reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Odpowiedź dla Joli i Einara
Id do strony 1, 2  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 27 Sty 2005, 21:27    Temat postu: Odpowiedź dla Joli i Einara Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze nie staram sie nikomu obrzydzać Islandię i jeżeli moje krytyczne uwagi tak odbieracie to już wasza sprawa. Staram się pokazywać realną Islandię a nie tylko z folderów o czym pisałem.

Po drugie czy nie zastanawiające jest to ,że największymi fanami Wyspy są ludzie mieszkający w kraju lub wręcz nigdy tu nie byli. Dlaczego jeżeli jesteście takimi fanami nie przyjedziecie tu na dłużej. Tak zrobiło wielu rodaków wraz ze mną. Ciekawe co będziecie mieli do powiedzenia po roku.
Ja z Sebastianem zawszę robię zakłady gdy spotykamy nowo przyjezdnych , jak długo będzie im się podobała Islandia (życie tutaj).
Zazwyczaj jest to 6 miesięcy. Oczywiście są wyjatki od tej reguły jak np. Polka powiadająca mediom ,że jest tu szczęśliwa bo ma toaletę w domu a nie jak w Polsce gdzie miała "wychodek za stodołą.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 27 Sty 2005, 21:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak lubię kapuśniak to nie znaczy, że muszę go jeść każdego dnia... I nie będzie znawcą zup ten co je kapuśniak od lat na każdy obiad...
A co do Islandii. Co do tego, kto jest największym fanem Islandii. Może gdybyś zobaczył coś więcej niż tylko to co widzisz w pracy byłbyś fanem Islandii? Ja nigdy nie twierdziłem, że Islandi to raj wcielony (co udowadniam czasami opisując jej minusy, jak choćby sprawa Fischera...). Twierdzę natomiast, że jest to kraj piękny, pełen fascynujących miejsc. Nawet jeśli Islandia, którą ja znam nie jest Islandią, którą Ty znasz to nie znaczy, że któryś z nas zna ją lepiej. Ty znasz od jednej strony a ja od drugiej. Z pewnością ja nie miałem okazji poznać uroków i minusów bycia kierowcą autobusu miejskiego w Reykjavíku. A na pytanie czemu nie przyjedziemy na Islandię... Jak będzie okazja to przyjedziemy. Ale gdzie wtedy będziesz czytać newsy po polsku? :wink:
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 27 Sty 2005, 21:36    Temat postu: Re: Odpowiedź dla Joli i Einara Odpowiedz z cytatem

Dcr napisa:
Staram się pokazywać realną Islandię a nie tylko z folderów

Ale dlaczego TYLKO nie z folderów?

Dcr napisa:

Po drugie czy nie zastanawiające jest to ,że największymi fanami Wyspy są ludzie mieszkający w kraju lub wręcz nigdy tu nie byli.

To akurat nie jest prawdą. Karuta np. jest bardzo zadowolona z życia na Islandii. Inną polską rodzinę z Keflaviku też znam, którzy są wspaniałymi ludźmi, optymistycznie patrzącymi na świat i potwornie zadowolonymi z tego co mają i gdzie mieszkają. Cieszą się z każdej drobnostki, która spotyka ich na Islandii. A o mniej przyjemnych można przecież nie myśleć, albo starać się to tak obrócić by się z tego śmiać a nie ciągle żyć w stresie, że "wszyscy są moimi wrogami i chcą mojego nieszczęścia".

Dcr napisa:
Dlaczego jeżeli jesteście takimi fanami nie przyjedziecie tu na dłużej

A z miłą chęcią. Pewnie kiedyś przyjedziemy...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Sebastian
Go
PostWysany: 27 Sty 2005, 21:37    Temat postu: Re: Odpowiedź dla Joli i Einara Odpowiedz z cytatem

Dcr napisa:
Po pierwsze nie staram sie nikomu obrzydzać Islandię i jeżeli moje krytyczne uwagi tak odbieracie to już wasza sprawa. Staram się pokazywać realną Islandię a nie tylko z folderów o czym pisałem.


To nie jest opinia tylko nas dwóch. My tę opinię tylko wyrażamy. Inni, których znamy, zatrzymują ją poza tym forum.
Powrt do gry
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 27 Sty 2005, 21:46    Temat postu: Re: Odpowiedź dla Joli i Einara Odpowiedz z cytatem

Sebastian napisa:
To nie jest opinia tylko nas dwóch. My tę opinię tylko wyrażamy. Inni, których znamy, zatrzymują ją poza tym forum.


No właśnie to ciekawe.. Bo, jak napisałam w swoim poprzednim poście, znam wielu Polaków na Wyspie, którzy są bardzo zadowoleni z tego gdzie żyją.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 27 Sty 2005, 21:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ja kiedykolwiek negowałem piękno krajobrazu Islandii.
A do Einara - myslisz ,że jazda autobusami to moje marzenie ? Nie to jest konieczność tu na Islandii bo mam inne wykształcenie. Zdziwilbyś się ilu Polakow z wyższym wykształceniem pracuje w fabrykach rybnych i w hotelach przy sprzątaniu. Ja wybrałem autobusy pomimo ,że z komunikacją miejską w Polsce miałem tylko kontakt gdy jeżdzilem do szkół.
A Karuta to jest wyjątek potwierdzający regułę.
lol lol
p.s. Jest też Pani mgr.chemii sprzatająca pokoje w hotelu.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Sebastian
Go
PostWysany: 27 Sty 2005, 21:53    Temat postu: Re: Odpowiedź dla Joli i Einara Odpowiedz z cytatem

Jola napisa:
No właśnie to ciekawe.. Bo, jak napisałam w swoim poprzednim poście, znam wielu Polaków na Wyspie, którzy są bardzo zadowoleni z tego gdzie żyją.


No właśnie, to ciekawe. Wygląda na to, że znamy innych ludzi. To się zdarza. :wink:
Powrt do gry
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 27 Sty 2005, 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja mam jedno pytanie? Czy do miejscowości, z której pochodzicie przyjechały islandzkie łapanki z kałaszami i Was siłą zaciągnęły na odludną wyspę? :wink:
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 27 Sty 2005, 22:00    Temat postu: Re: Odpowiedź dla Joli i Einara Odpowiedz z cytatem

Jola napisa:
No właśnie to ciekawe.. Bo, jak napisałam w swoim poprzednim poście, znam wielu Polaków na Wyspie, którzy są bardzo zadowoleni z tego gdzie żyją.


Napisałaś o wielu czyli dwa przypadki ale nie napisałaś skąd w Polsce te kobiety pochodzą. Spotkałem jedną studentkę z Polski która powiedzała mi ,że pochodzi z dawnego PGR z małej wioski i nie miała ,żadnych perspektyw i jest tu szczęśliwa bo może tu studiować i żyć w miarę normalnie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jola

Doczy: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysany: 27 Sty 2005, 22:05    Temat postu: Re: Odpowiedź dla Joli i Einara Odpowiedz z cytatem

Dcr napisa:
Napisałaś o wielu czyli dwa przypadki


No wybacz, ale nie bede wymieniać wszystkich, których znam Smile Tylko jak się zastanawiam jakich ludzi tam spotykałam, to nie pamiętam osoby, która byłaby niezadowolona z pobytu na Wyspie.

Dcr napisa:
jest tu szczęśliwa bo może tu studiować i żyć w miarę normalnie


No i o tym cały czas mówimy, że na Islandii jest lepiej - żyje się normalnie. Wreszcie przyznaliście nam rację Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 27 Sty 2005, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

einar napisa:
A ja mam jedno pytanie? Czy do miejscowości, z której pochodzicie przyjechały islandzkie łapanki z kałaszami i Was siłą zaciągnęły na odludną wyspę? :wink:

Pochodzimy z innych miejscowości a ja wybrałem Islandię bo to był jedyny kraj w Europie gdzie można było podjąć legalną pracę.
Nikt nie siedzi tu na siłę ja np. mam już bilety na wyjazd a z tego co wiem paru innych czeka na paszporty i "do widzenia".
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 27 Sty 2005, 22:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

einar napisa:
Może gdybyś zobaczył coś więcej niż tylko to co widzisz w pracy byłbyś fanem Islandii?


Muszę Ciebie zdziwić Islandię znam z prywatnych wycieczek a twoja opinia o tym ,że Polacy tu pracujacy nie zwiedzają Wyspy jest totalną bzdurą.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 27 Sty 2005, 22:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rany julek:) Ja nie twierdziłem, że Polacy pracujący na Islandii nie zwiedzają... Ja w ogóle mało generalizuje na temat całych narodów.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 27 Sty 2005, 22:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szczególnie o pięknej Mongolii lol lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 27 Sty 2005, 23:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poddaje się...
Confused
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 27 Sty 2005, 23:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuję pat
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
johanna

Doczy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skd: Kielce
PostWysany: 27 Sty 2005, 23:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O pata to nie tak łatwo język Pat w partiach zdarza się bardzo rzadko.
A zaproponować można remis. :wink:
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 27 Sty 2005, 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A nie można pata? :wink: Najwyżej przeciwnik się nie zgodzi:)
Szachy są takie uporządkowane...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Dcr

Doczy: 20 Kwi 2004
Posty: 357
PostWysany: 27 Sty 2005, 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niech Johanna napisze co jest najlepsze (jest fachowcem od Szachów)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
johanna

Doczy: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skd: Kielce
PostWysany: 27 Sty 2005, 23:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pat wynika z pozycji, i to najczęściej, gdy jedna ze stron ma wielką przewagę. Wtedy pojawia się wiele motywów patowych, na które przez nieuwagę, lekceważenie przeciwnika bądź inne niedogodności, np. brak czasu, można się nadziać. Aj, wtedy to jest nieprzyjemnie. Skoczyłoby się wtedy do rzeczki, a najlepiej do wulkanu :wink:
(MP P-15, grupa D-16, runda ostatnia 13.11.2004)

Więc rozumiem, że u Was obie strony zgadzają się na remis. 8)
_________________
Now follow me always
Into the sky
Where we reach the stars
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nastpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron