reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Gwałtowny wzrost kursu euro (EUR)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 60, 61, 62, 63, 64  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 15 Maj 2009, 23:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
...ja juz moge odpowiedzieć,że tak warto jak dla mnie..jeśli mam wybrać z dwojga złego pomiędzy IS a PL to na dzień dzisiejszy wybieram to pierwsze flaga Islandii

Nie wybieraj tylko pomiedzy IS a PL.
Jest mnostwo innych krajow.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
ansswis

Dołączył: 11 Wrz 2007
Posty: 307
PostWysłany: 16 Maj 2009, 9:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patryk23l napisał:
Cytat:
Ja cie rozumiem, i wiem ze kazdy ma swoje zdanie. ja widze to wlasnie w taki sposob. zacznie byc konkurencja z innych panstw. jakies mleczne rzeczy posciagaja to automatycznie xxxx MjĂłlkursamsalan. czekolada... xxxx NĂłi Sirius, Freya... meble... to znowu ikea, rumfatalagerinn. na pewno islandia bedzie jakies straty miala. jak dla mnie niech juz nic nie buduja, zadnych nowych sklepow bo i tak pieniedzy na tym stracili, bo nikt z tych sklepow nie korzysta.

Wydaje mi sie ze troche zle rozumujesz.
Dla mnie nie ma znaczenia czy sklep jest islandzki czy niemiecki. Dla mnie liczy sie jakosc, wybor i konkurencja.
Wybuduje sie takie tesco, bedzie wieksza konkurencja dla Bonusa, Kronana itp.
Zycie jest tu strasznie monotonne tak samo jak robienie zakupow i kupowanie ciagle tych samych produktow(bo innych nie ma)
Mozliwe jest ze troszke firmy produkujace islandzkie produkty xxxx gdy wejdzie konkurencja z poza wyspy ale wcale nie jest to zasada.
Konkurencja jest najlepszym wyjsciem dla klienta.
Poki co wszystko trzymaja w swoich rekach,dlatego tez miedzy innymi wszystko sie zawalilo.
Takie jest moje zdnaie na ten temat.
Mimo iz ciagle pracuje tutaj, to szukam jakiegos innego miejsca, bardziej normalnego do zycia. Niech ktos poda plusy i minusy zycia na Islandii.
Napewno wiecej, duzo wiecej bedzie minusow.


Nie jestem do konca przekonany czy jakas siec hipermarketow zainteresowana jest inwestycja na wyspie, wydaje mi sie ze koszta transportu na wyspe i dodatkowo ograniczona do 300 tys liczba potencjalnych klientow moga stanowic bariere. Wiadomo ze w Polsce hipermarkety powstaja w miejscowosciach po 100 000 mieszkancow, ale to nie stanowi problemu bo w kraju tych marketow jest kilkadziesiat co w efekcie daje miliony klientow i nie tak wysokie koszty transportu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
3KO27
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 537
Skąd: z tamtąd
PostWysłany: 16 Maj 2009, 13:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patryk23l napisał:
Cytat:
...ja juz moge odpowiedzieć,że tak warto jak dla mnie..jeśli mam wybrać z dwojga złego pomiędzy IS a PL to na dzień dzisiejszy wybieram to pierwsze flaga Islandii

Nie wybieraj tylko pomiedzy IS a PL.
Jest mnostwo innych krajow.

..no np. Anglia,Francja,Niemcy itd...ale jak narazie nie sądze,żeby odpowiadały mi te kraje,a raczej życie w tych kraja...po głowie chodzi mi Kanada,ale jak narazie nie jest łatwo sie tam dostać jeśli chodzi o prace i życie Rolling Eyes
_________________
--- nie sztuką jest zdjąć majtki,sztuką jest mieć co pokazać ---
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
3KO27
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 537
Skąd: z tamtąd
PostWysłany: 20 Maj 2009, 12:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.....no ładnie dziś euro prawie 175 i paliwko tez w góre poszło Confused oby tak dalej Neutral
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
rafal26

Dołączył: 29 Paź 2008
Posty: 156
Skąd: HafnarfjĂśrður
PostWysłany: 20 Maj 2009, 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to ze paliwo drozeje to juz mnie powoli dobija-zaraz 200koron bedzie za litr Evil or Very Mad
_________________
gabeer
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 20 Maj 2009, 14:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

176,6 za euro czy moze madre glowy wiedza czemu?czyzby odplyw obligacji ? nie moge sie doczytac.....media milcza co sie dzieje....? a moze poprostu lato? bo zawsze jak jade na wakacje samochodem to paliwo jest w takich cenach...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rob4l
Gość
PostWysłany: 20 Maj 2009, 19:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Paliwo zawsze "rosnie" na lato. W mysl praw ekonomii - rosnie popyt - rosnie cena. Po prostu okazja na dobry biznes, bo ludzie i tak kupia, by podrozowac.


karuta napisał:
176,6 za euro czy moze madre glowy wiedza czemu?czyzby odplyw obligacji ? nie moge sie doczytac.....media milcza co sie dzieje....? a moze poprostu lato? bo zawsze jak jade na wakacje samochodem to paliwo jest w takich cenach...
Powrót do góry
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 20 Maj 2009, 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jak ropa na gieldach drozeje latem to dlatego ze wakacje, a jak zima to dlatego ze potrzeba wiecej energii do ogrzewania Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 20 Maj 2009, 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Paliwo zawsze "rosnie" na lato. W mysl praw ekonomii - rosnie popyt - rosnie cena. Po prostu okazja na dobry biznes, bo ludzie i tak kupia, by podrozowac.

Korona znow dostaje w leb i to jest przyczyna a nie zaden popyt.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
79 ehf

Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 153
PostWysłany: 20 Maj 2009, 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na cenę ropy ma wpływ kilka spraw.

Popyt - to najważniejsze. Ceny spadły w wyniku kryzysu co się wiązało ze mniejszonym popytem. Sygnały z rynku mówią o rychłym końcu załamania się giełd - to i producenci paliw nie śpią .

Podaż - firmy wydobywające ropę podają prognozy wydobycia oraz ustalają limity. Wszysto w celu kontroli cen. Do tego dochodzą informacje o poziomie zasobów.

Konsumpcja ( powiązana oczywiście z popytem ) :

Detaliczna - ta cechuje sie cyklicznością letnio- zimową . Większość odbiorców detalicznych znajduje sie w strefie umiarkowanej co przekłada sie na zwiekszenie konsumpcji w tych dwóch okresach. Zimą - ogrzewanie , latem - klimatyzacja i podróże wakacyjne. Dodatkowo ceną ropy może zachwiać prognoza konsumpcji w krajach rozwijających się ( wejście na rynek tanich samochodów TATA na rynku Indyjskim ).

Hurtowa - tutaj patrz akapit popyt. Zmniejszone zamówienia wiązą sie ze zmniejszoną produkcją , czyli z mniejszym zapotrzebowaniem na surowce.


Kursy walut - ceny ropy liczone są w dolarach (USD). Przelicznik krajowej waluty wobec dolora ma , co jest logiczne, wpływ na cenę deteliczną .

Faktem jest że cena paliw na Islandii zmieniała się głównie w wyniku kursu walut. Spadek cen , 1 l = okolo 140 ISK w październiku w porównaniu do ceny z lata 2008 ( 1 l = około 170 ISK ) był wynikiem spadku popytu hurtowego na rynkach światowych. Teraz cena wraca do "normy" , czyli zaleznej od makabrycznego swoją drogą , kursu ISK.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 20 Maj 2009, 23:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Swoja droga ladnie zagrali.
Oprocentowanie lokat w ciagu 2 miesiecy spadlo o 11 pkt procentowych a w tym czasie korona spadla ze 140 do 175.
Niezle sobie to wymyslili.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
3KO27
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 21 Lis 2008
Posty: 537
Skąd: z tamtąd
PostWysłany: 21 Maj 2009, 0:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wall street rules Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skąd: pUstka
PostWysłany: 21 Maj 2009, 1:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisał:
a jak ropa na gieldach drozeje latem to dlatego ze wakacje, a jak zima to dlatego ze potrzeba wiecej energii do ogrzewania Smile


I pewnie dlatego że drożeje i ogólnie poprawia sie koniunktura na świecie to będą w Stoczni Gdynia tankowce budować Smile , a wracając do tematu ... może testują efekt gotowania żaby, jak się będzie pomalutku podnosiło to nie zauważymy jak się zrobi 200 isk za eur Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skąd: pUstka
PostWysłany: 21 Maj 2009, 1:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

79 ehf napisał:

Faktem jest że cena paliw na Islandii zmieniała się głównie w wyniku kursu walut. Spadek cen , 1 l = okolo 140 ISK w październiku w porównaniu do ceny z lata 2008 ( 1 l = około 170 ISK ) był wynikiem spadku popytu hurtowego na rynkach światowych. Teraz cena wraca do "normy" , czyli zaleznej od makabrycznego swoją drogą , kursu ISK.


ceny za baryłke ropy latem 2008 i jesienia 2008, http://stooq.pl/q/?s=cleur.f&c=1y&t=l&a=lg&b=0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
stalin
Gość
PostWysłany: 21 Maj 2009, 2:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

albo uzytkownicy tego forum sa slepi albo g.........., skoro nie widza odgornego sterowania swiatowa gospodarka z panstwa na kontynencie polnocnoamerykanskim( nie mylic z Kanada ) Very Happy
Powrót do góry
79 ehf

Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 153
PostWysłany: 21 Maj 2009, 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

NIestety są kontrakty terminowe ( zamawiasz ropę na wiele miesięcy na przód po ustalonej cenie ).

Na takim czymś popłyneło wiele firm.


Co do sterowanie gospodarką . Oczywistym jest że za kryzys i cały ten bajzel odpowiada grupa ludzi . Nic nie dzieje przypadkiem.

Przez grupę ludzi , rozumiem spekulantów giełdowych i tych co posiadają kapitał na takie operacje. W samej Islandii ekipa z HAGAR swoje dołożyła.

Debilny rzad znacjonalizował banki i tym samym postawił Islandię w dramatycznym połozeniu. Banki powinny upaść. Część ludzi straciła by kase - niestety,ale cała gospodarka nie musiałaby teraz pracować na długi zidiociałych prezesów banków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rob4l
Gość
PostWysłany: 21 Maj 2009, 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

79 ehf napisał:

Debilny rzad znacjonalizował banki i tym samym postawił Islandię w dramatycznym połozeniu. Banki powinny upaść. Część ludzi straciła by kase - niestety,ale cała gospodarka nie musiałaby teraz pracować na długi zidiociałych prezesów banków.


Mysle, ze gdyby wszystkie banki upadly to wielu Islandczykow popelniloby samoboja, a wielu zaliczyloby psychiatryk z gleboka deprecha. Wyobraz sobie siebie i cala swoja rodzine w momencie, gdy tracicie wszystkie oszczednosci calego zycia. Tak robic nie mozna i moim zdaniem rzad wybral mniejsze zlo.
Powrót do góry
79 ehf

Dołączył: 08 Maj 2009
Posty: 153
PostWysłany: 21 Maj 2009, 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie tracisz całego dorobku swojego życia. Pozostają nieruchomości, a gwarancje państwowe dla banków chonią najbardziej tych najmniej zamożnych.
O ile pamiętam to do 2 mln ISK odzyskujesz 90 % .

Rząd uratował tyłek tym firmom które w znacznym stopniu przyczyniły się do kryzysu na Islandii. Sami islandczycy zauważyli w końcu co się stało i w wyborach pokazali swoje zdanie. Tutaj do wyborów podchodzi się inaczej niż w Polsce. Na szczęscie dla Islandii ludzie rozumieją istote demokracji.

Nacjonalizacja banków będzie sie latami odbijać czkawką mieszkańcom tej uroczej wyspy, a co za tym idzie , nam - emigrantom.

Powiedziałbym , że rząd wybrał mniejsze zło .... dla korporacji. Zamiast korzystać z możliwości jakie daje kapitalizm i wolny rynek ( upadłość ) poszli droga protekcjonizmu ( jak cała Europa i USA ) .

I co mamy ? Kryzys ma sie dobrze , a szaraczki i tak staciły prace i majątki.
Na prawdę uważasz, że to lepsze wyjście ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rob4l
Gość
PostWysłany: 21 Maj 2009, 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

79 ehf napisał:

I co mamy ? Kryzys ma sie dobrze , a szaraczki i tak staciły prace i majątki.
Na prawdę uważasz, że to lepsze wyjście ??


Tak naprawde wszystko zalezy od indywidualnego przypadku, sa ludzie ktorzy mieli na kontach duzo wiecej niz 2 mln kr. i oni te pieniadze by stracili. Takich ludzi w Islandii jest niemalo.

Utrata pracy malo ma wspolnego z przejeciem bankow. Glownym powodem jest swiatowy kryzys, brak przeplywu pieniadza i zaufania na rynkach swiatowych. Czy banki by padly czy nie i tak ludzie potraciliby prace w Islandii. Korona i tak by spadla w dol, a rzad i tak musialby gwarantowac srodki na rach. typu IceSave.
Powrót do góry
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 21 Maj 2009, 14:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tak naprawde wszystko zalezy od indywidualnego przypadku, sa ludzie ktorzy mieli na kontach duzo wiecej niz 2 mln kr. i oni te pieniadze by stracili. Takich ludzi w Islandii jest niemalo.

Jak zawsze panstwo pomoglo przetrwac bogatym a biedni dostaja po xxxx.
Jesli ktos mial na koncie wiecej niz te 2 miliony to byl to albo emigrant albo nadziany Islandczyk. Zreszta o takich smiesznych kwotach sie nie dyskutuje.
Wszystkie te banki to jeden wielki przekret.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 60, 61, 62, 63, 64  Następny
Strona 61 z 64

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron