reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Podziękowania dla Admina
Id do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> ICELAND.PL & Forum
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
HARRY75

Doczy: 15 Cze 2007
Posty: 417
Skd: z Kątowni
PostWysany: 11 Mar 2008, 23:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

całkowicie poważnie pytam...
śmiertelnie wręcz
lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
HARRY75

Doczy: 15 Cze 2007
Posty: 417
Skd: z Kątowni
PostWysany: 12 Mar 2008, 0:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

teraz wiem
http://www.synonimy.info/index.php?t=ph&id=4368

pozdro dzyndzle lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 12 Mar 2008, 1:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No toście się wyzyli za wszystkie czasy...
Taka paplanina o niczym. I jeszcze mówią niektórzy, że Forum jest niepożyteczne. A to chyba lepsze niż sport.
Zrobiłbym fortunę jakbym zrobił opłatę za każdy post, bo ludziska tak się uzależnili od dogryzania sobie i wymyślania od dzyndzli, że nawet wysokie ceny ich nie odstraszą Very Happy Very Happy Very Happy

Ponieważ Lili ma ładny awatarek (choć ja miałam ładniejszy), więc daję szansę wygrać drugą butelkę, bo z pewnością Lilii zdążyła się założyć, że i ten wątek zostanie zablokowany.

Ale ja na miejscu Lili67 nie zdzierałbym tak z biedaka, który jest gotów założyć się, że jutro Słońce nie wzejdzie... Very Happy


Padły natomiast 2 ciekawe pytania i na nie odpowiem:

1) silnik kupić to pestka, gorzej z zainstalowaniem tego wszystkiego; czeka to w kolejce na CMS dla głównej strony, a jak się okazuje nie będzie to tak szybko

2) moderatorzy są tacy jacy są; nie mam na nich wpływu; łatwo się poddają, gdyż są zbyt często wyśmiewani i wykpiwani, a niektórym ciężko to znieść; każdy chętny na moderatora jest mile widziany (pod jednym warunkiem: sam przestrzega Regulaminu i prowadzi kulturalne dyskusje).
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 16 Lis 2008, 21:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maka-rena napisa:
Wiesz co O.E... nie poznaję Cię od kilku dni..strasznie nerwowy sie zrobiłeś Wink
Nie no chyba nerwowy to nie. Ale to taka typowa ludzka wada, którą jest irytacja na cudzą niewiedzę (czasem przecież niezawinioną i obiektywną)..
Bo to jest tak, że Forum istnieje od wielu lat, i jest rzeczą naturalną, że chyba nikt z nowych Forumowiczów nie będzie ślęczał i czytał wszystkich wątków od samego początku. A tam niestety jest wiele ciekawych informacji, wypowiedzi, pomysłów, argumentów.

Gdy więc ktoś nie zna tej historii to pyta od nowa o to samo.

Drugą kategorią ludzi, którzy irytują są ci, którzy podejrzewają admina o jakieś niecne cele, głupotę, złośliwość, manię prześladowczą itp.
Każdy mój gest, każda wypowiedź jest analizowana pod kątem dowiedzenia, że mam złe intencję. A ja nazwyczajniej w świecie nie zawsze mam czas na kontrolę Forum, nie zawsze mam czas by skontrolować moderatorów. Czasem nie czytam pewnych wątków i działów. A potem się dowiaduję, że specjalnie komuś pozwalam pisać chamskie wypowiedzi, bo lubię syf...
Takie podejście jest bezsensowne, bo jeśli założymy, że admin to złośliwiec, to nic nie wskóramy krytyką (co najwyżej zostaniemy zbanowani).
Jeśli jednak admin nie ma złych intencji, to jego krytykowanie będzie tylko utrudniało mu pracę. Dlatego zabroniono krytyki administracji na forum publicznym (bo przy publice wszyscy chcą być nadzwyczaj twardzi i okrutni); tylko wierząc, że krytyka będzie wysłuchana, zrozumiana i wprowadzona w życie, można ją wysyłać do admina. W przeciwnym razie jest tylko wiązką agresji, a ta jest niedopuszczalna. Aby więc uniknąć posądzenia o agresję w stosunku do adminów czy moderatorów, należy z nimi rozmawiać kulturalnie przez PW.
A jeśli ktoś ma niezachwianą wiarę w debilizm lub chamstwo admina, to po co zadaje sobie trud krytyki? Przecież admin ma tu władzę ABSOLUTNĄ, więc jeśli byłby takim chamem, to zbanowałby takiego krytykanta od razu. Obecność jednak takich nieregulaminowych krytykantów świadczyć może o tym, że albo są oni głupi i nie rozumieją tego co wyżej napisałem, albo że najwyczajniej w świecie są trolami, którzy tylko prowokują do niesnasek i nerwów.


Dlatego, przy okazji, ostrzegam tych, którzy przy okazji różnych innych dyskusji chcą sobie w chamski sposób drwić ze mnie lub moderatorów. Takie osoby będą banowane, czasem nawet bez ostrzeżenia. Mamy sporą grupę porządnych kulturalnych Forumowiczów i nie potrzeba tu troli lub osób o takich zapędach. Wiem, że narażę się na opinię o despotyzmie, ale cóż, musiałbym się dać tu ukrzyżować, by niektórzy zrozumieli, że nie mam złych intencji. Oczywiście istnieje możliwość, że nie dostrzegam swych błędów i zlych emocji, ale z pewnością chmastwo mi ich nie wskaże. Jedyna szansa w kulturalnym zwróceniu uwagi przez PW.
Czasem wtrącę jakiś żart, czasem nawet kpinę lub szyderstwo. Czasem niewinny żart ktoś odczytuje jako inwektywę. Bo wszystko zależy od tego co myślimy o adminie. Jeśli to kontrowersyjna osoba, to wiele osób będzie mieć negatywny obraz admina i będzie deformować znaczenie jego słów. A ponieważ jest tu sporo osób, które nie darzą mnie sympatią, więc odczytują między wierszami jakąś agresję czy pogardę, której w mych świadomych intencjach brak. Jeśli ktoś jest jednak życzliwy, to może zadać sobie trud analizy mych tekstów by wykazać mi, że dobór słów, szyk zdań itp. wskazują na dozę agresji, której świadomy nie byłem.
Jednak życzliwe osoby raczej nie doszukują się wszędzie agresji i z nimi rozmawia się normalnie i kulturalnie.

Miarą kultury jest pewna tolerancja i doza zaufania do jakiejkolwiek władzy. Gdy ktoś z góry zakłada, że admin ma same wady, to będzie dążył do jakiejś konfrontacji. Z punktu widzenia admina taki user często przypomina rodzaj smarkacza, który w autobusie ciągnie za nogawkę, a którego przecież nie powinno się odepchnąć czy wręcz uderzyć, gdy perswazja nie daje skutku. Oczywiście, taki smarkacz często jest tak drażniący, że w końcu człowiek może nie wytrzymać i mocno odepchnie go nogą lub pociągnie za ucho. Tylko, że wtedy smarkacz zaczyna ryczeć w niebogłosy, że stała mu się krzywda - ot taka dziecinna forma egocentryzmu.
Taki model zachowań jest dość powszechny i wielu ludzi próbuje mnie ciągnąć za nogawkę, bo jako "smarkacze" czują się bezpiecznie.

Na niektórych forach, panuje iście pruski porządek. Np. na forum serwisu napisy.info, administrator nie patyczkuje się w pieszczenie smarkaczy szarpiących nogawkę. Każdy post jest sprawdzany zanim zostanie upubliczniony. Moderatorzy lub admin własnoręcznie poprawiają ortografię i interpunkcję postów. Wszelka chamska krytyka lub krytyka niekonstruktywna, są usuwane, a tacy krytycy banowani. I mnie się to nawet podoba, choć sam mam w sobie zbyt wiele życzliwości (lub jak kto woli słabości) by wprowadzić taki "zamordyzm".
Ale spowodowałby on, że nasze forum stałoby się wreszcie porządne i miłe, no ale nieco zniewolone.
Zawsze wolność wprowadza elementy chaosu. A dyscyplina, cenzura, restrykcje, kary, zakazy, nakazy prowadzą do porządku, ale kosztem ograniczenia swobód.
Zawsze jest coś za coś...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> ICELAND.PL & Forum Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron