać wolno każdego, kto przejdzie innego człowieka i ulotni się z miejsca wypadku.
Najważniejsze pytanie przed śledczymi to czy dana osoba jest dobrym czy złym człowiekiem.
A dobry człowiek też odczuwa strach, pod wpływem którego może zrobic coś złego. Ale dobry człowiek żałuje tego co zrobił i jest mu wstyd. Taki człowiek nie chciał nikomu odebrać życia i uciec.
Mamy dziś wystarczająco wiele możliwości technicznych i naukowych, by dość precyzyjnie określic, czy dana osoba jest dobrym czy złym człowiekiem.

Dobrze byłoby jednak, gdyby prawda wyszła na jaw. Prawda zawsze oczyszcza.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Dziadek
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 09 Sie 2007
Posty: 149
Skd: Hafnarfjordur
PostWysany: 14 Mar 2008, 8:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Każdy człowiek nosi w sobie swoje własne odczucie kary a więc i sam dla siebie jest jej egzekutorem żadna kara nie przywróci życia ofiarom
nie zmniejszy bólu ich bliskim ani kodeksowa ani społeczna można przesiedzieć w więzieniu kilkadziesiąt lat i nie odczuć dolegliwości wyroku
ale można też nie zaznać nawet chwili odosobnienia aby nosić w sobie ciężar popełnionego czynu przez całe życie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
iceburninggirl

Doczy: 28 Wrz 2007
Posty: 56
PostWysany: 14 Mar 2008, 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

co do niespojnosci zeznan to z tego co wiem chodzilo tam o zle tlumaczenie
jezeli bierze sie os. ktora porozumiewa sie w danym jezyku to nie jest to wystarczajace do tlumaczen w takich trudnych sprawach
stad powstaja niespojnosci
ale nawet os. porozumiewajace sie w danym jezyku nie maja pewnosci czy ich zeznania beda spisane prawidlowo przez policje nawet w tak prostej kwestii jak nr. tel. czy kennitala
a poza tym jak wspomniano w programie-pl. nie ufaja policji
a czy maja podstawy zeby jej ufac skoro sami szefowie tego organu mowia wprost ze jak dla nich obcokrajowiec jest zawsze winny
nie spotykamy sie z ich przychylnoascia wiec kto przy zdrowych zmyslach bedzie biegl z info jak na dloni dla nich? nawet jesli cos wie na ten temat to moze sie spodziewac ze spotka go po drodze wiele trudnosci
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Basia

Doczy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skd: Reykjavik
PostWysany: 15 Mar 2008, 9:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego wszystkiego odnioslam wrazenie, ze Islandczycy wystepuja z prosba do Polakow, zeby wydali winnych. I ja tu czegos nie rozumiem. Czy im sie wydaje, ze my sie tu spotykamy na jakis tajnych spotkaniach i dyskutujemy nad tym, kto spowodowal wypadek i knujemy, ze ukryjemy ten fakt? O tym kto spowodowal wypadek wie prawdopodobnie tych 4 (?) ludzi, ktorzy mieszkali razem. Nie sadze, zeby opowiadali o tym w knajpie przy piwie. Wiec??? Po co ten "APEL DO POLAKOW"?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 15 Mar 2008, 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fakt faktem, dziecko nie żyje. Może inni rodzice będą bacZniej pilnować swoich dzieci, może kierowcy będą mieli trochę więcej wyobrazni, bo tak gdzie są domy mieszkalne zawsze możes się wydarzyć coś nieoczekiwanego. Ja na przykład zawsze uważam , gdy widzę dla przykładu grupkę ludzi stojacą na chodzniku, ludzie są czasami nieprzewidywalni, a kierowca powinien o tym wiedzieć. To duża opdowiedzialnośc kierowanie samochodem. Temu nie bardzo lubię jezdzic po mieście. Ja czasami dojeżdzam do pracy 20 km i mijam czasami tylko 2 samochody. wtedy jest spokojniej oczywiście, czasami trzeba uważac na owieczki, Ale odbiegłam od tematu.
Każdy ma z nas sumienie, ten kierowca też. Uważam ,że lepiej dla niego było by się przyznać. Bo chociaż w ten sposob będzie mógł spelnić zadośćuczynienie wobec tego dziecka. Byc może odczuje także ulgę. Bo też na pewno jest mu bardzo ciężko na sercu. Czasami bywa,że po pewnym czasie rodzina np. zamordowanej osoby przebacza mordercy. Wtedy lżej jest przynajmniej rodzinie i to też sposób rekompensaty za jej bezgraniczny ból. Ja podałam tylko drastyczny przykład na złożone relacje między ludzkie, NIE NAZYWAM SPRAWCY WYPADKU MORDERCĄ. To był wypadek według mnie i to bardzo tragiczny w skutkach. Szkoda,że czasami czasu nie da się cofnąć!!!
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 15 Mar 2008, 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
...może kierowcy będą mieli trochę więcej wyobrazni...


Widać różnice w prowadzeniu w porównaniu do Polski.
Mam na myśli kulturę jazdy. Zatrzymują się przed przejściem, zwalniają jak widzą dzieci na chodniku, ustępują pierwszeństwa....................
Oczywiście że zdarzają sie narwańcy, ale w mniejszym stopniu niż w Polsce.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
kriz_dux

Doczy: 21 Wrz 2007
Posty: 207
Skd: Toruń
PostWysany: 15 Mar 2008, 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisa:
Cytat:
...może kierowcy będą mieli trochę więcej wyobrazni...

Widać różnice w prowadzeniu w porównaniu do Polski.

aha...

nie raz zdarzyło mi się jako pieszemu, mając zielone światło na przejściu, że kierowca który skręcał w prawo z przeciwległej jezdni (do tej przez którą ja przechodziłem), w ogóle nie patrzył się na przejście i jakbym nie przyspieszył kroku, byłbym rozjechany...

bardzo często przejściach dla pieszych gdzie nie ma świateł, miałem tak, że jeśli nie przebiegłem przez nie, to wcale bym ich nie przeszedł... bo żaden [...] nie chciał się zatrzymać...

jako pasażer byłem wielokrotnie świadkiem nieużywania kierunkowskazów przez innych uczestników ruchu...

jak widać każdy z nas ma swoje doświadczenia z ruchem drogowym tutaj...

Tekst został poddany edycji przez Administratora Forum.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron