reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

wypadek...
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysany: 15 Mar 2008, 19:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kriz_dux napisa:
viking napisa:
Cytat:
...może kierowcy będą mieli trochę więcej wyobrazni...

Widać różnice w prowadzeniu w porównaniu do Polski.

aha...

nie raz zdarzyło mi się jako pieszemu, mając zielone światło na przejściu, że kierowca który skręcał w prawo z przeciwległej jezdni (do tej przez którą ja przechodziłem), w ogóle nie patrzył się na przejście i jakbym nie przyspieszył kroku, byłbym rozjechany...

bardzo często przejściach dla pieszych gdzie nie ma świateł, miałem tak, że jeśli nie przebiegłem przez nie, to wcale bym ich nie przeszedł... bo żaden [...] nie chciał się zatrzymać...

jako pasażer byłem wielokrotnie świadkiem nieużywania kierunkowskazów przez innych uczestników ruchu...

jak widać każdy z nas ma swoje doświadczenia z ruchem drogowym tutaj...


Ja mam podobne zdanie jak Viking, kultura jazdy na Islandii jest o wiele wieksza niz Polsce.
Nie zgadzam sie zupelnie z Krizem.
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
HARRY75

Doczy: 15 Cze 2007
Posty: 417
Skd: z Kątowni
PostWysany: 15 Mar 2008, 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

prawda jak zwykle leży po środku i się śmieje....
znam sprawę z obu stron czyli jako pieszy i kierowca , trzeba mieć oczy otwarte i tyle
dzisiaj było trochę niebezpiecznie przez to że chyba ruszył sezon motocyklowy na wyspie i nie wszyscy myślą racjonalnie
pozdro dla wszystkich
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Kryspingdynia
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWysany: 15 Mar 2008, 21:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Faktem jest grzecznosc kierowcow ale nie idzie ona w parze z umiejetnociami i tak jak zauwazyli forumowicze, kierunkowskazow zapomina wiekszosc tych polnych kierowcow, widzac pieszego chamuja przedwczenie i zbyt gwaltownie czesto jak idioci stwarzacjac zagrozenie dla innych uczetnikow ruchu, rytmika jazdy u kazdego inna, wpieprzaja sie "wlanczajac do ruchu" z podporzadkowanej ulicy tak ze musisz zawsze chamowac, aby xxxx nie zerznac, to wszytko przy lodowej nawierzchni czyni jazde malo kompatybilna a dla mnie denerwujaca, polowie zabralbym prawko za slimactwo i maruderstwo z miejsca.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
lili67

Doczy: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skd: Hafnarfjördur/Keflavik
PostWysany: 15 Mar 2008, 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisa:

Widać różnice w prowadzeniu w porównaniu do Polski.
Mam na myśli kulturę jazdy. Zatrzymują się przed przejściem, zwalniają jak widzą dzieci na chodniku, ustępują pierwszeństwa....................
Oczywiście że zdarzają sie narwańcy, ale w mniejszym stopniu niż w Polsce.


Zdecydowanie kultura jazdy jest inna niż w Polsce. Nie widac nerwowości w zachowaniu kierowców. Ale to, że wyjeżdżają z podporządkowanej drogi bez zwracania większej uwagi to też prawda. Ja jeżdże przeważnie zachowując dozwoloną prędkosc i prawie zawsze jestem wyprzedzana. Nieraz z ogromną różnicą prędkości. Może nie jeżdże dużo (ok. 200 km dziennie), ale wydaje mi się, że i tak jest zdecydowanie bezpieczniej niż np. w Trójmieście.
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysany: 15 Mar 2008, 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lili67 napisa:
Może nie jeżdże dużo (ok. 200 km dziennie), .


Wg mnie jezdzisz bardzo duzo.
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zyzak
Go
PostWysany: 15 Mar 2008, 22:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to jest fakt ,ze tu na IS kultura jazdy jest inna.
Islandczycy nagminnie ustępuja pierwszenstwa pieszym.

Kiedys jechalem z Islandczykiem (dziadkiem) i gdy zauwazyl dzieci na rowerach jakies 50m od drogi to zwolnil i je obserwowal, co te dziec zamierzają, jak one beda jechały. Bylem bardzo zdziwiony wtedy...
Teraz codziennie chodze do pracy i mijam kilkanascie skrxyzowan/przejsc dla pieszych i tylko chamstwo z polski/ukrainy i choojwiekąd zamiast ustapic to patalajstwo patrzy się na moją Mimi z ziapami otwartymi na oscierz przejezdzajac nieustąpiwszy..... ale mamy beke bueheuheu...


ale chamowa jest,
ale nie wsrob ISlandoroow,
maja + u mnie za to


pozdro Islandury
Powrt do gry
Highlander
Go
PostWysany: 15 Mar 2008, 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

200km dziennie? Mozesz powiedziec gdzie jezdzisz i jako kto pracujesz?
Jestem kierowca ciezarowki, jezdze po Reykjaviku i okolicach przez 10 godzin dziennie i nie robie wiecej niz 150km. Shocked
Powrt do gry
lili67

Doczy: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skd: Hafnarfjördur/Keflavik
PostWysany: 15 Mar 2008, 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muszę byc dwa razy dziennie w Keflaviku + pare kilometrów po mieście. Taka praca jeżdżąca.. Ale małym samochodem, nie ciężarówką.
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
mislaid

Doczy: 09 Mar 2008
Posty: 57
Skd: Poznań/Rkv
PostWysany: 16 Mar 2008, 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla mnie sprawa oczywista , polaczek na bank to zrobił - wszystko jasne był wypity (jak to zwykle polski kierowca) i myslę że dobrze wiedział co zrobił dajac nogę z miejsca wypadku .
Co mnie rozwaliło to to jak mama chłopczyka mówiła , kiedy jechali z mężem na miejsce wypadku jak bardzo współczuła człowiekowi który potrącił ich syna , że w jakim ten biedny człowiek musiał być szoku !
I to nas tak bardzo różni właśnie. Zobaczcie tą postawę !

Poza tym sranie w banie , wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na tego faceta z Polski . Czegość nie rozumiem, taka tak jakies mylne zeznania hm..... ci co go kryją z mety ich tez do gazu ! A pieprzenie że czlowiek uciekł - bo kto wykarmi jego rodzinę !???? A co mnie to obchodzi ? chwileczkę , a co z rodziną chlopca , kto im go zwróci ?
Myślę że każdy w swoim sumieniu powinien odnaleźć tę właściwą drogę postępowania i tą drogą na pewno nie jest kłamstwo, morderstwo (nawet nieumyślne) a przede wszystkim dbanie o wyłącznie własna xxxxę i spierd... z miejsca wypadku . Nie ważne czyś island, polak, czy inny niemiec .


A i jeszcze jedno ! Co ma piernik do wiatraka ! Że niby chłopiec sobie latał po ulicy i MATKA GO NIE PILNOWAŁA! ( stary tekst podstarzałych kobiet siedzących w kościelnej ławie) błagam przecież to nie o to tutaj chodzi ! Poza tym kierowca powinien mieć oczy wokoło głowy , no niestety takie czasy że nam piesi włażą nawet pod koła czasem i to z uśmieszkiem ironicznym jeszcze . Kazdemu się może przydazyc taka sytuacja. Ale NIGDY , NIGDY nie powinniśmy wsiadac po pijaku i to jest tu istota sprawy i to że tzeba mieć jakieś zasady a nie jak zwykły szczur uciekać od odpowiedzialności.

Pozdro
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Highlander
Go
PostWysany: 16 Mar 2008, 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mislaid
Żałosna jestes w swoich osądach.
Powrt do gry
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysany: 16 Mar 2008, 12:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Highlander napisa:
mislaid
Żałosna jestes w swoich osądach.


Nieprawda. Koninianka ma calkowita racje.
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stan

Doczy: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysany: 16 Mar 2008, 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FilipR79 napisa:
Highlander napisa:
mislaid
Żałosna jestes w swoich osądach.


Nieprawda. Koninianka ma calkowita racje.


potwierdzam słowa wielkopolanina
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Kryspingdynia
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWysany: 16 Mar 2008, 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mislaid napisa:
dla mnie sprawa oczywista , polaczek na bank to zrobił - wszystko jasne był wypity (jak to zwykle polski kierowca) i myslę że dobrze wiedział co zrobił dajac nogę z miejsca wypadku .
Co mnie rozwaliło to to jak mama chłopczyka mówiła , kiedy jechali z mężem na miejsce wypadku jak bardzo współczuła człowiekowi który potrącił ich syna , że w jakim ten biedny człowiek musiał być szoku !
I to nas tak bardzo różni właśnie. Zobaczcie tą postawę !

Poza tym sranie w banie , wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na tego faceta z Polski . Czegość nie rozumiem, taka tak jakies mylne zeznania hm..... ci co go kryją z mety ich tez do gazu ! A pieprzenie że czlowiek uciekł - bo kto wykarmi jego rodzinę !???? A co mnie to obchodzi ? chwileczkę , a co z rodziną chlopca , kto im go zwróci ?
Myślę że każdy w swoim sumieniu powinien odnaleźć tę właściwą drogę postępowania i tą drogą na pewno nie jest kłamstwo, morderstwo (nawet nieumyślne) a przede wszystkim dbanie o wyłącznie własna xxxxę i spierd... z miejsca wypadku . Nie ważne czyś island, polak, czy inny niemiec .


A i jeszcze jedno ! Co ma piernik do wiatraka ! Że niby chłopiec sobie latał po ulicy i MATKA GO NIE PILNOWAŁA! ( stary tekst podstarzałych kobiet siedzących w kościelnej ławie) błagam przecież to nie o to tutaj chodzi ! Poza tym kierowca powinien mieć oczy wokoło głowy , no niestety takie czasy że nam piesi włażą nawet pod koła czasem i to z uśmieszkiem ironicznym jeszcze . Kazdemu się może przydazyc taka sytuacja. Ale NIGDY , NIGDY nie powinniśmy wsiadac po pijaku i to jest tu istota sprawy i to że tzeba mieć jakieś zasady a nie jak zwykły szczur uciekać od odpowiedzialności.

Pozdro



Nic nie wiadomo o tym czy ktos jechal po pijaku, ale ty wiesz lepiej przeciez, a na ulice placi sie ciezkie pieniadze po to aby jezdzily po nich samochdy, dla dzieci budowane sa place zabaw a opieka rodzicow jest tak naturalna czynnocia i obowiazkiem ze smieszne a twoje przepychanki, pewnie lubisz balagan i koty w domu i niech tak zostanie, ale tylko do progu twojego tylu bycia, jak mowia klasyczni liberalowie "wolnoc twojej piesci jest ograniczona odleglocia mojego nosa"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 16 Mar 2008, 16:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
dla mnie sprawa oczywista , polaczek na bank to zrobił - wszystko jasne był wypity (jak to zwykle polski kierowca) i myslę że dobrze wiedział co zrobił dajac nogę z miejsca wypadku .
Co mnie rozwaliło to to jak mama chłopczyka mówiła , kiedy jechali z mężem na miejsce wypadku jak bardzo współczuła człowiekowi który potrącił ich syna , że w jakim ten biedny człowiek musiał być szoku !
I to nas tak bardzo różni właśnie. Zobaczcie tą postawę !

Poza tym sranie w banie , wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na tego faceta z Polski . Czegość nie rozumiem, taka tak jakies mylne zeznania hm..... ci co go kryją z mety ich tez do gazu ! A pieprzenie że czlowiek uciekł - bo kto wykarmi jego rodzinę !???? A co mnie to obchodzi ? chwileczkę , a co z rodziną chlopca , kto im go zwróci ?
Myślę że każdy w swoim sumieniu powinien odnaleźć tę właściwą drogę postępowania i tą drogą na pewno nie jest kłamstwo, morderstwo (nawet nieumyślne) a przede wszystkim dbanie o wyłącznie własna xxxxę i spierd... z miejsca wypadku . Nie ważne czyś island, polak, czy inny niemiec .


A i jeszcze jedno ! Co ma piernik do wiatraka ! Że niby chłopiec sobie latał po ulicy i MATKA GO NIE PILNOWAŁA! ( stary tekst podstarzałych kobiet siedzących w kościelnej ławie) błagam przecież to nie o to tutaj chodzi ! Poza tym kierowca powinien mieć oczy wokoło głowy , no niestety takie czasy że nam piesi włażą nawet pod koła czasem i to z uśmieszkiem ironicznym jeszcze . Kazdemu się może przydazyc taka sytuacja. Ale NIGDY , NIGDY nie powinniśmy wsiadac po pijaku i to jest tu istota sprawy i to że tzeba mieć jakieś zasady a nie jak zwykły szczur uciekać od odpowiedzialności.

Pozdro


Też mam jakieś takie dziwne przeczucie że ktoś z tego auto jest sprawcą.
Jednakże do chwili udowodnienia winy przez sąd nie możemy o nim mówić że jest mordercą, a po wyroku jeżeli był trzeźwy to był wypadek ale jak był pod wpływem alkoholu to jest Mordercą. Ale nie przed wyrokiem.
Dla Islandzkiej policji było to też raczej nowe doświadczenie. Raczej nie zdarza się żeby ktoś uciekał z miejsca przestępstwa, wręcz przeciwnie zatrzymują się i starają się udzielić pomocy.
Stojąc poza miastem na poboczu zawsze się zatrzyma jakiś samochód z ofertą pomocy. A w Polsce nawet jak zatrzymujesz to stanie co 5 może 7 bo sie boją że ktoś może chce im coś ukraść.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
little_fluffy
Alpha Team
Doczy: 16 Kwi 2006
Posty: 46
PostWysany: 16 Mar 2008, 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podpisuję się obiema rękami pod tym co napisała Mislaid. IMO takim, którzy wogóle siadają za kółko pod wpływem alkoholu powinno się odbierać prawo jazdy bez tłumaczenia. Sama od 12 lat jeżdżę samochodem a od 10 lat jestem mamą. Dla "kierowców" po alkoholu nie mam minimum zrozumienia.....chociaż chyba nie wiadomo czy sprawca tego wypadku nie był trzeźwy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 16 Mar 2008, 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie zgodzę się, jesli ktoś pisze swoje rozważania podając je za fakty. Możemy jedynie przypuszczać dlaczego ten kierowca nie próbowal nawet udzielić pierwszej pomocy dziecku. A gbybać sobie i osądzać to łatwo. Nie udzielenie pomocy dla dziecka nic nie usprawiedliwia, chyba że ten kierowca nie zdawał sobie sprawy z te co się stało. Ale nawet teraz nie jest za póżno. Powinien jak najszybciej naprawić chociaż to Jeśli sam ma dzieci , to one zawsze bedą mu przypominały o tym co się zdarzyło. Bedzie swój grzech i ból ukrywał przed całym światem, aż w końcu sam sobie wymierzy sprawiedliwośc, tylko kto na tym skorzysta, bo ani on, ani jego rodzina, ani rodzina dziecka. A błądzić jest rzeczą ludzką. Każdy z nas ma do tego prawo. Ufam ,że ten człowiek zrozumie swój błąd.
Pamiętam jak kiedyś pewna staruszka nagle skręciła mi pod koła samochodu. Miałam wrażnie,że zrobiła to rozmyslnie. Mi udało się odbić i jej nie potrącić. Ale nerwy mnie poniosły i jej trochę nawsadzałam. Że musiała nezle nagrzeszyć jak tak pilno jej do kościoła i czego tak się tam spieszy. Naprawdę byłam strasznie na nią zła. Było wtedy sporo ludzi, i oni też kazali jej mi podziękować,że jechałam z nieduża prędkościa i miałam szybki refleks. Ale ja i tak bardzo to przeżyłam, chociaż nic się jej nie stało . To straszne uczucie i nikomu jego nie życzę.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
lili67

Doczy: 05 Mar 2008
Posty: 239
Skd: Hafnarfjördur/Keflavik
PostWysany: 16 Mar 2008, 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mislaid napisa:
dla mnie sprawa oczywista , polaczek na bank to zrobił - wszystko jasne był wypity (jak to zwykle polski kierowca)


Ja też jestem polskim kierowcą i nigdy nie wsiadałam wypita (ani na kacu) za kierownicę, proszę więc nie uogólnic. sprawa nie jest oczywista, jeśli nie postawiono mu zarzutów.


mislaid napisa:

Co mnie rozwaliło to to jak mama chłopczyka mówiła , kiedy jechali z mężem na miejsce wypadku jak bardzo współczuła człowiekowi który potrącił ich syna , że w jakim ten biedny człowiek musiał być szoku !
I to nas tak bardzo różni właśnie. Zobaczcie tą postawę !


Uważasz, że współczucie nie powinno miec miejsca? Najlepiej oko za oko, ząb za ząb? To bardzo po chrześcijańsku...

mislaid napisa:

Poza tym sranie w banie , wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na tego faceta z Polski . Czegość nie rozumiem, taka tak jakies mylne zeznania hm..... ci co go kryją z mety ich tez do gazu ! A pieprzenie że czlowiek uciekł - bo kto wykarmi jego rodzinę !???? A co mnie to obchodzi ? chwileczkę , a co z rodziną chlopca , kto im go zwróci ?
Myślę że każdy w swoim sumieniu powinien odnaleźć tę właściwą drogę postępowania i tą drogą na pewno nie jest kłamstwo, morderstwo (nawet nieumyślne) a przede wszystkim dbanie o wyłącznie własna xxxxę i spierd... z miejsca wypadku . Nie ważne czyś island, polak, czy inny niemiec .


Rozumiem, że można się denerwowac, ale po co od razu byc wulgarną

mislaid napisa:

A i jeszcze jedno ! Co ma piernik do wiatraka ! Że niby chłopiec sobie latał po ulicy i MATKA GO NIE PILNOWAŁA! ( stary tekst podstarzałych kobiet siedzących w kościelnej ławie) błagam przecież to nie o to tutaj chodzi !


Już pisałam o tym, że rodzice tego chłopca i tak sobie nigdy nie wybaczą tego, że nie upilnowali dziecka. I do końca życia będą myślec o tym, co by było gdyby...

mislaid napisa:
Poza tym kierowca powinien mieć oczy wokoło głowy , no niestety takie czasy że nam piesi włażą nawet pod koła czasem i to z uśmieszkiem ironicznym jeszcze . Kazdemu się może przydazyc taka sytuacja. Ale NIGDY , NIGDY nie powinniśmy wsiadac po pijaku i to jest tu istota sprawy i to że tzeba mieć jakieś zasady a nie jak zwykły szczur uciekać od odpowiedzialności.


I z tym się zgadzam w 100%
_________________
Legere et non intellegere neglegere est
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
zyzak
Go
PostWysany: 17 Mar 2008, 0:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wiem tutaj o pewnej grupie "polaczków" ,ktorzy trzymaja sie razem i wszyscy z nich potracili prawko, tutaj na islandi,i za jazde przekraczajacą dopuszczalna ilosc alkocholizmu we krwi...
i co ?....
i goowno ;
jeżdżą dalej.....

W moim Państwie zabierałbym oprocz licencji również samochody...
Nauczyłbym debili rozumu.
Powrt do gry
stan

Doczy: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysany: 17 Mar 2008, 0:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zyzak napisa:
wszyscy z nich potracili prawko, tutaj na islandi,i za jazde przekraczajacą dopuszczalna ilosc alkocholizmu we krwi...


tez znam 2 polakow ktorzy stracili prawko za jazde na gazie tu na islandii
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mislaid

Doczy: 09 Mar 2008
Posty: 57
Skd: Poznań/Rkv
PostWysany: 17 Mar 2008, 10:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Highlander !
A dziękuję za komplement , biorąc pod uwage co masz w stopce ........ twoje oburzenie wszystko tłumaczy . lubisz sobie golnąć co ? hehe Ja zresztą też . No coments!

Kryspingdynia !
No moze się zdziwisz ale jestem pedantką Very Happy - Jeśli chodzi o koty - to czemu nie ? nie mam nic przeciwko zwierzakom . Ty pewnie jeździsz na polowania i w domu masz trofea dzikich gęsi na ścianie ! A kotom mocujesz puszki do ogona tak ? Ok Twoja sprawa.
Co do dzieci biegajacych po ulicach : a przepraszam bardzo bo Ty chyba dzieci nie masz i nie zdajesz sobie sprawy jak to wyglada w praktyce . To nie jest tak że dzieci wiąże się do kaloryfera w wolnych chwilach . I ja oczywiscie zgadzam sie w stu procentach że dzieciaki nie powinny latac po ulicach bez opieki ale to juz sa patologie , gdzie rodzic ma dziecko w duuu..... i to co ono robi. Syn siedmioletni mojej znajomej często biega do sklepu po jakieś tam łakocie , sklepik jest dwa domy od od jego domu i chołopak wcale przez jezdnię przechodzić nie musi natomiast mama zawsze stoi przy bramie i patrzy na niego jak on z dumą idzie zrobić zakupy SAM . To jest jakies 20 metrów od domu i ........ w chłopaka wyobraź sobie ładuje się samochód prowadzony przez frajera , który za duzo wypił ( lat 24) i nie wyrobił się na zakręcie. Czy tez osądzisz jego matke w ten sposób ? bo jesli tak to .. dziękuję za dyskusję . Nie dajmy się zwariowac !!! Prosta zasada zawiniłeś - ponieś kosekwencje.

Grażyna
Z całym szacunkiem ale jak kierowca sobie mógł nie zdawac sprawy że potrącił kogoś... no wybacz ale ja wymiękam . Jestem kierowcą od 14 lat i wierz mi kiedy najadę na krawężnik lub nawet większy kamień ZDAM SOBIE Z TEGO SPRAWĘ , kiedy lekko otarłam tyl samochodu o słup był taki huk że myślałam że mi urwalo pól samochodu . Poza tym ogladałam film i (sprawdzę to jeszcze raz) mówili ze facet miał jakies promile wiec dlatego o tym wspomniałam . Poza tym zakładajac - choć to grubymi nicmi szyte zalożenie , że facet nie zdawal sobie sprawy , w koncu chyba jak sie okazało co się stało to chyba zdał sobie z tego sprawę tak ?! powinien przyznac się i basta ! a jak nie on prowadził to kto ? na pewno jego znajomy bo chyba zlodziejowi nie pożyczył

i wreszcie lili
Czytaj kobieto uwaznie to co piszę albo czytaj ze zrozumieniem .

mislaid napisał:
Co mnie rozwaliło to to jak mama chłopczyka mówiła , kiedy jechali z mężem na miejsce wypadku jak bardzo współczuła człowiekowi który potrącił ich syna , że w jakim ten biedny człowiek musiał być szoku !
I to nas tak bardzo różni właśnie. Zobaczcie tą postawę !

Lili odpowiada
Uważasz, że współczucie nie powinno miec miejsca? Najlepiej oko za oko, ząb za ząb? To bardzo po chrześcijańsku...

To mnie właśnie dziewczyno rozwaliło albo inaczej to ujme , zawstydziło mnie to wręcz że kobieta majac takie ludzkie i jak NAJBARDZIEJ POPIERANE PRZEZE MNIE podejście do sprawy nagle .... tak się zawodzi ( uciekł ten co potrącił jej dziecko i któremu przez sekundą tak wspólczuła) . A pisząc to nas różni - myśle tu a większości naszej nacji , o naszej mentalności . My właśnie tacy jesteśmy oko za oko ...... przypatrz się Polsce dokładnie . Wiem , że stać nas też na wielkie sprawy i piękne uczucia ale przez te cholerne kilka wieków gdzieś to się pomału zatraciło . Przykładów i wzorców coraz mniej do naśladowania . A co do tekstu o chrześcijaństwie to nie będe komentowac nawet tego bo jeszcze kogos obrażę . Dodam , że nie przyznaję się do tej partii....
Reszty twoich analiz sraliz komentowac nie będe bo porostu mi się nie chce

Innym dzięki za wsparcie , choć zdaje zobie sprawe , że moze niepotrzebnie tak mocno pojechałam , ale strasznie mnie juz męczy ten nasz Polaków obraz jaki sami sobie na własna prośbę malujemy ........
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron