reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

mafia?
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Arina

Doczy: 16 Sty 2007
Posty: 388
Skd: Keflavik
PostWysany: 16 Kwi 2008, 1:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

unregistered fajnie ,ze podales to , bardzo interesujace . Mi tez sie wydaje ,ze tlumaczacej brakowalo troszke slow ale radzila sobie zastepojac je podobnymi Wink . Trzeba sobie jakos radzic , jesli jest to stres zwiazany z telewizja Wink
Kroki zostaly podjete Smile i konsekwencje tego wszystkiego beda widoczne za miesiac, dwa .
Mozna powiedziec iz ludzkie pragnienia sie spelnia , wjazd do Islandii nie bedzie taki latwy dla swiata przestepczego . Pozostanie tylko uporac sie z tymi co tu sa .
_________________
Dziekuje wiatru ,bo chroni mnie przed sloncem Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Brainstorm

Doczy: 17 Lut 2008
Posty: 13
Skd: Łódź
PostWysany: 30 Kwi 2008, 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A propos tego tematu.
Właśnie w "Uwadze" (TVN) był reportaż o sprawie Sikory na Islandii.

Pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Milka

Doczy: 02 Gru 2006
Posty: 140
Skd: Waw,Hver
PostWysany: 30 Kwi 2008, 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://uwaga.onet.pl/1484260,archiwum.html
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
SebastianZ

Doczy: 17 Mar 2008
Posty: 38
Skd: eh/reykjavik
PostWysany: 5 Maj 2008, 1:42    Temat postu: eh Odpowiedz z cytatem

smutne nie jest to ze pan X dostał od pana Y ale to że takich pajaców jest cała masa tutaj , islandory w pracy powiedzieli, iż polakom mimo że pracują za psie pieniądze będzie z dnia na dzień coraz trudniej zdobyć pracę a tym bardziej byc uprzejmie traktowanym gdziekolwiek , ze względu na to co wyczyniają nasi rodacy, poczynajac od kogoś kto przejechal dziecko i uciekł do polski , kończąc na napadach na dom/domy

poza tym samo zachowanie typowe dla "polaczków" typu napierd.... w klakson żeby kumple wyszli zamiast zwyczajnie wyjść z auta i zapukać już wnerwia z założenia spokojnych miejscowych , niestety przyjechało tu za dużo , nie tyle ludzi bez wykształcenia , ile marginesu społecznego dla których szczytem szczęścia jest dostać zasiłek , siedzieć i pić browary 2%, wnerwiając swoim zachowaniem wszystkich z okolic

czasem myślę , że dobrze bym zrobił wychodząc do takich i tłlumacząc "po polsku" że już przesadzają ale wtedy słyszę od znajomych : NIE , pamiętaj w razie co to deport, a mam za dużo do stracenia żeby opuszczać ten kraj

P.S. a dojdzie do tego ze islandzka policja po przeszkoleniu jak was zatrzyma za brak światla w aucie, a zobaczy że polaczki , to i rewizja osobista i "trzepanie" samochodu bedzie was czekać
_________________
szary człowiek pomiedzy tysiącem masek

2 good 2 know U
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 5 Maj 2008, 4:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
...nie tyle ludzi bez wykształcenia...


I mówi to osoba która nazywa Islandczyków islandory.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
SebastianZ

Doczy: 17 Mar 2008
Posty: 38
Skd: eh/reykjavik
PostWysany: 5 Maj 2008, 6:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisa:
Cytat:
...nie tyle ludzi bez wykształcenia...


I mówi to osoba która nazywa Islandczyków islandory.


po pierwsze nie czepiam sie ludzi bez wyksztalcenia jak zauważyłeś , po drugie na polaków mówię polandory język, sensem wypowiedzi było zupełnie coś innego jakbyś się nie zorientował
Peace Very Happy
_________________
szary człowiek pomiedzy tysiącem masek

2 good 2 know U
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
space4x4

Doczy: 12 Mar 2008
Posty: 11
Skd: Islandia
PostWysany: 5 Maj 2008, 8:08    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Niestety Sebastian , ale masz bardzo dużo racji...
_________________
:-) uśmiechnij się...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 5 Maj 2008, 15:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Niestety Sebastian , ale masz bardzo dużo racji...


Oczywiście że ma racje.

Kilka razy już pisałem że przez ostatnie 2 lata zostało spieprzone to na co pracowała stara Polonia przez kilkanaście lat.
A najgorsze że Ci nowi nie widzą w tym nic złego. Bo nie wiedzą jak było przed 1 maja 2006. Kiedy to Polaka traktowana z uśmiechem i szacunkiem, a nie jak złodzieja i kombinatora. Karte Vise dostawałeś po 3 min rozmowy w banku. ludzie chętnie wynajmowali mieszkania nie bojąc się że ktoś im je zniszczy i ucieknie. W weekendy też jakby mniej policji było wtedy bo i mniej pracy mieli....................

Szkoda nerwów na pajaców.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
aniapl
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Skd: był Reykjavik - teraz Polska
PostWysany: 5 Maj 2008, 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisa:


Kilka razy już pisałem że przez ostatnie 2 lata zostało spieprzone to na co pracowała stara Polonia przez kilkanaście lat.
A najgorsze że Ci nowi nie widzą w tym nic złego. Bo nie wiedzą jak było przed 1 maja 2006. Kiedy to Polaka traktowana z uśmiechem i szacunkiem, a nie jak złodzieja i kombinatora. Karte Vise dostawałeś po 3 min rozmowy w banku. ludzie chętnie wynajmowali mieszkania nie bojąc się że ktoś im je zniszczy i ucieknie. W weekendy też jakby mniej policji było wtedy bo i mniej pracy mieli....................


Święte słowa Sad
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
misha

Doczy: 29 Kwi 2008
Posty: 105
PostWysany: 6 Maj 2008, 0:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety macie racje, a najgorsze jest to , ze nic na to nie mozemy poradzic.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
vandall1

Doczy: 05 Maj 2008
Posty: 223
Skd: Kpv,Gdynia
PostWysany: 6 Maj 2008, 2:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Typowe pieprzenie....
Odrobinę chociaż inteligentny człowiek zauważy,że:
1/W każdym narodzie jest pewien procent bandytów i ludzi o obniżonych standartach kulturalnych.Nie jesteśmy jako Polacy tu wyjątkiem.
2/Państwo które ściąga do siebie obcych pracowników musi być wcześniej przygotowane na inwazję wzrostu przestępczości i nagannych zachowań.Jeżeli nie jest przygotowane,to jest słabe i głupie.
Kilka "nieuczesanych myśli"mi się tu nasuwa:
A/Dyskutanci czują się odpowiedzialni za współrodaków ich postawy i zachowania-to błąd.Albowiem każdy z nas jest odpowiedzialny tylko za siebie-nie mamy praktycznie wpływu na postępowanie innych.Osobiście w pierwszym rzędzie uważam się za pracownika do wynajęcia i nie podkreślam nigdy swojej polskości.Ale i w związku z tym "gila mnie" w jakim kraju pracuję,byle w przyzwoitych warunkach /otoczenie,pieniądze/.
B/Biadolenie,że coś zostało spieprzone-może i tak,ale to przecież samo życie jest.Postępuj tak,abyś TY nie zasłużył na łatkę złodzieja i kombinatora.Bądż rzetelny.
C/Państwo islandzkie same stworzyło sobie taką sytuację poprzez własne wygodnictwo:nie obowiązywanie tu międzynarodowego nakazu aresztowania jest skrajną naiwnością w sytuacji przynależności do Schengen.Pewnie są też inne "kwiatki".
D/Krach ekonomiczny,który nastąpił i trwa spowoduje dalszą pauperyzację imigrantów i opuszczenie kraju przez ludzi "na poziomie"-bo ci mają na ogół większe aspiracje materialne /nie kończące się na Vinbudzie/
E/Islandii w ogóle nie zależy na ściąganiu do siebie ludzi wartościowych.Potrzebne jest przede wszystkim "mięso armatnie"do najprostszych prac.Sami albowiem są dość "luzni"w pracy,lubią nad miarę pogaduszki,unikają większego wysiłku,za to są przyzwyczajeni do korzystania ze zdobyczy swego socjalistycznego państwa.Oczywiście są wyjątki,ale to co od dwóch lat tu widzę-skłania mnie do takich uogólnień.
Gdy "w gronie"zakwestionowałem kiedyś zasadę płacenia pełnej stawki za veikur-spotkałem się z powszechnym oburzeniem,a jakoś nikt nie pomyślał,że dawanie pieniędzy za nic-to prosta droga do katastrofy ekonomicznej firmy/i dalej/.
F/Nie spotkałem się w życiu /a trochę trwa/z takim marnotrawstwem środków materialnych jak tu.Zero oszczędności i gospodarności.Może zacznie się to teraz zmieniać.
G/"Sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało"Mają to czego chcieli.
_________________
Skype:marek.is1
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 6 Maj 2008, 4:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie spotkałem się w życiu /a trochę trwa/z takim marnotrawstwem środków materialnych jak tu.Zero oszczędności i gospodarności.Może zacznie się to teraz zmieniać.


To fakt..........
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 6 Maj 2008, 8:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A prawda znowu jst po środku.
1. Przez wiele lat na Islandii obraz Polaka był brardzo pozytywny w porównaniu z innymi obcokrajowcami,( nie chce mi się wymieniać )
2. Ludzką specjalnością jest to ,ze u kogoś zobaczymy żbło , a u siebie kłody nie zauważymy.
3 Ludzie lubią generalizować, i to co wyczynia garstka Polak,ów kładzie cień na wszystkich porządnych.


a z drugiej strony
1Decydując się na nieograniczony napływ cudzoziemnców mogli z racji logiki nastawić sie na różne tego skutki,
- często młodzi Islandczycy mają trudnści ze znalezieniem dobrej pracy,
- wzrost patologii społecznych
idt.

Teraz gdy gospodarka tutejsza wiadomo w jakiej jest kondycji szuka się kozła ofiarnego , ciekawa jestem na kogo padnie ta smutna rola?
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
SebastianZ

Doczy: 17 Mar 2008
Posty: 38
Skd: eh/reykjavik
PostWysany: 6 Maj 2008, 21:44    Temat postu: eh Odpowiedz z cytatem

vandall1 nie bede tu klejal twoje wypowiedzi bo kazdy moze przewinac do gory , ale nie w tym rzecz
to co napisales to prawda z wyjatkiem jednej rzeczy, z ktora sie nie zgadzam
wiem ze to nie ja jestem zlodziej i bandyta ale przez takich baranow zwyklym polakom chcacym tu cos osiagnac poza , jak to napisales vinbudem , w przyszlosci sie oberwie za to jaki wizerunek zaczynamy tutaj miec, a islandczycy nie pomysla wlasnie ze to jakis % nas taki jest tylko , debilnie , generalizuja:/
i drugi temat to bezrobocie wsrod islandczykow
jak ma go nie byc jak islandczyk myc aut np to nei bedzie bo za wazny jest by to robic lub go nie zatrudnia bo polak bedzie pracowal za mneij przeciez
ja jak patrze sobie co sie dzieje to oni tu maja na wlasne zyczenie drugie NIEMCY jak polacy jezdzili na tuskawki itp, czy POLSKE jak rosjanie i inne narodowosci wschodnie pracuja za 1/3 stawki polaka ( np na budowach)
w duzej mierze moga podziekowac TVN'owi za ten wybujaly reportaz język
Peace
_________________
szary człowiek pomiedzy tysiącem masek

2 good 2 know U
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
vandall1

Doczy: 05 Maj 2008
Posty: 223
Skd: Kpv,Gdynia
PostWysany: 7 Maj 2008, 0:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście z tą opinią "o Polakach"to masz rację,ale ja mówiłem tylko,że nie mamy na to wpływu-bo nie mamy.Możemy tylko budować opinię o sobie jako pracowniku i człowieku.A jak ktoś Ci powie:"bo ty jesteś Polak"-to mu odpowiedz tak jak ja,że jest głupim faszystą.
Niestety ,poza chlubnymi wyjątkami-zaden emigrant tu nic nie osiągnie,albowiem oni są nastawieni nie na twórczy wkład i integrację imigranta,a tylko na jego maksymalne i najtańsze wykorzystanie przy najprostszych czynnościach.Mogę Ci dać osobisty przykład:jestem magistrem inzynierem mechanikiem z długą praktyka zawodową.Mimo dość zaawansowanego wieku mam się za kreatywnego i zawsze starającego się wnieść twórczy wkład w każdą pracę którą wykonuję.Pracuję samodzielnie i nie jestem niczyim pomocnikiem.I co?A no nic-pensja która mi płaci firma jest na poziomie niewykwalifikowanego ucznia.Papiery moje są przetłumaczone i pozytywnie zaopiniowane przez tut min oświaty.Zwiazki zaw wiedzą o sprawie.No,trzeba robić dym,ale to pewnie skończy się wyjazdem,może jakimiś sądami,nie wiem...I opinią o islandczykach:kombinatorzy i nieuczciwi krętacze nie przestrzegający własnych praw. Gdzie tu mowa o deklarowanej równości z tubylcami?
Po prostu nie masz szans.
A propos pracowników-islandczyków:firma nasza "stoi na Polakach".Wykonujemy zasadnicze prace-tubylcy są raczej do "wyższych celów":kawa,herbata,pogduchy.Fakt,przyjęto ostatnio dwóch autochtonów:jeden jest niby elektrykiem o ruchach żółwia i kontrolujacy na bieżąco czas do przerwy,a drugi "lakiernikiem"po którym zacieki można nozyczkami obcinać.No fachowcy pełną gębą-w Polsce moze by się z tydzień utrzymali w pracy,hahahahaha.Reszta dziadków mechaników jak widzi np resor w ciężarówce do wymiany to natychmiast bierze veikur.
Młode pokolenie pojawia się u nas czasami,ale dajcie spokój:wychowanie bezstresowe,dredy,spodnie na półxxxx,powłóczenie nogami-ogólnie tzw mułka i olewka.Typowy młody islandczyk dla mnie to tzw chuchro:blade i słabe z tępawym wzrokiem.Ożywiają się dopiero w furach tatusiów.Zresztą kto pomieszkuje w Kefl to na pewno widział ulubioną rozrywkę tamtejszej młodzieży:jeżdżenie samochodem od ronda do ronda-w kółko.Czy może być coś bardziej idiotycznego?Po prostu współczesny naród europejski i nie musimy mieć wobec nich żadnych kompleksów,ani poczucia niższości.Powinniśmy walczyć o swoje prawa /przez nich stanowione/ i zachowywać swoją ludzka godność.
Są tu też ludzie wspaniali:chętni do pomocy,mili i przyjażni.Zdarzją się nad wyraz pracowici i bardzo fachowi.Mam zaszczyt znać parę takich osób,które szanuję.Ale to nie jest wystarczający powód,żeby tu długo mieszkać.Albowiem całość obrazu wygląda negatywnie.
Sorry za ten przydługi manifest,ale trochę się przez te dwa lata nazbierało.
A propos TVN:może to była celowa robota?Była już chyba dysputa na ten temat.Gdyby była to stacja rzetelna,to wg mnie powinna natychmiast "odkręcać sprawę"przez emisję kilku kolejnych reportaży ukazujących prawdziwe realia.Oczywiście nie liczę na to.
_________________
Skype:marek.is1
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Milka

Doczy: 02 Gru 2006
Posty: 140
Skd: Waw,Hver
PostWysany: 8 Maj 2008, 9:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napad na bank:

http://dv.is/wiadomosci/lesa/8453


zrabowano 250 tys koron, wow Shocked
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 8 Maj 2008, 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I użyto mieczy.............. lol
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
yasminum
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 11 Pa 2006
Posty: 322
PostWysany: 8 Maj 2008, 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szabel viking, szabel. Trzymajmy się faktów lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
olow1983
Go
PostWysany: 8 Maj 2008, 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odnosnie tego napadu
zabrali dzisiaj mego kolege (islandczyka )podejrzanego o ten napad.widzialem zdj napastnika no i musze przyznac ze troche podobny.
ale czy to mozliwe?islandczyk rabuje w islandii? Question
Powrt do gry
Milka

Doczy: 02 Gru 2006
Posty: 140
Skd: Waw,Hver
PostWysany: 8 Maj 2008, 16:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiście, że to możliwe. Nie tylko Polacy grzeszą Twisted Evil
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nastpny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron