reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Wyprawy po Islandii - pytania
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 20, 21, 22  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
WielkiBialyKrolik

Doczy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skd: Reykjavik
PostWysany: 10 Cze 2015, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o, jakos mi data przyjazdu umknęła Smile
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
roahn

Doczy: 28 Gru 2014
Posty: 10
PostWysany: 27 Cze 2015, 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chciałem podziękować wszystkim za odpowiedzi i pomoc : ) Islandia jest naprawdę super : )
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Demonisch

Doczy: 05 Maj 2015
Posty: 4
Skd: Dzierżoniów
PostWysany: 13 Lip 2015, 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,

Czy jest ktos w stanie podac jakis sklep w ktorym mozna nabyc paliwo stale do podgrzewaczy stosowanych w racjach zywnosciowych mre, takie male biale "tabletki" cos jak podpalka do grilla ale samospalajce, bezdymne.
Cos takiego jak w linku. Poniewaz nie mozna tego miec w bagazu rejestrowanym a nie powiem przydalo by mi sie.
http://sklep.arpol.net.pl/pl/akcesoria/145-zestaw-do-podgrzewania-posilkow-firmy-esbit.html


Dziekuje Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
garbus

Doczy: 04 Sie 2015
Posty: 3
Skd: Białystok
PostWysany: 4 Sie 2015, 9:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak cenowo wygląda taka wyprawa?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
Marro

Doczy: 22 Sie 2015
Posty: 1
PostWysany: 22 Sie 2015, 20:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich serdecznie,
Powiedzcie proszę, czy szlak ze Skogar do Thorsmork jest otwarty? Można tam normalnie przejść? Będę wdzięczny za odpowiedź...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
HaQ

Doczy: 16 Wrz 2015
Posty: 2
PostWysany: 16 Wrz 2015, 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich, jako nowy forumowicz mam kilka pytań do was.
Możliwe że odpowiedź na nie znajduja się na forum, lecz nie mogę ich znaleźć.

Razem z dziewczyna chce wybrać się na wyspę na przełomie kwiecien/maj w zależności od samolotu (może dołączy do nas jeszcze dwie osoby). Wycieczka ma trwać około 14 dni +/- 2. Tu nasuwają się moje pytania a mianowicie:

1) jaki namiot polecacie, dwu lub cztero osobowy który wytrzyma wiatr i deszcz islandzki? Niestety nie dysponuje dużym budżetem chciałbym się zmieści w kwocie 400-500 zł.

2) jaką polecacie wypożyczalnie samochodu i jaki samochód (głównie droga nr1), taki do 2000-3000? Czy Hyundai i 10 da radę?

3) spiwory czytałem że najlepsze są puchowe jednak mam wątpliwości jak poradza sobie z wilgocią

4) w jakiej cenie są kempingi

Proszę pisać tutaj bądź w prywatnej wiadomości
Z góry wszystkim dziękuje za odpowiedź
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
amlady

Doczy: 16 Pa 2015
Posty: 1
PostWysany: 16 Pa 2015, 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej ho wszystkim fanom cudownej wyspy jaką jest Islandia.

Planujemy z narzeczonym wziąć ślub na Islandii. Czy moglibyście podać top najpiękniejszych krajobrazów/miejsc/widoków? Nasze środki są ograniczone i jeżeli nie uda nam się uzbierać środków na dwutygodniową wyprawę po Islandii, chcemy spędzić tam chociaż ze 4 dni i zobaczyć to co najpiękniejsze.

Pozdrawiam
A
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Anioł Stróż

Doczy: 21 Sty 2011
Posty: 28
PostWysany: 16 Pa 2015, 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Boshe, co to się ludziom w głowach porobiło przez tanie loty i pomysły TVN, żeby kręcić reportaże o ludziach zarabiających z nudów 15 tysięcy złotych.

Islandia nie jest żadną cudowną wyspą.

A jeśli jest, i się tak kochacie, to zapraszamy w lutym, weźcie ślub gdziekolwiek bo i tak nic nie będzie widać a księdza/pastora porwie sztorm po minucie.

PS. To tylko moja prywatna opinia...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
davethebrave
Go
PostWysany: 4 Sty 2016, 12:07    Temat postu: Islandia w marcu Odpowiedz z cytatem

Witam !
14 marca wybieram się na 10 dni ze znajomymi pod namioty na Islandię. Mam pewne obawy co do temperatur, panujących wtedy na wyspie. Czy to dobry pomysł?
Powrt do gry
Jar

Doczy: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skd: Lublin
PostWysany: 6 Sty 2016, 13:53    Temat postu: Re: Islandia w marcu Odpowiedz z cytatem

davethebrave napisa:
Witam !
14 marca wybieram się na 10 dni ze znajomymi pod namioty na Islandię. Mam pewne obawy co do temperatur, panujących wtedy na wyspie. Czy to dobry pomysł?

Może od razu na Grenlandię/Spitzbergen w zimie pod namiot, po co się na drobne rozmieniać? 14 marca to zima, także w PL, zerknij se no do kalendarza język
Jak chcesz robić poważną wyprawę wyczynową (+ masz niezbędne doświadczenie, sprzęt itd.), to nie zadawałbyś tu takich pytań, a przynajmniej wyjaśniłbyś na wstępie, o co dokładnie chodzi. Jeśli zaś to ma być normalna turystyka, zapomnijcie od razu.
W każdym razie na wybrzeżu nie jest może szczególnie zimno (jak na zimę oczywiście!!!), za to mokro i wietrznie (sorry, taki klimat... atlantycki, brr...), za to w interiorze masz dziką Arktykę po prostu (mrozy trafiają się na wyżynach i w II poł. czerwca). Szczegóły sprawdzisz w każdym porządnym serwisie meteo z archiwum warunków pogodowych.
-J.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Palia

Doczy: 14 Lut 2016
Posty: 1
PostWysany: 14 Lut 2016, 14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdzie mogę znaleźć tanie mieszkania w Reykjaviku?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
HelenaWilla

Doczy: 30 Sty 2016
Posty: 11
PostWysany: 14 Lut 2016, 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Palia napisa:
Gdzie mogę znaleźć tanie mieszkania w Reykjaviku?


Używam http://tripvariator.pl/ kiedy trzeba kupić tanie bilety)
Byłam w Reykjaviku trzy tygodnie temu i naprawdę mi się podobało)
Dobry serwis)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
lemelek

Doczy: 21 Lut 2016
Posty: 3
PostWysany: 22 Lut 2016, 0:06    Temat postu: Wyjazd na Islandię 21.03 - 1.04.2016 Odpowiedz z cytatem

Cześć,

Czy jest ktoś kto wybiera sie na Islandię w dniach 21.03 - 1.04? Lecę z Gdańska i powoli organizuję sobie plan wizyty - niestety ale podróż samemu przez wyspę powoli przerasta moje finansowe możliwości. Może w wiecej osób?

Sprawdzałem noclegi na HI - poza sezonem sporo jest zamkniętych ale generalnie da sie objechać wyspę i spokojnie nocować - taki jest mój plan. Czy jest to wykonalne o w tym (koniec marca) czasie?

Druga sprawa - nie wiem jak to wygląda - czy wynajem auta jest możliwy tylko przez wypożyczalnie czy też jest to inaczej możliwe (mam na myśli ogłoszenia prywatne itp). Szukam auta w dniach 23.03 - 30.03.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
adam13239

Doczy: 01 Mar 2016
Posty: 2
Skd: Koszalin
PostWysany: 5 Mar 2016, 11:29    Temat postu: Landmannalaugar i Vestrahorn Odpowiedz z cytatem

Wybieram się na Islandię w lipcu (konkretnie jedenastego - na 7 dni) i mam takie dwa pytania do bywalców:
1. Dojazd do Landmannalaugar. Będę jechał od północy. Przed samym kampingiem jest bród. Jak głęboki? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że głębokość rzeki zależy od różnych czynników i jest zmienna ale może chociaż jakiś przedział głębokości w lipcu. Będę jechał samochodem Hyundai Tucson a to nie jest maszyna do głębokiego brodzenia (max. 40 cm). I czy w razie czego można przejść przez rzekę suchą stopą (po czymś)?
2. Drugie pytanie dotyczy Vestrahorn (Stokksnes - parę kilometrów za Höfn). Konkretnie chodzi mi o to miejsce:
https://drive.google.com/file/d/0BwaUfjsHYk6YUjYyZHF6MnctUXM/view?usp=sharing
Droga która tam prowadzi leży ponoć na terenie prywatnym (dzierżawionym). I ponoć jakiś gość pobiera opłaty za przejście „jego drogą”. 600 ISK od osoby. Ale biletów to już nie daje. Czy to rzeczywiście prawda? Czy ma prawo pobierać takie opłaty (wszak to droga do starej bazy NATO)? A jeśli nie to czy jest sens kłócić się (domagając się np. biletu) czy lepiej oszczędzić sobie nerwów i dać mu te 18 zł (od osoby)?

To tyle. Na początek... Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
Jar

Doczy: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skd: Lublin
PostWysany: 6 Mar 2016, 0:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adam13239,
Na pytanie nr 2 nie odpowiem, bo nie byłem w tamtym zakątku.
Co do brodu w Landmannalaugar, to tak, jest on dość głęboki. Raczej nie forsowałbym go niepewnym autem. Sporo ludzi zostawia nawet przyzwoite pojazdy na drodze dojazdowej i w przypadku SUV-a radziłbym zdecydowanie to samo.
Teraz arcyważne pytanie: czy ten Hyundai to Twoje auto i płyniecie promem, czy też zamówione na miejscu z wypożyczalni? W obu przypadkach weź na serio to, co napisze niżej. Generalnie, co "lepsiejsze" nieliczne modele SUV-ów występują w ofertach wypożyczalni jako nadające się na drogi F (4x4). Z tym, że ich możliwości brodzenia nie są za duże i warto mieć to na względzie. Tym nie mniej MUSI to być podane w ofercie, że danym pojazdem możesz jechać na drogi F. Bez tego nie masz ubezpieczenia w razie najdrobniejszego incydentu. Zauważ, że i tak nie pokrywa ono żadnych szkód powstałych na przeprawach przez rzeki. Jak utopisz silnik, leżysz, kwiczysz i płacisz.
Taka sama zasada, tylko z innych przyczyn, obowiązuje, gdy zabierzesz swoje auto z PL. Żadne autocasco nie obejmuje zassania wody do silnika. To jest z reguły b. poważna sprawa, bo najczęściej równa się pogięte korbowody. W dodatku jeśli auto jest nowe, to będziesz je lawetował do kraju lub ładował w kontener, bo jeśli byś chciał (ze względu na koszt) porzucić/złomować na wyspie, dowalą Ci cło (odprawa warunkowa przy wjeździe, taką zielona naklejkę dostaniesz).
Jeśli autko jest z wypożyczalni i "na interior", to znaczy że dany model (w określonej wersji silnikowej) jest jakoś tam praktycznie sprawdzony pod tym kątem. Z tym, że jeśli zarezerwowałeś Hyundaia Tucson, to wcale nie znaczy, że będziesz jeździł akurat nim - wypożyczalnia może Ci podstawić inny model.
Jeśli z kolei ten Hyundai jest Twój, zrób koniecznie dwie rzeczy:
-sprawdź, czy ten model jest w ofercie islandzkich wypożyczalni (najlepiej w tej samej wersji silnikowej, patrz niżej)
-zajrzyj pod maskę i zlokalizuj wlot powietrza do silnika, czy na przeprawie nie wymaga jakiegoś dodatkowego zabezpieczenia, bo konstruktor umieścił go np. vis a vis grilla chłodnicy lub co gorsza z nim połączył!
Piszę o tym, bo takie "genialne" rozwiązanie ma np. Volvo XC60 z dieslem. Niestety, odkryliśmy to dopiero, gdy już było "po ptokach" Evil or Very Mad Wystarczyło parę metrów w bok i jakiś dołek na już raz pokonanej (droga powrotna) przeprawie. Nie zaciągnęliśmy tej wody wiele, silnik zdechł spory kawałek dalej, ale i tak byliśmy załatwieni... Gość, który nas lawetował do cywilizacji, pocieszał: "Ja to robię raz w tygodniu". Gdybyśmy znali tę szczególną cechę naszego auta, moglibyśmy się skutecznie zabezpieczyć, nawet doraźnymi środkami.
Pozdrawiam
-J.
P.S. Z tego co piszesz, wybrałeś północny wariant dojazdu do L. Zakładam, że ten najbardziej północny, czyli F208 od Hrauneyjalon. To bezpieczna trasa, pozbawiona brodów, za wyjątkiem tego w samym L., o który pytałeś
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jar

Doczy: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skd: Lublin
PostWysany: 6 Mar 2016, 0:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uzupełnienie:
Faktycznie Hyundai Tucson jest dopuszczony na drogi F. Podobnie jak Hyundai Santa Fe, tego drugiego widziałem z resztą w interiorze.
-J.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
adam13239

Doczy: 01 Mar 2016
Posty: 2
Skd: Koszalin
PostWysany: 6 Mar 2016, 13:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ Jar
Serdeczne dzięki za konkretną odpowiedź. Hyundai Tucson jest z wypożyczalni i nawet jest przez nią rekomendowany na dojazd do Landmannalaugar. Ale domyślam się, że tylko do brodu. Wiem że dalej jadę na własną odpowiedzialność. Szukając w necie informacji na temat tego brodu znalazłem filmy na YouTube, na których zauważyłem Tucsony stojące na parkingu przed brodem. Ale na parkingu za rzeką też stały. Stąd moje pytanie. Teraz już wiem, że na dwoje babka wróżyła.
OK. Czyli zostawiam samochód przed brodem. No chyba, że lipiec będzie wyjątkowo suchy i niewiele wody w rzece. Nie będę ryzykował.
W poprzednim poście pytałem również czy w takiej sytuacji mogę w jakiś cudowny sposób dotrzeć na drugą stronę suchą stopą. Jakaś kładka gdzieś dalej, obejście itp.? Jak na drugi brzeg dostają się ci, którzy porzucili swoje Tucsony przed rzeką?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
KasiaOlo

Doczy: 08 Lis 2015
Posty: 2
Skd: małopolska
PostWysany: 6 Mar 2016, 22:16    Temat postu: Ceny w Bonusie Odpowiedz z cytatem

Witam
Jestem pierwszy raz na tym forum. W lipcu wybieram się do Islandii. Planuję ten wyjazd już od września i jestem na etapie planowania pt. Co zabrać do jedzenia? Wiem, że nie mogę zabrać więcej niż 3kg na osobę, więc trzeba to jakoś konkretnie i sensownie poukładać sobie.
Chodzi mi konkretnie o jedzenie i aktualne ceny w Bonusie. Byłabym wdzięczna za informację na temat podstawowych produktów - nie ukrywam, że zależy mi na informacji o tych najtańszych, a chodzi mi konkretnie o: chleb, makaron, płatki owsiane, sosy do makaronów, dżem, serek topiony, jogurt duży, otręby np. owsiane lub pszenne, czekolada, batony np. wafle, coś w rodzaju zupek chińskich, bo czytała, że takie coś też tam można kupić. Jaka jest obecnie cena oleju napędowego i czy są jakieś płatne drogi na Islandii.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jar

Doczy: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skd: Lublin
PostWysany: 6 Mar 2016, 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O ile dobrze pamiętam, to bród w L. jest podwójny. Niewykluczone, że przez jedno koryto była jakaś kładka. Ale za to ostatnie nie dam sobie głowy za to uciąć. Poza tym w jednym sezonie kładka może być, a za rok już nie. Po prostu przygotuj się na przejście tych 10-15 m przez wodę i tyle. Co wrażliwsze rzeczy (śpiwory namiot lub jego sypialnia, ubrania na zmianę, aparat foto, telefon i inna elektronika) zapakuj przed włożeniem do toreb/plecaków w jakieś szczelne, nie podziurawione worki (świeża rolka worków na śmieci się przyda). Inna rada praktyczna: do brodzenia na piechotę (zwłaszcza z bagażem!) koniecznie sandały; do tego bardzo się przyda kijek(-ki) trekkingowy lub coś podobnego.
Piszę z praktyki, bo łaziłem trochę po islandzkim interiorze trekkingowo. Zarówno po oznakowanych trasach (w tym popularny szlak L.-Thorsmork-Skogar), jak i bez szlaku. Kładki lub mostki na znakowanych szlakach są (na ogół ) zrobione tylko tam, gdzie przeprawa groziłaby utopieniem (dosłownie - pamiętam sprzed lat jeden mostek na zejściu do Skogar ze stosowną tabliczką "in memoriam"). W pozostałych przypadkach szlak prowadzi przez wodę i nie ma, że boli. Wbrew pozorom, to niezła frajda jest, w każdym razie warto na to spojrzeć z tej strony lol
Pozdrawiam
-J.
P.S. A może jest gdzieś dalej jakieś przejście, o którym po prostu nie wiem. W L. byłem 2x w życiu, w tym ostatniego lata. Bardzo się zmieniło przez te lata... Możecie przed wyjazdem zapytać e-mailem w stowarzyszeniu, które opiekuje się schroniskiem w L., jak to aktualnie wygląda.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
maciekrei

Doczy: 11 Kwi 2016
Posty: 1
PostWysany: 11 Kwi 2016, 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc,
planuje wycieczke po Islandii i chcialem zapytac jak sie ma sprawa darmowych chatek noclegowych (np. Breida, Skaftafel, Baldvinsskali - http://mountaintravelbike.com/2013/08/jak-nocowac-tanio-na-islandii-znajdz-sobie-chate/ ).

Czy ktos sie orientuje, czy wspomniane chatki mozna gdzies zarezerwowac, czy tez jedzie sie w ciemno i liczy, ze nie beda zajete?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 20, 21, 22  Nastpny
Strona 21 z 22

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron