reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Komunikacja miejska w Reykjaviku
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  

Czy jesteś zadowolony(a) z komunikacji miejskiej w Reykjaviku
Tak
47%
 47%  [ 26 ]
Nie
30%
 30%  [ 17 ]
Nie mam zdania
21%
 21%  [ 12 ]
Wszystkich Gosw : 55

Autor Wiadomo
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 3 Kwi 2005, 1:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Od dnia 15 kwietnia nie bedzie już Polaków w Straeto. To jest ostatni mój dzień pracy bo Sebastiana już dawno nie ma.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 4 Kwi 2005, 2:52    Temat postu: Praca dla kierowców? Odpowiedz z cytatem

Ale odejście z MPK nie oznacza, że wyjeżdżacie z Islandii? Czy też może Dcr-ze chcesz zrealizować swoje plany dotyczące Norwegii?

A tak przy okazji, to rozumiem, że masowy odpływ pracowników z MPK oznacza, że są nowe miejsca dla innych kierowców (ewentualnie z Polski)? Czy też już ktoś zajął wasze miejsca?
Zaraz forumowicze polecą na kurs jazdy dla kierowców autobusów, jeżeli tylko będą wolne miejsca Very Happy Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Sebastian
Go
PostWysany: 6 Kwi 2005, 2:47    Temat postu: Re: Praca dla kierowców? Odpowiedz z cytatem

Odżajer napisa:
Ale odejście z MPK nie oznacza, że wyjeżdżacie z Islandii? Czy też może Dcr-ze chcesz zrealizować swoje plany dotyczące Norwegii?

A tak przy okazji, to rozumiem, że masowy odpływ pracowników z MPK oznacza, że są nowe miejsca dla innych kierowców (ewentualnie z Polski)? Czy też już ktoś zajął wasze miejsca?
Zaraz forumowicze polecą na kurs jazdy dla kierowców autobusów, jeżeli tylko będą wolne miejsca Very Happy Very Happy


Z tego co wiem, jeśli chodzi o plany DCR, to one są cały czas, konsekwentnie realizowane. Dlatego taki jest stan rzeczy w firmie Hagvagnar. Ostatnio słyszałem również, że tamtejszy kierownik zatrudnia ludzi, których jakiś czas temu pozwalniał dyscyplinarnie. Muszą mieć naprawdę niezłe kłopoty z ludźmi jeśli już do tego doszło. Opinii na temat pana kierownika powyższej firmy nie będę publicznie wyrażał i zachowam dla siebie. Szkoda słów.
Powrt do gry
Nul

Doczy: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skd: Kraków
PostWysany: 13 Kwi 2005, 9:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dcr napisa:
Od dnia 15 kwietnia nie bedzie już Polaków w Straeto. To jest ostatni mój dzień pracy bo Sebastiana już dawno nie ma.


No to niestety, bo dotre dopiero 16-go Sad

Tak czy inaczej zycze wszystkiego dobrego... na nowej drodzie zycia lol zawodowego!
_________________
A-Nul
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
szczecintram
Go
PostWysany: 19 Kwi 2005, 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale chyba jeszcze wiecie coś o KM moge mieć prośbę co by wysłać mi kilka zdjęć ja chętnie dodam je na swoją stronkę byłyby to pierwsze zdjecia islandzkiej KM na polskiej stronce dla Miłośników KM (czyli dla mnie). Ale mam jeszcze pytanie bo ja się doczytałem że nie tylko w Rvk jest KM ale tez w Akueri i w jeszcze Keflaviku czy może orientujecie się ile linii i kto ja obsługuje z góry dziękuję za zdjecia i info o KM w innych miastach islandii.
Pozdrawiam Very HappyVery HappyVery Happy
Powrt do gry
Nul

Doczy: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skd: Kraków
PostWysany: 20 Kwi 2005, 16:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

coz, nie wiedzialam, chyba nic takiego nie fotografowalam Sad

nastepnym razem... Smile

ale teraz wreszcie moglam zaglosowac w tej dosc juz dawnej ankiecie Smile
_________________
A-Nul
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
szczecintram
Go
PostWysany: 20 Kwi 2005, 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O to jeżeli mógłbyś nastepnym razem to byłbym wielce zobowiązany i wdzieczny i wogóle bym się cieszył Very Happy
pozdrawiam
Powrt do gry
Nul

Doczy: 02 Gru 2004
Posty: 329
Skd: Kraków
PostWysany: 21 Kwi 2005, 15:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mogłabym... lol
_________________
A-Nul
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
szczecintram
Go
PostWysany: 22 Kwi 2005, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Aha no to mogłabyś (pardon za mógłbyś Embarassed )
z góry dziękuje
pozdrawiam Very Happy
Powrt do gry
Sebastian
Go
PostWysany: 19 Lip 2005, 0:26    Temat postu: Nie wszyscy są zadowoleni ze zmian komunikacji miejskiej Odpowiedz z cytatem

news napisa:
28 lipca wprowadzone zostaną zmiany w systemie komunikacji miejskiej w Reykjavíku. Ma to na celu skrócenie czasu podróży i oczekiwania na autobusy, poprzez zlikwidowanie części przystanków z obecnych tras. Taki plan spotkał się z pewną krytyką. Niektórzy uważają, że poprzez zmniejszenie ilości przystanków, dzieci będą narażone na większe niebezpieczeństwo, gdyż będą musiały pokonywać dłuższą drogę i przekraczać więcej ulic, by dotrzeć do przystanku. Władze Strætó Bs. (przedsiębiorstwa autobusowego) twierdzą, że krytyka taka jest nieuzasadniona.


Szczerze mówiąc nikt nie miał nic do gadania. Zarząd komunikacji miejskiej w Reykjaviku zlecił wykonanie nowej sieci za grubą kasę nie przeprowadzając nawet badań marketingowych i z tego co ja widzę to zmieni się tylko numeracja. Może trochę polepszy się dojazd do niektórych miejsc ale nadal wszystkie autobusy będą jeżdzić po tych samych trasach. Mam tylko nadzieję, że nie o tej samej godzinie wszystkie, bo do tej pory wszystkie autobusy startowały wręcz stadnie z przystanków końcowych. Wystarczyło spóźnić się na jeden to czekało się kolejne 20-30 minut na jakikolwiek.
Powrt do gry
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 19 Lip 2005, 0:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W newsach wyraźnie piszą, że zmniejszy się liczba przystanków. Ty piszesz tylko ze numeracja się zmieni, czy rzeczywiście? A zresztą.. zobaczy się 28 lipca Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
szczecintram
Go
PostWysany: 19 Lip 2005, 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie.
Czy ten stary układ komunikacyjny był zły że go trzeba było zmienić?
No bo tak - jeżeli to Reykiavickie Przedsiębiorstwo Straeo czy jak mu tam wydało tyle pieniędzy na wytyczenie nowych przystanków a jak mówi Sebastian linie sie nie zmienią to po co to było nie sądze żeby na Islandii byli tacy idioci jak u nas ci co siędza w MPK czy tam ZKM czy też MZK zależy gdzie kto mieszka. To uważam to za bezsensowne wydawac tyle pieniędzy skoro niektórzy maja mieć utrodniony czy tam dłuzszy czas dotarcia do przystanku. Według literatury poświęconej KM wynika że przystanki powinny być umieszczone w taki sposób aby będąc w centrum pasażer miał do nich max. 170m a po za centrum 450m na peryferiach nie pamiętam ale cos koło 800m. To chyba zły pomysł z ta zmiana.
pozdrawiam Very Happy
Powrt do gry
Sebastian
Go
PostWysany: 20 Lip 2005, 23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jola napisa:
W newsach wyraźnie piszą, że zmniejszy się liczba przystanków.

Liczba przystankow rzeczywiscie sie zmniejszy. To fakt. To akurat moim zdaniem dobra strona tej zmiany, bo przystanki byly czasem w tak bezsensownych miejscach, ze az szkoda pisac.
Jola napisa:
Ty piszesz tylko ze numeracja się zmieni, czy rzeczywiście? A zresztą.. zobaczy się 28 lipca Smile

Numeracja zmieni sie napewno bo plany zmian widzialem juz w zeszle wakacje. Polecam obejrzenie stronki Straeto. Poza tym droga Jolu, zmiana wchodzi w zycie w ten weekend (23.07-24.07) wiec cos te niusy oklamuja droga redakcje. Sam wczoraj widzialem na przystanku. Jak chcesz to przysle fotke tego co widzialem Very Happy



Szczecintram tu i tak do przystanku najdalej bedzie 700m w/g nowego rozkladu. A terazniejszy rozklad byl troche ulomny poniewaz musiales sie czasem sporo razy przesiadac. Poza tym jak zwial Ci jeden autobus to zwialy Ci wszystkie, bo wszystkie jezdzily o jednej porze. Do mnie do domu, w/g starego rozkladu mozna dojechac autobusem 3 i 6. Nie wiem kto nad tym myslal ale te dwie linie jezdza prawie po tej samej trasie i w tym samym czasie co dla mnie jest bezsensowne. Moja zona klela strasznie na to, bo jak spoznila sie na szostke to o trojce tez mogla zapomniec bo odjezdza o minute wczesniej. A moim skromnym zdaniem te linie moglyby kursowac w odstepie 10 minut od siebie i wtedy zamiast czekac 20 nastepnych minut czekasz tylko 10.
Sprawa nastepna to taka, ze glowy w Straeto ulozyly ten rozklad 30 lat temu. Do tej pory twierdzili, ze dziala znakomicie ale znane byly przypadki nawet 10 min. spoznien wszyskich linii. Mysle, ze w koncu doszli do wniosku, ze aut w stolicy wciaz przybywa, a ulice wciaz te same i ruch jest wiekszy niz te 30 lat temu. Poza tym buduja sie nowe dzielinice i trzeba je polaczyc bezposrednio z centrum miasta.
Powrt do gry
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 21 Lip 2005, 5:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pewnie wiesz lepiej, bo przeciez tam mieszkasz i pracujesz u źródła. My opieramy się na tym co podaja islandzkie media. Absolutnie nie musisz mi udowadniac robiac zdjecia - wierzę Ci. Daty wprowadzenia nowego systemu sa sprzeczne w różnych źródłach. Jeszcze raz sprawdzilam po Twoim poście i raz pisza 23 a raz 28. Któraś gazeta zrobiła błąd i już, a my nie mamy zawsze czasu wszystkiego sprawdzić, choć i tak sporo wertujemy internet w poszukiwaniu dodatkowych informacji.

Teraz tak trochę ogólnie:

Ciągle nie mogę Was przyzwyczaić, że iceland.pl to też Wy, a nie my (red.) i Wy. Jeśli coś wiecie szerzej na dany temat, to nam przekażcie, a my to wstawimy i bedzie służyć wszystkim. Następnym razem inni odpłacą się Wam tym samym i będzie pełniejszy obraz tego co się dzieje na Wyspie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Sebastian
Go
PostWysany: 21 Lip 2005, 13:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie ma sprawy. Jak coś więcej będę wiedział to dam znać. Wiem napewno, że stanie się to 23.07 bo zadzwoniłem dla potwierdzenia do swojej starej firmy. Potwierdzili. Co prawda trasy linii lekko róznią się od projektu przedstawionego w zeszłym roku. Doszedłem do tego po wczorajszym przeglądzie, na stronie Straeto.
Powrt do gry
szczecintram
Go
PostWysany: 24 Lip 2005, 20:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ale ciekawe, że aż przez 30 lat nic nie zmieniali. Patrząc na Warszawę gdzie niekiedy linie zmieniają trase co 2 tygodnie to dośc dziwne nawet u mnie w Szczecinie czy w Świnoujściu autobusy i tramwaje (Szczecin) zmieniały trasy dość często. Ale mam nadzieje że już wszsytko jest na stronce Straeto aby mozna było zobaczyć. A mam jeszcze pytanie: Wspomniałes drogi Sebastianie że coraz więcej u was samochodów (no trudno wszędzie tak jest Sad ),to wtakim razie kto korzysta z KM? No bo jakby tak przesledzić to w okresie wakacji jak dzieciarnia nie biega do szkoły to kto nimi jeździ no wiem że Twoja Żona którą pozdrawiamy Very Happy, czy ktoś jeszcze?

P.S.
Troszke mi głupiop znów o to prosić ale może cyknelibyście kilka fotek busów w Reykiaviku ale w ruchu miejskim na ulicach tak ze zgoda na publikację Embarassed Z góry dziekuję Very Happy

pozdrawiam aktualnie z Gdańska Smile
Powrt do gry
Sebastian
Go
PostWysany: 28 Lip 2005, 2:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z komunikacji korzysta bardzo mało osób bo twierdzą, że samochodem będzie szybciej i wygodniej. No i niestety mają czasem rację. Co do nowych rozkładów. Linie wydłużyły się. Ich ilość spadła o połowę ( z 36 do 18 ) ale widać brak dobrze przeprowadzonych badań marketingowych podczas opracowywania nowego rozkładu. Wszystkie główne linie, te z S przy numerze jadą do/z Hlemmur a drugi węzeł autobusowy został kompletnie zignorowany. Lækjatorg jest pusty, wszystkie linie zatrzymują się obok. Tyle miejsca nie użyte. Stacja kompletnie niezagospodarowana. Na Hverfisgata co 2 minuty przejeżdza autobus jednej z głównych linii (S1-S6) w większości przypadków pusty, nadal niektóre linie jeżdżą stadnie (jedna za drugą a potem 20 min. nic). Do zalet jednak należy zaliczyć fakt zmniejszenia się ilości przesiadek. Żonka do Kringlanu lub Smáralindu ma spod domu bezpośrednie autobusy Smile gdzie kiedyś "kosztowało" to 3 przesiadki i dwu godzinną podróż. Ciekawostką jest to, że niektóre z ulic w mieście są przebudowywane pod kątem dodania do nich ... pasa dla autobusów. Jakby nie wiem jaki ruch tu był lol . Wątpię w islandzkich kierowców, zeby respektowali ten pas jako zarezerwowany TYLKO dla komunikacji miejskiej.
Powrt do gry
szczecintram
Go
PostWysany: 15 Sie 2005, 19:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No cóz przykro mówić ale wynika z tego że ta reforma zmieniła wiele na gorsze, co może niestety przypłacić utrata kojenych pasażerów Sad. Jednak nie kochamy Islandii tylko za KM w Reykiaviku Smile... no może ja zwracam na nią wiekszą uwagę Very Happy ale jestem jedyny chyba że ktoś jeszcze się zgłasza?
Pozdrawiam Very Happy
Powrt do gry
music80s
Go
PostWysany: 27 Sie 2005, 18:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 21:39, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 27 Sie 2005, 18:51    Temat postu: Fioletowe autobusy Odpowiedz z cytatem

music80s napisa:
Halló! Ale śliczny ten autobusik w dodatku w moim ulubionym żółtym kolorze.

No muszę Cię zmartwić, ale są plany by wszystkie autobusy na Islandii były w kolorze fioletowym kwaśny
Ale za to we Wrocławiu dużo jeździ żółtych, więc jak przyjedziesz na zlot Islandofilów albo odwiedzić redakcję ICELAND.PL, to może uda Ci się przejechać własnie żółtym Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nastpny
Strona 3 z 5

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron