reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

wiadomosci
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skd: Gdynia
PostWysany: 11 Lis 2009, 10:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Strony raczej nie zamkna ,dostepu tez ograniczac nie beda .....uzyja jej do wylapywania zlodzieji i paserow ,w sumie to bardzo dobre zrodlo informacji dla policji .

Co z tego ,ze zamkna strone , biznes przeniesie sie na inna www.

Policja wrecz zaciera rece ,ze ta strona istnieje ,maja wieksze szanse na rozbicie zorganizowanych grup przestepczych.

Tylko pieprz.....ne media rozdmuchaly sprawe i wiekszosc zlodzieji bedzie teraz bardziej ostrozna .
Ukazuja jeszcze , domowe ,uzywane rzeczy jako przyklady ... w telewizji Smile

Jak mam chlebak do sprzedania ... to nie jest to przestepstwo.

Pogratulowac dziennikarzom ..... glupoty , sensacje z czerwonym chlebakiem zwietrzyli lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
bartekpawlik3
Zablokowany z powodu dublowania ogłoszeń
Doczy: 10 Sie 2009
Posty: 20
PostWysany: 11 Lis 2009, 11:14    Temat postu: wiadomosci Odpowiedz z cytatem

svavec napisa:
Strony raczej nie zamkna ,dostepu tez ograniczac nie beda .....uzyja jej do wylapywania zlodzieji i paserow ,w sumie to bardzo dobre zrodlo informacji dla policji .

Co z tego ,ze zamkna strone , biznes przeniesie sie na inna www.

Policja wrecz zaciera rece ,ze ta strona istnieje ,maja wieksze szanse na rozbicie zorganizowanych grup przestepczych.

Tylko pieprz.....ne media rozdmuchaly sprawe i wiekszosc zlodzieji bedzie teraz bardziej ostrozna .
Ukazuja jeszcze , domowe ,uzywane rzeczy jako przyklady ... w telewizji Smile

Jak mam chlebak do sprzedania ... to nie jest to przestepstwo.

Pogratulowac dziennikarzom ..... glupoty , sensacje z czerwonym chlebakiem zwietrzyli lol
tak zgadzam sie ale jesli 90% rzeczy posiadanych w domu pochodzi z nieznanego zrudla nie koniecznie z kradziezy to nie wiadomo jakiego pochodzenia jest ten chlebak bez powodu policja nie zatrzymuje i niewiem czy wiesz ze aby mogli cos zatrzymac to musza miec jakies powazne powody bo przeciez nie przyjda do domu uczciwego obywatela i nie zabiora mu wszystkiego bo nie posiada rachunkow poprostu jest za duzo konfidentow i smiesznych zlodzieji bo jak krasc to miliony a nie ubranie itp gowno warte
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
Urodzony_13_w_piatek

Doczy: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Skd: nibylandia
PostWysany: 11 Lis 2009, 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://mbl.is/mm/frettir/sjonvarp/?play=1;media_id=37323
sprawa ucichnie, pare osób zmieni numer i bedzie po problemie.. ic.pl nie podzieli sie adresami ip napewno Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
butterfly

Doczy: 04 Lis 2009
Posty: 39
Skd: Sel
PostWysany: 11 Lis 2009, 12:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej. A mógłby ktoś mi przetłumaczyć o co chodziło w tym reportażu z tymi paczkami, proszę. Z góry dziękuję Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
emperor34

Doczy: 11 Lis 2009
Posty: 1
PostWysany: 11 Lis 2009, 18:46    Temat postu: Re: wiadomosci Odpowiedz z cytatem

Brawo polscy debile !! sprzedajecie wodeczke, bimberek, kradzione ciuchy,mieso,kradziony sprzet rtv.Czy wy zamulone paly do szczania myslicie ze islandczycy sa tacy glupi??Nie dziwcie sie potem ze nikt wam nie poda reki i nie da pracy.Na calym swiecie mamy opinie biedakow , zlodziei i pijakow i wlasciwie nic sie nie zmienia!!!!Sami kopiecie po soba dolek!!!!!!!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
danndnb
Go
PostWysany: 11 Lis 2009, 18:53    Temat postu: Re: wiadomosci Odpowiedz z cytatem

emperor34 napisa:
Brawo polscy debile !! sprzedajecie wodeczke, bimberek, kradzione ciuchy,mieso,kradziony sprzet rtv.Czy wy zamulone paly do szczania myslicie ze islandczycy sa tacy glupi??Nie dziwcie sie potem ze nikt wam nie poda reki i nie da pracy.Na calym swiecie mamy opinie biedakow , zlodziei i pijakow i wlasciwie nic sie nie zmienia!!!!Sami kopiecie po soba dolek!!!!!!!


Buraki i tak beda mieli gdzies to co piszesz.Ale i tak sie zgadzam z tym powyzej.Chama nie nauczysz dopoki sam nie zrozumie!
Powrt do gry
klem4
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 29 Mar 2009
Posty: 44
Skd: Reykjavik
PostWysany: 11 Lis 2009, 19:18    Temat postu: Re: wiadomosci Odpowiedz z cytatem

emperor34 napisa:
Brawo polscy debile !! sprzedajecie wodeczke, bimberek, kradzione ciuchy,mieso,kradziony sprzet rtv.Czy wy zamulone paly do szczania myslicie ze islandczycy sa tacy glupi??Nie dziwcie sie potem ze nikt wam nie poda reki i nie da pracy.Na calym swiecie mamy opinie biedakow , zlodziei i pijakow i wlasciwie nic sie nie zmienia!!!!Sami kopiecie po soba dolek!!!!!!!



Hej zastanawia mnie dlaczego pisać post o tej treści zakładasz specjalnie na ta okazje nowy login , nie umiesz napisać tego normalnie nie ukrywając się pod nowym nieznanym nikiem Rolling Eyes
Skoro masz coś do powiedzenia to nie nie ukrywaj się ...

Co do tego ze sami sobie robimy opinie na świecie to z tym się zgodzę , ale dlaczego zakładacie ze wszystkie rzeczy sprzedawane na forum są kradzione i pochodzą z nielegalnych źródeł Question
Dojdzie do tego ze podczas zakupu , będziemy żądać paragonu.
Osoby które dokonują transakcji poprze nasze świetne forum maja świadomość tego co robią . Jeśli ktoś oferuje sprzęt w cenie 1/3 wartości sklepowej to chyba jasne ze jest to podejrzane. I gdy zdecydujemy się na zakup takiego przedmiotu mamy świadomość tego ze jest niewiadomego pochodzenia , no chyba ze ktoś myśli ze to Media Markt.

ps. Zastanawia mnie ile osób wypowiadając się w tej sprawie kupiło jakieś rzeczy w "super promocji"

Pozdrawiam Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
bartekpawlik3
Zablokowany z powodu dublowania ogłoszeń
Doczy: 10 Sie 2009
Posty: 20
PostWysany: 11 Lis 2009, 19:44    Temat postu: Re: wiadomosci Odpowiedz z cytatem

klem4 napisa:
emperor34 napisa:
Brawo polscy debile !! sprzedajecie wodeczke, bimberek, kradzione ciuchy,mieso,kradziony sprzet rtv.Czy wy zamulone paly do szczania myslicie ze islandczycy sa tacy glupi??Nie dziwcie sie potem ze nikt wam nie poda reki i nie da pracy.Na calym swiecie mamy opinie biedakow , zlodziei i pijakow i wlasciwie nic sie nie zmienia!!!!Sami kopiecie po soba dolek!!!!!!!



Hej zastanawia mnie dlaczego pisać post o tej treści zakładasz specjalnie na ta okazje nowy login , nie umiesz napisać tego normalnie nie ukrywając się pod nowym nieznanym nikiem Rolling Eyes
Skoro masz coś do powiedzenia to nie nie ukrywaj się ...

Co do tego ze sami sobie robimy opinie na świecie to z tym się zgodzę , ale dlaczego zakładacie ze wszystkie rzeczy sprzedawane na forum są kradzione i pochodzą z nielegalnych źródeł Question
Dojdzie do tego ze podczas zakupu , będziemy żądać paragonu.
Osoby które dokonują transakcji poprze nasze świetne forum maja świadomość tego co robią . Jeśli ktoś oferuje sprzęt w cenie 1/3 wartości sklepowej to chyba jasne ze jest to podejrzane. I gdy zdecydujemy się na zakup takiego przedmiotu mamy świadomość tego ze jest niewiadomego pochodzenia , no chyba ze ktoś myśli ze to Media Markt.

ps. Zastanawia mnie ile osób wypowiadając się w tej sprawie kupiło jakieś rzeczy w "super promocji"

Pozdrawiam Wink
nie koniecznie wszystko pochodzi z kradziezy ale napewno wjekszosc tak a co do paragonow to jesli nie pochodzi dany przedmiot z kradziezy to powinno sie miec paragon bo to przesiez gwarancja ze sklepu i jest to malo prawdopodobne ze osoba kupujaca jakis przedmiot nie chciala na niego gwarancji wjec jesli sie ma jakis przedmiot na sprzedaz to powinno sie miec jakis rachunek i oczywiscie jakies papiery w innym przypadku 90% zeczy pochodzi z kradziezy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
AcidBurn

Doczy: 09 Pa 2009
Posty: 426
Skd: Reykjavik
PostWysany: 11 Lis 2009, 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

większość, to znaczy co????

Cytat:
nie koniecznie wszystko pochodzi z kradziezy ale napewno wjekszosc tak


pierogi domowej roboty, rzeczy podzieciach, używany sprzęt agd, rtv??? meble??? śmiech na sali....

aferę robią z niczego.... zrobiło nam się tutaj małe allegro i nie jestem pewna, czy moderator tego tematu ma tutaj obowiązek zastrzegania/blokowania "podejrzanych" ofert.... moim zdaniem w/w rzeczy nie są nielegalne, ale sprzedaż domowego alkoholu już tak... jak wiadomo, mamy prohibicję w tym kraju, a osoby ogłaszające się z tym tutaj same sobie robią kuku...

ja myślę, że jeśli widzicie jakąś ofertę, która Wam z daleka zalatuje kradzieżą, poprostu tego nie kupujcie!!!! Nie róbmy z tego forum jakiejś zakazenej stronki utworzonej przez "utlendingar", którzy kradną i prowadzą nielegalny handel....

i tyle...
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
klem4
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 29 Mar 2009
Posty: 44
Skd: Reykjavik
PostWysany: 11 Lis 2009, 20:41    Temat postu: Re: wiadomosci Odpowiedz z cytatem

Pozdrawiam Wink[/quote]nie koniecznie wszystko pochodzi z kradziezy ale napewno wjekszosc tak a co do paragonow to jesli nie pochodzi dany przedmiot z kradziezy to powinno sie miec paragon bo to przesiez gwarancja ze sklepu i jest to malo prawdopodobne ze osoba kupujaca jakis przedmiot nie chciala na niego gwarancji wjec jesli sie ma jakis przedmiot na sprzedaz to powinno sie miec jakis rachunek i oczywiscie jakies papiery w innym przypadku 90% zeczy pochodzi z kradziezy[/quot
to podam Ci przykład , moja żona kupiła w North kupiła kurtkę była w niej 2 razy , teraz jest w ciąży, chciała by komuś ja odsprzedać ale , no właśnie paragonu nie mamy ponieważ gdzieś się zawieruszył. I teraz wystawiając ja na forum 99,9% ludzi weźmie to za sprzedaż kradzionej kurtki lol

Wiec jeśli chodzi np o ubrania czy np meble to wątpię żeby ludzie mieli z takich rzeczy paragony. Co innego sprzęt RTV lub AGD , no ale jest jeszcze kwestia przywozu z polski sprzętu. Ja osobiście miałem radio które tu sprzedałem na forum. Kupujący musiał mi na słowo uwierzyć ze nie jest kradzione.
Wiec wszytko zależy od naszego szczęścia i wiarygodności ludzi sprzedających.
Powinno być tak jak na allegro , możliwość wystawienia opinii użytkownikowi.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 11 Lis 2009, 20:48    Temat postu: Re: wiadomosci Odpowiedz z cytatem

emperor34 napisa:
Brawo polscy debile !! sprzedajecie wodeczke, bimberek, kradzione ciuchy,mieso,kradziony sprzet rtv.Czy wy zamulone paly do szczania myslicie ze islandczycy sa tacy glupi??
Nie dziwcie sie potem ze nikt wam nie poda reki i nie da pracy.Na calym swiecie mamy opinie biedakow , zlodziei i pijakow i wlasciwie nic sie nie zmienia!!!!Sami kopiecie po soba dolek!!!!!!!


Jak by Ci to powiedzieć, delikatnie ale tak żebyś zrozumiał....
Może tak
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skd: Reykjavik
PostWysany: 11 Lis 2009, 20:53    Temat postu: Re: Albo takimi Odpowiedz z cytatem

seljahverfi napisa:
http://forum.iceland.pl/viewtopic.php?t=38846&highlight=manekin tylko oprócz nóg i rąk jeszcze dodać trzeba "mózgu"


Widocznie mial nogi i mozg bo dzis zmienil wlasciciela haha

Na zgode podalismy sobie raczki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
edIT

Doczy: 20 Pa 2009
Posty: 187
Skd: Islandia
PostWysany: 11 Lis 2009, 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ahahahah zabiło mnie to... brawa lol_na
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mythm

Doczy: 24 Pa 2009
Posty: 106
PostWysany: 11 Lis 2009, 21:22    Temat postu: Hmmm.... Odpowiedz z cytatem

A czy Wam się tak naprawdę wydaje, że Skalniaki dopiero wczoraj wpadli na to,że taka strona jak www.iceland.pl istnieje??? No nie bądźcie naiwni...a tak między Bogiem, a prawdą to i tak zajebiście długo im zeszło, aby o tym wspomnieć...a dodatkowo powiem,że i dobrze,że to już...bo z normalnego forum, służącego do handlu SWOIMI rzeczami itp,ktore miało nam pomóc,ułatwić życie itd. niektórzy stworzyli miejsce handlu "kradzionką", a to już trochę przeginka i każdy przyzna mi rację... a o aferze z paczkami to już jakieś półtora roku temu słyszałem... sprawa dotyczyła wysyłania "fantów" w paczkach... no głupota ludzka nie zna granic... i jak to się mówi ...Daj palec, to wezmą całą rękę....!!! Niektórzy nie mają umiaru...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
kamien
Go
PostWysany: 11 Lis 2009, 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy wy wszyscy myślicie ze tylko Polacy kradną a te kur... islandzkie to nie a przede wszystkim zeby byly normalne ceny to nie bylo by kradzieży Takie jest moje zdanie na ten temat
Powrt do gry
stalin
Go
PostWysany: 11 Lis 2009, 21:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co maja do tego ceny? Kradziez to kradziez, up.......ic lapy przy samej xxxx i spokoj.
Powrt do gry
jamson

Doczy: 06 Kwi 2009
Posty: 41
PostWysany: 11 Lis 2009, 21:38    Temat postu: . Odpowiedz z cytatem

nie rozumie wypowiedzi jaki paragon a kto zbiera paragony na stary czajnik na antenę czy na zmywacz do paznokci ludzie co wy mówicie i poza tym jacy polscy złodzieje większość nie wie o czym było w wiadomościach po pierwsze powinny wypowiadać się ludzie którzy znają islandzki a np. barnaland,live2cruize, haninn to oni też tam sprzedają stare rzeczy ale od islandczyka paragonu się wymaga co to za rozmowy może aby coś sprzedać zacznijmy pokazywać akta osobowe i oczywiście teczkę z IPN a poza tym żadna inteligentna osoba nie ocenia drugiej osoby po stereotypie . poza tym czy islandczycy nie kradną ? czy oni nie piją ? czy nie robią bimberku?czy go nie sprzedają czy się nie awanturują? to że nas jest tutaj najwięcej to akuart u nas jest łatwo znaleźć powód trochę zrozumienia nie ma narodów idealnych. w każdym są złodzieje,pijacy,dobrzy ludzie,źli ludzie.Nie jesteśmy najgrosi ani najlepsi poprostu jesteśmy i jest nas tu dużo więcej niż innych obco krajowców i zawsze tak będzie.więc moja propozycja jeżeli my mówimy na nich tubylcy.idioci itp itd i nie podajemy im ręki jeżeli nic od nich nie chcemy to jest okej? Ale jeżeli oni mówią coś złego o nas to już zwalanie jeden na drugiego? polak islandczyk tak samo ukarzmy winnego a nie cała grupę .ponawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skd: Reykjavik
PostWysany: 11 Lis 2009, 21:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobrze ale dlaczego poweidzieli ze to Polacy?
O ile mi wiadomo prawo islandzkie zabrania takich sformulowan. Powinni urzyc formy obcokrajowcy. Ja sie czuje obrazona bo sprzedaje swoje prywatne rzeczy nie kradzione nie musze zmieniac nika bo sie chowam...
Chcialam dzis wystawic swoj aparat fotograficzny bo nie chce go brac bo za duzy jest i jak mam to teraz wystawic?
Pan z mbl w 2005 roku jedynie dla stacji Skjár Einn reklamowal mieszkania do kupienia.. Prosze jak awansowal naszym kosztem, pewnie teraz medal dostanie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
lovisa
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 16 Lip 2007
Posty: 1047
Skd: Reykjavik
PostWysany: 11 Lis 2009, 21:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wogole zla jestem bo szis jest Swieto Narodowe w PL i taki nam zrobili prezent..
Dzis mija mi tez kolejny rok na tej wyspie... Mila pamiatka na wyjazd...co roku bede pamietac.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Admin
Główny Administrator
Doczy: 30 Pa 2007
Posty: 155
PostWysany: 12 Lis 2009, 1:25    Temat postu: Współpraca Odpowiedz z cytatem

Redakcja ICELAND.PL jest stanowczo przeciwna kradzieżom dokonywanym przez dowolne nacje, płcie i orientacje seksualne.
Dlatego, na żądanie islandzkiej lub polskiej policji wydamy IP każdej osoby, która zamieszcza ogłoszenie podejrzane o związek z kradzieżą.

Szkoda tylko, że jak do tej pory islandzka policja ani razu nie poprosiła o takie dane.
Ale w rzeczywistości może łatwiej chwytać złodziei po danych typu telefon czy adres, które zwykle podane są w ogłoszeniu.

Szkoda tylko, że reportaż, który zamieszczono może sugerować, że nasz portal ma coś wspólnego z kradzieżami.
Czy w Morgunbladid jest dział z ogłoszeniami? Czy oni weryfikują uczciwość ogłoszeniodawcy?
Czy jeśli choć raz jakiś złodziej sprzedał kradziony towar poprzez ogłoszenie w MBl., to czy uzasadnione jest pokazywanie nagłówka Morgunbladid w materiale o tym jak to złodzieje sprzedają swoje łupy?

Jedynie pozytywnym pomysłem jest zasugerowanie poszkodowanym przez złodziei poszukiwanie swoich rzeczy w ogłoszeniach (nie tylko na ICELAND.PL ale i na ebayu, allegro, facebooku, czy nawet mbl.is).
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!


Ostatnio zmieniony przez Admin dnia 9 Gru 2014, 15:55, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron