reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Boom budowlany - koniec czy początek?
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 25 Mar 2008, 11:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgoda, ale każdy mam prawo spełniać swoje marzenia na swój sposób. Nawet Islandczycy jezdzili kilkadziesiąt lat temu za granicę ,żeby lepiej zarabiać i nikt nie robi z tego tajemnicy. Chęć polepszenia życia poprzez lepsze zarobki nie jest tylko specjalnością polską. Każdy orze jak może. Ale te ciągłe narzekania i brak radości z tego co się ma to już nasza polska specjalizacja. Co ma być to będzie i przestańcie ciągle krakać bo to do niczego nie prowadzi. Rozumiem ludzi, którzy teraz dopiero dotarli na wyspę i rozczarowują się na każdym kroku, ale reszta.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
thomase

Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 129
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 25 Mar 2008, 16:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dokladnie Grazynko... jeczenie nic nie da, bo wplywu jakos na to nie mamy zadnego Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 25 Mar 2008, 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pamiętam jak jakieś dwa lata temu podobne dyskusje prowadzono na tym forum, bo sytuacja była zła. Większość Polaków narzekało, a jednak Islandia przetrwała. Ja po prostu myślę że tutejsi politycy więcej robią a mniej występują w TV i się kłócą.
Może wskutek obecnego kryzysu powstanie jeszcze jedna klasa społeczna "Mini" i zaczniemy na ulicy widywać mniej zamożnych ludzi, tak jak to jest w innych krajach Europejskich.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
thomase

Dołączył: 22 Lis 2006
Posty: 129
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 25 Mar 2008, 19:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Duzo racji w tym co mowisz Viking.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kryspingdynia
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWysłany: 25 Mar 2008, 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

unregistered napisał:
Kryspingdynia napisał:
jedno miejce pracy w hucie generuje ok 7 miejc pracy w calym kraju, nie mowiac o juz szczycie inwestycji


Przepraszam Kryspingdynia ale moglbys podac skad masz takie dane.
Wydaja sie mi troche zawyzone.

A co do glownego watku dyskusji ja mam pytanie kiedy wy wszyscy przestaniecie narzekac na Islandie ze sie wam tak nie podoba a kiedy po prostu stad wyjedziecie? Nikt was tu nie trzyma na sile czy za kare. Droga byla wolna by przyjechac na Islandie, droga jest wolna by wyjechac.


Moje informcje znam ze studiow a materialy zotawilem w kraju, gdyz mam je w glowie, zawyzone nie sa, mozesz jak masz czas i ochote poserfowac w internecie to cos znajdziesz lub zrob sobie mala kalkulacje natepujacegos typu; huta ma kooperantow z wlasnym zapleczem pracownikow, natepnie powtaja dziedziny przetwarzajace wytop huty od polproduktow po produkcje sprzedana, transport morski i drogowy, jeden pracownik huty utrzymujacy rodzine 2+2 czyli cztery osoby trzeba wyzywic, ubrac, oferowac przerozne ulugi medyczne, edukacyjne, pielegnacyjne, administracyjne, wyprodukowac i przedac tysiace produktow przy ktorych uwijaja sie setki ludzi.

Nie wiem do kogo kierujesz slowa wyjedziecie, przyjechac, wyjechac? Mamy tu do czynienia z opiniami na temat przyszloci miejsca ktore tworzymy pracujac w ramach systemu, ktory sie z tego rowniez utrzymuje i jest czesciowo otwarty na potencjal ludzi naplywowych z ich pomyslami innowacyjnoscia i dynamika, to nie jest oboz pracy ze sloganem pracowac nie gadac, mozna tu mieszkac majac swoje zdanie i poglady na przyszloc tego kraju.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mariusx
Gość
PostWysłany: 25 Mar 2008, 23:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kryspingdynia napisał:

Moje informcje znam ze studiow a materialy zotawilem w kraju, gdyz mam je w glowie, zawyzone nie sa, mozesz jak masz czas i ochote poserfowac w internecie to cos znajdziesz lub zrob sobie mala kalkulacje natepujacegos typu; huta ma kooperantow z wlasnym zapleczem pracownikow, natepnie powtaja dziedziny przetwarzajace wytop huty od polproduktow po produkcje sprzedana, transport morski i drogowy, jeden pracownik huty utrzymujacy rodzine 2+2 czyli cztery osoby trzeba wyzywic, ubrac, oferowac przerozne ulugi medyczne, edukacyjne, pielegnacyjne, administracyjne, wyprodukowac i przedac tysiace produktow przy ktorych uwijaja sie setki ludzi.


Na Is jest chyba niestety inaczej, takie przynajmniej odnosze wrazenie - kazda huta ma swoj "osobisty" port, alumina przyplywa statkiem, aluminium odplywa, producentow nie widac:(, kooperanci pojawiaja sie przy obsludze huty(utrzymanie ruchu, remonty, sprzatanie) - zatrudnieni sa przez podwykonawcow czyli niskie stawki(w wiekszosci pracuja w tych firmach nasi rodacy).
Wydaje mi sie ze na Islandii zapomniano o pracownikach potrafiacych obsluzyc te wszystkie huty i budowy, z tej przyczyny zatrudniani sa obcokrajowcy - a ich praca uzalezniona jest od wartosci korony, kolko sie zamyka.

Co bedzie zobaczymy, ale nie piszcze ze islandczycy nie przejmuja sie ta sytuacja,oni nie zdaja sobie sprawy co oznacza tak drastyczny spadek wartosci korony(no pewnie na "gorze" wiedza co sie swieci) - zobaczycie jak zaczna wyjezdzac na wakacje. Zauwazyliscie ze na krotko przed poczatkiem tego kryzysu probowano rozpoczac spoleczna debate na temat wprowadzenia euro na wyspie? - przypadek?


Moze i dawniej Islandczycy przezywali gorsze trudnosci gospodarcze, ale pewnie nigdy wczesniej nie byli tak uzaleznieni od "swiata zewnetrznego", samochody, elektronika, agd, warzywa, owoce, mat. budowlane - wszystko poza malymi wyjatkami jest SPROWADZANE za EURO i DOLARY.
Powrót do góry
KrzynioPL

Dołączył: 14 Kwi 2007
Posty: 104
PostWysłany: 26 Mar 2008, 7:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak jest zgadzam sie, ja sam dzis lece po euro do cinkciarza pod bank Very Happy
_________________
dajcie mi człowieka a znajdę na niego paragraf Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 26 Mar 2008, 9:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiele lat temu Islandia była bardzo biedną i zacofaną wyspą i tutejsi ludzie jakoś przeżyli. A Islalndia zawsze była uzależniona od innych krajów. Nawet jak bedzie żle nie będą jęczeć jak my Polacy, którzy tu często są tylko chwilowo. Ja osobiście wolę zyć nawet skromniej, ale wśród Islandczyków, niż słuchać ciągłego czarnowidztwa. Polska wszsytkich nieszczęśników przyjmie spowrotem i ukoi ich żal. Ja też trochę się martwię, ale to co teraz się dzieje ma się nijak do tego co kiedyś przeżyłam w Polsce z czasach kryzysu Oj ale jestem stara. Jeśli tak się stanie jednak to powiem ,że mam naprawdę pecha. Kiedyś najgorsze przekleństwo było. : Żebyś żył w ciekawych czasach.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 26 Mar 2008, 10:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ĺťyc wszystkie lata wsrod tych rasistow i niedorozwojow umyslowych?? Nigdy!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
unregistered

Dołączył: 18 Mar 2005
Posty: 228
PostWysłany: 26 Mar 2008, 10:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kryspingdynia napisał:


Moje informcje znam ze studiow a materialy zotawilem, gdyz mam je w glowie, zawyzone nie sa, mozesz jak masz czas i ochote poserfowac w internecie to cos znajdziesz ..... i dalsza czesc


Dziekuje za odpowiedz. Jest czesciowo niepowazna (poserfuj w internecie = ja sam mam znajdowac argumenty na potwierdzenia Twojej opinii. ta czesc jest niepowazna i tylko ta) ale skoro Jest to wiedza ze studiow przyjme ze naprawde sa takie dane. Osobiscie mam klopot wlasnie z tym wyliczeniem ile dodatkowych miejsc pracy tworzy nowy zaklad pracy gdyz jest to wyliczenie teoretyczne a rzeczywistosc jak to rzeczywistosc chadza sobie wlasnymi sciezkami (jak to mniej wiecej opisal mariusx).
Co powiesz na temat takiej symulacji? W hucie zatrudnionych jest manager i 6 kierownikow zmian. Wszystkie pozostale prace w hucie wykonuja kooperanci zewnetrznie (produkcja, jakikolwiek transport, remonty, sprzatanie, bezpieczenstwo itp.). Ile wtedy huta tworzy dodatkowych miejsc pracy oprocz tych siedmiu osob zatrudnionych? Mi wychodzi ze bedzie znacznie wiecej niz 7, moze nawet 20 lub wiecej. Mam racje czy popelnilem gdzies blad?


Kryspingdynia napisał:

Nie wiem do kogo kierujesz slowa wyjedziecie, przyjechac, wyjechac? Mamy tu do czynienia z opiniami .... i dalej


Rzeczywiscie druga czesc nie dotycza tej czesci dyskusji ktora Ty prowadzisz. Niechcacy w moim poscie polaczylem pytanie do Ciebie z narzekaniem niektorych Polakow na sytuacje na Islandii czy wrecz Islandie (masz tego przyklad w poscie ktory napisal przede mna patryk23l). Ta czesc dotyczyla tej grupy.
Przepraszam za niezmierzone balaganiarstwo.
_________________
prawie regulamin forum
1. Forum nie powstało z myślą o miłośnikach pracy na Islandii.
Powstało z myślą o miłośnikach Islandii, skupionych wokół ICELAND.PL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kryspingdynia
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWysłany: 26 Mar 2008, 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywicie unregistered masz racje, generowaliby dzieiatki, setki, a nawet tysiace miejc pracy, ale w ten sposob mozna przeciez powiedziec ze te wszystkie miejca powtaja dzieki prezesowi alcoa a po przemysleniu oddano by pierszentwo farbie drukarskiej w mennicy Smile
Grupa kierownikow jest tylko czescia przedsiebiortwa tu omawianego tyle ze formalnie w innej strukturze operacyjnej, ale my nazywamy huta caloksztalt przedsiewziecia i ono jest baza analityczna do takich symulacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kryspingdynia
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWysłany: 26 Mar 2008, 22:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam sie mariusx innoscia wyspy szczegolnie widoczny jest brak komplementarnoci branzy, ale ta wyjatkowoc ma tez swoje zalety w postaci taniej energii ktorej wszedzie zaczyna brakowac co moze przyciagnac na wyspe przetworcow aluminium, tych bardziej energochlonnych, gdzyz jak na razie jedyna alternatywa energetyczna wydaje sie synteza atomow na ktora przyjdzie jednak dlugo czekac zwlaszcza po tym jak na swiatowe centrum badan wybrano Francje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 27 Mar 2008, 3:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
yc wszystkie lata wsrod tych rasistow i niedorozwojow umyslowych?? Nigdy!


Ale to Ty przyjeżdżasz do tych niedorozwojów dorobić, to Ci niedorozwoje według raportu ONZ są na pierwszym miejscu.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 27 Mar 2008, 9:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta osoba albo prowokuje, albo przedstawia sobą osobnika raczej żałosnego, W obu wypadkach lepiej go olać. Siedzi tu i pracuje a dodatkowo obraża ludzi.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 27 Mar 2008, 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nikt nikogo nie obraza,to sa poprostu fakty. Raport ONZ odnosi sie do czegos innego jakbys nie wiedzial. A z inteligencja Islandczykow naprawde nie jest dobrze i wiekszosc osob przyzna mi racje!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 27 Mar 2008, 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie osądzaj, bo sam możesz być osądzony. Ja akurat znam Islandczyków intelgentych, zdolnych i obytych w świecie.I słyszałam o Polakach ( czytaj np. wątek. mafia) za ktorych mi wstyd. Jak pewien nastolatek zaczął w internecie obrażać Polaków to ci durni islandczycy zaraz zareagowali. A jak jakiś pacan mówi ,że Islandczycy są tępawi to drugi potwierdza. I tym się różnicie od Islandczyków. Jak jeden z drugim takie geniusze to co robicie wśród tych głupszych? Ale te moje pisanie chyba niczemu nie służy ," bo mądrej głowie dość po słowie ", a wam to trzeba by wykład zrobić conajmniej.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Searcher

Dołączył: 01 Mar 2008
Posty: 97
PostWysłany: 27 Mar 2008, 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patryk23l napisał:
Nikt nikogo nie obraza,to sa poprostu fakty. Raport ONZ odnosi sie do czegos innego jakbys nie wiedzial. A z inteligencja Islandczykow naprawde nie jest dobrze i wiekszosc osob przyzna mi racje!!


Obserwujac rodakow, odnosze wrazenie, ze to z polska inteligencją naprawde nie jest dobrze. A jak sadzicie? Dlaczego mamy opinie taka a nie inna?

Osoby, ktore maja takie zdanie o Islandczykach jak Ty Patryku, najczesciej chca wyżyć się za niepowodzenia i dyskryminacje w pracy, swoim srodowisku itp. Tak to jest, uwazaja nas za idiotow na podstawie odpowiedzialnosci zbiorowej, a Ty Patryku w ten sam sposob oceniasz ich. Nie dziw sie wiec ze w tym kraju zawsze bedziesz idiota dla miejscowych.

Podsumowując, dobrym pomyslem dla Ciebie bylby powrot do kraju, do Twojego inteligenckiego środowiska, bo tu sie po prostu marnujesz z "tymi niedorozwojami".

Pozdrawiam serdecznie & fly safe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Froskur

Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 27 Mar 2008, 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patryk23l napisał:
Ĺťyc wszystkie lata wsrod tych rasistow i niedorozwojow umyslowych?? Nigdy!


od razu powialo kultura i wyzynami umyslowymi.. Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bufetowy1980

Dołączył: 01 Paź 2006
Posty: 10
PostWysłany: 27 Mar 2008, 21:27    Temat postu: normalka Odpowiedz z cytatem

czego sie dziwicie patrykowi pewnie pracuje na takim stanowisku ze najglupszy islandczyk to robi bo inny nie chce i tylko z takimi ma do czynienia wiec dla niego wszyscy sa tacy.
a z wlasnego doswiadczenia to tzn. baranstwa i chamstwa ze strony rodakow zaznalem tutaj przez 2 lata wiecej niz w polsce przez 20lat i byli to ludzie z wyzszym wyksztalceniem przynajmniej tak twierdzili.
jezeli odbieglem od tematu to przepraszam
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron