reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Przekwalifikowanie kredytu samochodowego
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
AcidBurn

Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 426
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 17 Lis 2009, 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisał:
tak wiec jako przedsiebiorcy nie bardzo obchodzi cie podwyzka vat, ty vatu nie placisz tylko koncowy odbiorca - klient. tak w skrocie. w detalach jest troche inaczej, czyli vat placisz ale potem jest ci on zwracany przy sprzedaży. a w ogole to to wszystko dzieje sie na papierze, bo kupując swoje polprodukty w hurtowniach masz odroczone terminy platnosci, i w ksiegowosci kazdego miesiaca starasz sie zrobic takie czary mary zeby podatkow nie placic (duze koszty wrzucac w czas kiedy masz duze zyski). ostatecznie produkt podrozeje wlasnie o vat, ale to sprawi tylko tyle ze klient wiecej zaplaci, twoj zysk sie nie zmieni o ile nie bedziesz probowala podniesc marzy pod pretektem wyzszego podatku. lub odwrotnie mozesz zrezygnowac z czesci marży biorac na siebie podwyżke vatu, tak by cena produktu sie nie zmienila.


no to Ci piszę, że jesteś po części końcowym odbiorcą, kupując towary potrzebne Ci do produkcji czegośtam... na Islandii jest tak, że małym firmom nie opłaca się kupować w hurtowniach pewnych artykułów (to innym razem), a ostatnio jest tak, że termin płatności za fakturę masz nawet kilka dni... a to dlatego, że zaufanie na rynku się zmniejszyło: firmy padają i jedni nie chcą mieć zamrożonych zbyt długo pieniędzy w fakturach, a inni z kolei nie wierzą, że firma, która im wisi kasę wypłaci się w terminie.. i mówię, że cukiernicze art. napewno podrożeją (możliwe, że przez duński cukier nawet o 50%)....

pożyjemy - zobaczymy język
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 17 Lis 2009, 23:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AcidBurn napisał:

no to Ci piszę, że jesteś po części końcowym odbiorcą, kupując towary potrzebne Ci do produkcji czegośtam... na Islandii jest tak, że małym firmom nie opłaca się kupować w hurtowniach pewnych artykułów (to innym razem), a ostatnio jest tak, że termin płatności za fakturę masz nawet kilka dni... a to dlatego, że zaufanie na rynku się zmniejszyło: firmy padają i jedni nie chcą mieć zamrożonych zbyt długo pieniędzy w fakturach, a inni z kolei nie wierzą, że firma, która im wisi kasę wypłaci się w terminie.. i mówię, że cukiernicze art. napewno podrożeją (możliwe, że przez duński cukier nawet o 50%)....


a ja ci mowie ze nie jestes koncowym skoro cos z tego robisz i sprzedajesz dalej, nawet jak w bonusie kupujesz to bierzesz fakturę i potem ten vat odliczasz.

dunski podatek to juz zupelnie nie ma nic do rzeczy bo placa go klienci w danii, ty jak kupujesz cos co idzie na eksport to nie placisz za to ani vatu ani zadnej slodyczowej akcyzy, islandia od wrzesnia ma wlasny podatek od cukru.

wierz mi ze mam doswiadczenia z pierwszej reki Smile
_________________
Divided We Stand, United We Fall!

NSK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AcidBurn

Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 426
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 18 Lis 2009, 0:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dobra, wierzę Wink
czyli podwyżka VATu wpłynie na cenę produktu, ale tylko dla konsumentów????czyli mój szef jest xxxx i chce sobie strzelić w piętę Very Happy
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kasiunia131

Dołączył: 16 Lip 2009
Posty: 76
PostWysłany: 18 Lis 2009, 9:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a wlasnie co do podatku, orientujecie sie moze, slyszalam ze ma byc wiekszy dla osob, ktore teraz po nowym roku przyleca na islandjie, a dla tych co sa juz tu od jakiegos czasu nic sie nie zmieni....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 18 Lis 2009, 9:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stan napisał:
a ja ci mowie ze nie jestes koncowym skoro cos z tego robisz i sprzedajesz dalej, nawet jak w bonusie kupujesz to bierzesz fakturę i potem ten vat odliczasz.

dunski podatek to juz zupelnie nie ma nic do rzeczy bo placa go klienci w danii, ty jak kupujesz cos co idzie na eksport to nie placisz za to ani vatu ani zadnej slodyczowej akcyzy, islandia od wrzesnia ma wlasny podatek od cukru.


no tak to jest, od zawsze chyba, ze jak sie cos importuje z danii to eksporter w danii vatu za to nie placi. placi go importer na islandii, wg lokalnej stawki. ;]

stan napisał:
wierz mi ze mam doswiadczenia z pierwszej reki Smile


no to ja z drugiej ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kryspingdynia
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWysłany: 18 Lis 2009, 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusz_Pabianice jak myslisz ze zamiana kredytow walutowych w bankach odbywa sie w ten sam sposob co przelew wygranej z zagranicy to pozdrawiam.
W kazdej analizie zaklada sie okolicznosci nadzwyczajne zmieniajace calkowicie uklad fal elliotta do tego sluza punkty wsparcia i oporu, ktore pozwalaja na zachowanie kapitalu i zaakceptownie kontynuacji trendu. Taka sytuacja nadzwyczajna miala miejsce po bankructwie wszystkich islandzkich bankow na co wskazywala duza konsolidacja miedzy marcem a wrzesniem.
Jak chcesz sie popisac to napisz tu zalozenie przed faktami i sie pozniej oceni co bylo warte. Bo w tej chwili jestes jak pewien klasyk "za a nawet przeciw"
W mojej ocenie Islandia pomimo zlego rzadzenia i zafascynowania lewa ekonomia ma jednak zdrowa demografie, potencjal i wysoka elastycznosc zmian-zachowa ja jak nie wejdzie do UE.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kryspingdynia
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWysłany: 18 Lis 2009, 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kasiunia131 napisał:
a wlasnie co do podatku, orientujecie sie moze, slyszalam ze ma byc wiekszy dla osob, ktore teraz po nowym roku przyleca na islandjie, a dla tych co sa juz tu od jakiegos czasu nic sie nie zmieni....


Chyba masz na mysli podatek dochodowy a wiec rozliczenie jest roczne dla wszystkich wg tej samej tabeli. Informator nadawal belkotem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gucio

Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 39
Skąd: Islandia
PostWysłany: 18 Lis 2009, 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracajac do kredytow to czy dostal ktos jakies papiery odnosnie przedluzania kredytu z banku SP? Czy ten bank rowniez rozciaga kredyty? i czy tez trzeba do nich dzwonic mowic ze sie nie chce przedłuzac splaty kredytu? Dodam ze zadnego listu ne dostalem( chodzi mi o kredyt na samochod)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 18 Lis 2009, 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Automatycznie to przerabiaja kredyty mieszkaniowe i musisz sie do nich zglosic jak nie zgadzasz sie na te zmiany.

A z kredytami samochodowymi ..... az tak dobrzy to oni nie sa Smile

W Islandbanki interesant samemu musi zlozyc aplikacje ,ze chce cos zrobic z kredytem samochodowym .

Pamietajcie.... tutaj mozemy podyskutowac ,ale po wiarygodne informacje udajcie sie bezposrednio do bankow !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mariusz_Pabianice

Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 472
Skąd: Reykjanesbaer
PostWysłany: 18 Lis 2009, 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kryspingdynia napisał:
Mariusz_Pabianice jak myslisz ze zamiana kredytow walutowych w bankach odbywa sie w ten sam sposob co przelew wygranej z zagranicy to pozdrawiam.

Dobra, przyznaje sie. Moj blad. Myslalem, ze kredyt walutowy jest zaciagany za granica.

Kryspingdynia napisał:
W kazdej analizie zaklada sie okolicznosci nadzwyczajne zmieniajace calkowicie uklad fal elliotta do tego sluza punkty wsparcia i oporu, ktore pozwalaja na zachowanie kapitalu i zaakceptownie kontynuacji trendu.

Poziomy oporu to mozna sobie teraz rysowac na historycznym wykresie. Jakos nikt nie przewidzial rok temu, ze opor bedzie na 190 eur/isk.
Wierzysz, ze analiza techniczna cos da na kursie eur/isk, jak 0,5 mln eur przelewu zmienia kurs o 500pips? Tutaj kazdy przelew jest okolicznoscia nadzwyczajna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 18 Lis 2009, 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gucio napisał:
Wracajac do kredytow to czy dostal ktos jakies papiery odnosnie przedluzania kredytu z banku SP? Czy ten bank rowniez rozciaga kredyty? i czy tez trzeba do nich dzwonic mowic ze sie nie chce przedłuzac splaty kredytu? Dodam ze zadnego listu ne dostalem( chodzi mi o kredyt na samochod)


w SP jesli chcesz "rozciagnac" kredyt na samochod musisz zlozyc specjalne podanie na stronie internetowej.
_________________
Divided We Stand, United We Fall!

NSK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
balthazar2205
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 15
PostWysłany: 20 Lis 2009, 7:46    Temat postu: Kredyt.... Odpowiedz z cytatem

Wlasnie wczoraj dostalem pismo z propozycja wydluzenia czasu splaty samochodu.Dzis jade pytac o szczeguly...Pozdrawiam...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
RUDINHO

Dołączył: 01 Gru 2009
Posty: 2
PostWysłany: 3 Gru 2009, 2:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przy zmianie waluty na islandzka (zapewne wzrasta okres splaty) nie mozna zapominac o rosnacej inflacji a wraz z nia wysokosc raty
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 11 Gru 2009, 0:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Klamka zapadla ,nie zmienilem waluty kredytu ,zostalo w "koszyku" walutowym ,wydluzylem czas splaty i .... az sie boje co bedzie dalej .

Ponoc rzeczywista wartosc korony islandzkiej poza Islandia to 260 za 1 EUR.

Strach sie bac,ale raz sie zyje Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 11 Gru 2009, 0:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie,to raczej przesada.
To jest tak jak wrozenie z fusow.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 15 Lut 2010, 1:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Slyszalem od znajomego islandczyka ,o wygranej sprawie dotyczacej kredytu udzielonego w walutach obcych ,nie chcialo mi sie wierzyc i szukalem potwierdzenia w mediach , i masz babo placek ...

http://www.icenews.is/index.php/2010/02/14/court-rules-in-favour-of-icelandic-foreign-loan-holders/

Po krotce ..... indeksowanie kredytow w walutach obcych jest nielegalne z punktu widzenia prawa.

Kredytobiorcy ,kupujac nieruchomosci czy samochody itp ,biorac kredyty w walutach obcych w rzeczywistosci dostali do reki ISK a nie walute obca wiec kredyt powinien byc podniesiony inflacyjnie jako korona islandzka a nie euro , wiec wzrost kredytow w " koszyku walutowym" jest nielegalny . Faktycznie ludzie dostali wyplate pieniazkow w ISK wiec powinni byc odpowiedzialni tylko za wzrost inflacyjny korony.

Prosze o sprostowanie mnie jezeli cos pokrecilem w tlumaczeniu /rozumowaniu .

Takze ,panowie / panie trzymajmy sie ,byc moze ,ze nasze kredyty wroca do normy Smile

Trzymam kciuki .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
balthazar2205
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 15
PostWysłany: 15 Lut 2010, 8:24    Temat postu: Tak wlasnie jest Odpowiedz z cytatem

Splacam moj samochud juz 3 lata zdecydowalem sie wydluzyc splate o nastepne dwa lata zostalo 4....Moja rata wzrosla prawie 3 krotnie (zaczynalem 29tys w 2007 w grudniu 2009 68tys.) cena samochodu jest taka jak w chwili zakupu tragiedia...Licze po tym artykule ze trybunal cos zmieni....Dzieki i pozdrawiam...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kryspingdynia
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWysłany: 15 Lut 2010, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

svavec napisał:
Slyszalem od znajomego islandczyka ,o wygranej sprawie dotyczacej kredytu udzielonego w walutach obcych ,nie chcialo mi sie wierzyc i szukalem potwierdzenia w mediach , i masz babo placek ...

http://www.icenews.is/index.php/2010/02/14/court-rules-in-favour-of-icelandic-foreign-loan-holders/

Po krotce ..... indeksowanie kredytow w walutach obcych jest nielegalne z punktu widzenia prawa.

Kredytobiorcy ,kupujac nieruchomosci czy samochody itp ,biorac kredyty w walutach obcych w rzeczywistosci dostali do reki ISK a nie walute obca wiec kredyt powinien byc podniesiony inflacyjnie jako korona islandzka a nie euro , wiec wzrost kredytow w " koszyku walutowym" jest nielegalny . Faktycznie ludzie dostali wyplate pieniazkow w ISK wiec powinni byc odpowiedzialni tylko za wzrost inflacyjny korony.

Prosze o sprostowanie mnie jezeli cos pokrecilem w tlumaczeniu /rozumowaniu .

Takze ,panowie / panie trzymajmy sie ,byc moze ,ze nasze kredyty wroca do normy Smile

Trzymam kciuki .



Jezeli masz w umowie kredyt denominowany w walucie obcej to nic nie zrobisz, powinno byc dodatkowo pouczenie lub odniesienie, ze istnieje jest ryzyko kursowe ktore ponosisz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 15 Lut 2010, 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ponoc to juz byla 2 rozprawa , pierwsza byla w grudniu zeszlego roku , teraz jest druga i obydwa rezultaty byly pozytywne dle kredytobiorcow ,czyli stwierdzily nielegalnosc tego dzialania.
Zostal jeszcze sad najwyzszy ,ale watpie zeby zmienil wyrok 2 pierwszych instancji Smile

Pozyjemy/posplacamy zobaczymy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
svavec
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 532
Skąd: Gdynia
PostWysłany: 15 Lut 2010, 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kryspingdynia napisał:
svavec napisał:
Slyszalem od znajomego islandczyka ,o wygranej sprawie dotyczacej kredytu udzielonego w walutach obcych ,nie chcialo mi sie wierzyc i szukalem potwierdzenia w mediach , i masz babo placek ...

http://www.icenews.is/index.php/2010/02/14/court-rules-in-favour-of-icelandic-foreign-loan-holders/

Po krotce ..... indeksowanie kredytow w walutach obcych jest nielegalne z punktu widzenia prawa.

Kredytobiorcy ,kupujac nieruchomosci czy samochody itp ,biorac kredyty w walutach obcych w rzeczywistosci dostali do reki ISK a nie walute obca wiec kredyt powinien byc podniesiony inflacyjnie jako korona islandzka a nie euro , wiec wzrost kredytow w " koszyku walutowym" jest nielegalny . Faktycznie ludzie dostali wyplate pieniazkow w ISK wiec powinni byc odpowiedzialni tylko za wzrost inflacyjny korony.

Prosze o sprostowanie mnie jezeli cos pokrecilem w tlumaczeniu /rozumowaniu .

Takze ,panowie / panie trzymajmy sie ,byc moze ,ze nasze kredyty wroca do normy Smile

Trzymam kciuki .



Jezeli masz w umowie kredyt denominowany w walucie obcej to nic nie zrobisz, powinno byc dodatkowo pouczenie lub odniesienie, ze istnieje jest ryzyko kursowe ktore ponosisz.



To sa juz szczegoly o ktorych nie mam pojecia , ale ogolnie ma to sens ,jest to kruczek wylapany przez kumatego prawnika ,ludzie nie dostalio do reki WALUTY OBCEJ , sprzedawca domu tez nie dostal waluty obcej tylko ISK . Skoro stwierdzono nielegalnosc to cos w tym jest Wink
Teraz to jest wojna na "kruczki" .
Pouczenie o ktorym mowisz na pewno bylo ,jestem tego pewien bo kolektyw kredytodawcow to tez koledzy do piwka i reguly byly takie same w kazdej firmie ,wiec nie sadze ,zeby jeden tak mial a inny nie.
Byc moze niedopatrzyli ,ze musza wydac pieniazki w walucie a nie w ISK , co zostaje teraqz skutecznie obrocone przeciwko nim Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron