reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Wyprawy po Islandii - pytania
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20, 21, 22  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Monty

Doczy: 02 Sty 2011
Posty: 7
Skd: Irlandia
PostWysany: 2 Sty 2011, 21:47    Temat postu: Kiedy na wakacje? Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich forumowiczów! Wybieram się do Islandii na wakacje. Mam przewodnik National Geographic w którym opisano, czego można doświadczyć wybierając się tam w różnych miesiącach.

Wg. przewodnika wygląda na to, że najlepszy okres dla mnie to czas krótko przed lub po lecie. Zastanawiałem się nad pierwszymi dniami maja, co o tym myślicie? W grę wchodzą też pierwsze dni kwietnia, ale czy miesiąc wcześniej robi dużą różnicę w pogodzie i dostępności niektórych miejsc do zwiedzania? Bo zorzy polarnej z tego co wiem już nie uświadczę anie w kwietniu, ani w maju.

O samym lecie napisano, że robi się tłoczno od turystów i ceny potrafią iść w górę nawet o 50% podczas najbardziej turystycznych 6 tygodni. Chciałem was zapytać, czy to rzeczywiście prawda (bo i tłoku i wyższych cen chciałbym uniknąć, stąd maj) i tak naprawdę kiedy okres typowo letni - turystyczny przypada? Tradycyjnie lipiec/sierpień? Bo zastanawiam się też nad pierwszymi dniami sierpnia.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
stan

Doczy: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysany: 2 Sty 2011, 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tłok latem jest w porónaniu z zimą, ale gdybyś porównywał z zakopanem czy sopotem to tłoku tu nie ma nawet w szczycie sezonu. ceny hoteli i wynajmu samochodów rosną tak jak ci napisali w przewodniku ale nie wydaje mi się żeby coś jeszcze w sezonie drożało
_________________
Divided We Stand, United We Fall!

NSK
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Monty

Doczy: 02 Sty 2011
Posty: 7
Skd: Irlandia
PostWysany: 2 Sty 2011, 23:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisa:
ceny hoteli i wynajmu samochodów rosną tak jak ci napisali w przewodniku ale nie wydaje mi się żeby coś jeszcze w sezonie drożało


No tak chodzi o droższe noclegi, wycieczki wykupione na miejscu i już sam zauważyłem, że bilety lotnicze są droższe na lato, ale nie dużo. Czyli kwiecień? Czy maj? Czy nie ma znaczenia? Cool
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
wielkopolanka

Doczy: 20 Mar 2008
Posty: 159
PostWysany: 3 Sty 2011, 21:03    Temat postu: Wakacje Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem maj Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
MARCINIS1

Doczy: 26 Cze 2009
Posty: 153
Skd: husavik
PostWysany: 4 Sty 2011, 19:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pogoda w kratke w tamtym roku od 1 do 15 sierpnia lał deszcz natomiast kweicien maj tez różnie raz cieplej raz zimniej
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
stan

Doczy: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysany: 4 Sty 2011, 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja zdecydowanie wybrałbym sierpień, jest powód dla którego w sezonie jest więcej ludzi, w maju to i śnieg czasem pada (2006 zasypalo akureyri, i troche popadalo w w stolicy)

MARCINIS1 napisa:
pogoda w kratke w tamtym roku od 1 do 15 sierpnia lał deszcz natomiast kweicien maj tez różnie raz cieplej raz zimniej

a w reykjaviku cały sierpień był słoneczny.
_________________
Divided We Stand, United We Fall!

NSK
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
roger9300
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 07 Sty 2008
Posty: 463
PostWysany: 5 Sty 2011, 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dodam jeszcze, ze sporo dróg w interiorze jest niedostepna do polowy czerwca.
_________________
Take nothing but pictures.
Kill nothing but time.
Leave nothing but footprints.
Make nothing but memories.

http://picasaweb.google.pl/charzynskibartlomiej
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Monty

Doczy: 02 Sty 2011
Posty: 7
Skd: Irlandia
PostWysany: 5 Sty 2011, 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ech, to teraz mam jeszcze większy mętlik w głowie, niż przed zadaniem tego pytania. Boje się, że na sierpień mnie nie będzie stać, ale z drugiej strony jak mam czegoś nie zobaczyć, bo droga będzie zamknięta... Może najpierw opracuję dokładny plan "must see" i zobaczę, gdzie i którymi drogami dokładnie będę jechał albo leciał.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
roger9300
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 07 Sty 2008
Posty: 463
PostWysany: 5 Sty 2011, 23:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proponuje wrzesien, ceny czesciowo juz posezonowe, do 15 , czsem 20go czerwca nawet nie dojedziesz do landmannalaugar Very Happy
_________________
Take nothing but pictures.
Kill nothing but time.
Leave nothing but footprints.
Make nothing but memories.

http://picasaweb.google.pl/charzynskibartlomiej
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
misza.82

Doczy: 15 Sty 2011
Posty: 24
Skd: Warszawa
PostWysany: 16 Sty 2011, 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witajcie. Na Islandię przylatuję 22 sierpnia lub tydzień później na dwa tygodnie.

Potrzebuję wynająć auto. Przeglądając oferty wypożyczalni za wynajęcia auta typu Yaris za 10 dni muszę zapłacić średnio ok. 700-800 euro, czyli około 3000 zł
Moje pytanie brzmi: jakie są możliwości tańszego wynajęcia samochodu?

Czy przyjeżdżając pod koniec sezonu jest szansa tańszego wynajmu?
Czy konieczna jest wcześniejsza rezerwacja?
Jakiś czas temu odnalazłem blog, na którym auto napisał że wynajał auto za 30 euro za dobe, niestety w tej chwili nie mogę odnaleźć.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 16 Sty 2011, 15:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misza.82 napisa:
Witajcie. Na Islandię przylatuję 22 sierpnia lub tydzień później na dwa tygodnie.

Potrzebuję wynająć auto. Przeglądając oferty wypożyczalni za wynajęcia auta typu Yaris za 10 dni muszę zapłacić średnio ok. 700-800 euro, czyli około 3000 zł
Moje pytanie brzmi: jakie są możliwości tańszego wynajęcia samochodu?

Czy przyjeżdżając pod koniec sezonu jest szansa tańszego wynajmu?
Czy konieczna jest wcześniejsza rezerwacja?
Jakiś czas temu odnalazłem blog, na którym auto napisał że wynajał auto za 30 euro za dobe, niestety w tej chwili nie mogę odnaleźć.


http://www.cheapjeep.is/english/rent/quote.aspx?v=6503
niecale 600e

https://www.rentalcargroup.com
ford fiesta 450e
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skd: Keflavik
PostWysany: 16 Sty 2011, 16:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tu jest kilka linkow z wynajmem od prywatnych osob
http://barnaland.is/messageboard/messageboard.aspx?advid=22711715&advtype=8&showAdvid=22711715#m22711715
http://barnaland.is/messageboard/messageboard.aspx?advid=22760651&advtype=8&showAdvid=22760651#m22760651
http://barnaland.is/messageboard/messageboard.aspx?advid=22564883&advtype=8&showAdvid=22693463#m22693463
http://barnaland.is/messageboard/messageboard.aspx?advid=22679262&advtype=8&showAdvid=22679262#m22679262
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
000
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY
Doczy: 30 Pa 2010
Posty: 37
PostWysany: 16 Sty 2011, 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

misza.82 napisa:
Witajcie. Na Islandię przylatuję 22 sierpnia lub tydzień później na dwa tygodnie.

Potrzebuję wynająć auto. Przeglądając oferty wypożyczalni za wynajęcia auta typu Yaris za 10 dni muszę zapłacić średnio ok. 700-800 euro, czyli około 3000 zł
Moje pytanie brzmi: jakie są możliwości tańszego wynajęcia samochodu?

Czy przyjeżdżając pod koniec sezonu jest szansa tańszego wynajmu?
Czy konieczna jest wcześniejsza rezerwacja?
Jakiś czas temu odnalazłem blog, na którym auto napisał że wynajał auto za 30 euro za dobe, niestety w tej chwili nie mogę odnaleźć.

witam jesli bedziesz w reykjaviku to pojedz na BSI i tam obok znajdziesz wypozyczalnie samochodowa i za 6tys isk wynajmiesz polo z 2010r za dobe czyli za 10dni bedzie 60tys to jakies 400euro
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
misza.82

Doczy: 15 Sty 2011
Posty: 24
Skd: Warszawa
PostWysany: 17 Sty 2011, 18:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Wielkie, każda z tych ofert jest lepsza niż przeglądałem poprzednio.

Jak widać najtańsze są oferty prywatne. Tylko pytanie czy to do końca bezpieczne. Wiecie coś więcej na ten temat? Jak to funkcjonuje, czy przelewając zaliczke nie przeleję w próżnie? Z tego co wiem przestępczość na Islandii jest niewielka, także może warto zaryzykować.

Najciekawsze są te limity kilometrów mając 10-11 dni na objechanie wyspy to raczej niemożliwe jest zmieścić sie w 100 km średnio dziennie

jeszcze raz wielkie dzięki
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Monty

Doczy: 02 Sty 2011
Posty: 7
Skd: Irlandia
PostWysany: 18 Sty 2011, 16:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Już mam wszystko ustalone, lecę w terminie 26.07-2.08 na tydzień. Mam zaplanowane wycieczki na każdy dzień, baza noclegowa w Rejkjaviku. Chciałbym prosić osoby, które już trochę pozwiedzały, żeby rzuciły okiem na mój plan i powiedziały, co o nim sądzą (może coś ważnego pominąłem, a wybrałem miejsce, które można sobie darować, albo mam xxxxące się miejsca?).

Acha od razu mówię, że Fiordy Zachodnie nie wchodzą w grę, czytałem same zachwalające opinie, ale po zdjęciach widzę, że mniej więcej podobne widoki mam na co dzień w Irlandii gdzie obecnie mieszkam.

A więc...

1. Golden Circle
2. LANDMANNALAUGAR & SAGA VALLEY (ze zjazdem zboczami Hekli)
3. Blue Lagoon
4. lodowa laguna na lodowcu JÖKULSÁRLÓN
5. wspinaczka po lodowcu Sólheimajökul
6. Dettifoss/Godafoss i krater Viti
7. Zwiedzanie stolicy + rejs na podglądanie wielorybów, delfinów i puffinów
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Sajk

Doczy: 19 Sty 2011
Posty: 18
PostWysany: 19 Sty 2011, 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich!
Mój pierwszy post na tym forum, może komuś pomoże, dotyczy wyboru terminu podróży. Jest to podejście dosyć teoretyczne, ale na podstawie czegoś trzeba przecież podjąć decyzję jak się tam wcześniej nie było... Smile

Wybieram się na wyprawę rowerową (około 12 dni), a potem dolatuje Żonka i będziemy jeździć autem (też 12 dni). Ważne jest dla mnie to, żeby było możliwie ciepło, jak najdłużej widno i mało padało oraz aby ceny biletów lotniczych były znośne.


Odnośnie długości dnia pomocny będzie wykres:


(źródło - program DayLight Chart)

Średnia dobowa temperatura (Reykjavik):


(źródło - serwis yr.no)

oraz średnie opady (Reykjavik):


(źródło - serwis yr.no)

(mam nadzieję, że będziecie widzieć obrazki)

Z powyższego wynika, że najbardziej korzystne warunki są w lipcu. Dzień jest najdłuższy, temperatura najwyższa, a opady najmniejsze, co przy przemieszczaniu się rowerem i mieszkaniu w namiociku ma duże znaczenie.

Zastanawia mnie tylko, i tu mam pytanie do Was, jak z przejezdnością dróg "niegłównych", nieasfaltowych, czy po pierwszym lipca mogą być jeszcze rozmokłe i nieprzejezdne rowerem?

Pozdrawiam serdecznie Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jar

Doczy: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skd: Lublin
PostWysany: 20 Sty 2011, 22:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Monty napisa:
Już mam wszystko ustalone, lecę w terminie 26.07-2.08 na tydzień. Mam zaplanowane wycieczki na każdy dzień, baza noclegowa w Rejkjaviku. [...]

1. Golden Circle
2. LANDMANNALAUGAR & SAGA VALLEY (ze zjazdem zboczami Hekli)
3. Blue Lagoon
4. lodowa laguna na lodowcu JÖKULSÁRLÓN
5. wspinaczka po lodowcu Sólheimajökul
6. Dettifoss/Godafoss i krater Viti
7. Zwiedzanie stolicy + rejs na podglądanie wielorybów, delfinów i puffinów


Islandia przez okno samochodu, obawiam się.
Moim zdaniem plan jest ekstremalnie napięty, wręcz NIEREALNY, to przez to,że jedziesz na tydzień, co jest absurdem, choć skrócony objazd Islandii [bez interioru -Landmannalaugar] zapewne jest do zrobienia autem osobowym w tym czasie, ale z dużym bólem. Nie wiem, w jakim zakresie eksplorujesz sam, a w jakim korzystasz z płatnych wycieczek. Dojazd do niektórych wymienionych przez Ciebie miejsc zajmie cały dzień,a musisz trochę każdej doby poświęcić na sen, jedzenie i rozejrzenie sie chociażby w okolicy, bo chyba nie bedziesz zwiedzał WSZYSTKIEGO przez szybę auta?
Moim zdaniem musisz coś odpuścić na nastepny raz. Z rozkładu wynika,ze byłaby to [arcyciekawa wg. mnie] północ razem z Detifoss, Myvatn/Krafla [to nie tylko krater Viti!!!]. To co opisałeś jako p.6 MUSI Ci zająć więcej niż jeden dzień! Nie wiem, czy wyrobiłbyś tylko te dwa miejsca, które sam wymieniłeś w ciagu doby... I to przy zaozeniu,ze robisz objazd wyspy. Piszesz,ze baza ma byc w Reykjaviku, mam nadzięję,ze nie nalezy tego rozumieć dosłownie! Zamiast Solheimaljokull polecałbym Ci Skaftafell, które masz po drodze do/z Jokulsarlon [warto]. Tam też można pójśc na wycieczkę z przewodnikiem na lodowiec + sporo innych atrakcji, ale na to przydałyby się ze dwa dni czasu, wiec jako substytut tamten ujdzie. Po drodze możesz też zrobić postój w Skogar, oprócz wodospadu masz tam b. fajny skansenik i muzeum. Wypad do Landmannalaugar [warto!!!] to z kolei problem logistyczny, musisz skorzystać z kursowego autobusu/płatnej wycieczki/wynajać terenówkę -osobówką tam nie dojedziesz. Tłuc się do Landma... tylko po to, by spedzić tam jedynie parę godzin i nie móc się przejść/rozejrzeć po okolicy to troche nonsens.
Uwzględnij też fakt,że o ile w samym Reykjaviku i na drodze nr 1 można podróżować b. szybko, to niektóre boczne drogi [mówię o tych dla osobówek, nie 4x4] wymuszą wolniejsza jazdę, szczególnie w złych warunkach atmosferycznych, a te będą się przytrafiać często [ kilka razy na dobę]. Nie wiem, czy wiesz np., jak wyglada dojazd do Detifoss -przykład dość skrajny.
Blue Lagoon potraktowałbym fakultatywnie, jak Ci starczy czasu, w co wątpię. Do Jokulsarlon masz z Reykjaviku ok. 400km w jedną stronę, analogicznie do Myvatn. Z tego ostatniego kolejne 100km do Detifoss, z czego połowę po ciężkiej, gruntowej drodze. Z Myvatn do Jokulsarlon jadąc przez Egilsstadir to ok. 450km [dane szacunkowe].
Pozdrawiam
-J.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
maciejza

Doczy: 26 Gru 2010
Posty: 12
PostWysany: 21 Sty 2011, 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Podczepie się pod wątek. Bardzo ciekawe informacje. Dzięki.
Jar napisa:
Nie wiem, czy wiesz np., jak wyglada dojazd do Detifoss -przykład dość skrajny.


Czy może ktos posiada zdjęcia z tej drogi, na ile jest to "straszna" droga?
Będę na wyspie w dniach 7-14.07 motocyklem i informacja o luznych nawierzchniach (kopnych, bądz głębokich brodów) mocno mnie interesuje.

Czasu będę mial strasznie mało, rozważam expresem zrobić południe od Seydisfjordur do Reykjaviku (i z powrotem).
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Monty

Doczy: 02 Sty 2011
Posty: 7
Skd: Irlandia
PostWysany: 21 Sty 2011, 20:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jar napisa:
Monty napisa:
Już mam wszystko ustalone, lecę w terminie 26.07-2.08 na tydzień. Mam zaplanowane wycieczki na każdy dzień, baza noclegowa w Rejkjaviku. [...]

1. Golden Circle
2. LANDMANNALAUGAR & SAGA VALLEY (ze zjazdem zboczami Hekli)
3. Blue Lagoon
4. lodowa laguna na lodowcu JÖKULSÁRLÓN
5. wspinaczka po lodowcu Sólheimajökul
6. Dettifoss/Godafoss i krater Viti
7. Zwiedzanie stolicy + rejs na podglądanie wielorybów, delfinów i puffinów


Islandia przez okno samochodu, obawiam się.
Moim zdaniem plan jest ekstremalnie napięty, wręcz NIEREALNY, to przez to,że jedziesz na tydzień, co jest absurdem, choć skrócony objazd Islandii [bez interioru -Landmannalaugar] zapewne jest do zrobienia autem osobowym w tym czasie, ale z dużym bólem.


Dałeś mi trochę do myślenia. Tak czy siak nie stać mnie na wynajem auta, bo musiałby to być jeep, poza tym czasu mało i lecę raczej sam, więc w tym akurat przypadku korzystam z płatnych wycieczek organizowanych przez "Guðmundur Jónasson Travel". Znajoma korzystała z ich usług rok temu, mówiła, że rzeczywiście czasem to trochę męczące, ale w każdym miejscu które jest w planie wycieczki, masz trochę czasu dla siebie na oglądanie i fotografowanie. Wycieczki od 8 do 14 godzin, z i do Reykjaviku. Wyjątek to ta wycieczka na północ, którą organizuje Air Iceland, odpisali mi na maila, że zaczynamy o 7 rano, kończymy o 20 i w cenie jest przelot i transport w każde miejsce po kolei autobusem, też mnie to zdziwiło biorąc pod uwagę odległości i Wasze słynne drogi, ale nie sądzę, żeby robil i jakieś wałki bo to linia lotnicza, a nie byle firma organizuje. Wiem, ze są lepsze sposoby zwiedzania, bo sam widziałem już kawałek świata i teraz pierwszy raz będę wykupywał wycieczki, a nie na własna rękę, ale chciałbym chociaż trochę Islandii zobaczyć i jak mi się spodoba, to kiedyś mogę wrócić na zwiedzanie w wolniejszym tempie. Jak myślisz, da się tak coś zobaczyć? Może ktoś z Was ma doświadczenie z tymi firmami i powie coś więcej? Bo każdą wycieczkę rozplanowałem na jeden dzień więc rezygnacja z którejś oznacza po prostu siedzenie dzien w stolicy czyli strata czasu.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Jar

Doczy: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skd: Lublin
PostWysany: 24 Sty 2011, 0:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro jestes sam i masz czas ograniczony, to ten pomysł z wycieczkami ma jakiś sens. Oczywiscie dalej to bedzie zwiedzanie w biegu, ale coś za coś -zawsze trochę liźniesz klimatu. Troche słabo mi sie widzi ten wypad na północ,chyba,że przerzucają Was do Akureyri samolotem. Skoro firma deklaruje,ze sa w stanie wyrobić te wycieczki jako jednodniowe, to z transportem muszą jakoś dać radę, ale czasy na miejscu będą krótkie. W okolicy Myvatn/Krafla można spokojnie spędzić 2-3dni, to samo Landmannalaugar.
Co do drogi na Detifoss [pyt. maciejza], to jest to szutrówa dostepna dla zwykłych aut latem, my robilismy ją w 5 osób załadowanym Focusem kombi [ale b. wolna jazda]. Przypomina łatwiejsze odcinki dróg terenowych klasy F, które technicznie też są przejezdne dla osobówek [np. F35], ale wjazd na tamte formalnie nie jest mozliwy pojazdem z wypożyczalni, jesli nie jest to 4x4. Motocykl to inna bajka, ale jeśli wypożyczony na miejscu to nic nie wiem o regułach. Jesli można wjechać w interior takim, to świetnie. Jak jest z pokonywaniem brodów takim pojazdem, nie mam zielonego pojęcia, nie jestem praktykiem, delikatnie mówiąc
Pozdrawiam
-J.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20, 21, 22  Nastpny
Strona 5 z 22

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron