reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Nowa Polonia. Stara Polonia.
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Arek Kasprowski

Dołączył: 04 Paź 2005
Posty: 17
Skąd: Szwajcaria
PostWysłany: 13 Sty 2008, 19:32    Temat postu: Nowa Polonia. Stara Polonia. Odpowiedz z cytatem

Nowa Polonia jest inna. Jest rzeczowa, roztropna, bez uprzedzen, logiczna. Nie jest chlodna, konserwatywna, nieprzystepna, zakochana w sobie. Jest otwarta na nowe, ciekawa swiata, umiejaca myslec i liczyc. Czesto udaje mi sie podyskutowac na rozne tematy z Nowa Polonia. Nowa Polonia jest smart. Zna swoja wartosc i jest skromna. To sa ludzie przed trzydziestka. Czesto z rodzinami z dwojgiem malych dzieci. Lubie Nowa Polonie. Cenie Nowa Polonie. Tych wszystkich, ktorych znam to wspaniali, porzadni ludzie!

Szczesliwego Nowego Roku 2008!

Arek Kasprowski.ch
Zurich, 13.01.2008, 19:33 niedziela

p.s.
w sieci jest kilka ciekawych artykulow o Nowej Polonii, poza ostatnimi moimi krociutkimi rowniez kilka prasowych notatek w Wielkiej Brytanii w Stanach Zjednoczonych oraz w Polsce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
leszek16064
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 224
Skąd: Akranes
PostWysłany: 13 Sty 2008, 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A Ci po trzydziestce, bezdzietni, z jednym dzieckiem , żadnych z tych cech już nie posiadają??? lol
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz_Pabianice

Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 472
Skąd: Reykjanesbaer
PostWysłany: 13 Sty 2008, 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nowa Polonia jest inna. Jest rzeczowa, roztropna, bez uprzedzen, logiczna. Nie jest chlodna, konserwatywna, nieprzystepna, zakochana w sobie. Jest otwarta na nowe, ciekawa swiata, umiejaca myslec i liczyc.


I Ty na prawdę w to wierzysz?? Masz rację tylko co do jednego: każda Polonia - stara, czy nowa - umie liczyć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 13 Sty 2008, 23:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zna swoja wartosc...


Zwłaszcza jak się oferuje jako pracownik za 50-70% stawki.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 14 Sty 2008, 7:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Generalizowanie zawsze głupio niestety wypada. Rolling Eyes
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Arek Kasprowski

Dołączył: 04 Paź 2005
Posty: 17
Skąd: Szwajcaria
PostWysłany: 14 Sty 2008, 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusz_Pabianice napisał:
Cytat:
Nowa Polonia jest inna. Jest rzeczowa, roztropna, bez uprzedzen, logiczna. Nie jest chlodna, konserwatywna, nieprzystepna, zakochana w sobie. Jest otwarta na nowe, ciekawa swiata, umiejaca myslec i liczyc.


I Ty na prawdę w to wierzysz??
Smile Nie. Nie wierze!? Ja to wiem!
Sam naleze nie naleze zbytnio ani do Starej ani do Nowej. Z Nowa Polonia mam duzo wiecej do czynienia i jestem jej wdzieczny za jej lepsza innosc.
Latwiej sie dyskutuje. Mozna sie dogadac. Mozna nazwac rzeczy po imieniu.
Mowiac powyzsze z autopsji jestem w stanie rzucic przykladami. Przykladami kontaktowymi z Nowa Polonia i taki samymi ze Stara Polonia. To sa dwa swiaty. Dwa rozne swiaty. Zdecydowanie latwiej sie zyje z Nowa Polonia.
Beda z Nowa Polonia wiem czego moge oczekiwac. Wiem czego moge sie spodziewac. Rozumiem sie lepiej z Nowa Polonia jak ze Stara. Takie sa moje doswiadczenia. Dlatego: nie mowie, ze wierze. Ja to wiem!

Pozdrowienia

Arek Kasprowski

14.01.2008, godzina 13:28, poniedzialek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
leszek16064
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 224
Skąd: Akranes
PostWysłany: 14 Sty 2008, 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie. Nie wierze!? Ja to wiem!
Sam naleze nie naleze zbytnio ani do Starej ani do Nowej. Z Nowa Polonia mam duzo wiecej do czynienia i jestem jej wdzieczny za jej lepsza innosc.
Latwiej sie dyskutuje. Mozna sie dogadac. Mozna nazwac rzeczy po imieniu.
Mowiac powyzsze z autopsji jestem w stanie rzucic przykladami. Przykladami kontaktowymi z Nowa Polonia i taki samymi ze Stara Polonia. To sa dwa swiaty. Dwa rozne swiaty. Zdecydowanie latwiej sie zyje z Nowa Polonia.
Beda z Nowa Polonia wiem czego moge oczekiwac. Wiem czego moge sie spodziewac. Rozumiem sie lepiej z Nowa Polonia jak ze Stara. Takie sa moje doswiadczenia. Dlatego: nie mowie, ze wierze. Ja to wiem!

Pozdrowienia

Arek Kasprowski

14.01.2008, godzina 13:28, poniedzialek



Mówisz jakby to była jakaś sekta Cool
A tak naprawdę to o co Ci chodzi, co chcesz udowodnić? Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ireth
Alpha Team
Dołączył: 22 Paź 2004
Posty: 416
Skąd: Dania
PostWysłany: 14 Sty 2008, 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wiec wlasnie, ja przeczytalam wczoraj tego posta i sie zastanawiam caly czas, jakie jest drugie dno. Bo ze jest, to nie ulega watpliwosci...

Ale skoro na razie pozostaje nieujawnione, to sie wypowiem w temacie, ze ja nowej Polonii szczerze nie lubie -- uwazam ze w swej masie (to jest generalizowanie, wiec sie prosze nie oburzac, wiem, ze sa pojedyncze egzemplarze nieprzystajace do ponizszego opisu) jest roszczeniowa, bezczelna, niewyksztalcona, nieciekawa swiata i ludzi, zarozumiala, zakompleksiona oraz nieznoszaca krajow, w ktorych loi kapuche Rolling Eyes. Spostrzezenia owe sa poczynione na podstawie niemal czteroletnich obserwacji.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 14 Sty 2008, 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszędzie są ludzie i ludziska.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ansswis

Dołączył: 11 Wrz 2007
Posty: 307
PostWysłany: 14 Sty 2008, 23:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Stare nigdy nie lubi Nowego i to moze byc puenta tej dyskusji

"Wszędzie są ludzie i ludziska" i z tym sie w 100% zgadzam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arek Kasprowski

Dołączył: 04 Paź 2005
Posty: 17
Skąd: Szwajcaria
PostWysłany: 15 Sty 2008, 8:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Fajnie tu u Was na Waszym Forum. Dziekuje Wam za przyjazne przyjecie i za goscinnosc. Coraz bardziej ciagnie mnie na polnoc. Lubie Wasze Forum. Lubie czytac Wasze posty. Wedlug mnie Wasze forum to scisla czolowka swiatowa.
Chcialbym pozdrowic wszystkich bardzo serdecznie. Trzymajmy sie Smile razem.

15.01.2008 godzina 08:19, wtorek

Arek Kasprowski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
leszek16064
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 224
Skąd: Akranes
PostWysłany: 17 Sty 2008, 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz, jeżeli miałbym wybierać kraj w którym mam mieszkać i pracować, po tym co kto pisze na forum to pewnie trzeba by było zostać w Polsce.
Szacunek Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arek Kasprowski

Dołączył: 04 Paź 2005
Posty: 17
Skąd: Szwajcaria
PostWysłany: 20 Sty 2008, 10:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

leszek16064 napisał:
Wiesz, jeżeli miałbym wybierać kraj w którym mam mieszkać i pracować, po tym co kto pisze na forum to pewnie trzeba by było zostać w Polsce.
Szacunek Cool
Very Happy Rozumiem! Z tym, ze czasem los sie potoczy tak, a nie inaczej i znajdujesz sie nagle poza Polska. Znajdujesz sie w grupie ludzi, ktorzy sa czastka Polski - sa jej czescia, jej namiastka i mieliby Ci zastapic choc w pewnym stopniu Twoja Polske. Ludzie Ci pochodza z roznych regionow i z roznych okolic. Maja rozne doswiadczenia i sa Tobie obcy, ale wszyscy sa Tobie do pewnego stopnia podobni - pochodza z Twojej Okolicy: z Polski.

Cool Smile Pozdrowienia, leszek16064

Arek Kasprowski
ZĂźrich, 20. 01. 2008 10:56, niedziela
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arek Kasprowski

Dołączył: 04 Paź 2005
Posty: 17
Skąd: Szwajcaria
PostWysłany: 20 Sty 2008, 11:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisał:
Wszędzie są ludzie i ludziska.
Smile Czesc Grazyna Smile
Grazyna, masz calkowita racje. Wszedzie sa ludzie i ludziska. Mnie jednak wydaje sie, ze Nowa Polonia jest inna. Jest updated. Jest nowa i swieza.
Nie obdarzyla mnie takim bardzo chlodnym dystansem jakim mnie kiedys obdarzyla cala Stara Polonia. To byla pokazowka. Kiedys jedynie grzecznie zapytalem o pewna malutka grzecznosc. Nie, nie bylem potrzebujacy. Mialem mieszkanie, prace. Nie mialem dlugow. Nie chodzilo o pieniadze. Nim jedna z przedstawicielek Starej Polonii uslyszala cokolwiek o co mi chodzi. Nim w ogole dowiedziala sie o co idzie, powiedziala mi: "my nikomu nie pomagamy". Co najciekawsze. Ta Pani byla emerytowanym pracownikiem sluzby zdrowia, pyszna i zakochana w sobie, wykwintnie ubrana bardzo przystojna kobieta. "Wie Pan, my nikomu nie pomagamy!" Takie mam doswiadczenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 20 Sty 2008, 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz ja mogę wypowiadać się o tym co sama wiem ze swojej autopsji. Czasami niespodziewanie obcy ludzie okazywali mi beziteresowną pomoc i właściwe nastawienie ku ludziom. To w 100 % Polacy mieszkający sporo lat na Islandi , i uważam że krzywdzisz ich takimi stereotypami,że niby nowi to tacy cuul, a starzy to szkoda słów. Co do nowych przybyszów znad Wisły. To naprawdę trudno generalizować. Są młotki, że scyzoryk się otwiera w kieszeni. Np. Taka wypowiedz.:Ale ta Islandia to dzicz okropny kraj i głupi ludzie, a ja to taki jestem super ,że myślę ,że sie tu marnuję . Jestem po studiach i gdybym został w Polsce to bym miał dobrze. A tak to męczę się tu i jeszcze pracować mi każą. Ale są także i nowi ,ktorych bardzo sobie cenię,np. oprócz pracy , próbują ingerować się z tubylcami (przyzwoicie), mają swoje zainteresowania, które tu kontynowują, np. turystyka,sporty, fotografia itd . Są otwarci i pogodni. Ale są także inni :kopiący dołki pod innymi, intryganci, awanturnicy i Ci najgorsi z postawami jedynie roszczynowimi. Myslę,że i wśród dawniej przybyłych nie wszyscy są idealni.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Arek Kasprowski

Dołączył: 04 Paź 2005
Posty: 17
Skąd: Szwajcaria
PostWysłany: 21 Sty 2008, 7:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzien Dobry, Grazyna @ Smile

Mnie przede wszystkim chodzi o to, ze mam bardzo pozytywne doswiadczenia z najmlodsza, z nowa Polonia... nowa Polonia w kraju, w ktorym ja zyje jest najprawdopodobniej bardziej jednolita niz w kraju w ktorym Ty zyjesz.
Mam bardzo pozytywne doswiadczenia z nowa Polonia i tym chcialem sie z Toba i z innymi Forumowiczami po prostu podzielic.

Mowiac calkowicie w skrocie mam lepsze wspomnienia z kontaktow z mlodymi Polakami, z Polakami, ktorzy urodzili sie w Polsce w tym czasie kiedy ja juz mieszkalem w Szwajcarii. Ta mloda generacja jest - w moim osobistym odczuciu - inna.

Arek Kasprowski
ZĂźrich, 21.01.2008, godzina 7:41 o poranku
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 21 Sty 2008, 8:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Być może specyfika Islandii jest taka ,że kształtuje inczej ludzi długo tu przebywających. Oczywiście cieszę się,że masz dobry kontakt z rodakami nowo przybytymi. Nie jestesmy już na pewno tak zakompleksieni i to nam pomaga inaczej postepować. Kiedyś np. USA było rajem zarobkowym dla wielu i robili ludzie często rzeczy , któreuwłaczały ich godności , ale ludzie żyli tą myślą,że przez to zapwenią sobie i swojej rodzinie godne zycie w kraju. Teraz gdy granice są otwarte ludzie mają prawo wyboru sposobu na życie. To daje im pewność siebie. Ja pamiętam czasy gdy trzeba było zdawać paszporty po powrocie z zagranicy. Kiedy ktoś mógł pracować zagranicą wszyscy uważli ,że spotkało go niebywałe szczęście. Teraz ludzie mają lepiej. Ale to wcale nie oznacza,że są lepsi. Żyją w innych czasach i to bardzo dobrze.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
KO

Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 492
Skąd: z piekła
PostWysłany: 21 Sty 2008, 8:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Arek Kasprowski napisał:
Dzien Dobry, Grazyna @


Ja rozumiem rozbieżność zdań, ale żeby tak od razu kobietę od małp? lol

pozdrĂłwka
_________________
(_!_)
o
0
O
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Arek Kasprowski

Dołączył: 04 Paź 2005
Posty: 17
Skąd: Szwajcaria
PostWysłany: 22 Sty 2008, 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisał:
Być może specyfika Islandii jest taka ,że kształtuje inczej ludzi długo tu przebywających.
Z pewnoscia. Islandia jest naprawde bardzo interesujacym, bardzo innym i bardzo szczegolnym krajem. Nie chyba ma sobie podobnego.

Grazyna napisał:

Oczywiście cieszę się,że masz dobry kontakt z rodakami nowo przybytymi. Nie jestesmy już na pewno tak zakompleksieni i to nam pomaga inaczej postepować. Kiedyś np. USA było rajem zarobkowym dla wielu i robili ludzie często rzeczy , któreuwłaczały ich godności , ale ludzie żyli tą myślą,że przez to zapwenią sobie i swojej rodzinie godne zycie w kraju. Teraz gdy granice są otwarte ludzie mają prawo wyboru sposobu na życie. To daje im pewność siebie. Ja pamiętam czasy gdy trzeba było zdawać paszporty po powrocie z zagranicy. Kiedy ktoś mógł pracować zagranicą wszyscy uważli ,że spotkało go niebywałe szczęście. Teraz ludzie mają lepiej. Ale to wcale nie oznacza,że są lepsi. Żyją w innych czasach i to bardzo dobrze.


Rozsadne slowa, Grazyna. Dziekuje za wnikliwe spostrzezeni i trafne uwagi. Smile

Zostanmy kolegami Idea1 Very Happy Okay?

Przesylam Serdeczne Pozdrowienia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Arek Kasprowski

Dołączył: 04 Paź 2005
Posty: 17
Skąd: Szwajcaria
PostWysłany: 11 Lut 2008, 12:27    Temat postu: Nowa Polonia Odpowiedz z cytatem

Co ja zrobie, ze ich lubie? Poznalem w ostatnich dniach Monike, Anete, znow Monike, Krzysztofa, Bartka i wszyscy byli sympatyczni i otwarci.
Zadawali mi pytania rzeczowe, uzasadnione i logiczne. Odpowiadalem bardzo chetnie. Mam wielka przyjemnosc w obcowaniu z Nowa Polonia.

Mam prawdziwy powod do dumy. Nikt i nic tak nie podnosi image Polski na arenie miedzynarodowej jak nowi Polacy przyjezdzajacy np. do Szwajcarii. To sa wartosciowi ludzie w calym tego slowa znaczeniu.
Mam bardzo bliski kontakt z nimi - dlatego tez doskonale wiem co mowie.

Arek Kasprowski.ch

ZĂźrich, 11.02.2008
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron