reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Ubezpieczenie samochodu
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
felga12
Gość
PostWysłany: 9 Sty 2008, 0:27    Temat postu: Ubezpieczenie samochodu Odpowiedz z cytatem

Kupilam samochod nie jest dla mnie jasna sprawa co do ubezpieczen , gdyz niewiem czy sprawa jest zalatwiana osobiscie w biurze czy w inny sposob. Prosze o wyjasnienie mi calej sprawy i farmalnosci z tym zwiazane .
Dziekuje zgory za pomoc .
MADZIA
Powrót do góry
felga12
Gość
PostWysłany: 12 Sty 2008, 20:38    Temat postu: Re: Kupilam samochod i co dalej ?? Odpowiedz z cytatem

felga12 napisał:
Kupilam samochod nie jest dla mnie jasna sprawa co do ubezpieczen , gdyz niewiem czy sprawa jest zalatwiana osobiscie w biurze czy w inny sposob. Prosze o wyjasnienie mi calej sprawy i farmalnosci z tym zwiazane .
Dziekuje zgory za pomoc .
MADZIA

pomocy ja tak prosze...
Powrót do góry
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 12 Sty 2008, 21:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napisz do mnie na priva!

Mam bardzo fajna oferte dla ciebie! Dogodne ubezpieczenie oraz oszczednosci emerytalne w Euro!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
unregistered

Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 228
PostWysłany: 12 Sty 2008, 22:07    Temat postu: Re: Kupilam samochod i co dalej ?? Odpowiedz z cytatem

felga12 napisał:
Kupilam samochod nie jest dla mnie jasna sprawa co do ubezpieczen , gdyz niewiem czy sprawa jest zalatwiana osobiscie w biurze czy w inny sposob. Prosze o wyjasnienie mi calej sprawy i farmalnosci z tym zwiazane .
Dziekuje zgory za pomoc .
MADZIA


Coz jedynie co, to tylko z doswiadczenia moge opisac jak to wygladalo.

Kupujac samochod w firmie z uzywanymi samochodami, bìlasĂślumaður spytal sie w jakiej firmie mam/chce miec ubezpieczenie. Po otrzymaniu odpowiedzi wypelnil wszelkie dokumenty i mi zostalo tylko zaplacenie skladki. Nigdzie nie musialem chodzic (a sam rachunek do zaplacenia dostalem chyba po jakims czasie).

Kupujac samochod od osoby fizycznej wypelnia sie odpowiedni druk dotyczacy kupna/sprzedazy samochodu. W nim dotychczasowy wlasciciel zaznacza u kogo mial ubezpieczenie jak rowniez osoba kupujaca zaznacza u kogo bedzie chcial/chciala miec ubezpieczenie. I to tyle. Nowy wlasciciel nigdzie nie musi chodzic.

Pierwsza droge przechodzilem jako kupujacy a druga jako swiadek/tlumacz.
Dlatego troche niezrozumiale jest dla mnie to pytanie.
Jesli chodzi o nowe samochody to bodajze Viking kupowal nowy pojazd i byc moze on bedzie mogl to opisac (o ile na przyklad bedzie mu sie chcialo).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
leszek16064
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 224
Skąd: Akranes
PostWysłany: 12 Sty 2008, 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z nowym samochodem wszystko załatwiasz na miejscu w salonie, ubezpieczenie itp,itd....
Sprawdzone osobiście Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 13 Sty 2008, 0:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

leszek16064 napisał:
Z nowym samochodem wszystko załatwiasz na miejscu w salonie, ubezpieczenie itp,itd....
Sprawdzone osobiście Very Happy


Pochwal sie!! Bugatti Veyron?
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
felga12
Gość
PostWysłany: 13 Sty 2008, 0:57    Temat postu: Re: Kupilam samochod i co dalej ?? Odpowiedz z cytatem

unregistered napisał:
felga12 napisał:
Kupilam samochod nie jest dla mnie jasna sprawa co do ubezpieczen , gdyz niewiem czy sprawa jest zalatwiana osobiscie w biurze czy w inny sposob. Prosze o wyjasnienie mi calej sprawy i farmalnosci z tym zwiazane .
Dziekuje zgory za pomoc .
MADZIA


Coz jedynie co, to tylko z doswiadczenia moge opisac jak to wygladalo.

Kupujac samochod w firmie z uzywanymi samochodami, bìlasĂślumaður spytal sie w jakiej firmie mam/chce miec ubezpieczenie. Po otrzymaniu odpowiedzi wypelnil wszelkie dokumenty i mi zostalo tylko zaplacenie skladki. Nigdzie nie musialem chodzic (a sam rachunek do zaplacenia dostalem chyba po jakims czasie).

Kupujac samochod od osoby fizycznej wypelnia sie odpowiedni druk dotyczacy kupna/sprzedazy samochodu. W nim dotychczasowy wlasciciel zaznacza u kogo mial ubezpieczenie jak rowniez osoba kupujaca zaznacza u kogo bedzie chcial/chciala miec ubezpieczenie. I to tyle. Nowy wlasciciel nigdzie nie musi chodzic.

Pierwsza droge przechodzilem jako kupujacy a druga jako swiadek/tlumacz.
Dlatego troche niezrozumiale jest dla mnie to pytanie.
Jesli chodzi o nowe samochody to bodajze Viking kupowal nowy pojazd i byc moze on bedzie mogl to opisac (o ile na przyklad bedzie mu sie chcialo).


czyli musze poprostu czekac na korespondecje w domu i zaplacic to co dostane poczta?mam jeszcze jedno pytanie czy oba ubezpieczenia pszychodza tz. drogowe i normalne??? mam putanie jakie mniejwiencej dostane oplaty od golfa combi 1.4
Powrót do góry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 13 Sty 2008, 1:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Z nowym samochodem wszystko załatwiasz na miejscu w salonie, ubezpieczenie itp,itd....
Sprawdzone osobiście Very Happy



WOW..........
Ale masz fajnie.........
Nowa bryka z salonu...........
WOW............
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
felga12
Gość
PostWysłany: 13 Sty 2008, 1:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisał:
Cytat:
Z nowym samochodem wszystko załatwiasz na miejscu w salonie, ubezpieczenie itp,itd....
Sprawdzone osobiście Very Happy



WOW..........
Ale masz fajnie.........
Nowa bryka z salonu...........
WOW............

uzywany
Powrót do góry
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 13 Sty 2008, 1:09    Temat postu: Re: Kupilam samochod i co dalej ?? Odpowiedz z cytatem

felga12 napisał:
czyli musze poprostu czekac na korespondecje w domu i zaplacic to co dostane poczta?mam jeszcze jedno pytanie czy oba ubezpieczenia pszychodza tz. drogowe i normalne??? mam putanie jakie mniejwiencej dostane oplaty od golfa combi 1.4


jak dostaniesz list bedziesz jeszcze dzwonic/pofatygujesz sie do nich osobiscie co by ponegocjowac stawke no i pewnie rozbic na raty chyba ze jednorazowo 70-80k chcesz placic. 10% znizki na ogol bezbolesnie dostac mozna.

a podatek drogowy placi sie oddzielnie. co 6 miesiecy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
felga12
Gość
PostWysłany: 13 Sty 2008, 1:11    Temat postu: Re: Kupilam samochod i co dalej ?? Odpowiedz z cytatem

mjkl napisał:
felga12 napisał:
czyli musze poprostu czekac na korespondecje w domu i zaplacic to co dostane poczta?mam jeszcze jedno pytanie czy oba ubezpieczenia pszychodza tz. drogowe i normalne??? mam putanie jakie mniejwiencej dostane oplaty od golfa combi 1.4


jak dostaniesz list bedziesz jeszcze dzwonic/pofatygujesz sie do nich osobiscie co by ponegocjowac stawke no i pewnie rozbic na raty chyba ze jednorazowo 70-80k chcesz placic. 10% znizki na ogol bezbolesnie dostac mozna.

a podatek drogowy placi sie oddzielnie. co 6 miesiecy.

a drogowe?
Powrót do góry
felga12
Gość
PostWysłany: 13 Sty 2008, 1:11    Temat postu: Re: Kupilam samochod i co dalej ?? Odpowiedz z cytatem

felga12 napisał:
mjkl napisał:
felga12 napisał:
czyli musze poprostu czekac na korespondecje w domu i zaplacic to co dostane poczta?mam jeszcze jedno pytanie czy oba ubezpieczenia pszychodza tz. drogowe i normalne??? mam putanie jakie mniejwiencej dostane oplaty od golfa combi 1.4


jak dostaniesz list bedziesz jeszcze dzwonic/pofatygujesz sie do nich osobiscie co by ponegocjowac stawke no i pewnie rozbic na raty chyba ze jednorazowo 70-80k chcesz placic. 10% znizki na ogol bezbolesnie dostac mozna.

a podatek drogowy placi sie oddzielnie. co 6 miesiecy.

a drogowe?

a drogowe dostaje tesz listem?
Powrót do góry
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 13 Sty 2008, 1:14    Temat postu: Re: Kupilam samochod i co dalej ?? Odpowiedz z cytatem

felga12 napisał:
a drogowe?


za auto jak twoje zaplacisz 7-7.5k. placi sie od wagi auta.
placi sie 1 stycznia & 1 lipca. termin platnosci o ile dobrze pamietam to jakies poltora miesiaca jest.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
leszek16064
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 224
Skąd: Akranes
PostWysłany: 13 Sty 2008, 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="viking"]
Cytat:



WOW..........
Ale masz fajnie.........
Nowa bryka z salonu...........
WOW............


Fajnie to miałem 2 lata temu Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Rafal
Gość
PostWysłany: 17 Sty 2008, 14:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewnie juz ubezpieczylas samochod ,ale jezeli nie to zglos sie do mnie na priva,moj znajomy ma znajomego islandczyka w w pewnej firmie ubezpieczeniowej<znanej w isl>moge zalatwic maxymalne znizki,mi wyszlo tam 30 tys kr taniej niz w innej firmie gdzie sie najpierw zglosilem,inne osoby zainteresowane ubezpieczeniem tez sie moga do mnie zglosic,pomagam nieodpladnie
pzdr.
Powrót do góry
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skąd: pUstka
PostWysłany: 18 Sty 2008, 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

www.elisabet.is , tanio i szybko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
felga12
Gość
PostWysłany: 3 Lut 2008, 1:10    Temat postu: kupiłam samochĂłd i do tej pory niemam rejestracji Odpowiedz z cytatem

kupiłam samochód 20 12 07 i do tej pory niemam rejestracji co dalej czy to normalne???? i co z ubezpieczeniem drogowym jestem w kropce pomocy
Powrót do góry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 3 Lut 2008, 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
kupiłam samochód 20 12 07 i do tej pory niemam rejestracji co dalej czy to normalne????


Nie ma tablic??
Bo to raczej niemożliwe, tablica jest przypisana do auta do końca jego żywotu, chyba że kupiłeś auto wyrejestrowane...........
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
leszek16064
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 224
Skąd: Akranes
PostWysłany: 3 Lut 2008, 17:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

MoĹźe chodzi o dowĂłd rejestracyjny??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
felga12
Gość
PostWysłany: 3 Lut 2008, 23:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisał:
Cytat:
kupiłam samochód 20 12 07 i do tej pory niemam rejestracji co dalej czy to normalne????


Nie ma tablic??
Bo to raczej niemożliwe, tablica jest przypisana do auta do końca jego żywotu, chyba że kupiłeś auto wyrejestrowane...........

mam dowodu na poprzedniego właściciela i do tej pory nie przysłano mi nowego z moimi danymi
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron