reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Tramwaje w Rejkiaviku???
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  

Czy jeste艣 za tym aby w Rejkiavku by艂y tramwaje?
Jestem za
20%
 20%  [ 3 ]
Jestem przeciw
80%
 80%  [ 12 ]
Wszystkich G硂s體 : 15

Autor Wiadomo舵
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 28 Gru 2004, 22:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sebastian napisa:
Einar, ja tam nikomu nie narzucam trajtk贸w i prosz臋 Ci臋 nie roz艣mieszaj mnie tematem autobus贸w wodorowych. Trzy kosmicznie drogie pojazdy, kt贸rych warto艣膰 mog艂aby pokry膰 mo偶e za艂o偶enie sieci trakcyjnej :wink:. Ale nie o to mi chodzi. Maj膮 co chc膮. Chc膮 autobusy, nie ma sprawy.
:

akurat te autobusy to jest Eksperyment i chyba nawet nie sa finansowane przez Islandie.A czesto takie pionierskie rozwaizania na przyszlosc niestety duzo kosztuja ,moze lepiej poczekac i zobaczymy jak bedzie za 40lat,albo mniej kiedy to wodorowe autobusy beda standartem.Bo podobno zloza ropy skoncza sie za 40 lat......
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Sebastian
Go舵
PostWys砤ny: 28 Gru 2004, 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karuta napisa:
akurat te autobusy to jest Eksperyment i chyba nawet nie sa finansowane przez Islandie.A czesto takie pionierskie rozwaizania na przyszlosc niestety duzo kosztuja ,moze lepiej poczekac i zobaczymy jak bedzie za 40lat,albo mniej kiedy to wodorowe autobusy beda standartem.Bo podobno zloza ropy skoncza sie za 40 lat......


Droga Karuto. Nie wiem kto to finansuje. Powsta艂a firma Islensk Nyorka i oni pewnie wiedz膮 co w tym temacie piszczy. Wiem natomiast to, 偶e pracuje na codzie艅 w tym "interesie" i widz臋, 偶e dopiero dzi艣, jak na 偶yczenie (Einar, przyznaj si臋, dzwoni艂e艣 do nich Very Happy Very Happy) zobaczy艂em wszystkie trzy auta. I tu 偶ycz臋 islandzkim wodorowym pionierom najlepszego. A mia艂em na my艣li to, 偶e je艣li kupi艂bym sobie samoch贸d to nie po to 偶eby sta艂 w gara偶u.
Powr髏 do g髍y
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 28 Gru 2004, 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale one nie stoja w garazu ....czasami jest tak ze trzeba zainwestowac a moze bedzie to technologia przyszlosci -mi sie podobaja -szczegolnie para z nich wydobywajaca sie..... Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 28 Gru 2004, 22:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bylam w zeszlym tyg w stolicy....i widzialam 2 sztuki ,chyba numer 111 ,jeden w jedna a drugi w przeciwna ...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
szczecintram
Go舵
PostWys砤ny: 29 Gru 2004, 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

S膮dz臋 偶e takie rozwi膮zania na temat autobus贸w na wod贸r s膮 bardzo drogie i jak ju偶 Sebastian wspomnia艂 by艂by to koszt zawieszenia linii trakcyjnej dla trolejbus贸w i nawet kupienia paru pojazd贸w...za co, za par臋 autobus贸w kt贸re s膮 i tak w fazie test贸w...Natomiast wracaj膮c to trolejbus贸w to np. tak jak Bergen ma jedn膮 lini臋 z cetrum na jakie艣 osiedle i na tej linii je偶dz膮 i trolejbusy i autobusy to podobnie mo偶na by zrobi膰 w Rejkiaviku co偶 za problem.
Sebastian:
Citiraner ju偶 si臋 wykoleja艂 sporo razy a to dlatego 偶e dzielni fachowcy z MPK 艁贸dz 藕le go zmontowali natomiast on ju偶 mia艂 trzy powa偶ne wypadki m.in. jeden taki prawie rok temu i do dzisiaj stoi w naprawie. Sad
pozdrawiam
Very Happy
Powr髏 do g髍y
Dcr

Do潮czy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWys砤ny: 29 Gru 2004, 13:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Droga Karuto!
By艂a艣 w Reykjaviku i nie odwiedzi艂a艣 nas (Sebastian i Ja). Oj nie 艂adnie.
lol lol lol
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 29 Gru 2004, 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczecintram napisa:
Seba:
trolejbus tak 艂adnie spisuj膮 sie one w Rosji ale nie trzeba si臋ga膰 daleko 艂膮dnie si臋 prezentuj膮 nawet w Gdynii.
pozdrawiam
Very Happy
niestety wciaz strasza tam stare glosne ,brudne i telepiace sie starocie.Jest duzo nowych ,sa naprawde ladne ....ciekawe jak dlugo tak pozostana.((Cholerne chuliganstwo)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
szczecintram
Go舵
PostWys砤ny: 29 Gru 2004, 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karuta:
Ale masz na my艣li 偶e te trolejbusy s膮 zniszczone w Gdyni czy w Rosji no bo w Gdyni s膮 艂膮dne (zas艂uga Sebastiana), natomiast w Rosji zale偶y gdzie w Moskwie nie sa takie z艂e nawet maj膮 niez艂e nowe Ikarusy. Ale dla Rejkiaviku ja bym MAN-a sobie marzy艂.
pozd...
:wink:
Powr髏 do g髍y
Sebastian
Go舵
PostWys砤ny: 29 Gru 2004, 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Gdyni, stare, radzieckie wytwory pod nazw膮 Ziu ju偶 dawno, bo chyba 8-9 lat temu przesz艂y do historii.

Pami臋tam jak ostatniego z nich ci臋to przed nasz膮 hal膮 na zajezdni. Fakt 偶e silniki trakcyjne by艂y g艂o艣ne, ale jeszcze przed moim wyjazdem, nowe pojazdy by艂y do艣膰 skutecznie wyg艂uszane. Dzi艣 te auta wygl膮daj膮 naprawd臋 艂adnie

jest nawet jeden zabytkowy z 57 roku.
Powr髏 do g髍y
karuta
Alpha Team
Do潮czy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWys砤ny: 30 Gru 2004, 0:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadza sie az tak starych juz nie ma ...o jak one wyly....ale mialam takie nieszczescie ze tego lata na lini 26 ciagle trafilam na starsze typy.A moze to byl tylko jeden ....pechowiec ze mnie....zabytkowego nie widzialam ,ale za to przebudowe mostu w Redlowie kolo zajezdni...i tam jeszcze stoja takie stare wpol zardzewiale....
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
szczecintram
Go舵
PostWys砤ny: 30 Gru 2004, 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przecie偶 艣wietno艣膰 radzieckich trolejbus贸w ju偶 dawno u nas min臋艂a i raczej nie spotkamy u nas ju偶, chyba 偶e zabytkowe ZIU w Lublinie i w Gdynii. Obecnie tabor trolejbus贸w w trzech sieciach to tylko Jelcze i Solarisy wi臋c polska produkcja s艂ysz艂em 偶e Solarisy niedawno trafi艂y do nowo otwartej sieci w Szwecji. Natomiast karuta mo偶e rzeczywi艣cie trafi艂as na jaki艣 przesta偶a艂y Jelcz typy M11 (wsp贸艂czuj臋) i musia艂a艣 si臋 nim wlec przez ca艂膮 Gdyni臋 bo 26 to d艂uga trasa jaka pami臋tam a偶 do granicy jedzie z Sopotem a do Sopotu 21 leci. Na temat przegubowych Sebastian si臋 powinien wypowiedzie膰 bo wiem 偶e je偶dz膮 ale czy偶by jeszcze??? w Lublinie ju偶 nie je偶dz膮 a w Tychach nigdy ich nie by艂o w Gdyni s膮 ale czy je偶dz膮...? Natomiast pi臋kne zdjecia Sebastian szczeg贸lnie tego Solarisa on by si臋 w Rejkiaviku przyda艂 razem z MAN-em do towarzystwa i sprwa by艂a by ok.
pozdrawaim
Very Happy
Powr髏 do g髍y
Dcr

Do潮czy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWys砤ny: 30 Gru 2004, 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Rvk je藕dzi jeden MAN ale miejscowi twierdz膮 ,偶e to nie jest dobry autobus.
Zawsze powtarzam - "Ich kraj ich zdanie" lol lol lol
A o Solarisie jeszcze nie s艂yszeli.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Sebastian
Go舵
PostWys砤ny: 31 Gru 2004, 0:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dcr napisa:
A o Solarisie jeszcze nie s艂yszeli.


W momencie kiedy m贸wi臋 Neoplan s艂ysz臋, a co to takiego. A ja 偶e to nazwa niemieckiej firmy produkuj膮cej autobusy.
- Taaaaak? a ja my艣la艂em 偶e Benz jest niemiecki Confused
Powr髏 do g髍y
Dcr

Do潮czy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWys砤ny: 31 Gru 2004, 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jednak autobusy wodorowe je偶d偶膮 lol lol lol


Autobus na wod贸r (Mercedes) podzczas "tankowania"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Nul

Do潮czy: 02 Gru 2004
Posty: 329
Sk眃: Krak贸w
PostWys砤ny: 31 Gru 2004, 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dcr napisa:
A jednak autobusy wodorowe je偶d偶膮 lol lol lol


Nooo... tu widze, 偶e stoj膮 lol lol lol
Przepraszam! 呕artowa艂am!
_________________
A-Nul
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Sebastian
Go舵
PostWys砤ny: 1 Sty 2005, 1:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no w艂a艣nie, stoj膮 i nic poza tym lol lol lol
Powr髏 do g髍y
szczecintram
Go舵
PostWys砤ny: 1 Sty 2005, 19:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Now艂a艣nie to wcale nie jest dobry wyb贸r te autobusy wodorowe jak m贸wisz Dcr 偶e one stoj膮 wnioskuj臋 偶e wtakim razie zajmuj膮 miejsce w zajezdni tylko. No wi臋c jednak trolejbusy s膮 naprawd臋 potrzebne aby w Rejkiaviku by艂 jaki艣 ekologiczny 艣rodek transportu miejskiego. A s艂ysza艂em 偶e te autobusy na wod贸r i chyba m贸wi艂es to Dcr, 偶e one s膮 tylko w fazie test贸w i chyba ich nie przejd膮 pomy艣lnie co艣 tak czuj臋 a nawet bym chcia艂 bo w Rejkaiviku przyda艂 by si臋 ekologiczny 艣rodek transportu z prawdziwego zda偶enia
pozdrawiam Very Happy Very Happy
Powr髏 do g髍y
Dcr

Do潮czy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWys砤ny: 7 Sty 2005, 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj rozmawia艂em z cz艂owiekiem ,kt贸ry ma wp艂yw na zakup taboru w naszej firmie i pyta艂em dlaczego nie kupuj膮 autobus贸w na gaz. Okaza艂o si臋 ,偶e koszta eksploatacji s膮 podobne ze wzgl臋du na cen臋 gazu. Do tego dochodz膮 problemy z tankowaniem (budowa stacji w okolicach bazy).
Narazie zakupili IRISBUS w cenie 18-19 mln ISK za sztuk臋 i dostarczono ju偶 dwie sztuki.


Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Sebastian
Go舵
PostWys砤ny: 7 Sty 2005, 22:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dcr napisa:
Narazie zakupili IRISBUS w cenie 18-19 mln ISK za sztuk臋 i dostarczono ju偶 dwie sztuki.


Jutro (sobota 8.01.2005) po raz pierwszy bedzie go mo偶na zobaczy膰 "na 偶ywo" na linii 150

(Zmiana rozk艂ad贸w jazdy i sieci kursowania autobus贸w ma nast膮pi膰 podobno 19 czerwca 2005. To jest podobno termin ostateczny.)
Powr髏 do g髍y
Dcr

Do潮czy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWys砤ny: 8 Sty 2005, 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jutro (sobota 8.01.2005) po raz pierwszy bedzie go mo偶na zobaczy膰 "na 偶ywo" na linii 150


Autobusy wystartuj膮 nie w sobot臋 a w poniedzia艂ek 10.01.2005 i na lini 140 lol lol lol
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nast阷ny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron