reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Służba zdrowia na Islandii
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Co sądzisz o lekarzach na Islandii
Bardzo dobrzy
14%
 14%  [ 17 ]
Dobrzy
26%
 26%  [ 31 ]
Przeciętni
21%
 21%  [ 25 ]
Słabi
14%
 14%  [ 17 ]
Do niczego
21%
 21%  [ 25 ]
Wszystkich Głosów : 115

Autor Wiadomość
ansswis

Dołączył: 11 Wrz 2007
Posty: 307
PostWysłany: 11 Wrz 2007, 22:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dobra wiec chce isc do lekarza, nie naleze jeszcze do islandzkiego funduszu zdrowia czyli ide jako osoba nieubezpieczona. Rozumie ze place podwojnie, jednak jezeli chce isc do specjalisty powiedzmy do dermatologa czy laryngologa to konieczna jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, czy jak go tu zwa domowego. Jezeli jest konieczna to czy sa tu jakies rejony jak to bylo kiedys u nas, czy moge isc do pierwszego lepszego lekarza.

Jak to jest z wypisaniem recepty za to sie placi jakos dodatkowo bo cos mi sie tu na forum takiego obilo, czy place dopiero za leki. Bo jezeli place za recepte i za leki to juz nie halo jest.

A i jeszcze jedno pytanie odnosnie paczek z lekami, nie mozna wysla zadnych lekow?? glupiej witaminki czy zwyklego rutinoscorbinu, i tak nawiasem mowiac bo jeszcze nie mialem przyjemnosci do apteki zagladac jest tu cos takiego jak poczciwy rutinoscorbin??

Z gory dziekuje za odp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ansswis

Dołączył: 11 Wrz 2007
Posty: 307
PostWysłany: 11 Wrz 2007, 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapomnialem sie o jeszcze jedna rzecz zapytac, a mianowicie o tlumacza.

Jest to ciekawy pomysl tylko jak to wyglada w praktyce, bo watpie zeby w kazdej przychodni znajdowala sie taka osoba. Trzeba sie jakos specjalnie na taka wizyte umawiac, jak dlugo sie czeka itp. Jezeli ktos byl u lekarza i korzystal z pomocy tlumacza to prosze o komentarz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aniapl
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Skąd: był Reykjavik - teraz Polska
PostWysłany: 12 Wrz 2007, 0:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Umawiając się na wizytę w przychodni mówisz, że potrzebujesz tłumacza i przychodnia go zamawia. Tylko z doświadczenia wiem (nie tylko swojego), że przychodnie lubią zapominać, żeby zamówić.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zyzak
Gość
PostWysłany: 12 Wrz 2007, 1:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wizyta u lekarza z recepta to ta sama kwota co bez recepty

normalnie sie placi 700 koron za wizyte w domowego lekarza
jako nieubezpieczony chyba 2100 isk o ile mnie pamiec nie myli

na stronie kanalu RUV czy jak tam , nie wazne - islandzka telegazeta - strona 148 jest po polsku , na dole jest podany nr tel, zadzwon i opisz swoj problem , oddzwonia , umowia tlumacza, podejrzewam ,ze umowia tak , ze jak bedziesz u lekarza wtedy lekarz zadzwoni do tlumacza i bedzie zaglerka sluchawka (kilka przypadkow tak slyszalem , wiec uogolniam)
ale dont worry, lekarz ma podrecznik gdzi enajwazniejsze slowa opisujace doliegliwosc sa napisane po polsku i naðprawde nawet na migi sie da porozumiec.
Mozesz wczesniej tez sobie przygotowac notke w jezyku ang. z pomoca translatora, lekarza napewno zaczai o co chodzi
masz pytania pytaj od tego jest forum
+
pozdro
Powrót do góry
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 12 Wrz 2007, 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ansswis napisał:
Dobra wiec chce isc do lekarza, nie naleze jeszcze do islandzkiego funduszu zdrowia czyli ide jako osoba nieubezpieczona. Rozumie ze place podwojnie, jednak jezeli chce isc do specjalisty powiedzmy do dermatologa czy laryngologa to konieczna jest wizyta u lekarza pierwszego kontaktu, czy jak go tu zwa domowego. Jezeli jest konieczna to czy sa tu jakies rejony jak to bylo kiedys u nas, czy moge isc do pierwszego lepszego lekarza.

Jak to jest z wypisaniem recepty za to sie placi jakos dodatkowo bo cos mi sie tu na forum takiego obilo, czy place dopiero za leki. Bo jezeli place za recepte i za leki to juz nie halo jest.

A i jeszcze jedno pytanie odnosnie paczek z lekami, nie mozna wysla zadnych lekow?? glupiej witaminki czy zwyklego rutinoscorbinu, i tak nawiasem mowiac bo jeszcze nie mialem przyjemnosci do apteki zagladac jest tu cos takiego jak poczciwy rutinoscorbin??

Z gory dziekuje za odp.



Zyzak mniej wiecej prawde napisal, 700 koron za wizyte od poniedzialku do piatku w godzinach 8-16, w innych godzinach bodajze 1700 koron. Te kwoty to jak masz ubezpieczenie. Do dermatologa normalnie sie rejestrujesz nie potrzeba isc do lekarza 1 kontaktu. Za wizyte u specjallisty zaplacisz jakies 3000 koron. Osobiscie mam jak najlepsze zdanie o lekarzach 1 kontaktu o tyle juz z tymi "specjalistami" najlepiej na Islandii nie jest, no ale to tylko moje zdanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wredna_mimi

Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 262
Skąd: Ełk
PostWysłany: 12 Wrz 2007, 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zyzak nie 2100 tylko 4100:)) wiem bo sama tyle płaciłam za wizyte...
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ansswis

Dołączył: 11 Wrz 2007
Posty: 307
PostWysłany: 12 Wrz 2007, 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki za odpowiedzi, zarejestrowalismy sie na jutro do lekarza i co ciekawe najprawdopodobniej nie zaplace tak duzo ale to sie okaze jutro. I nie jestem pewien czy jednak tlumacz sie jutro w gabinecie nie zjawi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zyzak
Gość
PostWysłany: 12 Lut 2008, 23:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo proszę o adres lekarza pierwsego kontaktu w RVK, najlepiej w poblizu dzielnicy 105


Ps. byc moze juz padla odpowiedz tu na forum ale nie moge znaleźć albo mi się nie chce , pomozcie prosze ,zalezy mi na szybkiej odp
Powrót do góry
zyzak
Gość
PostWysłany: 13 Lut 2008, 0:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zyzak napisał:
Bardzo proszę o adres lekarza pierwsego kontaktu w RVK, najlepiej w poblizu dzielnicy 105


Ps. byc moze juz padla odpowiedz tu na forum ale nie moge znaleźć albo mi się nie chce , pomozcie prosze ,zalezy mi na szybkiej odp


no i padla juz odpowiedz na forum, pozwole ja Sobie powielic, co by potomni miĘli latwiej w odszukaniu info, w tym gĄszczu inforamcJI

LAEKNAVAKTIN EHF.
SMARATOG 1
201 KOPAVOGI
Simi: 544 4114
Powrót do góry
agnes0860

Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 4
PostWysłany: 17 Maj 2008, 14:19    Temat postu: Re: Lekarze Odpowiedz z cytatem

Witam serecznie!! Chciala bym sie dowieziec jakie sa najlepsze kosmetyki tutaj na Islandi w aptece na cere tradzikowa, kremy, zele, podklady otp. Mam z tym straszny problem!!! Prosze bardzo o odpowiedz pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 17 Maj 2008, 17:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Mam z tym straszny problem!!! Prosze bardzo o odpowiedz pozdrawiam


Myślę że było by lepiej się wybrać do dermatologa i zaciągnąć u niego porady
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 17 Maj 2008, 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moja córka tez miała tu problem z cerą. Pomogła jej woda srebrna, można ja kupić w Polsce
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
agnes0860

Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 4
PostWysłany: 19 Maj 2008, 19:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziekuje bardzo za odpowiedz!! Ale ja bym tez chciala sie dowiedziec czy tutaj na Islandi w aptece cos jest takiego, jakies kosmetyki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 19 Maj 2008, 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ale ja bym tez chciala sie dowiedziec czy tutaj na Islandi w aptece cos jest takiego, jakies kosmetyki.


A moĹźe zapytasz w aptece?
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kriz_dux

Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 207
Skąd: Toruń
PostWysłany: 19 Maj 2008, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

agnes0860 napisał:
dziekuje bardzo za odpowiedz!! Ale ja bym tez chciala sie dowiedziec czy tutaj na Islandi w aptece cos jest takiego, jakies kosmetyki.

nawet prince polo i gumy do żucia sprzedają w niektórych
grzebienie i szczotki do włosów, itd...
powaĹźnie - co kraj to obyczaj Wink

nie sprawdzałem jednak czy mają okulary słoneczne i spodnie plażowe:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 20 Maj 2008, 7:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno są tu jakieś specyfiki. Możesz iść do jakiejkolwiek apteki i napewno cos dostaniesz nawet bez recepty. Jednak ja bym proponowala Ci wodę koloidalną ze srebrem, Nie zatruwasz organizmu a efekt jest wyrażny a co najważniejsze problem się ponownie nie pojawi ( moja córka od roku ma bardzo ładną cerę i nie ma żadnych nawrotów choroby), a dermatolog w Polsce wypisał bardzo silne antybiotyki od trądziku, całe szczęście , że trafiłam na tę wodę. Co prawda mała wychlopała dwie i pół butelki. Ta woda może być t także do smarowania twarzy jak i do piciia. Ma zastosowanie w wieli chorobach. Kosztuje około 50 zł za butelkę. Nie tanio!!! Ale jeśli któś z twoich znaojomych może wyslać np. paczkę z Polski to możesz spróbować.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Anetta27

Dołączył: 21 Kwi 2007
Posty: 4
Skąd: Ełk
PostWysłany: 20 Maj 2008, 19:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie.
Może ktoś z Was orientuje się, czy przy wizycie u specjalisty, płaci się dodatkowo za tłumacza? Zamówiłam wizytę u gastrologa i kobietka spytała, czy potrzebuję tłumacza. Stwierdziłam, że się przyda, ale zapomniałam spytać, czy to dodatkowy koszt. Będzie to chyba wizyta prywatna, jeśli coś takiego tu w ogóle istnieje... Wink
Pozdrawiam serdecznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 20 Maj 2008, 20:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem to tłumacz u lekarza jest sponsorowany przez państwo.
Ale wszystko się zmienia i to też mogło.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 20 Maj 2008, 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marta Luiza napisał:
Zeby dostac prawo pobytu i prawo pracy,sprawdzaja czy ma sie gruzlice,aids ,najgorsze jest to ,ze sposob w jaki lekarz mnie badal byl bardzo przykry.Takie samo doswiadczenie ma moja przyjaciolka Chinka, i Czech .Ja tylko na koniec zapytalam sie dlaczego nie wysylaja nas na Hrisey i czy jak bede chora ,to rozwiada mnie z mezem. To o dziwo rozladowalo sytuacje i lekarz po raz pierwszy na mnie spojrzal jak na czlowieka


jak ja przyjechalam to tez badali na gruzlice i na Aids. Byl jakis czas ze nei badali ale widocznie zaczeli ponownie po wjazdach zakazonych ludzi z gruzlica. Co ciekae to ze wschodniej czesci polski bylo sporo takich przypadkow.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 11 Paź 2006
Posty: 322
PostWysłany: 20 Maj 2008, 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co do badania na gruzlice wlasnie moja polozna a wzmianke o tym ze bylam w szpitalu chciala mi zrobic test na obecnosc przeciwcial.
Dopiero jak jej wyjasnilam ze to nie bylo teraz to odpuscila.
No wychodzi na to ze jednak kwalifikujemy sie na kraje trzeciego swiata sadzac po jej reakcji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Następny
Strona 3 z 11

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron