reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Wyprawy po Islandii - pytania
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 20, 21, 22  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
tornado
Go
PostWysany: 7 Maj 2004, 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Was wszystkich zauroczonych Islandią. Jestem na tej stronie dopiero od wczoraj , a to dlatego ,że w środę wróciłem z Islandii po krótkim , tylko ośmiodniowym wypadzie na tę piękną wyspę. Udało mi się tylko zwiedzić południową część wyspy ( od Vik do Grindavik, ale łącznie z zahaczeniem o lodowiec , oraz oczywiście złotym Circlem). O tej porze roku Islandia jest przepiękna, ale trochę i groźna- przeżyłem chwilę grozy przy podchodzeniu na Esję , w górnej częśći zastała mnie śnieżyca). Ceny w tej chwili nie są aż tak bardzo wysokie, piwo w sklepie to wydatek 70 do 150 koron .
Pozdrawim
Tornado.
Powrt do gry
Mlynek

Doczy: 06 Mar 2004
Posty: 41
Skd: Stargard Szczec.
PostWysany: 7 Maj 2004, 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no cóż, Jolu nie pocieszyłaś mnie Smile
Z tego co widzę na mapie miało to miejsce na bocznej drodze. Mam nadzieję, że na jedynce będzie większy tłok. A swoją drogą piękna przygoda ze specem od podwożenia na parking Very Happy

A teraz coś z zupełnie innej beczki:
Wiem, że na Islandii mają taki sam prąd (220-230V, 50Hz) jak na kontynencie. A jak z wtyczkami? Nasze pasują tam?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 7 Maj 2004, 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mlynek napisa:
Z tego co widzę na mapie miało to miejsce na bocznej drodze.

Nooo, nie jest to jedynka, ale jedyna droga przez Zachodnie Fiordy. Smile Ale masz racje, na jedynce na pewno jest wiekszy tlok Smile
Cytat:

A swoją drogą piękna przygoda ze specem od podwożenia na parking Very Happy

Taaaa, pokladalismy sie ze smiechu, choc sytuacja nasza nie byla za wesola wtedy... Ale gosc rozlozyl nas na łopatki... Very Happy

Cytat:

A teraz coś z zupełnie innej beczki:
Wiem, że na Islandii mają taki sam prąd (220-230V, 50Hz) jak na kontynencie. A jak z wtyczkami? Nasze pasują tam?


Czasem tylko pasuja nasze wtyczki. Zazwyczaj potrzeba takiej przejsciowki, nie wiem jak wytlumaczyc jak to wyglada... Ale tam w sklepach da sie to kupic wszedzie. Jak bedziesz nocowal w hotelach czy w guesthousach, to tam maja na wyposazeniu, trzeba tylko poprosic i dadza.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
hanka
Go
PostWysany: 13 Maj 2004, 11:31    Temat postu: podróż po Islandii Odpowiedz z cytatem

Niektórzy próbowali przejechać ten kraj stopem i przejechali. W lecie możesz bez obaw jechać. Islandczycy są uczynni - zatrzymuja się. Nie próbuj wyciągać pieniędzy- robią to za darmo. W każdej wsi/miasteczku są pensjonaciki i pola kampingowe (oraz Polacy, ale nie proś ich o pomoc).
hanka
Powrt do gry
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 13 Maj 2004, 13:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ciekawi mnie wypowiedz Hanki i dlaczego uważa że nie powinno się prosić nas (Polaków ) o pomoc . Uważam że to wielki błąd bo ja np. nigdy nie odmawiam pomocy a szczególnie Polakom .Jeżdzę z nimi na lodowiec i do błekitnej laguny oraz w inne atrakcyjne miejsca .
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
hanka
Go
PostWysany: 13 Maj 2004, 13:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

napisałam, zeby nie prosić Polaków, bo na ogół są mniej życzliwi dla swoich rodaków niż Islandczycy. Oczywiście ty możesz być wyjątkiem.
Z doświadczenia jednak wiem, że łatwiej dogadać sie z tubylcami, jeżeli chodzi o jakąkolwiek pomoc.
hanka
Powrt do gry
Forrest
Go
PostWysany: 19 Maj 2004, 0:39    Temat postu: Ale sie cieszę!!! Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich serdecznie! To niesamowite, że udąło mi się znaleźć ten portal i to forum. Też wybieram się w te w akacje na Islandię (będziemy się poruszać przy pomocy rowerów) i mam nadzieje, że znajdę tu wiele potrzebnych informacji, gdyż moja wyprawa jest jeszcze w fazie przygotowań.

Pozdrówki!!!
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 19 Maj 2004, 1:26    Temat postu: Świetnie Odpowiedz z cytatem

Też się cieszymy, że dołączasz do grupy Islandofilów Smile
A do tego wszystkiego powiększasz grupę ludzi, którzy myślą o podbijaniu Islandii na rowerze - mamy tu już kilka takich osób.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
kiera
Go
PostWysany: 19 Maj 2004, 20:08    Temat postu: Jadęęęęęęęęęę Odpowiedz z cytatem

Hej wszystkim podróżnikom!!! Mam to niesamowite szczęście planować wyjazd na Islandię tego lata. Już odliczam dni do dnia wylotu. Oczywiście zabieram na Wyspę mój rowerek!!!! jako najdogodniejszy środek transportu Very Happy . Będę wdzięczny za wszystkie wskazówki dotyczące możliwych do napotkania kłopotów ze sprzętem rowerowym. A ha i jeszcze jedno, czy ktoś orientuje się jaki epigaz jest łatwiej dostępny na Wyspie - gwintowany do maszynek "Primusa" czy nasadzany do "campingazów" Question Question Question Question

Pozdrowionka dla wszystkich
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 20 Maj 2004, 0:26    Temat postu: Gaz... do dechy :) Odpowiedz z cytatem

Na Islandii jest tylko dwóch wrogów rowerzysty: stan dróg górskich i poziome deszcze zdarzające się czasem...
Jeżeli planujesz objechać Islandię dookoła to ominiesz pierwszego wroga. Brakiem drugiego może Cię obdarzyć już tylko los Smile
Ale właściwie taki "prysznic" to obowiązkowa atrakcja Islandii, więc chyba byłbyś zawiedziony, gdybyś chociaż raz nie spotkał huraganu (oby tylko dmuchał w plecy) Smile

Co do gazu, to jest z tym problem, gdyż na świecie stosuje się kilka standardów, a nie wszystkie są łatwo dostępne na Islandii.
W ostatnich latach najłatwiej dostępnymi były kartusze (butle) przebijane (jednorazowe) typu 2210 (Primus) lub C206 (Campingaz).
Inne typy (z zaworem umożliwiającym wielokrotne odłączanie kartusza) mogą nie pasować do określonego palnika (maszynki).
Kartusze (kartridże) z zaworem to przede wszystkim: CV270 i CV470 (Campingaz) oraz 2200 i 2207 (Primus).
My polecamy te pierwsze przebijane - na stacjach benzynowych bez trudu można kupić.
Na pierwszej wyprawie mielismy mały dołączany palnik, do którego jeden jedyny kartusz udało nam się kupić tylko na stacji benzynowej w Akureyri... wszędzie indziej były kartusze o innej budowie zaworu i nie dało się skorzystać...
Stąd na drugiej wyprawie korzystaliśmy z pełnej maszynki na butle przebijane.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 20 Maj 2004, 0:39    Temat postu: Gaz czy benzyna Odpowiedz z cytatem

Dodać chciałbym, iż właściwie najlepsze są kuchenki na benzynę, którą kupić można wszędzie. Na jednym litrze można zagotować ok. 60 l wody (dla porównania na jednym kartuszu 500 ml ok 20 l wody). Przy sporej różnicy w cenie między kartuszem a benzyną (30 zł a 5 zł), wydaje się sensowne zaopatrzenie w palnik benzynowy.
Dodam, że benzyna daje większą moc przy spalaniu, więc gotujemy o wiele szybciej.
Minusem jest na pewno większa cena kuchenek i mniej wygodny sposób korzystania.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Forrest
Go
PostWysany: 20 Maj 2004, 11:44    Temat postu: Polska żywność Odpowiedz z cytatem

Witam,

czy wiecie moze jaka polska żywnosc mozna kupic na Islandii?? Zalezaloby mi na kazdym artykule.

I czy wiecie w których miejscach sa kempigi na południu Islandii?
Powrt do gry
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 20 Maj 2004, 12:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszedzie kupisz prince polo lol A ponadto jest Polski sklep Stokrotka w Hafnafjörður ul .Hvaleyarbraut http://www.camping.is/ powodzenia
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Forrest
Go
PostWysany: 21 Maj 2004, 0:32    Temat postu: Pytanie o prom Odpowiedz z cytatem

Witam!

Czy wiecie moze ile kosztuje prom z Reykjaviku do Akranes??
Powrt do gry
hanka
Go
PostWysany: 21 Maj 2004, 7:56    Temat postu: organizowanie wyprawy Odpowiedz z cytatem

Polska zywność w Islandii oprócz Prince Polo to: ogórki konserwowe Krakusa, czekoladki Solidarności, czasem jakieś czekolady Goplany.
Powrt do gry
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 21 Maj 2004, 10:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze Elitesse Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 21 Maj 2004, 11:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Forrest a ten prom jeszcze kursuje ??????????przeciez jest tunel
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Forrest
Go
PostWysany: 23 Maj 2004, 14:20    Temat postu: Mapy Odpowiedz z cytatem

Mam do Was ogromną prośbę, abyście powiedzili mi gdzie można w Polsce dostać mapy Islandii ewentulanie gdzie w internecie mozna znalezc jakies porzadne (zeby byly odleglosci i uksztaltowanie powierzchni). Potrzbene nam to jest do zorganizowania wyprawy rowerowej.

Niestety linki do map, ktore zamieszczone sa na iceland.pl i mapy z msn sa conajmniej kiepskie.

Pozdrawiam!!

P.S. Pomóźcie, prosze:)
Powrt do gry
katarzyna
Go
PostWysany: 23 Maj 2004, 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja wraz z moją grupą jadę na Islandię 15 sierpnia. Jest nas 9 - cioro. Dostaliśmy dofinansowanie z youth - organizacja dofinansowuje bilety i ubezpieczenie, ale trzeba znaleźć grupę na Islandii, która nas przyjmie. My już taką mamy. Proponuję wejść na www.youth.org.pl
Termin składania wniosku na wymiany mija 1 czerwca.
Powrt do gry
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 23 Maj 2004, 20:00    Temat postu: Re: Mapy Odpowiedz z cytatem

Najlepsze mapy w internecie sa na stronach islandzkiego wyd. kartograficznego Landmaelingar Íslands:
http://kort.lmi.is
Na dole strony pojawia sie guzik, na który jak najedziesz, rozwija sie menu i mozesz wybrac skale: 1: 50T, 1:100T, 1:500T i 1:750T.
Wgrywają się potwornie długo, ale jest wszystko czego potrzebujesz, odległości i ukształtowanie.

Możesz też przyjechać do nas do redakcji i obejrzeć porządne mapy na miejscu, tak jak czynili już inni forumowicze.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 20, 21, 22  Nastpny
Strona 2 z 22

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron