reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

dodatek grudniowy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 19 Gru 2010, 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro bezrotni maja tak dobrze to rzuc prace i bierz zasilek. Nikt nie mowil ze zycie jest sprawiedliwe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
maestro
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 71
PostWysłany: 19 Gru 2010, 17:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niektórzy chętnie by zostali zwolnieni, ale zwalniać też nie chcą Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mythm

Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 106
PostWysłany: 19 Gru 2010, 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

patryk23l napisał:
Skoro bezrotni maja tak dobrze to rzuc prace i bierz zasilek. Nikt nie mowil ze zycie jest sprawiedliwe.


patryk23 nie calkowitym problemem sa bezrobotni tylko system, ktory tym zarzadza... to po pierwsze.... po drugie to od razu widac, ze ciagniesz na kuroniu wiec nie badz taki do przodu.... po trzecie, to na kuroniu zawsze zdaze posiedziec, wiec nie spieszy mi sie, po wtore to jesli o siedzeniu na kuroniu mowa, to przy najnizszej stawce pracujacy zarabia moze ok 10 tys. wiecej niz ten, ktory zalega w chacie i nie traci pieniedzy chocby na dojazd do pracy, z ktorej musi utrzymywac socjal miedzy innymi....wiec nie rozprawiajmy na ten team, bo kazdy zdrowy na umysle wie i widzi, ze roznica "placowa" dla bezrobotnych i pracujacych za najnizsza stawke jest niewielka, wiec wspomniani bezrobotni powinni siedziec cicho i nie cwaniakowac i nie oczekiwac manny z nieba... Istota w tej calej zawilosci jest to, ze minimalna placa powinna byc przynajmniej 40-50 tys wyzsza, aby motywowac i mobilizowac do tego aby czlowiek chetnie wstawal do pracy i nie patrzyl na "kuroniowcow" spod byka .... !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mythm

Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 106
PostWysłany: 19 Gru 2010, 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maestro napisał:
niektórzy chętnie by zostali zwolnieni, ale zwalniać też nie chcą Smile

Całkowita prawda.... nie wiem, czy przypadkiem firmy nie maja "zakazu" zwalniania, (jakies niepisane prawo) .... zawsze to lepiej jak ktos pracuje i placi podatki .... moze utrzymywac wraz z Panstwem tych, którzy pobieraja zasilki itp... Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 19 Gru 2010, 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tez sie zgadzam z bledem systemowym. Placa minimum powinna byc sporo wyzsza od zasilku ale Islandia to chyba taki ewenement na skale swiatowa, wkrotce moze 4 lata zasilku. Niestety to nie ja rozporzadzam pieniedzmi podatnikow a parlament. On to zadecydowal o wyplacie dla bezrobotnych dodatku grudniowego. Te 44tys czy 50 tys to takie minimum, pewnie zauwazyliscie ze niektore firmy potrafia placic znacznie wiecej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
patryk23l
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 670
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 19 Gru 2010, 17:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Inna kwestia jest to ze malo ktory Islandczyk pracuje za minimalna kwote. Bardziej tyczy sie to naszych rodakow. Nie ma co wytykac palacami i patrzec z pod byka na bezrobotnych bo kazdego moze to spotkac a wtedy role sie odmienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mythm

Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 106
PostWysłany: 19 Gru 2010, 18:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nikt ich palcami nie wytyka, tylko powinni okazywac troche pokory, a nie pomimo otrzymywanej b.duzej pomocy cwaniakowac i rzadac wiecej i wiecej .... bo dac palec to wpier.... cala reke ... niestety, ale tak znakomita wiekszosc bezrobotnych sie zachowuje ... i nie tylko polskich bezrobotnych ... bo znam i Islandczykow i innych obcokrajowcow, ktorzy pobieraja zasilek i maja sie calkiem swietnie (kuron+dofinansowanie mieszkania+dary itp.) = niestety wiecej niz pracujacy otrzymuje. I poprzez to wszystko tak naprawde smieja sie nam - pracujacym prosto w oczy ....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
slavek
UĹťYTKOWNIK ZBANOWANY
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 26
PostWysłany: 19 Gru 2010, 19:53    Temat postu: dodatek Odpowiedz z cytatem

mythm napisał:
wiesiu-27 napisał:
chociaz sam nie jestem bezrobotny, to da sie zauwazyc ze polacy za granica wilkiem innym, post wyzej. Jak pies ogrodnika sam nie wezmie to i ni komu nie da.gratuluje postawy.


Nie jest to zasada jak pies ogrodnika, tylko chodzi o logike i sprawiedliwosc.... A Ty Wiesiu jak widze z logika nie masz za wiele do czynienia ... Bo gdybys mial, to bys pomyslal, ze to, ze podniesli nam podatki, to tylko po to, aby latac dziure budzetowa jak np. zasilki dla bezrobotnych ... a ich przedluzanie, zwiekszanie i dodawanie dodatkow powoduje, to, ze i Tobie wiecej zabiora .... bezrobotni nigdy nie przekrocza 1wszego progu podatkowego, a pracujacy raczej tak .... wiec nie badz takim ofiarodawca tylko pomysl osobie i swojej rodzinie ... a nie o ... bezrobotnych .... pozdrawiam



a ja ciebie nie rozumiem.zazdrość cie zżera czy już się taki\ka urodziłeś\aś
każdy ma swoją receptę na życie i nie zauważyłem aby ci co nie pracują wyciągali ręce po takie dodatki
polityka państwa jest jaka jest i jeśli ci się nie podoba to tylko możesz wyrazić swoje zdanie i nie obrażać innych jak wszędzie są ludzie dobrzy i żli ,lenie i pracowici ale też nie każdy ma to szczęście co ty i ma pracę i jeśli ktoś wymyslił żeby dać tym ludziom tzw december to już powiem ordynarnie ch.....ci do tego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maestro
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 71
PostWysłany: 19 Gru 2010, 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niestety większość polaków nie pracuje i nie zrozumie pracującego Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pinezka

Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 67
PostWysłany: 19 Gru 2010, 21:18    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

i bezrobotni jeszcze narzekaja jak sa wysylani na kurs jezykowy czy komputerowy itp - maja to za darmo


Ludzie, ktorzy pracuja idac na kurs musza za niego placic.

Podliczyc zasilek, paczki, kursy itp i porownac do przecietnej pensji rodaka pracujacego - wynik: Bezrobotny ma wiecej.

Nie dziwmy sie, ze ludzie chca isc na bezrobocie zamiast pracowac.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mythm

Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 106
PostWysłany: 19 Gru 2010, 22:01    Temat postu: Re: dodatek Odpowiedz z cytatem

slavek napisał:
mythm napisał:
wiesiu-27 napisał:
chociaz sam nie jestem bezrobotny, to da sie zauwazyc ze polacy za granica wilkiem innym, post wyzej. Jak pies ogrodnika sam nie wezmie to i ni komu nie da.gratuluje postawy.


Nie jest to zasada jak pies ogrodnika, tylko chodzi o logike i sprawiedliwosc.... A Ty Wiesiu jak widze z logika nie masz za wiele do czynienia ... Bo gdybys mial, to bys pomyslal, ze to, ze podniesli nam podatki, to tylko po to, aby latac dziure budzetowa jak np. zasilki dla bezrobotnych ... a ich przedluzanie, zwiekszanie i dodawanie dodatkow powoduje, to, ze i Tobie wiecej zabiora .... bezrobotni nigdy nie przekrocza 1wszego progu podatkowego, a pracujacy raczej tak .... wiec nie badz takim ofiarodawca tylko pomysl osobie i swojej rodzinie ... a nie o ... bezrobotnych .... pozdrawiam






a ja ciebie nie rozumiem.zazdrość cie zżera czy już się taki\ka urodziłeś\aś
każdy ma swoją receptę na życie i nie zauważyłem aby ci co nie pracują wyciągali ręce po takie dodatki
polityka państwa jest jaka jest i jeśli ci się nie podoba to tylko możesz wyrazić swoje zdanie i nie obrażać innych jak wszędzie są ludzie dobrzy i żli ,lenie i pracowici ale też nie każdy ma to szczęście co ty i ma pracę i jeśli ktoś wymyslił żeby dać tym ludziom tzw december to już powiem ordynarnie ch.....ci do tego


Z wypowiedzi takich chłystków jak Ty, od razu można wywnioskować, że korzystasz z pomocy od Państwa.... i dobrze ...skoro się należy...ja nie zapieram się, że jeśli byłaby konieczność to bym nie korzystał i nie jest to broń Boże zazdrość.... poprostu wyrażam swoje zdanie i Tobie Chu...j do tego.... a jeśli chodzi o Desemberuppbot ... to właśnie mnie i innych pracujących obchodzi .... bo idzie to z podatków, na które pracując odprowadzamy ... a jeśli sprawa dotyczy kursów itp. to też My pracujący na to płacimy, aby bezrobotni mogli podnieść swoje kwalifikacje i mogli znaleźć łatwiej pracę.... co jest akurat dobre, z tym, że nic to nie wnosi ... no może jedynie zamieszanie w zatrudnianiu na czarno i o to chyba Państwu chodzi... a co do "niewyciągania" rąk po różnego rodzaju pomoc, to poczytaj sobie trochę więcej na forum niż kupię/sprzedam, a wtedy może zrozumiesz wątek .... powodzenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
LadyGaga

Dołączył: 09 Cze 2010
Posty: 37
PostWysłany: 19 Gru 2010, 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://informacje.is/index.php?option=com_content&view=article&id=1524%3Ana-cztery-lata&catid=83%3Az-kraju&Itemid=145&lang=is A co powiesz mythm na to co przeczytasz w linku powyzej ? Pewnie sie zdenerwujesz jeszcze mocniej .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mythm

Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 106
PostWysłany: 19 Gru 2010, 23:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

akurat o tym wiadomo juz od dawna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wiesiu-27
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 37
PostWysłany: 20 Gru 2010, 1:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mythm napisał:
wiesiu-27 napisał:
chociaz sam nie jestem bezrobotny, to da sie zauwazyc ze polacy za granica wilkiem innym, post wyzej. Jak pies ogrodnika sam nie wezmie to i ni komu nie da.gratuluje postawy.


Nie jest to zasada jak pies ogrodnika, tylko chodzi o logike i sprawiedliwosc.... A Ty Wiesiu jak widze z logika nie masz za wiele do czynienia ... Bo gdybys mial, to bys pomyslal, ze to, ze podniesli nam podatki, to tylko po to, aby latac dziure budzetowa jak np. zasilki dla bezrobotnych ... a ich przedluzanie, zwiekszanie i dodawanie dodatkow powoduje, to, ze i Tobie wiecej zabiora .... bezrobotni nigdy nie przekrocza 1wszego progu podatkowego, a pracujacy raczej tak .... wiec nie badz takim ofiarodawca tylko pomysl osobie i swojej rodzinie ... a nie o ... bezrobotnych .... pozdrawiam



To co mam isc do głowy panstwa i powiedziec zeby zmienili ustawe bo system płacenia podatkow mi sie nie podoba? Do tego chyba nawołujesz! Ja tam nie zamierzam systemu zmieniac, mi odpowiada na pewno lepiej niz w PL
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
slavek
UĹťYTKOWNIK ZBANOWANY
Dołączył: 31 Sie 2009
Posty: 26
PostWysłany: 20 Gru 2010, 2:29    Temat postu: do mythm Odpowiedz z cytatem

widzę że strasznie serce cię boli jakie to musisz płacić podatki i na co
zapomniałeś jednakże dodać że nie tylko tyrasz na bezrobotnych ale i na samotne matki \ a takie znam \które są samotne dla kasy bo dalej mieszkają ze swoimi facetami ,na tych którzy biorą dopłaty do mieszkań i wiele innych podobnych historii
chłystek to jesteś ty i ten twój żal że musisz pracować
rzuć pracę i pozbędziesz się bólu płacenia niesłusznych twoim zdaniem podatków,a jeśli chodzi o mnie to po żadną z tych rzeczy ręki nie wyciągam płacę co muszę i nie stękam
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mythm

Dołączył: 24 Paź 2009
Posty: 106
PostWysłany: 20 Gru 2010, 10:36    Temat postu: Re: do mythm Odpowiedz z cytatem

slavek napisał:
widzę że strasznie serce cię boli jakie to musisz płacić podatki i na co
zapomniałeś jednakże dodać że nie tylko tyrasz na bezrobotnych ale i na samotne matki \ a takie znam \które są samotne dla kasy bo dalej mieszkają ze swoimi facetami ,na tych którzy biorą dopłaty do mieszkań i wiele innych podobnych historii
chłystek to jesteś ty i ten twój żal że musisz pracować
rzuć pracę i pozbędziesz się bólu płacenia niesłusznych twoim zdaniem podatków,a jeśli chodzi o mnie to po żadną z tych rzeczy ręki nie wyciągam płacę co muszę i nie stękam
Pozdrawiam


Nadal czytanie ze zroumieniem przynosi Tobie trudnosci. Przesledz raz jeszcze wszystkie wypowiedzi i wtedy wysnuj wnioski. Nie placze z powodu placenia podatkow, tylko na co sa przetracane, w momencie naprawde kiepskiej sytuacji ekonomicznej kraju, ale na to nie mamy wplywu - jak wszedzie z reszta. Juz pisalem , ze jesli juz, to na kuronia zdaze pojsc i nie spieszy mi sie tam ... a jesli sprawa dotyczy samotnych matek, czy ojcow etc. to juz inna para kaloszy ... i to co na ten temat powiedziales ...hmmm... musze przyznac Tobie racje... zgadza sie, i tak sie zdarza ... pozdrawiam ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
morsuczek

Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 79
PostWysłany: 21 Gru 2010, 15:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i co ? dostal juz ktos z bezrobotnych ten dodatek ?? Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mario0206

Dołączył: 31 Maj 2008
Posty: 54
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 21 Gru 2010, 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dodatek będzie wypłacony 31.12.2010,więc trzeba się uzbroić w cierpliwość Smile
Ale jest opcja sprawdzenia ile dostaniesz Smile po zalogowaniu się na stronie z co miesięcznymi poborami Smile
Wesołych Świąt Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
kiki
Gość
PostWysłany: 21 Gru 2010, 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziś sprawdzałam i nic takiego nie było naliczonego. Ewentualnie tylko jest kalkulator którym wpisując ilość m-cy i procent w jakim mamy przyznany zasiłek można wyliczyć. Ale indywidualnego naliczenia nie ma.
Powrót do góry
kristofm
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 3
PostWysłany: 21 Gru 2010, 17:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

wszystkim tym ktorzy maja tak negatywne podejscie do zasilku na islandii i do bezrobotnych w tym okresie swiatecznym zycze zeby jak tylko straca prace trafili odrazu do Polski na polroczny zasilek za 500zl jak tak bardzo ich boli to jak tutaj wyglada sprawa zasilku i pomoc panstwa osobom bezrobotnym wesolych swiat zycze drodzy rodacy ktorym w zaden sposob nie mozna dogodzic:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron