reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Doktorat na University of Reykjavik
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Edukacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grander

Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 11
PostWysłany: 26 Lut 2008, 20:27    Temat postu: Doktorat na University of Reykjavik Odpowiedz z cytatem

Witam!

Mam pytanie do wszystkich "lepiej poinformowanych": zostalem przyjety na studia doktoranckie w Reykjaviku. Stypendium to 210 tys koron- po podatkach ok. 150 tys. Czy jest to wystarczajaca duzo aby sie utrzymac? Czy jest moze ktos, kto robi doktorat w tej instytucji? Czy Univerek zapewnia akomodacje dla doktorantow? Jak tam wogole jest? Strasznie zimno? Jak z zyciem studenckim? Czy studentki ladne? Czy warto?

Tylko prosze wszystkie "madre glowy" o nie pisanie mi o tym, iz informacje takie znalazly sie na forum, bo sie nie znalazly, a te ktore sa- sa zdecydowanie przeterminowane.

Za wszelkie uwagi, podpowiedzi, informacje dzieki wielkie!
Grander
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szczur4x4

Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 251
Skąd: Kopavogur
PostWysłany: 26 Lut 2008, 22:07    Temat postu: Re: Doktorat na University of Reykjavik Odpowiedz z cytatem

grander napisał:
Witam!

Mam pytanie do wszystkich "lepiej poinformowanych": zostalem przyjety na studia doktoranckie w Reykjaviku. Stypendium to 210 tys koron- po podatkach ok. 150 tys. Czy jest to wystarczajaca duzo aby sie utrzymac? Czy jest moze ktos, kto robi doktorat w tej instytucji? Czy Univerek zapewnia akomodacje dla doktorantow? Jak tam wogole jest? Strasznie zimno? Jak z zyciem studenckim? Czy studentki ladne? Czy warto?

Tylko prosze wszystkie "madre glowy" o nie pisanie mi o tym, iz informacje takie znalazly sie na forum, bo sie nie znalazly, a te ktore sa- sa zdecydowanie przeterminowane.

Za wszelkie uwagi, podpowiedzi, informacje dzieki wielkie!
Grander



witam Cię doktorku, pieniążków powinno Ci starczyć... ale wiesz co, ja na Twoim miejscu w pierwszej kolejności zadzwoniłbym na uniwersytet by wszystkiego z pierwszej ręki się dowiedzieć od takich samych "madrych głów" jak Ty...... powodzenia .....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
zyzak
Gość
PostWysłany: 26 Lut 2008, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widze ze szczur juz mnie wyprzedzil w odpowiedzi Smile
Powrót do góry
grander

Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 11
PostWysłany: 26 Lut 2008, 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No dzieki madra glowo 4x4- problem polega w tym, iz w 99% przypadkow to co mowi Uniwerek jest w 100% odstajace od rzeczywistosci i stad wlasnie ten post bo decyzje trzeba podjac szybko a nawet bardzo szybko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 26 Lut 2008, 23:49    Temat postu: Re: Doktorat na University of Reykjavik Odpowiedz z cytatem

grander napisał:
Czy studentki ladne? Czy warto?



Unnur Birna Vilhjalmsdottir chyba tam studiuje wiec nie powinienes narzekac. 150k troche malo- chyba ze wyzywienie i zakwaterowanie zagwarantowane.
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
grander

Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 11
PostWysłany: 27 Lut 2008, 0:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No wlasnie te elementy musze dograc, bo wyzywienia to na bank nie ma, natomiast nie wiem jak akademiki, ale to juz postaram sie wyciagnac z Uniwerku. Poza tym czy Reykjavik jest miejscem "rozrywkowym" czy tez nadaje sie bardziej na lapanie deprechy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 27 Lut 2008, 0:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grander napisał:
No wlasnie te elementy musze dograc, bo wyzywienia to na bank nie ma, natomiast nie wiem jak akademiki, ale to juz postaram sie wyciagnac z Uniwerku. Poza tym czy Reykjavik jest miejscem "rozrywkowym" czy tez nadaje sie bardziej na lapanie deprechy?


Kazde miejsce na na swiecie ( nie liczac oczywiscie uwarunkowan religijnych) jest miejsce rozrywkowym - zalezy jak bardzo od zasobnosci Twojego portfela. Jednak z 150k raczej to bedzie deprecha, chyba ze wszystko bedziesz mogl przeznaczyc na swoje hedonistyczne zachcianki.
_________________
Filip broni
Filip radzi
Filip nigdy Cie nie zdradzi

KAŻDY KILOGRAM OBYWATELA Z WYŻSZYM WYKSZTAŁCENIEM SZCZEGÓLNYM DOBREM NARODU
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
grander

Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 11
PostWysłany: 27 Lut 2008, 0:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma to jak rzeczowa, zrozumiala odpowiedz. Dzieki za informacje, teraz sie zabiore za przyciskanie Icelanderow i wyciskanie informacji. Ciekawe na ile beda zbiezne:D Spodziewam sie, ze raczej malo, jak to w zyciu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 27 Lut 2008, 0:16    Temat postu: Re: Doktorat na University of Reykjavik Odpowiedz z cytatem

grander napisał:
Czy studentki ladne? Czy warto?


ostatnio klimat tu dla polakow jest troche niepomysly wiec miej na uwadze ze przybedziesz tu z wyjsciowa opinia gwalciciela i drobnego zlodziejaszka, i nie wazne czy robisz doktorat czy kopiesz rowy. ale i tak ciesz sie ze nie jestes litwinem, obejdzie sie bez palca w gumowej rekawiczce Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
grander

Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 11
PostWysłany: 27 Lut 2008, 0:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widze ze i nawet w tak odleglym miejscu Polacy zdolali sobie wyrobic marke i renome- nasza slawa i tam zawitala- chyba nas jeszcze na Grenlandii nie znaja. Zdecydowanie palec mi sie nie podoba jak rowniez i pozycja wyjsciowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 27 Lut 2008, 0:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak jak to sobie przeczytalem to opinie tu otrzymujesz raczej zniechecajace, wiec dla rownowagi napisze ze w sumie jest jednak fajnie, z jakiegos powodu jednak tu wszyscy jesteśmy Smile a te 150 000 na reke to niejeden polak to by chcial tu zarabiac. wg to suma wystarczajaca, akademiki z tego co wiem nie sa drogie i wydaje mi sie ze nie bedziesz mial problemu z uzyskaniem. na jedzenie raczej nie wydasz wiecej jak 40 000, reszta zostaje na twoje zachcianki. jesli w knajpie nie masz hamulcow jesli chodzi o kupowanie alkoholi to rzeczywiscie da sie w jeden wieczor 20 000 przehulac, ale to chyba extrema. Smile wydal ktos tyle?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
grander

Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 11
PostWysłany: 27 Lut 2008, 17:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co juz wiem, Uniwerek pomaga zalatwiac jakies miejsca w tzw. akademikach, ale te wygladaja na nieco dziwne:D Poogladalem troche fotografii z Islandi i na jednych jest pieknie, raj na ziemi, na innych z kolei to po prostu depresje lapie sie na sam widok:) Ale widze, iz na forum sami zadowoleni, wiec moze nie bedzie tak zle. A z tego, co zdarzylem sie zorientowac, mnostwo rodakow mieszka w Reykjaviku, nawet sklep polski jest- wiec nie powinno byc tak zle. Ja mam staz "wyspowy"- trzy lata rowniez na wyspie, ale w cieplejszych rejonach (Morze Srodziemne)Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
szczur4x4

Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 251
Skąd: Kopavogur
PostWysłany: 27 Lut 2008, 20:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli dasz radę wyciągnąć lokum od uniwersytetu byłoby nieźle , bo tak jak stan pisał to jest zadowalająca suma dla wielu ludzi pracujących tutaj, co innego gdybyś musiał wynająć coś, a ceny nie są za ciekawe, moim zdaniem spokojnie sobie poradzisz, wątpie abyś miał ochotę co sobota balowac do rana po barach, zawsze można spotkać się w gronie i nie koniecznie w knajpce, a i jakieś zajęcie sobie znajdziesz napewno nie będziesz tu sam, ciekawe czemu mija się z prawdą to co mówią na uniwerku?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
grander

Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 11
PostWysłany: 27 Lut 2008, 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To co mowia na Uniwerku to po prostu same superlatywy: jest swietnie, pieknie, cudownie, laboratorium cudownie wyposazone, Islandia piekna, cieplo i slonecznie (no, moze przesadzilem). No ale wlasnie jest o lokalach, ze nie jest tak trudno ani drogo itp- chociaz moze w sumie dla nich nie jest. Wracajac do tematu, na pewno nic za darmo z Uniwerku nie wyciagne, ale jakies lokum z puli dla studentow w rozsadnej cenie to na pewno. Chociaz jeszcze wiele sie moze zmienic:D Dzieki za pomocne opinie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 27 Lut 2008, 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grander napisał:
laboratorium cudownie wyposazone


nie wiem jaka twoja specjalizacja ale w tamtym roku uniwerek u mnie zamowil 2 palety klockow lego wiec jakby co nudzic sie nie bedziesz Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 27 Lut 2008, 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.dv.is/frettir/lesa/5673

W skrocie: 700 studentow jest na liscie oczekujacych na akademik. Nie wyglada to rozowo. Przygotuj sie psychicznie na wynajmowanie pokoju w mieszkaniu studenckim. Co nie jest takim zlym rozwiazaniem, nawiazujesz kontakty towarzyskie i poznajesz miejscowe zwyczaje...
Jest tez szansa, ze naprawde zalezy im na twoim doktoracie. Wtedy miejsce w akademiku sie znajdzie, rzecz jest pewna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
grander

Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 11
PostWysłany: 27 Lut 2008, 22:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mmmm, klocki Lego- to chyba dla jakies miedzywydzialowki. Mam nadzieje, iz sa ogolnodostepne bo ja bardzo lubie klocki Lego:D
A tak juz na marginesie, poniewaz w sieci nie za wiele zdjec krazy przybytku zwanego Haskoli Islands. Czy jakos ten kompleks wyglada w miare czy tez raczej jest troszeczke,hmm, zacofany?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 27 Lut 2008, 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grander napisał:
Czy jakos ten kompleks wyglada w miare czy tez raczej jest troszeczke,hmm, zacofany?


tak na oko to pozne lata 40te, ale buduja chyba cos nowego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zyzak
Gość
PostWysłany: 27 Lut 2008, 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

grander, ja bylem tam w srodku.....
powstrzymam sie od komentaza.... zobaczysz..... to opisz tutaj Swoje wrazenia Smile
Powrót do góry
grander

Dołączył: 26 Lut 2008
Posty: 11
PostWysłany: 27 Lut 2008, 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zyzak napisał:
grander, ja bylem tam w srodku.....
powstrzymam sie od komentaza.... zobaczysz..... to opisz tutaj Swoje wrazenia Smile


Bez watpienia tak uczynie:) Ale nie kaz mi czekac tak dlugo i opisz swoje, bo nijak nie moge zgadnac dlaczego powstrzymujesz sie od komentarza- jest tak zle czy tak dobrze?
Ok, niewazne, nie bede Cie ciagnal za jezyk.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Edukacja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron