reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Przekwalifikowanie kredytu samochodowego
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 16 Lis 2009, 22:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Iceland has a VAT system, as per the Value Added Tax Act, no 50/1988, under which VAT is levied at all levels of supply of goods and services. There are two rates of VAT:

§ the standard rate of VAT is 24.5% (this rate applies to any supply of goods or services which is not exempt or subject to the reduced rate of VAT); and

§ a reduced rate of VAT which is 7% (this rate applies for example to food, rental of hotel rooms, CDs, books and magazines, electricity and water for heating).
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AcidBurn

Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 426
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 16 Lis 2009, 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i właśnie ten drugi mają podnieść od nowego roku... o ile mój szef znowu sobie czegoś nie ściemnił ;] jeszcze nie jestem przedsiębiorcą, więc nie wiem, co się dzieje na bierząco z podatkiem VAT język
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AcidBurn

Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 426
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 16 Lis 2009, 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak jedzenie znowu pójdzie w górę, to masakra :/
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 16 Lis 2009, 22:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AcidBurn napisał:
no i właśnie ten drugi mają podnieść od nowego roku... o ile mój szef znowu sobie czegoś nie ściemnił ;] jeszcze nie jestem przedsiębiorcą, więc nie wiem, co się dzieje na bierząco z podatkiem VAT język


ale ten vat to juz chyba od jakiegos czasu wynosi 14% a nie 7%... a ceny sobie rosly od jakiegos czasu stopniowo zeby nie bylo gwaltownego skoku - teraz po prostu detalisci maja na te produkty nizsza marze no ale co zarobili na tym w przejsciowym okresie to ich ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 16 Lis 2009, 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli co myslicie .... korona spadnie czy sie umocni ?
( bo tak jakos odbieglo od tych kredytow Wink )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 16 Lis 2009, 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem



;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 16 Lis 2009, 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro banki szykuja "promocje" dla kredyciarzy w postaci mozliwosci przewalutowania swojego kredytu to mysle ze sie umocni.
Oczywiscie nie tak szybko, najpierw trzeba zlapac troche "Leszczy" w sieci, dopiero pozniej je wyciagnac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
AcidBurn

Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 426
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 16 Lis 2009, 23:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl... właśnie jeszcze jest 7%, to akutrat wiem na 1000 000% nie wiem tylko, co planują w rządzie w tym kierunku, bo nie jestem tutaj na bierząco... mój szef dziś mi oznajmił, że od przyszłego roku NIEKTÓRE art.spożywcze podrożeją o jakieś 50% (przynajmniej art. cukiernicze)...

svavec: umocni się Wink
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 16 Lis 2009, 23:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
mój szef dziś mi oznajmił, że od przyszłego roku NIEKTÓRE art.spożywcze podrożeją o jakieś 50%

To raczej nie mozliwe.
Skoro z 7 podniosa do 14 lub 24,5 procent.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 16 Lis 2009, 23:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myslales ,ze wiecej forumowiczow ma problemy z "koszykiem walutowym "...
A tu prosze tylko ja Rolling Eyes

Ponoc w samym "glitnir" takich problemowych kredytow ,tylko samochodowych,bylo ponad 5.000 jak pytalem w zeszlym roku na listopad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kryspingdynia
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWysłany: 17 Lis 2009, 9:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Opcja 1 i 2 nie ma sensu, jak juz poprzednicy zauwazyli to typowa tranzakcja szczytowa opcja 3 tylko jak jak ma sie duzy kredyt, mozna wtedy liczyc na jakies wzmocnienie korony w przyszlosci (tego mozesz nawet nie zauwazyc nominalnie na forex wystarczy ze beda podwyzki zarobkow na poczatku roku a kurs kr. do innych walut pozostnie bez zmian)
Interesujace jest to, ze bank ta oferta gra na wzmocnienie korony, musza cos wiedziec wiecej odnosnie rezerw walutowych bo gracze z nich sa mierni co pokazaly ich inwestycje.
Potwierdzam obecne 7 % VAT-u na art. spozywczych, podwyzka bedzie przyslowiowym strzalem w stope - jak ucza doswiadczenia budzet na tym malo co zyskuje bo rosnie szara strefa i spada popyt a koszty poboru wzrastaja, nie mowiac juz o wkur....ch konsumentach i tak borykajacych sie z roznymi obciazeniami kredytowymi.
Acid, byc moze twoj szef zgaduje przyszloroczna inflacje bo te 50 % nie ma sie jak do tych ewentualnych podwyzek VAT-u
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 17 Lis 2009, 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze zajdzie sie ktos kto swoja teza zmieni moje zdanie na ten temat ... Dalej jestem przy opcji 3 ciej , czyli zostawienie kredytu w walutach obcych .
Chyba gorzej juz byc nie moze z ISK wiec mam nadzieje ,ze odbije sie od dna o jakies 20- 30% przez nastepny rok moze dwa .
Wszedzie slychac jakim to atrakcyjnym w inwestycje krajem jest teraz Islandia ,tylko wymogi prawne jeszcze nie sa dostatecznie dopracowane / zmienione do powaznych inwestycji z zagranicy ,bo rzad jest teraz baaardzo przychylny jakiejkolwiek dzialalnosci zagranicznej na swoim terytorium ,nie maja chyba innego wyjscia Wink

Wiec korono islandzka ... podazaj wlasciwa droga , pnij sie ile wlezie bo mi na chleb i Mercedesa brakuje Smile

Mam czas do 15 .12 na zmiane wiec jeszcze sie wstrzymam , poczekam na jakies opinie bardziej pesymistycznych rozmowcow .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AcidBurn

Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 426
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 17 Lis 2009, 11:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kryspingdynia napisał:
Acid, byc moze twoj szef zgaduje przyszloroczna inflacje bo te 50 % nie ma sie jak do tych ewentualnych podwyzek VAT-u

może się mylę, ale jeżeli VAT idzie w górę o ponad dwieście procent, automatycznie wzrasta cena KAŻDEGO produktu, który potrzebny jest do wyprodukowania kolejnego: dajmy na to ciastek.... czyli:
cana mąki + cena mleka +cena jajek itd.... produkty luksusowe: czekolada, orzechy itd... zapłacić trzeba VAT za wszystkie te produkty, dołożyć do tego własną marżę i oto 50%
czyli zapewne chodziło mu o art. spożywcze produkowane na Islandii. Wink

a co do strzału w stopę, to dokładnie to samo mu powiedziałam Very Happy i jakoś nie wierzę mu, żeby rząd był aż tak głupi i naraził się na niezadowolenie społeczeństwa... zobaczymy, co wymyślą....
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 17 Lis 2009, 12:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rzad przebakiwal tez cos kiedys o zwiekszeniu dochodowego od dzialalnosci gosp z 15% do 20-30% ale do tego chyba raczej nie dojdzie bo szara strefa wzrosnie do 99% ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 17 Lis 2009, 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AcidBurn napisał:

może się mylę, ale jeżeli VAT idzie w górę o ponad dwieście procent, automatycznie wzrasta cena KAŻDEGO produktu, który potrzebny jest do wyprodukowania kolejnego: dajmy na to ciastek.... czyli:
cana mąki + cena mleka +cena jajek itd.... produkty luksusowe: czekolada, orzechy itd... zapłacić trzeba VAT za wszystkie te produkty, dołożyć do tego własną marżę i oto 50%
czyli zapewne chodziło mu o art. spożywcze produkowane na Islandii. Wink


ojjjj, jak juz bedziesz miala swoj biznes to ksiegowosc zlec lepiej jakiejs firmie.
_________________
Divided We Stand, United We Fall!

NSK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz_Pabianice

Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 472
Skąd: Reykjanesbaer
PostWysłany: 17 Lis 2009, 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kryspingdynia napisał:
Opcja 1 i 2 nie ma sensu, jak juz poprzednicy zauwazyli to typowa tranzakcja szczytowa opcja 3 tylko jak jak ma sie duzy kredyt, mozna wtedy liczyc na jakies wzmocnienie korony w przyszlosci (tego mozesz nawet nie zauwazyc nominalnie na forex wystarczy ze beda podwyzki zarobkow na poczatku roku a kurs kr. do innych walut pozostnie bez zmian)
Interesujace jest to, ze bank ta oferta gra na wzmocnienie korony, musza cos wiedziec wiecej odnosnie rezerw walutowych bo gracze z nich sa mierni co pokazaly ich inwestycje.
Potwierdzam obecne 7 % VAT-u na art. spozywczych, podwyzka bedzie przyslowiowym strzalem w stope - jak ucza doswiadczenia budzet na tym malo co zyskuje bo rosnie szara strefa i spada popyt a koszty poboru wzrastaja, nie mowiac juz o wkur....ch konsumentach i tak borykajacych sie z roznymi obciazeniami kredytowymi.
Acid, byc moze twoj szef zgaduje przyszloroczna inflacje bo te 50 % nie ma sie jak do tych ewentualnych podwyzek VAT-u


Jak mówisz, że się korona umocni, to chyba znaczy, że się osłabi. Smile

Arrow 14 Mar 2008, 20:42
Kryspingdynia napisał:
Wlaciwie to ruch na euro/korona juz sie wypalil makymalnie 120 koron za euro moze byc jak euro/$ pojdzie na 1.68 dalej to juz zwrot sie szykuje na walutach, oczywiscie jak nie pieprznie gdzies atom lub nie wybiora demokraty na prezydenta usa, szczegolnie grozna jest Clintonowa dla rynkow. Chcialoby sie Ron Paul-a ale szanse na to sa male.
Korona jest nadal bardzo skorelowana z $ do tego dochodza duze inwestycje hutnicze a oni wszystko importuja, ale w dluzszym horyzoncie bedzie sie umacniala.


Tu jest artykuł o tym, jak 100mln ISK wygranej na Vikingalotto przelane z Norwegii na Islandie wzmacnia kurs ISK o 0,3%. Suma kredytów w obcej walucie gosp. domowych to 300mld koron. To teraz pomyślcie co będzie jak połowa tych kredytów będzie zamieniona na ISK.
Everyone's a winner
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
AcidBurn

Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 426
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 17 Lis 2009, 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisał:
ojjjj, jak juz bedziesz miala swoj biznes to ksiegowosc zlec lepiej jakiejs firmie.


tak teĹź zamierzam... Very Happy
no, ale przeprowadź mi podobną symulację...
ja policzyłam to na zasadzie wzrostu cen o podwyżkę VAT, czyli o te 17,5%... skoro VAT idzie w górę nie chce mi się wierzyć, że ceny nie podskoczą, bo chyba żadnemu przedsiębiorcy nie będzie się chciało dopłacać tego z własnej kieszeni...
znając ceny produktów potrzebnych do wyprodukowania art. A podniosłam je kolejno o te 17,5%... znałam też wcześniejszy koszt wyprodukowania jednostki art. A i wyszło mi, że podwyżka w cenie danego produktu będzie wynosiła w granicach 30-35%... tyle tylko, że nie wierzę, aby pewne firmy nie skorzystały z opcji podwyższenia cen troszkę więcej "ze względu na kryzys"... Wink

ale jak masz inna teorię, to chętnie poczytam Wink
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AcidBurn

Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 426
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 17 Lis 2009, 21:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AcidBurn napisał:
mój szef dziś mi oznajmił, że od przyszłego roku NIEKTÓRE art.spożywcze podrożeją o jakieś 50% (przynajmniej art. cukiernicze)...


yyyyyyyhy....
http://www.icenews.is/index.php/2009/11/17/denmark-to-impose-sweet-tax/
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 17 Lis 2009, 22:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak wiec jako przedsiebiorcy nie bardzo obchodzi cie podwyzka vat, ty vatu nie placisz tylko koncowy odbiorca - klient. tak w skrocie. w detalach jest troche inaczej, czyli vat placisz ale potem jest ci on zwracany przy sprzedaży. a w ogole to to wszystko dzieje sie na papierze, bo kupując swoje polprodukty w hurtowniach masz odroczone terminy platnosci, i w ksiegowosci kazdego miesiaca starasz sie zrobic takie czary mary zeby podatkow nie placic (duze koszty wrzucac w czas kiedy masz duze zyski). ostatecznie produkt podrozeje wlasnie o vat, ale to sprawi tylko tyle ze klient wiecej zaplaci, twoj zysk sie nie zmieni o ile nie bedziesz probowala podniesc marzy pod pretektem wyzszego podatku. lub odwrotnie mozesz zrezygnowac z czesci marży biorac na siebie podwyżke vatu, tak by cena produktu sie nie zmienila.
_________________
Divided We Stand, United We Fall!

NSK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 17 Lis 2009, 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AcidBurn napisał:

yyyyyyyhy....
http://www.icenews.is/index.php/2009/11/17/denmark-to-impose-sweet-tax/


u nas ten podatek wprowadzono we wrzesniu (dlatego m.in podrozal cukier)
_________________
Divided We Stand, United We Fall!

NSK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron