reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

4 dni samochodem - co zobaczyc
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arakis

Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 4
PostWysłany: 6 Mar 2008, 13:33    Temat postu: 4 dni samochodem - co zobaczyc Odpowiedz z cytatem

Witam,
zakladajac ze bede 4 dni w maju i moge wypozyczyc samochod co mozna racjonalnie zobaczyc. Nie zalezy mi na zaliczaniu miejsc ale raczej na wrazeniach. Start i powrot do stolicy.

Z gory dziekuje za pomoc.

Piotr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Milka

Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 140
Skąd: Waw,Hver
PostWysłany: 6 Mar 2008, 13:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli będzie to zwykłe auto to polecam Pingvelir, Gulfoss, Geysir, okolice Watnajokull (jeziorko), Snafelsnef (lodowiec). A jeśli auto terenowe to Porsmork, Laugamalaugar. sory za błędy :-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
arakis

Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 4
PostWysłany: 6 Mar 2008, 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Milka napisał:
Jeśli będzie to zwykłe auto to polecam Pingvelir, Gulfoss, Geysir, okolice Watnajokull (jeziorko), Snafelsnef (lodowiec). A jeśli auto terenowe to Porsmork, Laugamalaugar. sory za błędy :-)


auto moze byc terenowe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gdaro
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 28
Skąd: krakĂłw
PostWysłany: 6 Mar 2008, 15:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli chodzi o wypozyczenie auta to : za samochod osobowy zaploacisz 5000 kr /dzien ,a samochod terenowy 20000 kr /dzien. oczywiscie wypozyczenie jest na karte kredytowa.

Co do 4 dni to musisz sie dobrze zastanowic gdyz 4 dni to niewiele. w wspomniane wczesniej miejsca sa w przeciwnych kierunkach.

Nie zakladasz zadnego chodzenia?
Moze po prostu wybierz sobie jeden kawalek islandii np.fiordy zachodznie ,a reszte mozesz ogladnac przejazdem.
Polecam przewodnik wydany przez Gazeta Wyborcza, mozna go kupic na ich stronie.Jest chyba najlepszym do tej pory wydanym w polsce przewodnikiem po Islandii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Froskur

Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 7 Mar 2008, 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdaro napisał:
Jesli chodzi o wypozyczenie auta to : za samochod osobowy zaploacisz 5000 kr /dzien ,a samochod terenowy 20000 kr /dzien
.


Skad te ceny??????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
arakis

Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 4
PostWysłany: 7 Mar 2008, 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdaro napisał:
Co do 4 dni to musisz sie dobrze zastanowic gdyz 4 dni to niewiele. w wspomniane wczesniej miejsca sa w przeciwnych kierunkach.

Nie zakladasz zadnego chodzenia?


niestety beda to tylko 4 dni. Chodzenie mozliwe ale raczej emerycko - 2 godzinny spacer ok.

dzieki za polecenie przwodnika - kupie.

P.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 7 Mar 2008, 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Geysir, Gullfoss, Pingvellir - wiadomo, klasyka, trzeba zobaczyc. Potem zostan na poludniu - pojedz w kierunku Hella. Polecam przesiasc sie do autobusu terenowego i podjechac do Porsmorku. Wiosna bedzie pieknie. Jesli bedziesz mial terenowke i masz juz jakies doswiadczenie w forsowaniu rzek to mozesz probowac dojechac na wlasna reke... To w sumie juz z 3 dni. 4 dzien spedzilabym na polwyspie Reykjanes, ktory jest niedoceniany, a szkoda. Na deser kapiel w Blue Lagoon.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gdaro
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 28
Skąd: krakĂłw
PostWysłany: 7 Mar 2008, 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie z Basia Reykjanes kryje w sobie niesamowite miejsca i czasto jest niedoceniany pod katem zwiedzania.

Skad te ceny? A z wypozyczalni samochodow z tamtego roku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
gdaro
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 28
Skąd: krakĂłw
PostWysłany: 7 Mar 2008, 16:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlasnie sprawdzilem wyrywkowo na jednej ze stron: www.avis.is
Chyba niewiele sie pomylilem , bo ceny ida w gore wraz ze zblizaniem sie lata.dodatkowo sa jakies ubezpieczenia itp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Froskur

Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 7 Mar 2008, 18:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja rezerwuje b.duzo samochodow w wypozyczalniach dla klientow i nawet teraz w zimie nie widzialam ceny 5000isk za dzien za osobowke, a co dopiero latem..
no ale moze nie wszystko widzialam.
Takiej ceny w maju nie bedzie nigdzie..

cena ktora podajesz za terenowke jest b.wysoka za to. Juz Suzuki Jimny nadaje sie na teren, a kosztuje niewiele

ja polecam sprawdzic przede wszystkim oferte Sixt, Budget , Hasso i Hertz, rowniez Avis, Átak, Atours, SagaCarRental.
Ewentualnie moge pomoc w zarezerwowaniu.

kierowca
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
arakis

Dołączył: 06 Mar 2008
Posty: 4
PostWysłany: 14 Kwi 2008, 22:05    Temat postu: 4 dni - propozycja do weryfikacji Odpowiedz z cytatem

Jestem po lekurze waszym postow i czytaniu przewodnika.
Tak wiec na poczatek informacja ze w 1 dzien bedziemy mieli Geysir i Gulfoss. Drugi dzien do poludnia Blue Lagon. Dalej pozostajemy na swoim. Zakladajac ze mamy samochod czy mozliwe jest zwiedzenie nastepujacych rzeczy w te 4 dni (kolejnosc dowolna):
wyspa Heimaey - bo maskonury
skaftafell - wodospad i lodowiec,
Vik - plaĹźa, klify, Skogafoss,
Porsmork.
Generalnie moge wynajac dobry terenowy samochod.
Zalezy mi na przyrodzie, widokach, ptakach. Po drodze noclegi w hotelach.
Czy to jest realne? Jakies rady co do kolejnosci i hoteli?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 14 Kwi 2008, 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mysle, ze wygodniej ci bedzie pojechac do Blue Lagoon pierwszego dnia - nie bedziesz musial sie wracac na polwysep. Drugiego dnia Geysir/Gulfoss i spanie juz gdzies na poludniu. W ten sposob spokojnie dojedziesz do Skaftafell, a po drodze zobaczysz Vik i okolice.

Jesli zas naprawde kochasz ptaki to zamiast droga przez cale poludnie kraju, zdecydowanie plyn na Heimaey. Zaraz, zaraz, czy maskonury sa juz w maju, moze ktos wie? To kluczowe pytanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skąd: pUstka
PostWysłany: 14 Kwi 2008, 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basia napisał:

Jesli zas naprawde kochasz ptaki to zamiast droga przez cale poludnie kraju, zdecydowanie plyn na Heimaey. Zaraz, zaraz, czy maskonury sa juz w maju, moze ktos wie? To kluczowe pytanie.


Maskonury można też zobaczyć w Vik i Myrdal zwłaszcza w Dyrholaey. Nie wiem jak w maju ale w lipcu było ich tam mnóstwo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
arki

Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 2
PostWysłany: 22 Sie 2008, 12:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Suzuki Jimmy raczej nie nalezy uważać za auto terenowe. Wybierając się na trasy oznaczone F można je łatwo utopić w troszkę głębszej wodzie, a to może naprawdę bardzo drogo kosztować. Lepiej dołozyć troszkę, wynająć większe auto i spokojnie oddać się jeżdzie po terenie Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
allan2008

Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 12
PostWysłany: 15 Paź 2008, 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Będziemy na Islandii 4 bite dni. Lądujemy w nocy z 18/11 na 19/11, nocujemy w Keflaviku i stamtąd 19/11 bierzemy autko (osobowe).

Proszę o porady odnośnie objechania wyspy.
Oczywiście wiem, że to szalony pomysł w 4 dni, ale jednak wierzę, że możliwy i to tak, by nie robić zdjęć z samochodu Smile

Jesteśmy w stanie pominąć Zachodnie Fiordy, a jeśli chodzi o miejsca, to zależy nam tak naprawdę tylko na skarbach natury, pięknych miejscach typu wodospady, fiordy, kaniony, itp, a nie miasteczka.

Warto zaznaczyć, że będzie 1 osoba prowadząca samochód, moja dziewczyna. Ja niestety nie mam prawa jazdy ...

Co do noclegów, będziemy korzystać z uprzejmości użytkowników CS / HC lub noclegi w śpiworkach gdzieś po drodze u ludzi.

Czy ktoś mógłby podać przykładowy plan na 4 dni?

Pozdrawiam ciepło z Warszawy i zapewne nie raz jeszcze zawrócę głowy Smile

Allan
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jadzia z Lodowca

Dołączył: 15 Paź 2008
Posty: 14
PostWysłany: 15 Paź 2008, 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

allan2008 napisał:
Witam.

Będziemy na Islandii 4 bite dni. Lądujemy w nocy z 18/11 na 19/11, nocujemy w Keflaviku i stamtąd 19/11 bierzemy autko (osobowe).

Proszę o porady odnośnie objechania wyspy.
Oczywiście wiem, że to szalony pomysł w 4 dni, ale jednak wierzę, że możliwy i to tak, by nie robić zdjęć z samochodu Smile

Jesteśmy w stanie pominąć Zachodnie Fiordy, a jeśli chodzi o miejsca, to zależy nam tak naprawdę tylko na skarbach natury, pięknych miejscach typu wodospady, fiordy, kaniony, itp, a nie miasteczka.

Warto zaznaczyć, że będzie 1 osoba prowadząca samochód, moja dziewczyna. Ja niestety nie mam prawa jazdy ...

Co do noclegów, będziemy korzystać z uprzejmości użytkowników CS / HC lub noclegi w śpiworkach gdzieś po drodze u ludzi.

Czy ktoś mógłby podać przykładowy plan na 4 dni?

Pozdrawiam ciepło z Warszawy i zapewne nie raz jeszcze zawrócę głowy Smile

Allan


MoĹźna w 3 dni

P.S. Jeden Węgier pojechał do okoła w 31 H jechał tankował jechał tankował .... język jak przyjechał to go nikt nie poznał.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
allan2008

Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 12
PostWysłany: 16 Paź 2008, 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Naprawdę gorąco Was proszę o wskazówki!
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
hw567
Gość
PostWysłany: 16 Paź 2008, 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jechalem 3 dni do okola i praktycznie to jest tylko jazda, wyskakujesz z samochodu robisz zdjecie i jedziesz dalej.
radzil bym sie skupic raczej na polodniowej i zach czesci is is
polwysep reikjanes , snaefells i droga do skaftafell przez vik i jĂśkulsĂĄrlĂłn
oczywiscie zloty krag to standart(þinwetlir,gejzer ,gulfoss, kerid)
zajzyj na 4x4 napisz przed przyjazdem a na pewno ktos ci pomoze ja w miare wolnego czasu jade z toba,jezeli to ci nie przeszkadza

http://picasaweb.google.pl/harbuz567
Powrót do góry
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 16 Paź 2008, 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurcze w 3 dni ... to faktycznie wariactwo. Jedzcie napewno na Geysir, Wogospad Gullfoss i od razu w tez nas dzien na JĂśkulsĂĄlron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
allan2008

Dołączył: 18 Lut 2008
Posty: 12
PostWysłany: 17 Paź 2008, 7:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Będziemy nie 3, a aż 4 dni Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron