reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

deportacje
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kasiunia131

Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 76
PostWysłany: 10 Paź 2009, 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stefan 1155 napisał:
ja mam problem?" uderz w stol a nozyce sie odezwa[/quote]

wez ty nie pyskuj za bardzo co???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiunia131

Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 76
PostWysłany: 10 Paź 2009, 19:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacek108 napisał:
nie jestem pewien czy ten link jeszcze bedzie działał, ale nie zaszkodzi spróbowac:

http://translate.google.pl/translate?prev=hp&hl=pl&js=y&u=http%3A%2F%2Fwww.visir.is%2Farticle%2F20091007%2FFRETTIR01%2F844646942&sl=is&tl=pl&history_state0=

i jezeli chodzi o jakiekolwiek deportacje to tylko jako konsekwencje przestępstwa (i to nie byle jakiego) popełnionego tutaj.. wrrr brak mi słow jak czytam niektóre wypowiedzi, tym bardziej kiedy dana osoba nie ma nawet odrobiny informacji na temat na który się wypowiada.... na forum każdy może pisac co mu tylko na język przyjdzie, ale ja najpierw proponuję przemyslec co i o kim sie pisze, dzięki i pozdrawiam


no nie byle jakiego to znaczy??? ktos kogos musi zabic czy jak??? dla mnie osoby ktore kradna caly czas bo sa tacy mino ze juz kilka razy wpadli....to jest wystarczajace wykroczenie wobec ciebie czy nie???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jacek108

Dołączył: 06 Wrz 2008
Posty: 137
Skąd: łomĹźa / Reykjavik
PostWysłany: 10 Paź 2009, 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasiunia131 napisał:
Jacek108 napisał:
nie jestem pewien czy ten link jeszcze bedzie działał, ale nie zaszkodzi spróbowac:

http://translate.google.pl/translate?prev=hp&hl=pl&js=y&u=http%3A%2F%2Fwww.visir.is%2Farticle%2F20091007%2FFRETTIR01%2F844646942&sl=is&tl=pl&history_state0=

i jezeli chodzi o jakiekolwiek deportacje to tylko jako konsekwencje przestępstwa (i to nie byle jakiego) popełnionego tutaj.. wrrr brak mi słow jak czytam niektóre wypowiedzi, tym bardziej kiedy dana osoba nie ma nawet odrobiny informacji na temat na który się wypowiada.... na forum każdy może pisac co mu tylko na język przyjdzie, ale ja najpierw proponuję przemyslec co i o kim sie pisze, dzięki i pozdrawiam


no nie byle jakiego to znaczy??? ktos kogos musi zabic czy jak??? dla mnie osoby ktore kradna caly czas bo sa tacy mino ze juz kilka razy wpadli....to jest wystarczajace wykroczenie wobec ciebie czy nie???


bez urazy, ale nie rozumiem co Twoja wypowiedz ma wspólnego z moim postem... napisalem, że o ile do deportów dojdzie to napewno nie za spowodowanie wypadku, albo jazde pod wpływem alk.. (chyba że za spowodowanie wypadku pod wpływem) albo za kradziez bułki z bonusa,, gdyby wszystkich drobnych przestepców deportowano do ich rodzinnego kraju to cały budżet państwa pochłoneły by bilety, a jednoczesnie nikt nie płacił by swoich długów (mandatów) a sa tu one bardzo wysokie za wszelkiego rodzaju wykroczenia,, CO INNEGO MORDERCY , kodeksu karnego w isl nie studiowałem, ale chodzi mi po głowie pytanie czemu tak do mnie wyskoczyłaś hehe przeciez ja tam zadnych przykladów nie podałem,,jezeli chodzi o deporty to ja osbobiscie jestem im przeciwny i gdyby udowodniono by mi wine w danym kraju to chciałbym w tym samym kraju poniesc tego knsekwencje i tyle. kazdy moze miec na ten temat własne zdanie a i tak władze islandii zrobia co beda uwazały za słuszne i tyle w temacie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
stefan 1155

Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 86
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 10 Paź 2009, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie pyskuj bo co???? racja co niekturzy mysla ze sa tacy swieci!!!! niezatrzymanie sie na znaku STOP. W.Pl jest traktowane jako przestepstwo nie jako wykroczenie!!! jako pzestepstwo!!! powtarzam przestepstwo!!!. np pania kasiu ..... jkas tam zatrzymuje tu policja z takie samo naduzycie i sprawdza ze taka wlasnie pani byla karana w pl!!! i co deport!!!!. i co wtedy!!!! placz i zgrzytenia zebow!!! a gdzie???? na forum!!! prwda w oczy kole
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 10 Paź 2009, 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
niezatrzymanie sie na znaku STOP. W.Pl jest traktowane jako przestepstwo nie jako wykroczenie!!! jako pzestepstwo!!! powtarzam przestepstwo!!!

Moze przedstawisz jakis dowod odnosnie swojej wypowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Jacek108

Dołączył: 06 Wrz 2008
Posty: 137
Skąd: łomĹźa / Reykjavik
PostWysłany: 10 Paź 2009, 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak np zaprosisz nas do radcy prawnego heheh ale rozkmina, a najlepsze te czerwone światło, to jak przestepstwo to od razu deport tak?? niewiem do czego zmierzacie, ale nie słyszałem żeby z IS deportowali kogokolwiek, a wielu polaków dało znac o sobie, i jezeli naprawde dojdzie do jakiegoś deportu to naprawde bedzie to za grubszą sprawe, a nie za przestepstwa z PL albo przepisy ruchu drogowego...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 10 Paź 2009, 23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o ile mi wiadomo deportacje w obrebie grupy panstw nalezacych do schengen sa niemozliwe. dlatego np ostatnio wlochy chca z ukladu wystapic by pozbyc sie romow... islandia tez tak po prostu nie bedzie mogla deportowac, majac nawet specjalna ustawe czy zestaw ustaw, obywateli krajow nalezacych do grupy - bedzie potrzebna obustronna umowa miedzy islandia a polska, ratyfikowana w dodatku w brukseli przy pewnie wymaganej zgodzie wszystkich panstw czlonkowskich. no i nie bedzie sie to nazywac deportacja...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 11 Paź 2009, 0:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisał:
o ile mi wiadomo deportacje w obrebie grupy panstw nalezacych do schengen sa niemozliwe. dlatego np ostatnio wlochy chca z ukladu wystapic by pozbyc sie romow... islandia tez tak po prostu nie bedzie mogla deportowac, majac nawet specjalna ustawe czy zestaw ustaw, obywateli krajow nalezacych do grupy - bedzie potrzebna obustronna umowa miedzy islandia a polska, ratyfikowana w dodatku w brukseli przy pewnie wymaganej zgodzie wszystkich panstw czlonkowskich. no i nie bedzie sie to nazywac deportacja...


nie prawda, mozna deportowac w ramach schengen, np w zeszlym roku wywalono norweskich motocyklistow z hells angels. kraje unii nie moga wydalac obywateli unii (i to jest problem wlochow) ale islandia jeszcze w unii nie jest.
_________________
Divided We Stand, United We Fall!

NSK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stefan 1155

Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 86
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 11 Paź 2009, 0:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jacek racja. caly ten watek wynika z braku lub blednych informaci lub domyslow co niektorych osob. nikogo z tad niedeprtuja tylko dlatego ze przeszedl przez jezdnie w nieoznakowanym miejscu. wiec spokojnie niema tu nawet komorki interpolu ktora zajmuje sie przestepstwami kryminalnymi chyba ze,ta obena zajmujaca sie przestepstwami zorganizowanymi rozszezyla swoja dzilalnosc na kryminalna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 11 Paź 2009, 0:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisał:
nie prawda, mozna deportowac w ramach schengen, np w zeszlym roku wywalono norweskich motocyklistow z hells angels.


w sumie jo. ale z drugiej strony ich chyba nie deportowano tylko nie wpuszczono po prostu. a na lotnisku mieszkac czy obozowac nie mozna. ;] & wtedy islandia jeszcze w schengen nie byla.

stan napisał:
kraje unii nie moga wydalac obywateli unii (i to jest problem wlochow) ale islandia jeszcze w unii nie jest.


chyba moga. a moze nie. nie wiem. :] wydawalo mi sie, ze to bardziej o schengen chodzi, nie sama unie. dlatego tez romow wlosi wywalac nie moga bo mimo ze niektorzy nie maja obywatelstwa ue to mieszkaja w obrebie schengen & pochodza tez z miejsca w schengen. zreszta dla roma to chyba nie problem dostac rumunski paszport bo u nich chyba prawo ziemi jest.

a wogole obczaj http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci_agencyjne/pap/artykul/rumunia;300;tys;moldawian;wystapilo;o;rumunskie;obywatelstwo,152,0,190360.html teraz paszporty rozdaja moldawianom wiec w sumie moldawia juz do unii nie musi. ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jacek108

Dołączył: 06 Wrz 2008
Posty: 137
Skąd: łomĹźa / Reykjavik
PostWysłany: 11 Paź 2009, 0:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to wytłumaczcie mi jak to jest : pracujesz tu na wyspie i zabierają Ci z poborów (nie pamiętam dokładnie) 37 procent na służbę zdrowia, policję, straż, więziennictwo itd przez ileś tam lat czy miesięcy.. w ten sposób opłacamy wyżywienie, zakwaterowanie, i innego typu usługi dla islandzkich więźniów, ale gdy to my obcokrajowcy zrobimy coś niezgodnego z prawem wszyscy żądają deportu i wymierzenia kary w ojczystym państwie tak?? ale jeżeli jest to osoba młoda, która pierwszą pracę po szkole podjęła tu, i tylko tu odprowadzała składki, to czemu inni polscy emigranci w Islandii od razu mówią żeby się jej z tąd pozbyć?? czemu rodacy za granicą piszą na forum, że nie zamierzają jej utrzymywać ze swoich podatków skoro ona tylko tu się przyczyniała do rozwoju tego systemu?? czy ktokolwiek z Was chciałby byc ukarany w Polsce, mimo czynu popełnionego w kraju w którym się płaci podatki, czyli tak jakby jednym słowem utrzymuje się go.. utrzymuje się tez przestępców islandzkich (niejednokrotnie gorszych) a gdy coś jest nie tak po naszej stronie to tylko ''nara..''?? lecę odreagować na centrum hehe miłego weekendu wszystkim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 11 Paź 2009, 0:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisał:

w sumie jo. ale z drugiej strony ich chyba nie deportowano tylko nie wpuszczono po prostu. a na lotnisku mieszkac czy obozowac nie mozna. ;] & wtedy islandia jeszcze w schengen nie byla.


islandia jest w schengen od 1996 (tak jak norwegia), to polska wtedy w schengen jeszcze nie byla

mjkl napisał:

stan napisał:
kraje unii nie moga wydalac obywateli unii (i to jest problem wlochow) ale islandia jeszcze w unii nie jest.


chyba moga. a moze nie. nie wiem. :] wydawalo mi sie, ze to bardziej o schengen chodzi, nie sama unie. dlatego tez romow wlosi wywalac nie moga bo mimo ze niektorzy nie maja obywatelstwa ue to mieszkaja w obrebie schengen & pochodza tez z miejsca w schengen. zreszta dla roma to chyba nie problem dostac rumunski paszport bo u nich chyba prawo ziemi jest.


rumunia nie jest w schengen
_________________
Divided We Stand, United We Fall!

NSK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stefan 1155

Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 86
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 11 Paź 2009, 0:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

po 1sze romowie to nie rumuni!!!!! a nie mozna ich wydalic bo maja mniejszosc narodowa sa podobni do zydow (do 1946) narod bez swgo kraju. jacek luzik to jusz nasza taka tradycja niewiem jak to nazawac zawisc??? sa ludzie ktorzy sie ciesza z potkniec swego rodaka. a ze jest w srud nas duzo oszustow i zlodziei!!! to jestesmy my polacy. JESTEM POLAKIEM !!!! NIE KRADENE!!!! jak nas widza tak pisza!!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 11 Paź 2009, 0:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisał:
islandia jest w schengen od 1996 (tak jak norwegia), to polska wtedy w schengen jeszcze nie byla


pomylilem z polska ;]

stan napisał:

rumunia nie jest w schengen


czyli dlatego wlosi chca z schengen wystapic
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 11 Paź 2009, 0:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stefan 1155 napisał:
po 1sze romowie to nie rumuni!!!!!


no wiadomo. idzie o to, ze wiekszosc z nich, we wloszech, pochodzi z rumunii wlasnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 11 Paź 2009, 0:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisał:


stan napisał:

rumunia nie jest w schengen


czyli dlatego wlosi chca z schengen wystapic


nie nadążam Smile
_________________
Divided We Stand, United We Fall!

NSK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stefan 1155

Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 86
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 11 Paź 2009, 0:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to sa rumuni nie romowie my jestesmy polacy z polski
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stefan 1155

Dołączył: 23 Sie 2009
Posty: 86
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 11 Paź 2009, 0:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
to rumuni wywalili romow do wloch. ale czy nas to dotyczy???? nie !!!!! mamy swoje sprawy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 11 Paź 2009, 1:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisał:
nie nadążam Smile


http://www.youtube.com/watch?v=GUl9_5kK9ts ;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 11 Paź 2009, 1:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
Divided We Stand, United We Fall!

NSK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron