reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

deportacje
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
stan

Doczy: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysany: 11 Pa 2009, 1:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jacku ale jak kogos deportuja, za przestepstwo na islandii to on nie ma procesu w polsce. wybor jest miedzy procesem i kara na islandii lub wyslaniem do polski w ktorej nie ponosi przestepca juz zadnych dodatkowych konsekwencji (karą jest wlasnie to wywalenie z kraju)

ty myślisz pewnie o sytuacji gdzie skazany na wiezienie w jakims kraju jest odsylany na odsiedzenie reszty wyroku w ojczyznie, to sa zadkie przypadki ze wzgledow humanitarnych (np zeby rodzina miala blizej, zeby na przepustki mogl do swoich wychodzic) i to ojczyzna musi sie o takiego delikwenta najpierw upomniec
_________________
Divided We Stand, United We Fall!

NSK
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 11 Pa 2009, 2:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jacek108

Doczy: 06 Wrz 2008
Posty: 137
Skd: łomża / Reykjavik
PostWysany: 11 Pa 2009, 8:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisa:
jacku ale jak kogos deportuja, za przestepstwo na islandii to on nie ma procesu w polsce. wybor jest miedzy procesem i kara na islandii lub wyslaniem do polski w ktorej nie ponosi przestepca juz zadnych dodatkowych konsekwencji (karą jest wlasnie to wywalenie z kraju)


dopiero wróciłem z ciężkiej nocy i nie chce mi się szukać linków na ten temat w necie, ale w tej sprawie wyraźnie powiedziane jest, iż karę za swoje czyny obcokrajowcy ponosić będą w swoich krajach, czyli wiadomo w jakich warunkach. nie chciałbym teraz szukać odpowiednich pojęć, ale jest w tym przypadku duża różnica miedzy resocjalizacją tu, a ''resocjalizacją'' w Polsce. Tam człowiek się nie zmienia na lepsze, tylko po prostu odbywa karę, która jak pewnie wszystkim wiadomo rzadko wpływa na niego pozytywnie. A jeżeli chodzi o bliższe kontakty z rodziną, to wydaje mi się że to jest sprawa indywidualna, i to skazaniec powinien o tym decydować, czy gra jest warta świeczki, w tym przypadku czy za wszelką cenę chce mieć częste wizyty rodziny, czy też woli skorzystać z faktu, że za odprowadzane składki podatkowe Islandia ma też jakieś zobowiązania wobec niego. PRZYNAJMNIEJ POWINNA MIEĆ , wiadomo że większosć się ze mną nie zgodzi, tylko ciekawe co by było jak by to chodziło o nich albo o kogoś bliskiego. za błędy trzeba płacić, ale za te same nagięcia prawa, każdy powinien mieć tą samą karę i drugą szanse. oczywiście są wyjątki. Napisze teraz bo zaraz połowa intelektualistów z forum będzie miała pretekst, nie mam racji w całym poście tylko dlatego, że czegoś zabrakło. A wiec, jeżeli chodzi o narodowość, wyznanie itp, to wszyscy powinni być równo ukarani (tu tez są wyjątki heh). co innego gdy mamy np kobietę w ciąży lub człowieka, który naprawdę dużo przeszedł. wiadomo że wyroki bedą inne w porównaniu do normalnych, zdrowych fizycznie i psychicznie ludzi. jednak gdy kryterium podziału jest tylko fakt czy jest się Polakiem czy Islandczykiem, początkowo bez innych wzmianek, wyrok powinien być jednakowy, a kara zbliżona. tyle, atakujcie hehe
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
Jacek108

Doczy: 06 Wrz 2008
Posty: 137
Skd: łomża / Reykjavik
PostWysany: 11 Pa 2009, 8:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacek108 napisa:
stan napisa:
jacku ale jak kogos deportuja, za przestepstwo na islandii to on nie ma procesu w polsce. wybor jest miedzy procesem i kara na islandii lub wyslaniem do polski w ktorej nie ponosi przestepca juz zadnych dodatkowych konsekwencji (karą jest wlasnie to wywalenie z kraju)


ale w tej sprawie wyraźnie powiedziane jest, iż karę za swoje czyny obcokrajowcy ponosić będą w swoich krajach,


a i tak dla formalności, to nie chodziło mi o ''kary za wszystkie czyny'', tylko za te o których ostatnio jest głośno i przez nie właśnie pojawił się temat deportowania polaków.. miłego dnia
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 11 Pa 2009, 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
le w tej sprawie wyraźnie powiedziane jest, iż karę za swoje czyny obcokrajowcy ponosić będą w swoich krajach, czyli wiadomo w jakich warunkach. nie chciałbym teraz szukać odpowiednich pojęć, ale jest w tym przypadku duża różnica miedzy resocjalizacją tu, a ''resocjalizacją'' w Polsce.


Ale to już nie jest problem Islandii ani role jej aby to zmieniać.
Każdy kraj pracuje nad swoim systemem więziennictwa. Ja akurat uważam że na Islandii nie należy do najlepszych. Więźniowie mają "raj" i duża część więźniów z poza Islandii mając porównanie jakie warunki są w ich kraju śmieją się i nazywają to hotelem.
Więzień ma odczuwać karę a nie traktować tego jak wakacje. Oczywiście kara musi być adekwatna do popełnionego czynu.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
AcidBurn

Doczy: 09 Pa 2009
Posty: 426
Skd: Reykjavik
PostWysany: 11 Pa 2009, 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak to sobie czytam, to powątpiewam w sens islandzkiego wymiaru sprawiedliwości... Dużo powinno się zmienić... Baaardzo dużo.
Może pomyślcie o tym, że gdyby rząd islandzki miał do wyboru utrzymywanie więźniów z zagranicy (dajmy na to z karą od 6ciu miesięcy pozbawienia wolności) a ich deportacje za o wiele niższy koszt (rząd nie płaci normalnych biletów za przelot, zapewniam) to co woli wybrać? Oczywiście, że będą deportować! Islandia nie należy do UE i nie musi przetrzymywać u siebie naszych więźniów. A jak mają ciąć koszta w budżecie państwa, to chyba lepiej na kryminalistach a nie na bezrobotnych?

Pozdrawiam
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
AcidBurn

Doczy: 09 Pa 2009
Posty: 426
Skd: Reykjavik
PostWysany: 11 Pa 2009, 14:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z resztą już jedną umowę o ekstradycję z Polską podpisali, więc chyba się czegoś nauczyli...
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
kasiunia131

Doczy: 16 Lip 2009
Posty: 76
PostWysany: 11 Pa 2009, 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bez urazy, ale nie rozumiem co Twoja wypowiedz ma wspólnego z moim postem... napisalem, że o ile do deportów dojdzie to napewno nie za spowodowanie wypadku, albo jazde pod wpływem alk.. (chyba że za spowodowanie wypadku pod wpływem) albo za kradziez bułki z bonusa,, gdyby wszystkich drobnych przestepców deportowano do ich rodzinnego kraju to cały budżet państwa pochłoneły by bilety, a jednoczesnie nikt nie płacił by swoich długów (mandatów) a sa tu one bardzo wysokie za wszelkiego rodzaju wykroczenia,, CO INNEGO MORDERCY , kodeksu karnego w isl nie studiowałem, ale chodzi mi po głowie pytanie czemu tak do mnie wyskoczyłaś hehe przeciez ja tam zadnych przykladów nie podałem,,jezeli chodzi o deporty to ja osbobiscie jestem im przeciwny i gdyby udowodniono by mi wine w danym kraju to chciałbym w tym samym kraju poniesc tego knsekwencje i tyle. kazdy moze miec na ten temat własne zdanie a i tak władze islandii zrobia co beda uwazały za słuszne i tyle w temacie[/quote]

ale ja do ciebie nie wyskoczylam he he
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jacek108

Doczy: 06 Wrz 2008
Posty: 137
Skd: łomża / Reykjavik
PostWysany: 11 Pa 2009, 15:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widocznie przewrażliwiony trochę jestem ;\\ ;D
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
stalin
Go
PostWysany: 11 Pa 2009, 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kazdy normalny czlowiek zyje tak aby nie miec do czynienia z wymiarem sprawiedliwosci, proponuje wiec Islandii podpisac umowe z Rosja i kazdego cudzoziemca skazanego prawomocnym wyrokiem na dluzej niz pol roku wysylac w piekne i zdrowe okolice sybirskich gulagow Smile
Powrt do gry
Jacek108

Doczy: 06 Wrz 2008
Posty: 137
Skd: łomża / Reykjavik
PostWysany: 11 Pa 2009, 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czemu tylko cudzoziemców? jak wszystkich to wszystkich
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 11 Pa 2009, 21:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacek108 napisa:
a czemu tylko cudzoziemców? jak wszystkich to wszystkich


Pierwszy raz w tym wątku się z Tobą zgadzam.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jacek108

Doczy: 06 Wrz 2008
Posty: 137
Skd: łomża / Reykjavik
PostWysany: 11 Pa 2009, 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AcidBurn napisa:
Jak to sobie czytam, to powątpiewam w sens islandzkiego wymiaru sprawiedliwości... Dużo powinno się zmienić... Baaardzo dużo.
Może pomyślcie o tym, że gdyby rząd islandzki miał do wyboru utrzymywanie więźniów z zagranicy (dajmy na to z karą od 6ciu miesięcy pozbawienia wolności) a ich deportacje za o wiele niższy koszt (rząd nie płaci normalnych biletów za przelot, zapewniam) to co woli wybrać? Oczywiście, że będą deportować! Islandia nie należy do UE i nie musi przetrzymywać u siebie naszych więźniów. A jak mają ciąć koszta w budżecie państwa, to chyba lepiej na kryminalistach a nie na bezrobotnych?

Pozdrawiam


AcidBurn napisa:
Z resztą już jedną umowę o ekstradycję z Polską podpisali, więc chyba się czegoś nauczyli...


czyli czego sie nauczyli?? hehe skoro podpisali umowe o ekstradycje??
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
Jacek108

Doczy: 06 Wrz 2008
Posty: 137
Skd: łomża / Reykjavik
PostWysany: 11 Pa 2009, 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

foo napisa:
Jacek108 napisa:
a czemu tylko cudzoziemców? jak wszystkich to wszystkich


Pierwszy raz w tym wątku się z Tobą zgadzam.


wow! Embarassed
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
stalin
Go
PostWysany: 11 Pa 2009, 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jacek108 napisa:
a czemu tylko cudzoziemców? jak wszystkich to wszystkich
A z jakiej racji wszystkich, Islandczycy dla swoich obywateli wiezienia maja. Dlaczego maja jeszcze utrzymywac darmozjadow z zagranicy?
Powrt do gry
Jacek108

Doczy: 06 Wrz 2008
Posty: 137
Skd: łomża / Reykjavik
PostWysany: 11 Pa 2009, 22:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dlatego, że te Twoje ''darmozjady'' to niejednokrotnie ludzie, którzy płacili na utrzymanie tego kraju i mieszkajacych w nim podobnych ''islandzkich darmozjadów''
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
stalin
Go
PostWysany: 11 Pa 2009, 22:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo rozumiem jak bandyci okradajacy mieszkania innych mogli utrzymywac ten kraj, Ty caly Jacus jestes z ksiezyca a moze tatusiem chrzestnym tej grupy pod wezwaniem?
Powrt do gry
Jacek108

Doczy: 06 Wrz 2008
Posty: 137
Skd: łomża / Reykjavik
PostWysany: 11 Pa 2009, 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oł.. no to mi pocisnąłeś.. Rolling Eyes nie mam zamiaru pisać od nowa wszystkich moich argumentów, zresztą i tak nasze posty sugerują tylko co myślimy na temat tej sprawy i nie zależy mi aż tak na tym aby każdego przekonać do moich poglądów, ale wolałbym gdybyś chociażby na wzgląd na twój intelekt, którym tak się chwalisz i dogryzasz innym, spojrzał na sprawę z innej strony. Nie rozmawiamy teraz na tematy typu ''kto ma ładniejsze spodnie'' i wydaje mi się, że gdybyś spojrzał na sprawę obiektywnie, nie kierując się wyłącznie faktem, iż piszemy o przestępcach i z góry są straceni, zrozumiałbyś moje podejście do problemu. Nawet nie myślę, że mnie poprzesz, ale może przestaniesz krytykować. proponuję problem ten pozostawić islandzkim władzom Cool
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
Jacek108

Doczy: 06 Wrz 2008
Posty: 137
Skd: łomża / Reykjavik
PostWysany: 11 Pa 2009, 23:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chyba się lekko zamotałem w pisaniu poprzedniego postu hehe
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 12 Pa 2009, 0:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisa:
A z jakiej racji wszystkich, Islandczycy dla swoich obywateli wiezienia maja. Dlaczego maja jeszcze utrzymywac darmozjadow z zagranicy?


Z takiej racji, że chodzi o oszczędności. Więzienia nie są dla zwykłych obywateli tylko dla przestępców. Przestępca to(z regóły) ktoś taki kto nie szanuje społeczeństwa i utrudnia mu funkcjonowanie. Wszystkich traktowąć tak samo, bez zniżek dla urodzonych w tym samym kraju. Zamiast budować więzienia jak hotele to wynająć za $10/miesiąc spanie&wyżywienie&rozrywki gdzieś na wschodzie i dwa problemy z głowy - oszczędności zrobione i mniej osób niepotrzebnych w społeczeństwie :-], to dla takich "średnich" przestępców jak notoryczni złodzieje, haraczowcy, sadyści itp. Zwykłych mandatowców czy alimenciaży można by ostatecznie trzymać na miejscu. A morderców/gwałcicieli i innych ciężkich zwyrodnialców to zamiast świnek morskich na badania laboratoryjne albo jeżeli sie nadają to na przeszczepy dla potrzebujących.

To mówiłem ja, jarząbek :-]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nastpny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron