reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Polityka, Unia Europejska, Prawo - luźne rozmowy
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 3 Gru 2004, 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tyle dyskusji o wyborach a czy wiecie ,że na Islandii nawet osoby autystyczne mają prawa wyborcze. Oznacza to ,że osoby z zakładów specjalnych z którymi nie ma żadnego kontaktu biorą udział w wyborach.
Na moje zaskoczenie odpowiedziano mi ,że to opiekunowie oddają za nich głos. Więc tak naprawdę jest to dodatkowy głos opiekuna. A gdy pytałem kto czuwa na prawidłowością wyborów odpowiedziano mi ,że rząd wyznacza osoby do nadzoru.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 3 Gru 2004, 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No to teraz się zacznie... :wink:
Ale właściwie co w tym złego? Czy osoby np. dotknięte autyzmem powinno pozbawiać się praw wyborczych? Na całym świecie istnieje instytucja pozbawienia praw publicznych. Ale czy ktoś pozbawił osoby autystyczne praw obywatelskich? A może miejsce chorych jest tylko w szpitalach albo w domach?
Akurat autyzm nie zawsze jest powodem by twierdzić, że osoby nim dotknięte nie rozumieją świata. One go rozumieją inaczej. Być może. Tego nie wiemy, bo bardzo mało wiemy o tej chorobie.
Ale kto daje prawo decydowania od jakiego stopnia choroby mozna odbierać prawa wyborcze?
Aż się boję. Ale jestem bardzo ciekaw, jak te kwestie rozwiązano by w państwach Qortesa i Odżajera, bo coś mi się widzi, że to będa dwa państwa jednak Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Qortes

Doczy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skd: Poznań
PostWysany: 3 Gru 2004, 16:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

einar napisa:

Ale kto daje prawo decydowania od jakiego stopnia choroby mozna odbierać prawa wyborcze?
Aż się boję. Ale jestem bardzo ciekaw, jak te kwestie rozwiązano by w państwach Qortesa i Odżajera, bo coś mi się widzi, że to będa dwa państwa jednak :)


W moim panstwie rozwiazano by to tradycyjnie. Tak jak ustala sie od jakiego stopnia choroby zabrania sie prowadzenia samochodu, czy uczeszczania do publicznych szkol.
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 3 Gru 2004, 17:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

brr a jednak ....zabawa w "Boga "? kto sie nadaje a kto nie ,kto ustala kryteria ,jakie .....kto ma prawo i kto ma prawa?.....lepsi ,gorsi ,bardziej mniej oswieceni ,,,a moze by tak zamiast pieknych wyborow zajac sie edukacja mniej "madrych" zamiast przekreslac ludzi ...na szczescie w Polsce jest jeszcze spora grupa ktora by zdala egzaminy wyborcze ale np w Afryce gdzie bieda sprawia ze ludzie nie potrafia czytac ,pewnie do urn poszli by tylko biali wlasciciele ziemscy..
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 3 Gru 2004, 17:26    Temat postu: Re: Polityka Odpowiedz z cytatem

Miałem nie odpisywać, jednak odpowiem. Boli najbardziej to ze czlowiek ktory wymaga by dyskutanci zapoznawali sie z faktami, analizowali racdje kazdej ze stron, nie dawli sie manipulowac tanimi chwytami, sam nie stosuje sie do tego o co prosi.

Bo czy ty Tomku byłes na choc jednej manifestacji?...Czy rozmawiłaes z kimkolwiek kto na takowe chodzi?...Czy moze wnioski o "cool" pomaranczowych szalikach wyciagnałeś z tego ze widziałes kilka zdjec, kilka notek przeczytałes na onecie, kilka osob w szalikach pomaranczowych widziałes?.....

Czy na tym własnie polegała twoja obiektywna "analiza naukowa"?..

W twoim poscie, w fragmentach dotyczacych Ukrainy, jest tyle niescisłosci, tyle ptrzeklaman ze nie wiem od czego zaczac.

Odżajer napisa:

Znów mass-media zrobiły wodę z mózgu niektórym... Dlaczego nagle Juszczenko został świętym? Stał się obrońcą wolności i bohaterem ludzkości?
Ci z Was, którzy noszą pomarańczowe szaliki niech przyznają się uczciwie ile wiedzą o prawdziwej sytuacji na Ukrainie.
Czy znacie historię i programy Juszczenki, to co mówił, co reprazentował, jak zmieniał poglądy?


Zapraszam na manifestacje, al Szucha 7, codziennie o 18. zapytaj obojetnie ktora osobe, a jest ich tam codziennie około 200, ubrani na pomaranczowo, z ukrainskimi i polskimi flagami, napewno poznasz. Zapytaj o to choc jedna osobe, a jestem pewien ze kazda odpowie ci to co ja ci teraz napisze.

Tu nie chodzi o to, ze Juszczenko został "superbohaterem", co sugerujesz w dalszej czesci swojego super głebokiego wywodu, tu nie chodzi o to, ze "cała" Polska go popiera, nie chodzi tez o to, ze ma on tylu zwolenników w Polsce, o zgrozo nie chodzi tez o to, ze jest prozachodni, ani o to ze nikt z nas nie zna jego programu wyborczego........

Tu chodzi o to, ze na Ukrainie, została podeptana demokracje, wybory nie były wolne i nie były przeprowadzone w sposob który nie odbiega od standardów zdroworosadkowych.

Dowody na to, ze wybory zostały sfałszowane sa, ze Janukowycz i jego ludzie by zwiekszyc swoje szanse szantarzowali ludzi, by oddawali na niego głosy tez sa. Studenci ktorzy niezobowiazali sie na niego glosowac byli szantarzowani, zamykani w wiezieniach na to dowody tez sa, pokojowe manifestacje Juszczenki rozbijane przez bandziorów wynajmowanych przez Janukowycza.....na to dowody tez sa

spytasz skad to wiem?...nie, nie z onetu, nie z Gazety Wyborczej, lecz z pierwszej reki, bo tobie nie wystarczy to, ze UE, Stany zjednoczone...polski rzad wyraznie powiedzieli, ze wybory zostałe sfałszowana, i nie moga byc uznane.

Wiem to od ludzi ktorzy w czasie wyborów tam byli jako niezalezni obserwatorzy, tak Polacy jak i Ukraincy...zapytaj Staska, mojego kumpla z ukrainstyki, który takim obserwatorem był, opowie ci takie rzeczy o ktorych nie przeczytasz nigdzie, przyjdz pod ambasade to posluchasz opowiesci obserwatorów ktorzy byli swiadkami bicia bejzbolami tych ktorzy ubrali te "cool" szaliki....o tym, ze zwolennikow Juszczenki zwalnino z pracy....

Bo mi tak naprawde rybka, czy prezydentem bedzie Juszczenko, Janukowycz, Juszczenkowycz, czy Michael Jackson. Nie mi o tym decydować. Niech prezydentem zostanie ten ktory został wybrany prze Ukrainców w wolnych, demokratycznych wyborach, niech bedzie nim ten kto dostał wuecej głosów.


Odżajer napisa:

Większość z tych co idzie na te demonstracje solidarnościowe z Ukrainą, nie ma pojęcia, czy nawet, gdyby nie było fałszerstw, to czy nie wygrałby Janukowycz. W końcu to, że na listach wyborczych zabrakło iluś tam ludzi, nie znaczy, że byli to automatycznie tylko zwolennicy Juszczenki...
A pomijając te wszystkie argumenty, nikt pewnie nie zastanowił się co sobą reprezentuje Juszczenko, poza oczywiście prozachodnim podejściem... Dziś się nie wspomina o antypolskich wypowiedziach tego polityka.

W dodatku każdy lubi być poprawny politycznie i pomarańczowy szalik jest taki "cool". Szkoda, że nie ma nikogo dla równowagi z szalikami z napisem "Janukowycz" Very Happy


Byłes na choc jednej, ze oceniasz tych ludzi? Rozmawiałes z choc jednym, ze obrazasz ich? Pytam.
Zyjemy w wolnym kraju kazdy ma prawo nosic szalki jaki mu sie podoba, jezeli ty chcesz nosic niebieski recydywisty, oszusta Janukowycza to prosze bardzo, ale moze przejedz sie do Lwowa, tam ci za to przynajmniej zaplacą.

Jeszcze raz powtarzam, demonstracje solidaryzowania sie z Ukraina organizowane przez studentów UW, sa organizowane dlatego, ze MY studenci UW nie godzimy sie na deptanie demokracji w kraju naszego sasiada, nie godzimy sie na to, w jakiej atmosferze były te wybory przeprowadzone, nie zgadzamy sie na to, ze ci ktorzy popierali Juszczenke byli bici, zastraszani i wsadzani do pierdla. Solidaryzujemy sie z tymi ludzmi i popieramy ich działania, solidaryzujemy sie nodszac pomaranczowe szaliki. Tobie to moze sie nie podobac, ciebie to moze nie obchodzic, mozesz miec swoje zdanie i sie nie angaowac, siedziec na xxxx i nic nie robic, ale NIE WOLNO CI SIE Z NAS SMIAC.




Odżajer napisa:

Gdy nagle na Ukrainie jeden "typ spod ciemnej gwiazdy" bije sie z innym, nasze mass-media trąbią na alarm i wychwalają jednego z tych typów, a nasz naród się garnie do solidarności z narodem ukraińskim, który de facto, w dużej częsci poparł Janukowycza (nawet jeśli wyniki wyborów byłyby inne, Janukowycz zgromadziłby nie mniej niż 45% jak sądzę).
Dlaczego nie solidaryzujemy się z naszymi rodakami, gdy coś ich trapi. Narzekamy na strajki pielęgniarek, górników itp. Media narzekają, że ten czy inny strajk sparaliżował stolicę, że ktoś rzucił kamieniem...
Nikt nie organizuje koncertów, akcji, by wspomóc strajkujących itd. DLACZEGO??


Oj, oj z tymi 45% to bym uwazał, grubo bym uwazał. Podaj zródło, skad masz te wiadomosci? ...
Dlaczego?...No własnie pytam Ciebie, dlaczego nie organizyujesz manifestacji w sprawach ktore cie bola?...

To jest historyczny moment dla Ukrainy, od tych wyborów bardzo duzo zalezy. Ja sie z nimi solidaryzuje, pewnych rzeczy zazdroszcze, injteresuje sie i nie godze na deptanie demokracji. Stad moj szali.
Gdy u nas był stan wojenny w Paryzu organizowano demonstarcje solidaryzujace sie z Polakami, zapewno były t am takze flagi, znaczki Solidarnosci. pytam, czemu ci Francuzi byli tacy głupi???..Bezrobotnych wtedy jeszcze nie mieli? Nie mogli sie, glupcy, solidaryzowac ze swojakami cierpiacymi glod, niesprawiedliwie skazanymi???

Jezeli porównujesz strajk taksówkarzy paralizujacych stolice z powodu kas fiskalnych, z tym co sie dzieje na Ukrainie, to gratuluje. Zasłona milosierdzia.


Odżajer napisa:

Dlaczego nie organizujemy wieców przeciwko korupcji w polskim rządzie i parlamencie? Czemu nie założymy szalików biało-czerwonych, by zademonstrować solidarność z naszymi rodakami, którzy cierpią przez rządowych złodziei? W tych kwestiach narzekamy sobie w domu, na forum ICELAND.PL. Różnica tkwi w mediach...


Tu tez zasłona milosierdzia. Masz ochote to demonstruj...Znasz osoby ktore zorganizowały manifestacje w Warszawie, od ktorej sie wszystko zaczeło i rozlało na reszte Polski??..Nie znasz. Roznica w mediach?? BZDURA!!!... Jeden z moich najlepszych kumpli Jacek kastelaniec, wydrukował ulotki, poszedł do Telewizji, kupił pomarancze, znalazł sponsorów, pobiegł do prezydenta warszawy i zorganizował manifestacje, potem koncert, dzwonił po redakcjach..z czystego bolu serca, poniewaz uwaza ze jest to wazna i sluszna sprawa..
...Jak sie okazało wielu ludzi czuje to samo co on. Ty nie czujesz, twoja sprawa, ale wara ci od tego co my czujemy, a tego ci nie wolno oceniac, nie masz takiego moralnego prawa. Czy gdyby tylko trendem było pojawianie sie pod ambasada ukrainska, pomaranczowe szaliki, czy namiot ktory pod ambasada został rozbity i w ktorym zamieszkali ludzie, i beda mieszkac, az do zwyciestwa Juszczenki, to pod ta ambasada codziennie pojawialo by sie tylu ludzi??Dzien w dzien??


Odżajer napisa:

Wracając jednak do głównego wątku Ukrainy i aktywności politycznej niektórych współobywateli; mam nastepujący apel: jeżeli nie macie ochoty dokładnie studiowac każdego problemu i faktu; jeśli nie macie czasu by poznawać argumenty każdej ze stron; to po prostu nie zajmujcie się polityką, nie głosujcie w wyborach, nie bierzcie udziału w demonstracjach itd. Po prostu bądźcie uczciwi i skoro nie znacie całej sprawy, nie wydawajcie wyroku. Bo głupio by Wam było, gdyby kiedyś po latach okazało się, że tym złym był np. Juszczenko, a Janukowycz był jednak OK.


I kto to mowi. Ten kto głebokiej analizy dokonał na podstawie....no własnie czego??...pytam, na jakiej podstawie dokonałeś tak głebokiej analizy zjawiska "cool" szalikow???


KIJÓW - WARSZAWA WSPÓLNA SPRAWA

p.s. zanim zapytacie gdzie byłem gdy Lukaszenko kantował naród, zastanowcie sie czy nie znacie odpowiedzi na to pytanie
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
Qortes

Doczy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skd: Poznań
PostWysany: 3 Gru 2004, 17:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karuta napisa:
na szczescie w Polsce jest jeszcze spora grupa ktora by zdala egzaminy wyborcze ale np w Afryce gdzie bieda sprawia ze ludzie nie potrafia czytac ,pewnie do urn poszli by tylko biali wlasciciele ziemscy..


Czyli uwazasz, ze ludzie w Afryce nie potrafiacy nawet czytac dokonuja swoich wyborow w pelni swiadomie i ani troche nie sa przez tych bialych wlascicieli zmiemskich manipulowani?

Chocbysmy nie wiem jak chcieli zrownac wszystkich ludzi to jest to utopia niemozliwa do wykonania.
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 3 Gru 2004, 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Qortes]Chocbysmy nie wiem jak chcieli zrownac wszystkich ludzi to jest to utopia niemozliwa do wykonania.[/quote]
a czy wogole próbujemy?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Qortes

Doczy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skd: Poznań
PostWysany: 3 Gru 2004, 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karuta napisa:

Qortes napisa:
Chocbysmy nie wiem jak chcieli zrownac wszystkich ludzi to jest to utopia niemozliwa do wykonania.


a czy wogole próbujemy?


Niektorzy kiedys probowali...
Efektem tego (w imie owej rownosci) ginely miliony ludzi.
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.


Ostatnio zmieniony przez Qortes dnia 3 Gru 2004, 18:58, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
Qortes

Doczy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skd: Poznań
PostWysany: 3 Gru 2004, 18:58    Temat postu: Re: Polityka Odpowiedz z cytatem

Mimo, iz list nie byl skierowany bezposrednio do mnie...

Jean Valjean napisa:
Miałem nie odpisywać, jednak odpowiem.


No i swietnie, ze odpisales. Nie o to przeciez chodzi, by sie obrazac, bo ktos ma przeciwne poglady. Ja osobiscie bardzo dziekuje Ci za ten glos, zawsze fajnie uslyszec argumenty drugiej strony.

Cytat:

Bo mi tak naprawde rybka, czy prezydentem bedzie Juszczenko, Janukowycz, Juszczenkowycz, czy Michael Jackson. Nie mi o tym decydować.


Wiec moze to naduzycie mediow, ale co widze jakas relacje z manifestacji slysze gromkie "Juszczenko!" z polskich gardel. I jest to dla mnie wystarczajacy powod, by takie wiece lekcewazyc.

Juszczenko nie jest zadnym gwarantem zmiany na lepsze. Sprawowania wladzy uczyl sie w tych samych upowsko- kuczmowskich szkolach co Janukowycz. I dla mnie to zbir taki sam jak jego kontrkandydat.

Walka o wolnosc Ukrainy? Jestem z Wami!

Walka o zwyciestwo Juszczenki w wyborach? (takie wrazenie odnosze, moze Tomek ma racje i 90% uczesnikow (nie mowie o Tobie) nie rozumie dokladnie po co ta cala szopka?). Nigdy! Nie osmiele sie wlazic w brudnych buciorach w suwerennosc narodu ukrainskiego. Ich kraj, ich wybor. Mi nic do tego.
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 3 Gru 2004, 19:23    Temat postu: Pax Odpowiedz z cytatem

Jean Valjean napisa:
To co napisałeś o Juszczence swiadczy tylko o tym, ze nie masz zielonego pojecia o tym co piszesz. Odsyłam do powaznych wydawnictw. [Nie, nie do onetu]


Jeanie, wyczuwam w twoim poście jakąś taką agresję... zupełnie nie potrzebnie. Nie traktuj moich wypowiedzi jako atak, tylko jako pomocną dłoń...
Ja nigdzie nie mówiłem, który z kandydatów jest dobry, a który zły. Nigdzie nie stwierdziłem, iż wykonałem pełną analizę obu typów.
Przeanalizowałem tylko to co przez przypadek wpadło mi w ręce, oraz to co usłyszałem w radiu.
Ja niestety nie mam czasu zajmować się takimi (moim zdaniem) bezsensownymi sprawami.
Moja wiedza o Ukrainie, o obu kandydatach, o przekrętach obu panów kandydatów, o przekupstwach i korupcji na Ukrainie jest ŻADNA.
Moje wypowiedzi nie miały na celu przekazanie nikomu prawdy o tym co się dzieje na Ukrainie, a jedynie miały być zachętą do analizowania faktów.
Rozumiem Jean, że Ty wybrałeś mniejsze zło w postaci Juszczenki i bronisz tego co uważasz za słuszne...
Ale pytanie, cz yzapoznałeś się z argumentami drugiej strony.
Jeżeli ja Ci powiem, że Qortes mnie bił, to czy od razu pójdziesz mnie mścić, czy najpierw spytasz Qortesa, czy to prawda?
Raz jeszcze powtarzam: ja nie wiem co się dzieje na Ukrainie, boli mnie tylko idealizowanie sytuacji (przynajmniej przez madia).

Mówisz Jean, że głównie bronisz idei demokracji, ale ja już dawno stwierdziłem, że demokracja jest do D... - to właśnie w demokracji można wybrać Hitlera do władzy. To demokracja przynosi nam sprytnych złodziei jako posłów i rząd.
Czy gdyby Janukowycz był bezlitosnym mordercą, który katuje studentów, emerytów i robotników, ale mimo wszystko wygrywałby w uczciwych wyborach, to czy powiedziałbyś że sytuacja na Ukrainie jest dobra? Tylko dlatego, że pewien naród chciałby mieć u steru bandytę?

Nie można moralnie bronić idei demokracji, bo demokracja to tylko pewien system. Moralnie bronić można dobra lub zła.
Demokracja nie jest żadnym narzędziem do walki ze złem, więc nie można jej bronić.

A gdyby Piłsudski zabił paru ludzi w czasie swojego przewrotu, by zrobić w Polsce porządek, ład, uczciwe rządy itd., to czy mimo wszystko nie wart byłby pochwały, bo czasem jednak cel uświęca środki...

Ja Cię Jean nie potępiam za udział w manifestacji, obawiam się jednak wciąż, że docierają do Ciebie informacje TYLKO od jednej ze stron konfliktu...
Jako sędzia już wydałeś wyrok...
A przecież mniejszym złem może być rzeczywiście Juszczenko... ja po prostu tego nie wiem.
W każdym razie dziękuję za podanie pewnych faktów i informacji od jednej ze stron konfliktu, szkoda, że nie masz takich faktów od Janukowycza, bo moglibyśmy wspólnie wykonać taką analizę.

Podawanie akurat jako przykładu strajku taksówkarzy, którzy raczej protestowali przeciwko czemuś, co pozwoli kontrolować ich dochody, jest w/g mnie złym przykładem społecznie ważnego protestu, a były takie protesty wcześniej...

Odpowiem też od razu Einarowi:
dla mnie jak pisałem nie jest ważny wiek tylko to co człowiek ma w głowie...
Jeżeli ktoś może zdać egzamin na wyborcę, to może być chorym na autyzm 3-latkiem, ale będzie mógł głosować.
Jeżeli jednak wiedza tej osoby pozostanie tylko w głowie i nie będziemy w stanie dowiedzieć się, co ta osoba wie, to niestety nie otrzyma takiego prawa. Tak samo będzie ze studiami. Jeżeli student jest geniuszem, ale na egzaminie milczy, to nie zda...
Nie możemy dać komuś tytułu np. lekarza, ufając tylko, że wiedza jest w głowie - my to musimy sprawdzić.
Dlatego nie ma mowy o zabawie w Boga... Wynik egzaminu może być tylko dwojaki: ZDAŁ lub NIE ZDAŁ.
Karuta dobrze napisała i podkreślałem to od początku: nie ma logicznej demokracji bez dobrego "początku". System musi dać możliwość edukacji każdemu, przy czym studia byłyby tym mniej płatne, im bardziej człowiek chciałby się uczyć. Bo często zdarza się, że ludzie idą na studia od niechcenia, a nie dlatego, że czują pasję poznawczą. Jeżeli ktoś się uczy i ma dobre wyniki w nauce to państwo powinno w pełni pokrywać koszty wykształcenia wraz ze stypendium na utrzymanie się.
Jeżeli ktoś studiuje, ale nie ma do tego zbyt dużego przekonania, to dostanie mniejsze dofinansowanie.
Oczywiście powinny istnieć nisko oprocentowane kredyty studenckie, nawet dla tych co studiują tylko dla papierka.
Pamiętajcie jednak, że polskie społeczeństwo bardzo dużo pieniędzy wydaje na kształcenie magistrów, a ci z braku pracy w Polsce wyjeżdżają za granicę, a więc nie płacą już podatków w Polsce. Skutkiem tego jest sytuacja, gdzie Polacy zapłacili za czyjeś studia, a ten ktoś pracuje dla koncernów w USA i tam płaci podatki. Według mnie nie jest to uczciwe.
Według mnie studia powinny być płatne, dla tych co studiują by później móc zarabiać. KAŻDY student otrzymywałby kredyt, który musiałby spłacić, gdy dostanie pierwszą pracę (na bezrobociu nie musiałby nic płacić). Wtedy nawet wyjazd do USA wymuszałby spłatę długu, bo inaczej polski bank poinformowalby amerykańskie banki, że dany obywatel nie spłaca swoich zobowiązań - wtedy nie dostałby nigdzie na świecie kredytu. A i zaświadczenie z uczelni wysyłano by z informacją o ewentualnym zadłużeniu absolwenta.
Oczywiście to wszystko są szczegóły techniczne, które łatwo można ustawić tak, by nikomu nie zrobić krzywdy, a by wspierać głównie tych, którzy w tej chwili nie mają dostępu do edukacji. Bardzo mnie denerwuje, że polskie uczelnie marnotrawią miliony złotych, podczas gdy dzieci z ubogich rodzin oraz ze wsi nie mają możliwości studiowania. Aż żal myśleć ilu potencjalnych noblistów marnuje się gdzieś...

Chciałbym też Karuto powiedzieć, że nie można zrobić idealnego systemu edukacji, bez zmiany rządu i systemu rządzenia. Bo właśnie dlatego, że mamy u steru cwaniaków i złodziei, to pieniądze nie idą na tych co ich potrzebują, a wiele rzeczy po prostu się marnuje.
Dlatego nie można powiedzieć, że zamiast pięknych wyborów zróbmy lepszą edukację, bo żeby ktoś zrobił dobrą edukację, to najpierw musimy go wybrać, a gdy ludzie wybierają cwaniaków z reklamy, to kółko się zamyka...
Osobiście jestem za systemem bez żadnych wyborów, za systemem, gdzi to np. ja rządzę państwem i ustalam na co mają iść środki.
Wtedy bez zbędnych wydatków na system wyborczy, mógłbym podjąć decyzję w kilku minut jeżeli tylko byłoby to potrzebne krajowi.
Zaletą monarchii jest właśnie skupienie władzy i odpowiedzialności w jednym ręku.
Raz jeszcze powtarzam jednak: monarcha musi być człowiekiem nie tylko inteligentnym, ale obiektywnym i sprawiedliwym.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 3 Gru 2004, 19:32    Temat postu: Przekręty Odpowiedz z cytatem

Dcr napisa:
Na moje zaskoczenie odpowiedziano mi ,że to opiekunowie oddają za nich głos. Więc tak naprawdę jest to dodatkowy głos opiekuna. A gdy pytałem kto czuwa na prawidłowością wyborów odpowiedziano mi ,że rząd wyznacza osoby do nadzoru.


To akurat chyba nasze zboczenie narodowe, że jesteśmy nieufni i myślimy kategoriami przekrętów.
Wydaje nam się, że opiekun osoby autystycznej będzie udawał i że zagłosuje w/g swojego upodobania.
Jednak z tego co widziałem na Islandii, to ludzie tam żyjący są niezwykle uczciwi (co nie oznacza, że nie ma przestępców).
Dla mnie jest do pomyślenia, że opiekun, który ma stały kontakt z osobą autystyczną, może uzyskać po cichu jakąś odpowiedź na kogo zagłosować. Może podczas oglądania programów wyborczych w TV, dana osoba pokazaywała niesmiało palcem, kto jej się podobał.
I jest dla mnie normalne, że opiekun zagłosuje według instrukcji podopiecznego.
W Polsce ludzie żyją przekrętami, są one prawie że moralnie dozwolone i nie budzą niczyjego zdziwienia.
Oszukiwanie na maturze, egzaminach, łapówki, korupcja itd. Wyjeżdżając z parkingu stuknął ktoś mój samochód i zwiał...
Ktoś inny najechał na mnie swoim samochodem, a że nie miał przy sobie kasy to (może naiwnie) podałem tylko nr konta i uzgodniliśmy kwotę odszkodowania.... do dziś kasa nie doszła.
U nas nawet mass-media pokazując te wszystkie przekręty robią to w taki sposób dziwny, że naród czuje, że "wszyscy kradną, więc i ja mogę".

A na Islandii system wychowania i wartości jest nieco inny i niektórym nie mieściło by się w głowie robić rzeczy, które my uważamy za prawie normalne. Tak mi się przynajmniej wydaje...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 3 Gru 2004, 20:56    Temat postu: Próby Odpowiedz z cytatem

Qortes napisa:
Niektorzy kiedys probowali...
Efektem tego (w imie owej rownosci) ginely miliony ludzi.

Nie Qortes, to co do tej pory robiono, to była podobna do dzisiejszej demagogia, tylko na większą skalę. Sxxxxn, Hitler itp.
Oni wszyscy byli absolutnymi dytkatorami, ale to co głosili nie miało odbicia w rzeczywistości (tak jak dzisiejsi politycy).
Tylko, że oni nie rządzili 4 lata...
Oni chcieli trzymać wszystkich za mordę i siłą podbić mniejsze kraje...
A to jest tak jak dziecku się powie: "nie wchodź do tego pokoju". Z góry wiadomo, że dziecko wejdzie...
Tak samo jest z ograniczaniem praw obywatelom - im więcej zakazów, tym więcej łamania prawa.
Dlatego padały prawie wszystkie dytkatury, za równo te wojenne, jak i te które tylko trzymały naród za jaja.
Idealny władca pozwala mówić swoim obywatelom co chcą i robić co chcą - nawet krytykować władcę.

Problemem największym jest to, że gdy ktoś już zostawał dytkatorem, to miał zbyt wielu przyjaciół, którym musiał dać różne stanowiska - w ten sposób zamiast monarchii mieliśmy oligarchię.
To już historia Polski pokazuje, że wraz ze wzrostem przywilejów sejmu i magnatów Polska stawała się coraz słabsza.
Monarcha musi mieć lojalnych podwładnych, którzy wykonują rozkazy nie dla zysków i wpływów, ale dla idei.
Tylko taki władca jest w stanie obsadzić stanowiska dyrektorów zakładów państwowych menadżerami, którzy otrzymują pensję jako procent od zysku. I tylko wtedy te firmy przyniosą duży zysk i dadzą pracę ludziom.

Wrócę jeszcze do sprawy kartelu paliwowego na Islandii.
Dopóki Państwo będzie tylko karać za takie kartele, to te będą istnieć zawsze, bo taki spisek trudno udowodnić.
Zawsze jedna firma może powiedzieć, że ceny wprowadziła takie jak inni z własnej inicjatywy, z nikim się nie umawiając.
Ale gdy państwo (rząd, władca) da każdej nowej firmie tani kredyt i obniżkę podatków pod warunkiem, że będzie stosować niskie marże dla społeczeństwa, to wtedy każdy z nas, kto ma taką chęć, może otworzyć nową stację benzynową i sprzedawać paliwo po 1,50 zł/l.
Ale każdy, kto nie dostał kredytu i obnizki podatku, będzie mógł na swoich stacjach dać cenę jaką chce np. 10 zł/l. Ale wtedy rynek zweryfikuje, która firma się utrzyma Smile
Państwo nie wtrąca się i nie nakazuje nikomu, jaka ma być cena. Państwo pomaga tylko obywatelom, którzy chcą pomóc innym współobywatelom - bo w końcu państwo jest od tego by opiekować się ogółem.
Gdybym został władcą Polski dążyłbym do maksymalnego obniżenia podatków, bo w moim systemie, państwowe firmy przynosiłyby tak duży dochód, że wystarczyłby do utrzymania szpitali, dróg, policji, wojska itd.
Podatki pokrywałyby najwyżej różnice.
Wprowadziłbym do systemu komunikacji koleje próżniowe - najtańszy i najszybszy środek lokomocji (20 min. Wrocław-Warszawa; lub 10 min Wrocław-Poznań). Zmieniłbym źródła energii na elektrownie wiatrowe i wodne.
Dążyłbym do budowy samochodów z silnikami na wodór.
Takich pomysłów jest jeszcze tysiące i to wszystko jest do zrobienia, gdy za sterami państwa jest osoba dążąca do rozwoju państwa, a nie tylko rozwoju własnego konta bankowego. Polska mogłaby się stać najnowocześniejszym i najbardziej rozwiniętym państwem na świecie. Islandczycy przyjeżdżaliby do nas do pracy, bo pensje pewnie byłyby by wyższe u nas. Very Happy
Powiecie, że to mżonki... może, ale warto kiedyś będzie urzeczywistnić ten model, a ja robię wszystko, by tak się stało.
Nie oznacza to jednal, że uczestniczę w bezsensownych marszach i wiecach (one przecież nic nie dadzą). Jeżeli na poważnie podchodzi się do pewnych idei, to walka o ich realizację musi być konkretna, a nie na hurra.
W przypadku, gdy ktoś chce wesprzeć Juszczenkę, może lepiej czas przeznaczyć na pracę, z której zarobek można wpłacić na fundację obrony demokracji na Ukrainie. Albo może jechać za te pieniądze na Ukrainę i tam robić coś bezpośrednio związanego z walką o sprawiedliwość. Ale oczywiście, tam można być bohaterem spałowanym przez bandziorów jednego lub drugiego kandydata, a u nas można być bohaterem bez zbędnego ryzyka Very Happy
Ile daje demonstrowanie u nas (w/g mnie nic lub bardzo mało)? A ile roznoszenie ulotek w Charkowie? To jest różnica.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 3 Gru 2004, 21:17    Temat postu: Re: Polityka Odpowiedz z cytatem

Qortes napisa:
Wiec moze to naduzycie mediow, ale co widze jakas relacje z manifestacji slysze gromkie "Juszczenko!" z polskich gardel. I jest to dla mnie wystarczajacy powod, by takie wiece lekcewazyc.


Niestety ludzie lubią uproszczenia, symbole, modele... I wykorzystują to media.
Tak jak w tym starym dowcipie:
Jeden z policjantów poszedł do księgarni by kupić sobie książkę i sprzedawca widząc, że to policjant, zaproponował mu książkę o dedukcji. Policjant pyta się:
- Co to jest dedukcja?
- To taki rozumowy sposób wyciągania, wniosków - odpowiada sprzedawca - zaraz podam panu przykład. Czy ma pan np. rybki w domu?
- No mam...
- No to znaczy, że lubi pan zwierzęta, a skoro tak, to pewnie lubi pan też ludzi, a to oznacza, że pewnie ma pan rodzinę i żonę, a to z kolei oznacza, że jest pan heteroseksualny.
Policjant kupił książkę i chwali się koledze, a ten pyta:
- Ale co to jest ta dedukcja?
- Zaraz ci wytłumaczę, powiedz: masz w domu rybki?
- Nie, nie mam...
- To znaczy że jesteś gejem!


Takie proste skróty myślowe są stosowane przez media bardzo często...
Jean uczestniczy w pochodzie, niesie flagę i pomarańczowy szalik, a filmuje Go TV i pokazuje widzom, że to zwolennik Juszczenki itd.
Zbyt daleko posunięte uproszczenia, manipulacja danymi, sterowanie informacją, to wszystko sprawia, że nie biorę udziału w takich przedsięwzięciach, które i tak ktoś potem wykorzysta przeciwko temu o co toczyła się sprawa.
W następnych wyborach to Juszczenko będzie wysyłał zbirów na zwolenników Jabłoszczenki, bo będzie u władzy, jak teraz Janukowycz.
Oczywiście, to tylko przypuszczenie (bo już słyszę słowa Jeana: skąd ty to wiesz??).
Ja tego nie wiem, tak po prostu przypuszczam. Ci ludzie tacy są.
Moją wiedzę wzbogacają dane podawane przez Jeana oraz Qortesa, który dużo ciekawych faktów przytoczył, a których nie chciało mi się nawet szukać, a za które dziękuję.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 4 Gru 2004, 11:14    Temat postu: Re: Pax Odpowiedz z cytatem

Odżajer napisa:
Ja nigdzie nie mówiłem, który z kandydatów jest dobry, a który zły. Nigdzie nie stwierdziłem, iż wykonałem pełną analizę obu typów.
Przeanalizowałem tylko to co przez przypadek wpadło mi w ręce, oraz to co usłyszałem w radiu.
Ja niestety nie mam czasu zajmować się takimi (moim zdaniem) bezsensownymi sprawami.
Moja wiedza o Ukrainie, o obu kandydatach, o przekrętach obu panów kandydatów, o przekupstwach i korupcji na Ukrainie jest ŻADNA.
Moje wypowiedzi nie miały na celu przekazanie nikomu prawdy o tym co się dzieje na Ukrainie, a jedynie miały być zachętą do analizowania faktów.
Rozumiem Jean, że Ty wybrałeś mniejsze zło w postaci Juszczenki i bronisz tego co uważasz za słuszne...
Ale pytanie, cz yzapoznałeś się z argumentami drugiej strony.
Jeżeli ja Ci powiem, że Qortes mnie bił, to czy od razu pójdziesz mnie mścić, czy najpierw spytasz Qortesa, czy to prawda?
Raz jeszcze powtarzam: ja nie wiem co się dzieje na Ukrainie, boli mnie tylko idealizowanie sytuacji (przynajmniej przez madia).

Mówisz Jean, że głównie bronisz idei demokracji, ale ja już dawno stwierdziłem, że demokracja jest do D... - to właśnie w demokracji można wybrać Hitlera do władzy. To demokracja przynosi nam sprytnych złodziei jako posłów i rząd.
Czy gdyby Janukowycz był bezlitosnym mordercą, który katuje studentów, emerytów i robotników, ale mimo wszystko wygrywałby w uczciwych wyborach, to czy powiedziałbyś że sytuacja na Ukrainie jest dobra? Tylko dlatego, że pewien naród chciałby mieć u steru bandytę?

.


Katował by zapewne swoich przeciwników, wiec jego wygrana była by ...jednoznaczna ze sfałszowaniem wyborów. Jezeli Qortes by ciebie bił, do tego bił by Jole, mowił, ze nie wolno wam kibicować Slaskowi Wrocław, skrzykna bym kumpli i nie pytał Qortesa o zdanie. Ufam wam na tyle, ze pewien jestem, ze nie wrabialibyscie mnie....do tego interwenca Policji nic by nie dawała...
tak samo ufam pewnym gazetom, zrodłom, ludziom, ktorzy informuja mnie o faktach jakie maja miejsce na Ukrainie...
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 6 Gru 2004, 19:12    Temat postu: Re: Pax Odpowiedz z cytatem

Jean Valjean napisa:
Katował by zapewne swoich przeciwników, wiec jego wygrana była by ...jednoznaczna ze sfałszowaniem wyborów.

Ale co by było, gdyby jednak jakiś Hitler wygrał wybory demokratyczne bez szwindli? Poparłbyś taką demokrację? A w takim przypadku, jeżeli Janukowycz to np. patriota, to czy nie jest moralnie uzasadnione fałszowanie wyborów, by nie dopuścić do zniszczenia kraju (jego zdaniem)?
(To są pytania czysto teoretyczne - nie twierdzę, że kóryś kandydat jest lepszy lub gorszy).
Czy protestowałbyś przeciwko człowiekowi, który fałszuje wybory, by Hitler nie doszedł do władzy?
(Pytanie znów teoretyczne, bez przypisania do sytuacji na Ukrainie, proszę więc nie mówić, że nazywam Juszczenkę Hitlerem).

Jean napisa:

Jezeli Qortes by ciebie bił, do tego bił by Jole, mowił, ze nie wolno wam kibicować Slaskowi Wrocław, skrzykna bym kumpli i nie pytał Qortesa o zdanie. Ufam wam na tyle, ze pewien jestem, ze nie wrabialibyscie mnie....do tego interwenca Policji nic by nie dawała...
tak samo ufam pewnym gazetom, zrodłom, ludziom, ktorzy informuja mnie o faktach jakie maja miejsce na Ukrainie...

Pytanie czy każdemu źródłu można ufać bezgranicznie. Bo gdy nagle fakty podawane przez dwa równe Ci źródła są rozbieżne, to dlaczego miałbyś zaufać mnie, czy Joli, a nie np. Qortesowi, który miałby dowody na poparcie swoich racji, ale Ty wcześniej byś Go spacyfikował :wink:

Co do Juszczenki, to według danych Qortesa, jest to człowiek o idealnie takich samych parametrach co janukowycz, tylko nie stał u steru, więc nie mógł liczyć na manipulowanie przy sterze. Prawdopodobnie, gdyby sytuacja była odwrotna, to broniłbyś Janukowycza (opozycja), a wybory fałszowałby Juszczenko...
Poza tym pamiętajcie o syndromie oscylatora w polityce, raz ludzie głosują na prawicę, a po 4 latach na lewic - i tak na zmianę.
Więc wystarczy przywdziać szaty opozycjonisty, by wmówić społeczeństwu, że jak tylko dojdę do władzy to będzie lepiej.
A obywatele w krajach byłych "demoludów" raczej ciągle są niezadowoleni z rządu, więc za każdym razem wygrywa jakaś opozycja, która tylko zmienia nazwę.
Porównajcie w Polsce: Solidarność, AWS, UD, UW, PO, PiS itd...
Chociażby dlatego, że partie te i ich liderzy nie umieli ze sobą żyć w zgodzie trzebaby zagłosować na partie inne (np. UPR).
Jak można głosować na partie, które co pół roku zmieniają skład lub nazwę?
Przy takiej demokracji, to aż modlę się, by kiedyś ktoś np. z UPR pomajstrował przy urnach i sfałszował wyniki!
Od razu wyjaśnię, że moje poglądy nie zgadzają się idealnie z UPR, ale z tego co widzę, jest to raczej partia ludzi inteligentnych i patriotów (gdyby nie byli patriotami zapisaliby się do PO).
I Ty Jeanie byś szedł w pomarańczowym szaliku, by pierwszy rzucić kamień w takiego patriotę, tylko po to by bronić czegoś co jest tylko sztucznie wymyślonym systemem. Propaganda tak mocno reklamuje demokrację, że myślimy demokracja=dobro... a tak nie jest niestety. Broń dobra i sprawiedliwości.
I najlepiej, gdybyś użył swej największej broni (rozumu), by zoptymalizować tę walkę, bo jak wcześniej powiedziałem, protesty w Polsce to tylko strata czasu...
Swoją energię zużyj, albo, by lepiej poznać prawdę, lub by ludziom, którym ufasz pomóc bezpośrednio (weź pół litra i jedź do Kijowa) Very Happy Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Qortes

Doczy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skd: Poznań
PostWysany: 9 Gru 2004, 1:46    Temat postu: UPR Odpowiedz z cytatem

Odżajer napisa:

Chociażby dlatego, że partie te i ich liderzy nie umieli ze sobą żyć w zgodzie trzebaby zagłosować na partie inne (np. UPR).
Jak można głosować na partie, które co pół roku zmieniają skład lub nazwę?
Przy takiej demokracji, to aż modlę się, by kiedyś ktoś np. z UPR pomajstrował przy urnach i sfałszował wyniki!
Od razu wyjaśnię, że moje poglądy nie zgadzają się idealnie z UPR, ale z tego co widzę, jest to raczej partia ludzi inteligentnych i patriotów (gdyby nie byli patriotami zapisaliby się do PO).


Ktos kiedys na pewnej prawicowej liscie dyskusyjnej Zascianek nazwal UPR partia internetowych klikaczy. Dawno to bylo, a zapamietalem doskonale, bo spodobalo mi sie to okreslenie. Przykre w swojej wymowie, ale niezwykle trafne, rzadko udaje sie tak trafnie uchwycic pewne mechanizmy rzadzace swiatem ;-)

UPR notorycznie wygrywa z druzgocaca przewaga wszelakie internetowe sondaze a potem gdy przychodzi do wyborow to ledwo przekracza 1% poparcia.

Jest to w pewnym sensie potwierdzenie Twojej tezy o "partii ludzi inteligentnych". Na strony o tematyce politycznej, ktore przy okazji taki sondaz umiescily, wchodza ludzie nia zainteresowani, natomiast wsrod wrzucajacych glosy do urn odsetek takich osob jest bliski bledu statystycznego. Zreszta temat juz wielokrotnie walkowany..

To taki maly off-topik.
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 12 Gru 2004, 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
>A obywatele w krajach byłych "demoludów" raczej ciągle są >niezadowoleni z rządu, więc za każdym razem wygrywa jakaś opozycja, >która tylko zmienia nazwę.


prosze o poparcie tego twoja wiedza z historii Ukrainy...


I wiedz, ze juz własciwie siedziałem w autobusie do Lwowa, pech sprawił, ze zostałem. W swieta tez musze byc w Polsce by ratować co innego a nie demokracje ukrainska, choc licze na to ze wygra Juszczenko, i myslami bede na wschodzie......
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
Jean Valjean

Doczy: 11 Mar 2004
Posty: 456
Skd: Warszawa
PostWysany: 12 Gru 2004, 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pyk

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,2441181.html
_________________
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna - to rozkosz dla smakosza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 13 Gru 2004, 4:15    Temat postu: Pyk Odpowiedz z cytatem

Dioksyny bardzo łatwo się analizuje i nieprawdą jest, że jest to silna trucizna. Może powodować zmiany skóry, ale trudno jest nią kogokolwiek otruć (choć ewentualny truciciel mógł o tym nie wiedzieć, jeżeli czerpał wiedzę z książek, które błędnie wymieniają ten związek jako silną truciznę).
Mnie jednak zainteresował ostatni akapit artykułu... Czyżby jednak ktoś zapłacił za taką a nie inną analizę, skoro dyrektor szpitala, nagle pod ochroną odchodzi... dziwne...

Raz jeszcze powtarzam: nie znam prawdy.

Ty Jeanie jako znawca historii Ukrainy i Polski z pewnością odnajdziesz sam wiele przykładów, gdzie szczególnie naiwni obywatele dawnych demoludów zmieniają upodobania co 4 lata.
Z naszego podwórka wystarczy prześledzić wybory do Sejmu:
Solidarność, potem SLD, potem AWS, potem SLD, a w najbliższych znów pseudoprawica w postaci PO i PiS, ewentualnie może do tego LPR i SO...

Z góry dziękuję za podanie podobnego zestawienia dla Ukrainy. Choć jak sam Jeanie wspomniałeś na Ukrainie nie ma demokracji (tak do końca), więc do tej pory wybory mogły być sterowane a wtedy zawsze wygrywał jeden kandydat Very Happy
Proszę o wytłumaczenie twojego motta o 11 zaborach itd. Smile
Brzmi intrygująco...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Qortes

Doczy: 17 Lut 2004
Posty: 677
Skd: Poznań
PostWysany: 13 Gru 2004, 12:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No obroncy wolnosci.. dzis 13 grudnia, wiec pomaranczowe szmatki w kat, dbajmy o swoje.

Pozdrawia dziecko stanu wojennego.

P.S. Uklony dla szanownej mamusi, ktora miala dylemat o kogo bardziej dbac- nowo narodzone dziecie, czy ukrywanych w domostwie czlonkow Solidarnosci.. Ponoc nie marudzilem szczegolnie. ;-)
_________________
Islandia w radiu Afera
.: http://qortes.imejl.pl/nocpolarna :.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Odwied stron autora Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nastpny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron