reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Islandzka policja

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Mariusz_Pabianice

Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 472
Skąd: Reykjanesbaer
PostWysłany: 13 Sty 2008, 13:48    Temat postu: Islandzka policja Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie. Czy policja na Islandii ma prawo zatrzymać samochód, przeszukać go i jego kierowcę bez powodu? Wczoraj jechałem w nocy po fajki i spisali mnie po raz 6. Zaczyna mnie to irytować. Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
zyzak
Gość
PostWysłany: 13 Sty 2008, 13:51    Temat postu: Re: Islandzka policja Odpowiedz z cytatem

Mariusz_Pabianice napisał:
Mam pytanie. Czy policja na Islandii ma prawo zatrzymać samochód, przeszukać go i jego kierowcę bez powodu? Wczoraj jechałem w nocy po fajki i spisali mnie po raz 6. Zaczyna mnie to irytować. Evil or Very Mad


o kurde <lol> to przeszlo Ci przez mysl to ,ze policja IS nie moze zatrzymac samochodu i go przezukac wraz z kierowca ???
Powrót do góry
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 13 Sty 2008, 13:57    Temat postu: Re: Islandzka policja Odpowiedz z cytatem

Mariusz_Pabianice napisał:
Mam pytanie. Czy policja na Islandii ma prawo zatrzymać samochód, przeszukać go i jego kierowcę bez powodu? Wczoraj jechałem w nocy po fajki i spisali mnie po raz 6. Zaczyna mnie to irytować. Evil or Very Mad


WIdze, ze jestes z Reykjanesbaer wiec sie nie dziw ze policja kontroluje Ciebie po raz n-ty.
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz_Pabianice

Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 472
Skąd: Reykjanesbaer
PostWysłany: 13 Sty 2008, 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no spoko, policjant się pyta co mam w kieszeniach, to zaczynam wyjmować - spoko. A ten do mnie z łapami i sam mi grzebie. Pytam się: Co ty robisz? Czemu mnie dotykasz? Masz prawo mnie przeszukiwać bez powodu? A on nic. No co jak co, ale jak obywatel pyta o swoje prawa, to chyba należy go poinformować, nie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kriz_dux

Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 207
Skąd: Toruń
PostWysłany: 13 Sty 2008, 14:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusz_Pabianice napisał:
No co jak co, ale jak obywatel pyta o swoje prawa, to chyba należy go poinformować, nie?

wspomniałeś o obywatelu... więc ciekawi mnie czy jesteś obywatelem islandzkim?
a poza tym to słabo z tym grzebaniem w kieszeniach...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Mariusz_Pabianice

Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 472
Skąd: Reykjanesbaer
PostWysłany: 13 Sty 2008, 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jestem obywatelem islandzkim, ale jestem tu legalnie. Napisałem ten post bo myślałem, że ktoś może zna islandzkie prawo. Ale jak na razie nikt taki nie odpisał. Jeżeli jest prawo mówiące, że polskiemu imigrantowi bez obywatelstwa islandzkiego można bez pytania grzebać po kieszeniach to dostosuję się do tego prawa. Ale chciałbym najpierw je poznać. Policja nie odpowiedziała na pytanie, więc podejrzewam, że takiego prawa nie ma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 13 Sty 2008, 15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napisz o incydencie do rzecznika policji: rls@rls.is
na niewiele sie to zda ale warto zasygnalizowac
tego typu kontrole serwowane sa nie tylko imigrantom
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz_Pabianice

Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 472
Skąd: Reykjanesbaer
PostWysłany: 13 Sty 2008, 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki mjkl. Napiszę na pewno.

Cytat:
tego typu kontrole serwowane sa nie tylko imigrantom


No i nikt mi nie powie, że Islandia jest wzorem kraju miłującego wolność. To, że nie posiadają broni o niczym nie świadczy. Chyba wzorują się na "niby-wolności" typu amerykańskiego...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
unregistered

Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 228
PostWysłany: 13 Sty 2008, 16:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusz_Pabianice napisał:

To, że nie posiadają broni o niczym nie świadczy.



O kim jest ten fragment?
Posiadanie broni jest w miare latwe na Islandii.
Kurs, dostajesz pozwolenie i idziesz do sklepu "mysliwskiego" kupic bron.


A co do armii. To nie maja poki co armii jako takiej. Ale to moze sie zmienic bo sa chetni by byc "generalami".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 13 Sty 2008, 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

policja ma prawo do 2 przeszukan samochodu. chodzi tu o konkretne przeszukanie i rozebranie kierowcy do majtek. takie przeszukania sa stosowane do dealerow narkotykow i tylko wowczas gdy policja ma konkretny namiar. no i ma prawo tylko 2 razy przeszukac jedna osobe. tak wiec tu jest jakeis naciagniecie mi sie zdaje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zyzak
Gość
PostWysłany: 13 Sty 2008, 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nos igly w kielniach Wink jak sie pies pokuje i zesra w gacie, to odechce mu sie takich manewrow i bedzie je stosowal tylko wtedy, gdy bedzie taka koniecznosc. Wink
joke
Powrót do góry
Mariusz_Pabianice

Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 472
Skąd: Reykjanesbaer
PostWysłany: 13 Sty 2008, 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki lovisa. Przeszukiwali mnie i mój samochód poraz pierwszy. Ale to było na środku jezdni, więc mnie nie rozbierali. Skończyło się na grzebaniu po kieszeniach.

Chyba rzeczywiście będę nosić igły i żyletki. I nasram pod klapkę z bezpiecznikami, bo nawet tam grzebali. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
M.A.C.I.E.J

Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 18
Skąd: DzierĹźoniĂłw
PostWysłany: 13 Sty 2008, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lovisa napisał:
policja ma prawo do 2 przeszukan samochodu. chodzi tu o konkretne przeszukanie i rozebranie kierowcy do majtek. takie przeszukania sa stosowane do dealerow narkotykow i tylko wowczas gdy policja ma konkretny namiar. no i ma prawo tylko 2 razy przeszukac jedna osobe. tak wiec tu jest jakeis naciagniecie mi sie zdaje.



"policja ma prawo do 2 przeszukań samochodu. chodzi tu o konkretne przeszukanie i rozebranie kierowcy do majtek."

ciekawie by to wyglądało szczególnie w środku zimy.....a tak na serio widocznie stwierdzili że jest jakieś zagrożenie..szczególnie w porze nocnej..wcale mnie to nie dziwi.Mam psa i jak to różnie bywa ,..stworzenie czasami obudzi mnie w nocy bo się żel czuje i pragnie wyjść na dwór za potrzebą...a mieszkam prawie w parku i często patrol policji przejeżdżający promenadą zatrzymuje się i obserwują moją osobę..i psa...na szczęście nie rozbierają mnie do majtek...z reguły kończy się to tylko na kontroli rutynowej.
_________________
Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zyzak
Gość
PostWysłany: 14 Sty 2008, 18:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M.A.C.I.E.J napisał:
lovisa napisał:
policja ma prawo do 2 przeszukan samochodu. chodzi tu o konkretne przeszukanie i rozebranie kierowcy do majtek. takie przeszukania sa stosowane do dealerow narkotykow i tylko wowczas gdy policja ma konkretny namiar. no i ma prawo tylko 2 razy przeszukac jedna osobe. tak wiec tu jest jakeis naciagniecie mi sie zdaje.



"policja ma prawo do 2 przeszukań samochodu. chodzi tu o konkretne przeszukanie i rozebranie kierowcy do majtek."

ciekawie by to wyglądało szczególnie w środku zimy.....a tak na serio widocznie stwierdzili że jest jakieś zagrożenie..szczególnie w porze nocnej..wcale mnie to nie dziwi.Mam psa i jak to różnie bywa ,..stworzenie czasami obudzi mnie w nocy bo się żel czuje i pragnie wyjść na dwór za potrzebą...a mieszkam prawie w parku i często patrol policji przejeżdżający promenadą zatrzymuje się i obserwują moją osobę..i psa...na szczęście nie rozbierają mnie do majtek...z reguły kończy się to tylko na kontroli rutynowej.



to zapodaj fote Siebie i psa, moze to pozwili Nam rozwiazaC te zawiłą zagadke Smile
Powrót do góry
Mariusz_Pabianice

Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 472
Skąd: Reykjanesbaer
PostWysłany: 14 Sty 2008, 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja widziałem raz na Keflaviku psa z dwoma ch...... Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
M.A.C.I.E.J

Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 18
Skąd: DzierĹźoniĂłw
PostWysłany: 14 Sty 2008, 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zyzak..masz kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem...czy co jest takie zagadkowe w ty co napisałem..bo nie czaję bazy do czego pijesz ?
_________________
Pozdrawiam serdecznie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zyzak
Gość
PostWysłany: 14 Sty 2008, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

M.A.C.I.E.J napisał:
zyzak..masz kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem.. ?


czasami
Powrót do góry
nowy40
Gość
PostWysłany: 15 Sty 2008, 0:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak to wyglada z zatrzymaniem na przyklad na 48 godzin....na Islandii jest cos takiego??....a to prawo do przeszukania...to ma dwa razy w roku czy dwa razy w zyciu??...lovisa napisz cos wiecej o tym.....ostatnio mnie troszke wkurwili bo stalem sobie kolo samochodu w nocy i palilem papierosa a ten baran w mundurze logerganga kazal mi podjechac na posterunek i tam dopiero mnie spisal i cos namietnie sprawdzal a w miedzyczasie drugi grzebal mi cos w aucie....wkurwilem sie na maxa.....pozniej mnie przeprosili ale .......wlasnie...ale..
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron