reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Oferta dla ambitnego człowieka (najlepiej dziennikarza)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
unregistered

Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 228
PostWysłany: 6 Lut 2008, 3:03    Temat postu: Oferta dla ambitnego człowieka (najlepiej dziennikarza) Odpowiedz z cytatem

Post bedzie byc moze troche dlugi.
Myslalem by moja oferte umiescic wrecz w dziale "dam prace" jednak zdecydowalem sie zrobic to oddzielnie.

Ogolna zawartosc dziela.
W zwiazku z "TVN" i innymi tego typu wiadomosciami jak wiadomo nastapil zwiekszony naplyw sily roboczej z Polski do kraju, ktorego liczba mieszkancow jest zdecydowanie mniejsza od na przyklad Bydgoszczy. Mimo zapowiedzi premiera kraj ten nie wytrzymal tej manny z nieba w takiej ilosci i tak szybko. U (wiekszej lub mniejszej) czesci nowoprzybylych nastapilo bolesne zderzenie z rzeczywistoscia zastana w danym kraju. Przydaloby sie znalezc jakies jednostki, ktore w celu przyjazdu do kraju mlekiem i miodem plynacego zadluzyli sie u rodzin blizszych lub dalszych i teraz po nieudanym przyjezdzie i pobycie na Dzikiej Zimnej Polnocy, wstydza sie wracac bez pieniedzy do swojej ukochanej "FĂśðurland" Polski. Na koniec tego dziela sztuki dziennikarskiej jeszcze jakis dobry watek optymistyczny. Organizacja charytatywna pomagajaca w takich powrotach albo zwykle/niezwykle pelne szczescia polaczenie ojca/meza z dziecmi/zona lub innej wariacji rodzinnej juz w Polsce.

I to wlasciwie jest calosc. Wydaje mi sie ze jakas gazeta w Polsce by mogla wziac taki material. Podobne sytuacje byly juz opisywane w innych krajach jednak jeszcze nie bylo chyba z Fròni. Dlatego wydaje mi sie ze zarobek jest w miare pewny, jednak tylko dla pierwszej osoby, ktora napisze taki material. Watpie by taki temat mozna by sprzedac dwa razy. Napisalem ze jest to oferta dla ambitnego dziennikarza ale jesli ktos nie pracuje w zadnej redakcji to niestety ale swoj produkt bedzie musial sprzedac sam/sama bo ja tego nie mam zamiaru robic.

Teraz jest pytanie tylko kto moglby takie cos napisac.
1)Przydaloby sie by byla to osoba po studiach polonistycznych. Hmmm chyba Ireth spelnia ten warunek. Zaraz zaraz ale ona jest z Danii i sie przez to raczej nie nadaje.
2)Przydaloby sie by byla to osoba nie majaca klopotow z dlugimi wypowiedziami. Badz co badz im dluzszy material tym zapewne wieksze profity finansowe. Hmmm chyba O.E. spelnia ten warunek. Zaraz zaraz ale on jest z Vratislavii i nie do konca zna codzienne niuanse zycia na Ultima Thule. Czyli
3)Przydaloby sie by byla to osoba mocno juz zwiazana z ta Innis Tile, na przyklad poprzez obywatelstwo. Hmmm chyba Viking spelnia ten warunek. Zaraz zaraz ale on bywa (przy okazji bywa to nie to samo co jest) zlosliwy i przez to nie ma gwarancji ze ten artykul rowniez taki nie bedzie chociaz jest mozliwosc rowniez ze artykul bylby swietny.
4)Przydaloby sie by .....

Teoretycznie mozna by jeszcze tak ciagnac przez kolejne punkty dodajac jakiekolwiek cechy ktore przydaloby sie miec by napisac ten material i jesli ktos czuje sie na silach to mozna dopisac bo ja poczytam z mila checia. Tylko ze chyba wiadomo juz ze moj post nie jest o tym by takie cos napisac.

Zdarzenie medialne w postaci "kilku minut nieprawdy" na antenie w miare popularnego programu informacyjnego powoduje zdarzenia rzeczywiste w postaci naplywu nieprzygotowanych osob do kraju o ktorym byly te nieprawdy.
Konsekwencja dla mediow beda nastepne tamaty do przedstawienia swoim odbiorcom, z (nie)wielkim spadkiem wiarygodnosci pewnej komercyjnej stacji telewizyjnej u widzow na polnocno-zachodnich krancach Europy.
Konsekwencje dla tych nieprzygotowanych osob nie beda niestety tak neutralne.

Teraz powinien byc jakis wniosek.
Kazdy moze sobie pewnie wyciagnac cos innego.
Jak dla mnie najwazniejsze jest o odpowiedzialnosci za swoje czyny (nawet te najmniejsze i najbardziej trywialne) i (po raz kolejny potwierdzonej) swiadomosci ze wszyscy jestesmy inter-zalezni i nie da sie od tego uciec.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 6 Lut 2008, 4:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobry pomysł. Popieram.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
iceli

Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 13
Skąd: W.
PostWysłany: 17 Wrz 2012, 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja rĂłwnieĹş
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alekss

Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 9
PostWysłany: 30 Paź 2012, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przez ciekawość - udało się kogoś znaleźć...?
_________________
Ĺťycie jest jak poezja. /Paolo Coelho/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron