reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Komunikacja miejska w Reykjaviku
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  

Czy jesteś zadowolony(a) z komunikacji miejskiej w Reykjaviku
Tak
47%
 47%  [ 26 ]
Nie
30%
 30%  [ 17 ]
Nie mam zdania
21%
 21%  [ 12 ]
Wszystkich Gosw : 55

Autor Wiadomo
music80s
Go
PostWysany: 27 Sie 2005, 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 21:39, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 27 Sie 2005, 19:59    Temat postu: Prowokacja Odpowiedz z cytatem

Twisted Evil To była z mojej strony mała prowokacja... lol_na
Przyznaję się bez bicia kijem go
Chciałem sprawdzić naukowo, czy żółty kolor podoba Ci się ze względu na obecność na islandzkich autobusach czy też tak sam w sobie.
Liczyłem po cichu, że napiszesz, że fioletowy to właściwie nawet bardziej Ci się podoba Very Happy
Ale nie, nie dałeś się sprowokować, czyli rzeczywiście żółty kolor to twój ulubiony Very Happy
Mam nadzieję, że wybaczysz mi mój mały żart, szczególnie, że to oznacza, że autobusy wciąż będą żółte! jupi
Dadam jeszcze, że żółty to kolor siarki, a tej na Islandii nie brakuje Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
music80s
Go
PostWysany: 27 Sie 2005, 20:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 21:38, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
szczecintram
Go
PostWysany: 29 Sie 2005, 9:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Otóż music80s żółte autobusy sa w Nowym Sączu i musze Ci powiedzieć ze w NS ta żółtość trwa juz dobre 50 lat o ile dobrze mi wiadomo więc jak nie bedziesz mógł jechac na Islandię to jedź do Nowego Sącza tam wszystkie autobusy są żółte.
2. Z przemalowaniem to troszke głupio by było bo zółty to taki wesoły kolor czyli taki jak islandzczycy a fioletowy taki szary i smutny Smile
3.
PS.Jaka polska sieć sklepów najbardziej przypomina Bonusa lub Netto ???

Otóż no widzisz mieszkasz w Kielcach u mnie w Szczecinie jest aż 9 sklepów Netto (chyba więcej niż w Rvk) a 2 tramwaje jeżdza z rekamą tego dyskontu spożywczego ponieważ Netto to duńska sieć sklepów. Natomiast najbliższe Netto to chyba dla Ciebie bedzie w Bydgoszczy. Odpowiadając na pytanie te dyskonty mozna porównac do Biedronki albo do Plusa wiem że w Kielcach jest Plus na osiedlu gdzie sa akademiki bo tam robiłem zakupy chyba że już tam nie ma Plusa i jest inny Very Happy
pozdrawiam Very Happy
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 29 Sie 2005, 9:35    Temat postu: Fiolet Milki Odpowiedz z cytatem

szczecintram napisa:
2. Z przemalowaniem to troszke głupio by było bo zółty to taki wesoły kolor czyli taki jak islandzczycy a fioletowy taki szary i smutny

Eee, co Wy tak z tą szarością... jeździły kiedyś u nas tramwaje z reklamą Milki, całe fioletowe i ten fiolet był naprawdę żywym kolorem, takim jaskrawym. Może nie aż tak wesołym jak żółty, ale całkiem przyjemnym...
Fioletowy nawet jakoś mi tak pasuje do Islandii Very Happy

Może napiszę petycję do władz Reykjaviku, by przemalowali autobusy na fioletowo - przynajmniej będą oryginalne, bo większość autobusów na świecie jest albo żółta albo czerwona (tak mi się zdaje). Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
music80s
Go
PostWysany: 30 Sie 2005, 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 2 Lut 2006, 21:33, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
szczecintram
Go
PostWysany: 31 Sie 2005, 10:10    Temat postu: Re: Fiolet Milki Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Fioletowy nawet jakoś mi tak pasuje do Islandii Very Happy


Wiesz z jednej strony masz rację jak by tak przeanalizować całą Islandię to dużo tego fioletowego ale żeby autobusy były fioletowe... cóż troszkę dziwnie by to wyglądało! Very Happy

Ależ proszę bardzo music80s Very Happy

pozdrawiam Smile
Powrt do gry
Sebastian
Go
PostWysany: 13 Sty 2006, 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczecintram o ile pamiętam prosiłeś o fotki autobusów z IS. Jest taka baza fotografii transportowych z całego świata. Islandia też tam jest. Daj znać jak jesteś zainteresowany adresem.
Powrt do gry
music80s
Go
PostWysany: 14 Sty 2006, 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

iceland.pl

Ostatnio zmieniony przez music80s dnia 1 Lut 2006, 22:13, w caoci zmieniany 1 raz
Powrt do gry
szczecintram
Go
PostWysany: 14 Sty 2006, 21:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oczywiscie jest to strona dla miłośników komunikacji miejskiej a ja takowym jestemi z nam tą strone od lat i widziałem te zdjecia oraz rozumiem że ten autor czyli sebastian to Ty we własnej osobie. A juz podaje adres:
http://ams1.lo3.wroc.pl/~tomek/layout.php Smile
Polecam jest to najwiekszy zbiór zdjęc pojazdów KM z całego świata. Cieszy mnie że Islandia znalazła tam dla siebie miejsce. Z tego miejsca mam pytanie czy jest mozliwosć podania spisu wszystkich autobusów miejskich w Rvk? Jezli tak byłbym wielce wdzięczny.
pozdrawiam Very Happy
Powrt do gry
szczecintram
Go
PostWysany: 14 Sty 2006, 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapomniałem i teraz podaję dokładny link na podstrone z galeria isladzkich busów
http://ams1.lo3.wroc.pl/~tomek/autobusy.php?s=03&nr=270&ticket=51
:d
Powrt do gry
Sebastian
Go
PostWysany: 14 Sty 2006, 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to raczej niewykonalne przeze mnie. Powodem może być brak dostępu do wszystkich danych. Ale zrobię co będę mógł.
Powrt do gry
szczecintram
Go
PostWysany: 15 Sty 2006, 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ok. Ja rozumiem że takie informacje są trudne do zdobycia znam to z naszego kraju. Ale z góry dziekuję za starania.
pozdrawiam Very Happy
Powrt do gry
Sebastian
Go
PostWysany: 19 Sty 2006, 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

szczecintram napisa:
Ok. Ja rozumiem że takie informacje są trudne do zdobycia znam to z naszego kraju. Ale z góry dziekuję za starania.
pozdrawiam Very Happy


Nie ma sprawy Very Happy
Powrt do gry
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 1 Kwi 2006, 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ostatnio głośno o tym, że nowy system komunikacji miejskiej w Rvk cos nie działa jak należy. Autobusy nie zdążają na wyznaczone godziny dojeżdżać do przystanków. Kierowcy mówią, że nie łamiąc przepisów dotyczących dozwolonej prędkości, nie da się dojeżdżać na czas.

Trochę mnie to dziwi. Jaki problem, jeśli już z jakichś przyczyn autobusy potrzebują na drogę więcej czasu, zmienić rozpiski na przystankach? Przesunąć wszystkie godziny o te 10 min i już. Jeśli się mylę i problem tkwi w czym innym, to proszę mnie poprawić i uświadomić. Jest tu jeszcze ktoś ze Strætó?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Ilona

Doczy: 20 Mar 2005
Posty: 67
Skd: Frankfurt
PostWysany: 2 Kwi 2006, 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pewnie, ze nie dziala jak nalezy, od tej ostatniej zmiany faktycznie nigdy autobusy nie sa na czas, spoznienia sa nawet do 15 min, i czasem idzie dostac szlu czekajac na przystanku, tym bardziej jesli wieje wiatr. Wydluzyli trasy autobusow a czasu nie, troche to bezsensu... przed zmiana bylo duzo lepiej
_________________
Nie wiem dokąd iść, dokąd zmierzać mam,
Wiem tylko tyle, że znów jestem sam.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Tlen
szczecintram
Go
PostWysany: 4 Kwi 2006, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiecie trudno mówić o tym, bo jeżeli zwiększa się trasę autobusy wystaczy puścić więcej brygad(dla niewtajemniczonych brygada to krótko mówiąc jeden pojazd w tym wypadku autobus, bo tramwajów o któe prosze nie ma w Rvk Very Happy ). Dlatego czasu nie trzeba przedłużać ale jeżeli Strætó nie ma autobusów no to ich porblme polecam wyroby polskiej firmy Solaris Bus & Coach. Tanie dobre i niezawodne autobusy. ahh Solarisy na Islandii....
pozdrawiam. Very Happy
Powrt do gry
pati_23

Doczy: 04 Wrz 2010
Posty: 7
Skd: Poland
PostWysany: 1 Pa 2010, 15:05    Temat postu: autobusy/przejazd Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich serdecznie
Mam ogromna prosbe ,jestem w Islandii od tygodnia i prosze o informacje jakim autobusem dojade do urzedu pracy z Hamraborg Kopavogur,orientuje sie ktos?

Prosze o info.z gory dziekuje
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email WP Kontakt
asceta

Doczy: 30 Mar 2010
Posty: 33
Skd: sudur land
PostWysany: 4 Pa 2010, 8:59    Temat postu: Re: Komunikacja miejska w Reykjaviku Odpowiedz z cytatem

Dcr napisa:
Rozpoczynam nowy temat na temat komunikacji miejskiej w RVK bo do tej pory dyskutowaliśmy na ten temat w dziale o tramwajach lol lol
Na początek parę aktualnych zdjęć Vetnis Straeto.

aktualne zdjecia wow to juz w reykjaviku spadl snieg ___?????== hmmm
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Froskur

Doczy: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skd: Reykjavik
PostWysany: 5 Pa 2010, 1:38    Temat postu: Re: Komunikacja miejska w Reykjaviku Odpowiedz z cytatem

asceta napisa:
Dcr napisa:
Rozpoczynam nowy temat na temat komunikacji miejskiej w RVK bo do tej pory dyskutowaliśmy na ten temat w dziale o tramwajach lol lol
Na początek parę aktualnych zdjęć Vetnis Straeto.

aktualne zdjecia wow to juz w reykjaviku spadl snieg ___?????== hmmm

18 stycznia 2005 - bardzo prawdopodobne.. Wink
_________________
Imperare sibi maximum est imperium
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Życie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Nastpny
Strona 4 z 5

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron