reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Polityka, Unia Europejska, Prawo - luźne rozmowy
Id do strony 1, 2, 3, 4, 5  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 30 Lis 2004, 2:12    Temat postu: Polityka, Unia Europejska, Prawo - luźne rozmowy Odpowiedz z cytatem

Jean Valjean napisa:
Gybys o tej stolicy nie napisał pod akapitem o Adamie i Ewie oraz mgr S. Wężu to bym pewnie zareagował :wink:

A tu akurat należy się cała powaga. Polska weszła do UE, więc czy będziemy udawać czy nie, stolicą "naszej" Unii jest Bruksela.
Teraz jesteśmy jak jeden ze stanów w USA. Każdy ma swoją stolicę, ale stolicą USA jest Waszyngton.
Ponieważ teraz mieszkamy w zjednoczonej UE więc naszą główną stolicą jest Bruksela.
Warszawa pozostaje stolicą "euro-stanu Polska" język
To w Brukseli zaczną zapadać decyzje o naszej przyszłości... Według planów, Polska ma zostać podzielona na euroregiony (województwa) i te jednostki będą bezpośrednio pod Brukselą. Ale to za jakieś 10-20 lat...
Chyba, że do tego czasu UE się rozpadnie, co przewidują niektórzy analitycy...

Tak czy owak, ja jadę za tydzień zobaczyć naszą stolicę Smile
W końcu, każdy unijczyk powinien zwiedzić stolicę swego kraju Very Happy

Tak a propos to mam pytanie do studenta polonistyki: mieszkańców USA zwykło się popularnie nazywać Amerykanami.
Jest to jednak nie poprawne, gdyże Amerykę (nawet tę północną) zamieszkują jeszcze inne narody: Kanadyjczycy, Meksykanie (+ wiele innych narodów).
Nie można powiedzieć: Stanowiec, bo nazwa Meksyku to "Stany Zjednoczone Meksyku". Więc jak nazwać Jankesów??
Ten problem dotyczy również Europy. Są kraje w Europie nie należące do UE (Norwegia, Islandia, Szwajcaria itd.), ale oczywiście popularnie mówi się Europejczyk na mieszkańca UE.
Czy nie powinniśmy nazywać mieszkańców UE jakoś konkretniej: "Unijczyk Europejski" Very Happy

Chciałem jeszcze dodać, że należą się wyrazy współczucia dla Jeana, bo przestał być mieszkańcem "stolycy" Sad
Człowiek był dumny, że mieszkał w stolicy kraju, a tu nagle kuku i nie ma... Jean, pora zwiajać manatki i do Brukseli Very Happy
Wiem: teraz mi się dostanie... Wreszcie nastąpi zapowiedziana "reakcja" Very Happy
Ale jako chemik uwielbiam reakcje... nawet te czysto ludzkie Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!


Ostatnio zmieniony przez O.E. dnia 15 Mar 2008, 1:47, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 30 Lis 2004, 11:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To, ze Polska nalezy do UE nie znaczy ze stolica Polski jest Bruksela, stolica Polski jest i bedzie Warszawa....To tak jakbym ci wmawiał, ze Wrocław juz nie jest polskim miastem....

a pan co z ELPEERU?
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 30 Lis 2004, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z Tobą Jean w 100%.
Islandia należy m.in. do NATO. Czy to oznacza, że stolicą nie jest Reykjavík tylko też Bruksela? A może Bruksela jest militarnym centrum dowodzenia Islandii i Islandia nie ma nic do powiedzenia na temat swojej obronności?
Polską stolica były różne miasta, i można dyskutować czy wybór warszawy był najlepszy (choć ja uważam, że tak) ale nie można robić ludziom wody z mózgu.
Porównałeś naszą nową sytuację do USA. A wcześniej każde województwo miało swoją "stolicę" ale główną była Warszawa. Wiele się nie zmieniło.
Mówisz Odżajerze, że lubisz reakcje. No reakcja jest. Szkoda tylko, że akcja wymuszająca reakcję była taka troszkę na siłę.

No właśnie... Pan z ELPEERU czy z LEPEERU? :wink:
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Daniel

Doczy: 13 Kwi 2004
Posty: 116
Skd: Katowice
PostWysany: 30 Lis 2004, 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja muszę się zgodzić z Odżajerem. Też nie podoba mi się cała tzw. "integracja europejska". Dlaczego wszyscy są zapatrzeni w "dokonania" (i tutaj nie powstrzymam się lol lol lol ) tworu, który zaprzecza w wielu dziedzinach życia zdrowemu rozsądkowi? I dlaczego ktoś, komu wszystkie te postępowe działania nie przypadły do gustu, jest od razu porównywany do oszołomów z LPR czy Samoobrony, i to w dobie postępowej wolności słowa oraz wszechobecnej (i też postępowej :wink: ) tolerancji dla odmiennych gustów?
A co do stolicy, to prawdę mówiąc, też wydaje mi się że ta prawdziwa przeniesiona została już do Brukseli, i to nawet przed przystąpieniem do UE, podobnie jak wcześniej "centrum sterowania" znajdowało się w Moskwie Confused
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 30 Lis 2004, 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Daniel napisa:
A co do stolicy, to prawdę mówiąc, też wydaje mi się że ta prawdziwa przeniesiona została już do Brukseli, i to nawet przed przystąpieniem do UE, podobnie jak wcześniej "centrum sterowania" znajdowało się w Moskwie Confused


Ja jeszczwe dodam, ze porównywanie obecnej sytuacji w Europie do gospodarki sterowanej centralnie jest zdecydowanie nie na miejscu. Zasłona miłosierdzia dla Pana.

W referendum unijnym głosowałem z całym przekonaniem na TAK, co więcej- swoje poparcie wyraziłem też w sposób bardziej czynny. W dalszym ciągu jestem przekonany, że wybór Polaków był bardzo dobry, a na dodatek jedyny możliwy (po prostu nie było innego wyjścia, by nie pozostać cywilizacyjnym zaściankiem, no chyba ze ktos woli sojusz z Łukaszenką, tylko wtedy stolica była by nie w Brukseli lecz w Mińsku) .
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
Qortes

Doczy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skd: Poznań
PostWysany: 30 Lis 2004, 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jean Valjean napisa:

W referendum unijnym głosowałem z całym przekonaniem na TAK, co więcej- swoje poparcie wyraziłem też w sposób bardziej czynny. W dalszym ciągu jestem przekonany, że wybór Polaków był bardzo dobry, a na dodatek jedyny możliwy (po prostu nie było innego wyjścia, by nie pozostać cywilizacyjnym zaściankiem, no chyba ze ktos woli sojusz z Łukaszenką, tylko wtedy stolica była by nie w Brukseli lecz w Mińsku) .


Naprawde uwazasz, ze jedyna alternatywa dla UE jest Bialoruś? Confused
Dla mnie 100% demagogia..
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 30 Lis 2004, 17:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Qortes napisa:
Jean Valjean napisa:

W referendum unijnym głosowałem z całym przekonaniem na TAK, co więcej- swoje poparcie wyraziłem też w sposób bardziej czynny. W dalszym ciągu jestem przekonany, że wybór Polaków był bardzo dobry, a na dodatek jedyny możliwy (po prostu nie było innego wyjścia, by nie pozostać cywilizacyjnym zaściankiem, no chyba ze ktos woli sojusz z Łukaszenką, tylko wtedy stolica była by nie w Brukseli lecz w Mińsku) .


Naprawde uwazasz, ze jedyna alternatywa dla UE jest Bialoruś? Confused
Dla mnie 100% demagogia..


Widocznie nie wyczułeś ironii. Uwazam, ze kazda inna była by gorsza od UE, a przykład Białorusi wydał mi sie najbardziej absurdalny. Jezeli masz inne zdanie, prosze podaj te lepsza alternatywe a rozpoczniemy dyskusje.
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 30 Lis 2004, 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tymczasem lece na manife, po powrocie chetnie wejde w polemike.
cześć
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
Qortes

Doczy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skd: Poznań
PostWysany: 30 Lis 2004, 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jean Valjean napisa:

Widocznie nie wyczułeś ironii. Uwazam, ze kazda inna była by gorsza od UE, a przykład Białorusi wydał mi sie najbardziej absurdalny.


Dlatego uwazam, ze Twoj wpis byl w 100% demagogiczny. Dla lepszego wrazenia mogles jeszcze podac trzecia droge - Phenian :D

Cytat:

Jezeli masz inne zdanie, prosze podaj te lepsza alternatywe a rozpoczniemy dyskusje.

Totalna zmiana systemu, sposobu myslenia i wladzy w Polsce. Zbawic musimy sie sami.
Czy bedziemy w UE, czy w Nafcie, czy wybieramy rotacyjnie lewice, czy pseudu-prawice i tak nic sie nie zmienia. Politycy nadal beda krasc a socjalizm do reszty odbierze Ci checi do zycia.
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 30 Lis 2004, 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wydaje mi sie by ironia równała sie demagogii.

Ja nie wiem skad w tak mlodym czlowieku tyle cynizmu, pesymizmu i rozgoryczenia. Troche szybko, przyjdzie jeszcze na to czas.

a co do socjalizmu, to ukochanym Szwedom jakos jeszcze nie odebrał..
hmmm?


>Totalna zmiana systemu, sposobu myslenia i wladzy w Polsce. Zbawic >musimy sie sami.

a to Qortesie sa slogany
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
Qortes

Doczy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skd: Poznań
PostWysany: 30 Lis 2004, 18:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jean Valjean napisa:
Nie wydaje mi sie by ironia równała sie demagogii.


Ok.. nazwe to opowiadaniem niestworzonych rzeczy dla wzmocnienia efektu:)

Cytat:
Ja nie wiem skad w tak mlodym czlowieku tyle cynizmu, pesymizmu i rozgoryczenia. Troche szybko, przyjdzie jeszcze na to czas.

Ja tez nie wiem. Moze dlatego ze plakac mi sie chce jak krajem, ktory kocham rzadza zlodzieje, co chwile jakies komisje sledcze, lamanie prawa. Banda frajerow !!
Zaden z nich nie chce naprawiac rzeczysiwtosci dookola, chodzi tylko o to, zeby sie nachapac, zajumac ile sie da.
U nas nawet chorowac nie mozna :/
Dlatego jesli naprawde uwazasz, ze wstapienie do UE cokolwiek zmieni to uwazam to za naiwnosc.

Cytat:

a co do socjalizmu, to ukochanym Szwedom jakos jeszcze nie odebrał..
hmmm?


Norwegia tez w UE nie jest, a maja tam najlepiej w Europie (na swiecie?). I co Ty na to? Licytacja bezsensu.
A co do Szwecji to pogadamy na 10 urodzinach icelandu... ;-)

Cytat:

>Totalna zmiana systemu, sposobu myslenia i wladzy w Polsce. Zbawic >musimy sie sami.

a to Qortesie sa slogany


Mam tego swiadomosc. Chcesz konkrety?
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
Daniel

Doczy: 13 Kwi 2004
Posty: 116
Skd: Katowice
PostWysany: 30 Lis 2004, 19:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jean Valjean napisa:
Ja jeszczwe dodam, ze porównywanie obecnej sytuacji w Europie do gospodarki sterowanej centralnie jest zdecydowanie nie na miejscu. Zasłona miłosierdzia dla Pana.

Co nie zmienia faktu, że pewne gałęzie gospodarki są w UE sterowane centralnie Sad Nie oszukujmy się, Europa, przynajmniej ta zjednoczona nie dogoni NIGDY gospodarczo (i militarnie też!) Stanów Zjednoczonych, chyba że zmieni się całkowicie styl rządzenia ale w to wątpie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 30 Lis 2004, 19:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba się tylko zastanowić czy USA są takim wzorem, do którego warto dążyć. Ja nie mam takiej pewności. Znacznie lepiej czuję się w strukturach UE. Jak słyszałem pomysły, że Polska powinna rozpatrzyć pomysł przyłączenia się np. do NAFTY czy inne tego typu cuda, to smiać mi się chciało. A może do Rady Arktycznej?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 30 Lis 2004, 23:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>Mam tego swiadomosc. Chcesz konkrety?

Tak, chce konkretów, bo jezeli odrzucasz UE z jej + i -, to napisz jakbys widział Polske. Tylko niepisz mi o zbawianiu samych siebie, o tym ze polityce kradna, i ze wszyscy to frajerzy....wybacz ale brakuje mi tu jeszcze tylko "Balcerowicz musi odejsc"....


>opowiadaniem niestworzonych rzeczy dla wzmocnienia efektu:)

wybacz, ale musze i to napisac,
bredzisz
Jakie niestworzone rzeczy?..gdzie?...tu tez chce konkretów!!! czy to, ze uznałem ze sojusz z Minskiem jest absurdem uwazasz za opowiadanie niestworzonych rzeczy??
o demagogie mogłbys mnie oskarzac gdyby sojusz z Białorusia nie był calkowicie niemozliwy, gdyby nie był calkowicie absurdalny...a jest, dlatego uznałem, ze tłumaczenia ironii jest tu nie potrzebne...

>Norwegia tez w UE nie jest, a maja tam najlepiej w Europie (na >swiecie?). I co Ty na to?

jeden z najmniejtrafnych argumentów eurosceptyków....
ze w Norwegii tak fajnie, a przeciez nie sa w UE....
NIe wierze Qortes , ze musze ci to tłumaczyc.

>Dlatego jesli naprawde uwazasz, ze wstapienie do UE cokolwiek zmieni >to uwazam to za naiwnosc.

Ja juz wiem/widze ze z pewnymi rzeczami jest lepiej.
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
Qortes

Doczy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skd: Poznań
PostWysany: 1 Gru 2004, 0:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jean Valjean napisa:
>Mam tego swiadomosc. Chcesz konkrety?

Tak, chce konkretów, bo jezeli odrzucasz UE z jej + i -, to napisz jakbys widział Polske. Tylko niepisz mi o zbawianiu samych siebie, o tym ze polityce kradna, i ze wszyscy to frajerzy....wybacz ale brakuje mi tu jeszcze tylko "Balcerowicz musi odejsc"....


Nie potrafie napisac inaczej. Bo my musimy dokonac reform w sobie. Caly organizm jest chory, co z tego ze podepniemy sie pod respirator, ktory zreszta z roku na rok coraz bardziej rdzewieje?
Po kolei...
Przede wszystkim zlikwidowalbym wybory powszechne. Przepraszam, ale nie zycze sobie, by o mojej przyszlosci decydowal jakis czlowiek bez wyksztalcenia, dla ktorego podstawowka okazala sie progiem zbyt wysokim. Glosowac mogliby tylko ludzie o odpowiednim wyksztalceniu.
Czesciowo zminimalizowalaby to odsetek (teraz mysle rzedu 50%) debili w parlamencie i moze wreszcie "poszlem", "se" i inne tego typu zlote mysli opuscilyby mownice sejmowa.

Poniewaz monarchia to raczej dosc idealistyczne podejscie (prawda Odzajer?), a dyktatura niestety jest mocno ryzykowna, wiec poszedlbym na ugode. Jaka jest imho najwieksza sila monarchii? Ze krajem rzadzi czlowiek idealnie do tego przygotowany, uczony od malego jak byc dobrym, sprawiedliwym wladca. Nie ma przypadku. W demokracji, gdy mniej bystrzy obywatele wybieraja idiotow do reprezentowania narodu ta podstawowa zasada przestaje obowiazywac.
Juz podczas poprzedniego zlotu przytaczalem pewna historyjke. Wyobrazmy sobie lecacy samolot (kraj). W czasie lotu pasazerowie (obywatele) wybieraja pilota, czyli tego kto poprowadzi samolot i zadba, by szczesliwie dolecieli do celu. Monarchia gwarantuje, ze za sterami zasiadzie licencjonowany pilot, ktory wczesniej uczyl sie jak latac. Demokracja natomiast to nic innego jak wybieranie do tej roli przypadkowej osoby sposrod pasazerow. Ktos jest przystojny, ma gadane, powie ze po drodze przeleci nad oceanem i juz ma 90% glosow, bo wiekszosc nie widziala jeszcze w zyciu oceanu, taka okazja..
Jak taki wybor skonczy sie dla samolotu? Katastrofa. A dla kraju? Sluzba zdrowia jest tego najdoskonalszym przykladem. Samoobrona, LPR - wynocha na Kamczatke.
Czyli wracajac do tematu. Wprowadzilbym rodzaj ograniczenia - ludzie bez odpowiedniej wiedzy nie mogliby ubiegac sie o wladze.

Z rzeczy systemowych. Wprowadzilbym 100% kapitalizm bez zadnych ustepstw, absolutnie wolny rynek, liniowy, minimalny podatek, dzieki czemu rozwinelaby sie przedsiebiorczosc i panstwo wreszcie zaczeloby samo zarabiac na sobie (a nie na swoich obywatelach pod pretekstem zlodziejskich podatkow) itd. W duzym skrocie, wzmocnienie konkurencji dzieki prywatnym pieniadzom, socjalizm 100% out, biurokracja 100% out. Tych dwoch ostatnich w UE jest po dziurki w nosie.

Wystarczy? Moge dalej ;-)


Cytat:

>opowiadaniem niestworzonych rzeczy dla wzmocnienia efektu:)

wybacz, ale musze i to napisac,
bredzisz
Jakie niestworzone rzeczy?..gdzie?...tu tez chce konkretów!!!


Po prostu zastosowales prosty chwyt, o ktorym zreszta nawet rozmawialismy na zlocie. Przedstawiles swiat czarno- bialo. W UE jest niebo, poza UE pieklo. Albo UE, albo Bialorus? Czemu nie napisales, ze zamiast wstapic do Unii moglibysmy sie polaczyc sojuszem z Norwegia i Islandia? Bo wowczas Twoje argumenty nie bylyby tak mocne? Wszyscy przeciez nie chcemy skonczyc jak Bialorus, wiec popieramy Jeana i na kolanach wstepujemy do ZSRE.
Tak nie mozna. Bialorus nie jest dobrym przykladem, tak samo jak Norwegia i Islandia. Takie porownania to swinstwo.

Cytat:

>Norwegia tez w UE nie jest, a maja tam najlepiej w Europie (na >swiecie?). I co Ty na to?

jeden z najmniejtrafnych argumentów eurosceptyków....
ze w Norwegii tak fajnie, a przeciez nie sa w UE....
NIe wieze Qortes , ze musze ci to tłumaczyc.

I pisze to ten, ktory broni socjalizmu Szwecją.. Jean, ja tylko zastosowalem prosta zasade reakcji na Twoj sposob argumentacji, kogo wiec krytykujesz?

Cytat:

>Dlatego jesli naprawde uwazasz, ze wstapienie do UE cokolwiek zmieni >to uwazam to za naiwnosc.

Ja juz wiem/widze ze z pewnymi rzeczami jest lepiej.


Jest. Bo dostalismy pieniadze. Za nie mozna kupic wszystko, nawet lepsze jutro. Tylko pieniadze kiedys sie skoncza, a parszywa mentalnosc pozostanie.
Ja tych czasow nie pamietam, ale za Gierka tez sie zmienilo na lepsze.
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 1 Gru 2004, 0:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

>Glosowac mogliby tylko ludzie o odpowiednim wyksztalceniu.

przepraszam, ja bardzo przepraszam .....
ale po tym zdaniu zaksztusiłem sie owsianką....

>Przedstawiles swiat czarno- bialo.

a przepraszam na referendum jakie były odpowiedzi? TAK lub NIE...
...nie było niestety

TAK, ale
NIE, ale
TAK, choc nie do konca...
NIE, lecz pod warunkiem...

dlatego uwazam ze wybor był dla nas czarno biały....
i gdybysmy nie wstapili do Unii było by znami bardzo zle.... blizej do tej Białorusi niz Norwegii

zastanawia mnie jeszcze, ze najpier sam przyznajesz ze monarchia jest zbyt idealistyczna...a potem mnie do niej przekonujesz....
ja prosiłem o konkrety a nie marzenia...
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
Qortes

Doczy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skd: Poznań
PostWysany: 1 Gru 2004, 1:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jean, czemu zaksztusiles sie owsianka? Uwazam, ze demokracja to idiotyczny system. Spoleczenstwo nie interesuje sie polityka, co wiecej- uwazam, ze 80% glosow jest przypadkowych. Ludzie nie maja czasu czytac programow wyborczych, a co dopiero analizowac ich. Lapia sie wiec na marketing, ladne kolory, plakaty, slogany, hasla. A potem marudza, ze im zle.

Inaczej, moze tym razem nie zakrztusisz sie owsianka. Mamy duzy koncern. Kto nim rzadzi? Kto wybiera prezesa? Rada nadzorcza, skladajaca sie z grupy wyksztalconych eskpertow(!), ktorzy na podstawie swojej wiedzy oraz lat doswiadczen sa w stanie przewidziec konsekwencje swoich dzialan i wyborow. Rozumiem, ze tym momencie mam ratowac Cie przed uduszeniem? :-) Bo Ty jak rozumiem wolalbys, by o strategicznych planach koncernu decydowala takze szwaczka spod maszyny, czy pakowacz butelek?
Tak szczesliwie nie jest, bo w firmie nie ma demokracji. A w panstwie niestety jest, stad intelektualny margines spoleczny funduje nam "kurwiki" w parlamencie.
Mi chodzi tylko o to, by ludzie dokonywali swoich wyborow swiadomie! A do tego potrzebne jest minimum inteligencji niestety.

My tu nie glosujemy w referendum, tylko dyskutujemy. Dla Twojej informacji zaglosowalem TAK. Bo nie wierze w zmiane systemu w naszym kraju, a bardziej socjalistycznie sasyfionym byc juz nie mozna. Tak wiec chociaz pieniazki wpadna do kiesy.


Konkrety?
Liberalny - konserwatyzm z zacieciem libertarianskim. Konserwatyzm w kwestiach zasad, liberalizm gospodarczy. Reszta tak jak pisalem (w ani jednym zdaniu mojego "programu" nie pisalem o wprowadzeniu monarchii), wprowadzenie rodzaju cenzusu wyborczego i obowiazku wyzszego wyksztalcenia dla rzadzacych.
Ze wszystkimi swoimi wadami i zaletami podoba mi sie system sprawowania wladzy przez Regana, czy pania Tatcher. Dodalbym jeszcze Pinocheta, aczkolwiek nie chce rozpoczynac nic nie wnoszacej wymiany zdan bo i tak sie zapewne nie przekonamy do swoich racji.
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 1 Gru 2004, 9:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zaksztusiłem sie poniewaz naród to nie koncern, ani samolot, twoje przykłady moze i ładnie wygladaja ale do rzeczywistosci sie maja ni jak. [tak jak piekna teoria o prawach autorskich Tomka]
Czyli moga glosowac tylko wykształceni ludzie. Dobrze, ale z których uniwersytetów, pewnie tylko Jagielonski i warszawski, bo 2 najlepsze w kraju. A co z prywatnymi uczelniami?....Co zrobisz z absolwentami studiow wieczorowych i zaocznych?...ze moga głosowac czy nie moga?... i tylko magistrzy, czy moze tylko doktorzy?...

to jest utopijne myslenie, nierzeczywiste, nie majace nic wspolnego z tu i teraz....
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 1 Gru 2004, 9:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myslałem, że to jednostkowy przypadek a to się rozprzestrzenia... :wink:
A ja nie mogę zrozumieć (ale ja w ogóle jestem mało rozumny) skąd u ludzi młodych taka dawka niechęci, agresji i nihilizmu. Skąd przekonanie, że są ludzie lepsi i gorsi? Skąd chęć silnego państwa, trzymanego mocną rękę obywateli... a nie... wróć... poddanych za dzioby? Rozumiem, że najpiękniej żyję się w Federacji Rosyjskiej. Mamy tam nieźle wykształconego (Akademia KGB - wysokie kompetencje), silnego (sztuki walki opanowane), bezkompromisowego (100 czy 200 osób w te czy w tamte do dla niego błahostka) przywódcę Włodka P. Trzyma on te tzw. małpy (znamy skądś to określenie, nie?) za pyski i jak któraś zaczyna się nazbyt "uczłowieczać" to się ją ucisza. Rzecz jasna tylko po to, żeby nie denerwować biednych małp pozostałych. Przywódca ten chce bardzo dobrze dla swojego kraju. Nie akceptuje, gdy ktokolwiek mu się wtrąca w jego sprawy i tego niewtrącania się jest gotów bronić za wszelką cenę.
W związku z tym rozumiem (z pewnością błędnie, bo jeszcze chory jestem i mam ograniczone zdolności umysłowe), że taki model przywódcy spełnia wszystkie porządane normy.
Tylko w takim razie zastanwia mnie jeszcze jedno. Czy do poglądów, w ramach których twierdzi się, że małpy nie moga głosować, gratis w promocji dorzuca się ślepotę? Czy nie widać jakim krajem jest Polska. Z jakiej tradycji wyrosła? W jakiej sytuacji (choćby gospodarczej) się znajduje? Oczywiście ja się zgadzam. To co się teraz dzieje (zwłaszcza po wczorajszym tzw. przesłuchaniu tzw. świadka Kulczyka przed orlenowską komisją tzw. sejmową) przeraża każdego normalnego człowieka. Ignorancja, bezszczelność, durnota, chamstwo, złodziejstwo, pazerność - to faktycznie jak wycięte fragmenty programów politycznych partii polskich. Ale zanim się pójdzie obalić ustrój, skorzystajmy z metody małych kroczków. Zanim ukradniesz batona, nawet w słusznej sprawie, by nakarmić głodne dzieci, postarajcie się innymi metodami dojść do stanu, w którym będziecie mogli sobie na niego pozwolić. Zanim przewrócicie do góry nogami to, na czym opiera się obecny świat, nawet jeśli opiera się na błędzie według was, postarajcie się go podeprzeć, naprawić to, co go podtrzymuje. A dopiero potem róbcie rewolucję.
Wreszcie na sam koniec. Czy "antymałpie" poglądy dotyczyć się mają Polski czy też całego świata? Bo jak Polski, to dla takich promałpiarzy jak ja jest jeszcze nadzieja, żeby gdzieś uciec. A jak cały świat to ja idę do sklepu kupić kiść bananów, żeby się aklimatyzować...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Qortes

Doczy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skd: Poznań
PostWysany: 1 Gru 2004, 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie chce byc zlosliwy, ale nie uslyszalem jeszcze zadnego argumentu prounijnego, czy tez prodemokratycznego. Poza zlosliwosciami z Waszej strony i pokazywaniem skrajnych przykladow. Wiec zaskocze Cie einar - mi sie wcale by w Rosji nie podobalo. Tak jak w Iraku, czy Libii ;-)


Podalem przyklady USA za Regana, Wielkiej Brytanii za Tatcher i Chile za Pinocheta. Wystarczajaco duzo, by obalic argument "rosyjski".

Wyznaje prosta zasade. Panstwo musi byc silne. Tylko w silnym panstwie, o skupionej wladzy, rosnie odpowiedzialnosc za wlasne decyzje. W tym tlumie rzadzacych nami aktualnie nikt nie ponosi wlasciwie zadnych konsekwencji swoich decyzji. Mowi sie o USA za Busha, Clintona, Regana. W Polsce prezydent jest tylko marionetka, rzadza nami partie polityczne, stad panuje pelna anonimowosc. Kto dzis pamieta kto nam rozwalil sluzbe zdrowia? Zarobil, napsul i znikl.. I tak robia wszyscy. Co panstwowe to niczyje. Totalny chaos.

I jednoczesnie im mniej panstwa w panstwie tym lepiej. Ta zlota zasada idealnie pasuje do mojego sposobu myslenia o wladzy. Panstwo ma byc silne, stabilne i jednoczesnie absolutnie nie wtracac sie w zycie obywatelii. Zareczam Ci, ze oni o swoje prywatne pieniadze beda potrafili zadbac najlepiej, byle nie rzucano im klod pod nogi i nie odbierano ochoty do zycia. Na tym w wielkim skrocie polega moim zdaniem kapitalizm i liberalizm gospodarczy. Tak tez rozumiem libertarianizm. Gdybyscie wiec czytali uwaznie moje posty nikt nie wpadlby na tak absurdalny pomysl jak sugerowanie mi Rosji, czy Bialorusi, bo tam panstwa w panstwie jest od cholery!

I powyzszy akapit powinien tez jasno tlumaczyc, dlaczego jestem anty UE. Nie dlatego, ze stolica Polski jest w Brukseli (w co nie wierze, bo to mocno naciagane). Unia Europejska to mistrzowie wpieprzania Ci sie do wlasnego ogrodka, idiotyczne normy (plotek na stadionie musi miec minimum 50 cm, jak ma 45 to swiat sie wali.. taki przyklad. albo marchewka to owoc i inaczej ani rusz!), licencje, skladki, fundusze (a pieniadze znikaja bo sluzba zdrowia i tak staje sie platna), tony papierow do skladania, podpisow, biurokracji, wysokie podatki. Czego nie zrobisz musisz w to zaangazowac panstwo. To wszystko jest dokladnie przeciwne mojemu pomyslowi na zycie.
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3, 4, 5  Nastpny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron