reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Islandia w UE - za i przeciw
Id do strony 1, 2, 3 ... 26, 27, 28  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Konieczko
Go
PostWysany: 3 Lis 2009, 21:08    Temat postu: Islandia w UE - za i przeciw Odpowiedz z cytatem

Nie badzcie takimi hurra optymistami jesli chodzi o wejscie Islandii do UE.

Dużo zmieni sie i czy naprawde na LEPIEJ ?

1. Nie bedzie tak latwo zostac gdziekolwiek zatrudnionym - wejda w zycie unijne debilizmy jak Safe-Passy, BHP itp.

2. Zapomnijcie o lowieniu ryb na wedke bez zezwolen.

3. Bedzie za to prawdziwy wysyp nowych urzędów, inspektorów, kontrolerów, koordynatorów, szkoleń i stawiania tablic ostrzegawczych że lód jest śliski, woda jest mokra, a zimą może padać śnieg.
Powrt do gry
Całusek
UŻYTKOWNIK ZBANOWANY
Doczy: 17 Sie 2009
Posty: 81
Skd: Rkv
PostWysany: 3 Lis 2009, 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i z tego powodu trzeba było tworzyć nowy wątek.....taki temat już istnieje
_________________
Serce nie służba
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
AcidBurn

Doczy: 09 Pa 2009
Posty: 426
Skd: Reykjavik
PostWysany: 3 Lis 2009, 21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

m.in. dlatego oni tego nie chcą.... nie chcą oddać swoich ryb, tradycji wielorybnictwa (nie popieram tego, ale toleruję, bo jestem tutaj gościem, a to ich kultura, dzięki której, bądź co bądź, przetrwali na tej niegościnnej wyspie), nie chcą nawału towarów zza granicy (niekoniecznie lepszej jakości).... ja się z nimi zgadzam w wielu punktach... jeśli będą chcieli współpracować z Unią, będą musieli zawzięcie walczyć o swoje.... ja kocham tę wyspę taką, jaka jest teraz.... nie potrzebna mi tu Unia... ale czas pokaże...
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 3 Lis 2009, 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

islandia na wejsciu do ue nie straci nic. a z tym oddawaniem ryb to jest tak, z wielorybami zreszta tez, ze tu nie chodzi o tradycje czy to, ze statki z uk/norwegii czy skads indziej przyplyna tu i wylowia wszystko co sie da, tylko o % jaki z budzetu panstwa leci bezposrednio do kieszeni rybakow 'uprawiajacych' te swoje lowiska... a ten % jest dosc spory & nic dziwnego, ze byla, jest i bedzie ostra propaganda anty eurokolchozowa. ;]

co do nawalu towarow z zagranicy - a teraz nie ma nawalu? ;] przeciez wszystko co jest islensk vorur mozna kupic w wersji nie islensk - czy to ziemniaki czy marchewki czy cement - w dodatku niekoniecznie taniej. wejscie do ue poprawi konkurencje bo znikna cla & automatycznie wszystko stanieje. oczywiscie wiadomo, ze wszystko nie stanieje o stawke jaka wynosi clo, ale na pewno bedzie wolniej drozec. ;]

jedyna nieislandzka rzecz jaka moznaby tu importowac i moglaby zdumpingowac ceny nieco to chyba tylko pamiatki z islandii - chociaz czesc z nich jest i tak chyba made in dk czy no ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 3 Lis 2009, 23:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a miejsc pracy wlasnie bedzie wiecej przez te wszystkie ue debilizmy/urzedy/szkolenia/etc + fundusze celowe czyli pieniadze za darmo - kazdy kto bedzie chcial rozkrecic cos wlasnego bedzie potrzebowac jedynie 10-50% tego co faktycznie potrzebuje, reszte dostanie w prezencie ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stan

Doczy: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysany: 3 Lis 2009, 23:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
islandia na wejsciu do ue nie straci nic.


poza niezaleznoscią...

bruksela stwierdzi zeby zakzazc sprzedazy zarowek, to na islandii nie kupisz zarowki. stwierdza ze na autko z kolem powyzej 30 cali bedzie trzeba miec prawko kategorii C to bedziesz musial isc na kurs za 200 000ISK.

w unii europejskiej sa minimalne stawki akcyz ktorych zaden kraj obnizyc nie moze (dlatego tak papierosy w polsce ostatnio podrozaly - bo stopniowo sa u nas wprowadzane do momentu, w ktorym w calej ue beda kosztowac jdnakowo)

i tak jakby nawet rzad chcial obnizyc np ceny paliw (haha- pogdybajmy) to i tak nie bedzie mogl... bo prawo unijne....
_________________
Divided We Stand, United We Fall!

NSK
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
AcidBurn

Doczy: 09 Pa 2009
Posty: 426
Skd: Reykjavik
PostWysany: 3 Lis 2009, 23:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
islandia na wejsciu do ue nie straci nic.


otórz straci - ich podstawowym eksportem od lat i na dzień dzisiejszy jest nic innego, jak ryby. Islandia posiada wielkie terytorium wód przybrzeżnych i obfituje w ryby, zwłaszcza w dorsza, októrego w przeszłości toczono wojny ;] i maszrację, chodzi o to, aby nie zabrakło pracy dla Islandzkich rybaków i aby ten eksport się nie zmniejszył....

jeśli chodzi o nawał artykułów: to jest w Polsce, a nie tutaj... chodzi im o to, że wolisz jak dotąd chyba kupić tańsze islandzkie wodniste pomidory w bonusie, niż droższe hiszpańskie w haugkaupie.. o to chodzi... w momencie wejścia do Unii - tak jak mówisz - każdy będzie mógł tu przyjechać, wypełniać nisze i zalewać rynek dodatkowym towarem, z którego oni dostaną procent, za to liczba towarów, za które oni dostają prawdziwą kasę spadnie.... jest drogo, bo mało i mały jest wybór: dla ogólnej wiadomości, wiele z zachodnich towarów nie jest tutaj sprowadzana celowo.... są od tego regulacje prawne... temat rzeka..

a propo większej ilości miejsc pracy: wątpię... moim zdaniem na 120 000 ludzi w Reykjaviku i niecoponad 300 000 na całej wyspie utworzą może z 10 takich miejsc... czyli całe g... zależy od tego, na jakie warunki Islandia przystanie...
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 3 Lis 2009, 23:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisa:
mjkl napisa:
islandia na wejsciu do ue nie straci nic.


poza niezaleznoscią...


tylko niezaleznoscia od czego - islandia jest na tyle mala i nie znaczaca na arenie miedzynarodowej, ze te niezaleznosc to ma jedynie na papierze czy hymnie narodowym ;]

stan napisa:
bruksela stwierdzi zeby zakzazc sprzedazy zarowek, to na islandii nie kupisz zarowki. stwierdza ze na autko z kolem powyzej 30 cali bedzie trzeba miec prawko kategorii C to bedziesz musial isc na kurs za 200 000ISK.


no pewnie tak bedzie co jest zajebistym minusem ale moze beda wyjatki tak jak slynne przemianowanie marchewki na owoc w hiszpanii czy inne tego typu glupoty ;]

stan napisa:
w unii europejskiej sa minimalne stawki akcyz ktorych zaden kraj obnizyc nie moze (dlatego tak papierosy w polsce ostatnio podrozaly - bo stopniowo sa u nas wprowadzane do momentu, w ktorym w calej ue beda kosztowac jdnakowo)


no tu raczej fajki nie podrozeja tylko raczej w druga strone. no i flaszke w zwyklym spozywczaku moze kupic bedzie mozna. ;]

stan napisa:
i tak jakby nawet rzad chcial obnizyc np ceny paliw (haha- pogdybajmy) to i tak nie bedzie mogl... bo prawo unijne....


;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skd: Keflavik
PostWysany: 3 Lis 2009, 23:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
islandia na wejsciu do ue nie straci nic

Odwazne zdanie ale tego akurat wiedziec nie mozesz.
Przedstaw fakty a nie jakies swoje wywody z palca wyssane.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 3 Lis 2009, 23:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AcidBurn napisa:
otórz straci - ich podstawowym eksportem od lat i na dzień dzisiejszy jest nic innego, jak ryby. Islandia posiada wielkie terytorium wód przybrzeżnych i obfituje w ryby, zwłaszcza w dorsza, októrego w przeszłości toczono wojny ;] i maszrację, chodzi o to, aby nie zabrakło pracy dla Islandzkich rybaków i aby ten eksport się nie zmniejszył....


ej ale nie chodzi przeciez o same ryby tylko o wody terytorialne na ktore islandia ma wylacznosc. od tych wod 'rybacy' dostaja %, ryb na tych wodach i tak nie lowia tylko kombinuja i oddaja w dzierzawe niekoniecznie innym islandczykom...

AcidBurn napisa:
jeśli chodzi o nawał artykułów: to jest w Polsce, a nie tutaj... chodzi im o to, że wolisz jak dotąd chyba kupić tańsze islandzkie wodniste pomidory w bonusie, niż droższe hiszpańskie w haugkaupie.. o to chodzi... w momencie wejścia do Unii - tak jak mówisz - każdy będzie mógł tu przyjechać, wypełniać nisze i zalewać rynek dodatkowym towarem, z którego oni dostaną procent, za to liczba towarów, za które oni dostają prawdziwą kasę spadnie.... jest drogo, bo mało i mały jest wybór: dla ogólnej wiadomości, wiele z zachodnich towarów nie jest tutaj sprowadzana celowo.... są od tego regulacje prawne... temat rzeka..


imo raczej bedzie tak ze spadna marze na te wszystkie 'luksusowe' towary a przy okazji na islandzkie bo konkurencja wzrosnie. & nie bedzie to 300-500% jak teraz tylko np 100-200%. ;]

AcidBurn napisa:
a propo większej ilości miejsc pracy: wątpię... moim zdaniem na 120 000 ludzi w Reykjaviku i niecoponad 300 000 na całej wyspie utworzą może z 10 takich miejsc... czyli całe g... zależy od tego, na jakie warunki Islandia przystanie...


ano racja, tylko to w sumie niezbyt istotne jest - ekspertow od prawa unijnego to tu raczej nie ma wiec na te miejsca pracy bedzie trzeba importowac kolejnych utlendingow ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 3 Lis 2009, 23:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patryk23l napisa:
Cytat:
islandia na wejsciu do ue nie straci nic

Odwazne zdanie ale tego akurat wiedziec nie mozesz.
Przedstaw fakty a nie jakies swoje wywody z palca wyssane.


fakty to po fakcie ;] poki co sobie gdybac tylko mozna
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 4 Lis 2009, 0:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

& jakby co, bo pewnie ktos mnie zaraz posadzi, ze ostry euroentuzjasta jestem. wrecz przeciwnie, tym bardziej, ze przewodniczacym tego burdelu mianowano niedawno xxxx, ktory z premierowaniem radzil sobie najgorzej jak potrafil... czy tam nie potrafil ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
AcidBurn

Doczy: 09 Pa 2009
Posty: 426
Skd: Reykjavik
PostWysany: 4 Lis 2009, 0:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polski Bu(s)zek Smile
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 4 Lis 2009, 9:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AcidBurn napisa:
polski Bu(s)zek Smile


buszek klebuszek ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Creator

Doczy: 20 Pa 2009
Posty: 38
PostWysany: 4 Lis 2009, 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na pewno jest wiele minusow przystapienia do UE.W sumie to nawet jestem przeciw Wink.....
..... ale czy Islandia poradzi sobie w przyszlosci ??? do tej pory byla bieda ,az sie kilku znajomkow dorwalo ,stworzyli rzad ,banki itd ,bylo swietnie iluzja na jawie ......i sie rozpadlo z wielkim hukiem .

Na Islandii brakuje ,niestety ,ludzi inteligentnych ,ktorzy pchaliby sie do polityki ,nie ma komu rzetelnie rzadzic .Wstepujac do UE Islandia bedzie w jakims tam stopniu nadzorowana co uniemozliwi/ utrudni " ziomkom " takich dzialan jak dotychczas.

I tak jestem przeciwny UE.Nienawidze tego "kolchozu" niby demokratycznego .... ogromne "getto" gdzie narzucane sa bzduralne przepisy w roznych dziedzinach ,przez ludzi ktorzy czesto nie mieli nigdy z nimi do czynienia ,podobnie jak "zakonnica udziela nauk przedmalzenskich i uczy jak wychowywac dzieci"( przesadzony przyklad Wink ).
Nie robi mi roznicy czy jajko jest niewymiarowe ,lub ogorek bardziej zakrzywiony ,zjem ze smakiem .
_________________
Elektro i Mechanika - Rzetelne podejscie to podstawa Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Konieczko
Go
PostWysany: 4 Lis 2009, 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niechcacy wywiazala sie wreszcie dyskusja z argumentami Smile

Niezaleznosc Islandii - no bez przesady, Islandia bedac poza UE ma wieksza swobode w ksztaltowaniu swej polityki handlowej wobec innych krajow - Rosji, USA, Chin.
Swiat nie konczy sie na UE.

Co do konkurencji i cen.
Z racji swego polozenia i malego rynku ceny artykulow "luksusowych" zawsze beda duzo wyzsze niz w kontynentalnej Europie. Koszt transportu, jego dlugi czas i niewielka ilosc zawsze beda grac role w finalnej cenie.

Rozluzni sie rynek uslug - i tutaj ceny mozliwe ze spadna. Ale kosztem wynagrodzen pracujacych. Mozliwe ze niektorym bedzie sie oplacalo pracowac za 100 ISK/h...

A sama Unia?
Juz dzisiaj sie mowi o reformie budzetu Unii i blady strach pada na kraje ktore najwiecej stamtad ciągną.
Budzety najwiekszych krajow Unii beda notowac duze deficyty w najblizszych latach - dawanie pieniedzy "za nic" predzej czy pozniej sie skonczy, chyba ze ktos wierzy w Sw. Mikołaja.

Poza tym - Islandia wciaz bedzie traktowana jako kraj wysokorozwiniety i bogaty i nawet jesli nie od razu, to docelowo bedzie w Unii platnikiem netto.

A jesli chodzi o nieudolnosc w rzadzeniu to prawda, ale z drugiej strony, skoro protesty obywateli obalily rzad Geira Haarde, to obala tez i nastepne nieudolne jak bedzie trzeba.
Powrt do gry
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 4 Lis 2009, 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Creator napisa:
Na pewno jest wiele minusow przystapienia do UE.W sumie to nawet jestem przeciw Wink.....
..... ale czy Islandia poradzi sobie w przyszlosci ??? do tej pory byla bieda ,az sie kilku znajomkow dorwalo ,stworzyli rzad ,banki itd ,bylo swietnie iluzja na jawie ......i sie rozpadlo z wielkim hukiem .


& rozpada sie cyklicznie co pare lat ;]

Creator napisa:
Na Islandii brakuje ,niestety ,ludzi inteligentnych ,ktorzy pchaliby sie do polityki ,nie ma komu rzetelnie rzadzic .Wstepujac do UE Islandia bedzie w jakims tam stopniu nadzorowana co uniemozliwi/ utrudni " ziomkom " takich dzialan jak dotychczas.


ludziom w miare uczciwym i rozgarnietym do bagna raczej sie nie spieszy. pod wzgledem kolesiostwa islandia bije polske na glowe.

Creator napisa:
I tak jestem przeciwny UE.Nienawidze tego "kolchozu" niby demokratycznego .... ogromne "getto" gdzie narzucane sa bzduralne przepisy w roznych dziedzinach ,przez ludzi ktorzy czesto nie mieli nigdy z nimi do czynienia ,podobnie jak "zakonnica udziela nauk przedmalzenskich i uczy jak wychowywac dzieci"( przesadzony przyklad Wink ).
Nie robi mi roznicy czy jajko jest niewymiarowe ,lub ogorek bardziej zakrzywiony ,zjem ze smakiem .


krzywe ogorki to najmniejszy problem. gorzej jak ue bedzie chcialo ulepszyc przetworstwo rybne czy aluminium & zrobi sie tak, jak w polsce ze stoczniami czy cukrowniami...
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
AcidBurn

Doczy: 09 Pa 2009
Posty: 426
Skd: Reykjavik
PostWysany: 4 Lis 2009, 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokładnie, mjkl nie zauważyłam Twojej riposty w stosunku do mojej wypowiedzi, oprócz tej z buszkiem kłębuszkiem haha Very Happy

na dzień dzisiejszy Unia Europejska chce przyjąć Islandię POD WARUNKIEM, że Islandia zgodzi się udostępnić swoje wody przybrzeżne i tego właśnie na maksa nie chcą... jak do tej pory udawało im się rozwijać bez pomocy UE.... a Unia tak czy siak i tak się na nich nie wypnie, bo Islandia jest zbyt bogatym w surowce naturalne krajem...

Unia Europejska sprzeciwiła się także islandzkim rzeziom wielorybów (co zrozumiałe), ale to tak, jakby Polakom zakazano jeść pierogi (niedorzeczne)... nawet nie.... to część ich kultury, związana ze sposobem na przetrwanie tutaj... w tym przypadku kazałabym Europarlamentarzystom wywalić się na islandzkie bezludzie na 20lat i zobaczymy co będą jeść i na co polować Twisted Evil

Jeśli chodzi o konkurencyjność cen: mam taką samą niemal opinię, jak Konieczko... więcej wcale nie oznacza taniej.... a przy napływie emigrantów właśnie, jak Konieczko wspomniał, nagle może się okazać, że przy tych samych lub może delikatnie niższych cenach - płace nam spadną... nic mnie tu już nie dziwi i totez by nie zdziwiło...

I dokładnie, jak mówi Konieczko... jestem ciekawa, kiedy Polska zacznie bulić więcej, niż dostaje Twisted Evil to się dopiero wszystkim Unii odechce
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 4 Lis 2009, 12:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konieczko napisa:
Niechcacy wywiazala sie wreszcie dyskusja z argumentami Smile

Niezaleznosc Islandii - no bez przesady, Islandia bedac poza UE ma wieksza swobode w ksztaltowaniu swej polityki handlowej wobec innych krajow - Rosji, USA, Chin.
Swiat nie konczy sie na UE.


niby tak ale z racji wielkosci kraju & gospodarki i tak ta niezaleznosc niewielka jest raczej. gdyby komus zalezalo moglby doprowadzic do sytuacji, ze ceny towarow konsumpcyjnych wzroslyby o kilkaset % doslownie z dnia na dzien. obecny 'kryzys' to bylby przy tym pikus. ;]

Konieczko napisa:
Co do konkurencji i cen.
Z racji swego polozenia i malego rynku ceny artykulow "luksusowych" zawsze beda duzo wyzsze niz w kontynentalnej Europie. Koszt transportu, jego dlugi czas i niewielka ilosc zawsze beda grac role w finalnej cenie.


wejscie do ue w niewielkim stopniu i tak spowodowaloby spadek cen a w dluzszym okresie czasu wolniejszy ich wzrost. dzieki ulgom & zniesieniu cel na rynek mogloby wejsc wiecej podmiotow.

Konieczko napisa:
Rozluzni sie rynek uslug - i tutaj ceny mozliwe ze spadna. Ale kosztem wynagrodzen pracujacych. Mozliwe ze niektorym bedzie sie oplacalo pracowac za 100 ISK/h...


no i to by nieco uzdrowilo rynek bo koszenie trawnika czy przycinanie zywoplotu za 5tys isk/h to chyba lekka przesada ;]

Konieczko napisa:
A sama Unia?
Juz dzisiaj sie mowi o reformie budzetu Unii i blady strach pada na kraje ktore najwiecej stamtad ciągną.
Budzety najwiekszych krajow Unii beda notowac duze deficyty w najblizszych latach - dawanie pieniedzy "za nic" predzej czy pozniej sie skonczy, chyba ze ktos wierzy w Sw. Mikołaja.


jesli nie bedzie sie 'rozwijac' & wchlanaic coraz to nowych czlonkow to padnie szybciej niz nam sie pewnie wydaje. ;]

Konieczko napisa:
Poza tym - Islandia wciaz bedzie traktowana jako kraj wysokorozwiniety i bogaty i nawet jesli nie od razu, to docelowo bedzie w Unii platnikiem netto.


ale z uwagi na skale i tak nie bedzie tak zle. poza tym islandia ma sporo do splacenia jeszcze & pewnie do ue nie wejdzie szybciej niz po splacie przynajmniej 50% kieszonkowego z imf ;]

Konieczko napisa:
A jesli chodzi o nieudolnosc w rzadzeniu to prawda, ale z drugiej strony, skoro protesty obywateli obalily rzad Geira Haarde, to obala tez i nastepne nieudolne jak bedzie trzeba.


zycie ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 4 Lis 2009, 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AcidBurn napisa:
na dzień dzisiejszy Unia Europejska chce przyjąć Islandię POD WARUNKIEM, że Islandia zgodzi się udostępnić swoje wody przybrzeżne i tego właśnie na maksa nie chcą... jak do tej pory udawało im się rozwijać bez pomocy UE.... a Unia tak czy siak i tak się na nich nie wypnie, bo Islandia jest zbyt bogatym w surowce naturalne krajem...


imo na tym, ze islandia tak broni tych swoich wod traci tylko... sama islandia ;] rybacy maja tak zajebiste ulgi & dostaja tyle $ tylko za to, ze ich pra pra pra pra byl 'wlascicielem' jakiegos tam akwenu... ze w sumie sam bym chcial chyba byc takim 'rybakiem' ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3 ... 26, 27, 28  Nastpny
Strona 1 z 28

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron