reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

:(
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
seljahverfi
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 12 Lip 2009
Posty: 187
Skąd: z Kądś
PostWysłany: 28 Gru 2009, 16:08    Temat postu: :( Odpowiedz z cytatem

http://waluty.wp.pl/kat,50012,title,Umocnienie-zlotego-pewnikiem,wid,11809048,wiadomosc.html
_________________
MĂŠr er alvara ™
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Konieczko
Gość
PostWysłany: 28 Gru 2009, 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli tak pisza, to EUR bedzie po 4,80 Smile
Powrót do góry
AcidBurn

Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 426
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 29 Gru 2009, 11:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konieczko napisał:
Jesli tak pisza, to EUR bedzie po 4,80 Smile


hahahaha Very Happy no ta... spekulacji złotówką ciąg dalszy. A im dalej, tym bardziej przekopane nasz kraj będzie miał później. Hehe.
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 29 Gru 2009, 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AcidBurn napisał:
Konieczko napisał:
Jesli tak pisza, to EUR bedzie po 4,80 Smile


hahahaha Very Happy no ta... spekulacji złotówką ciąg dalszy. A im dalej, tym bardziej przekopane nasz kraj będzie miał później. Hehe.


3.80 za jurka jest znacznie bardziej prawdopodobne bo rynek doceni rzadką w tych czasach ekonomie ktora obywa sie bez reanimacji Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skąd: Z nie nacka
PostWysłany: 29 Gru 2009, 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie warto reanimować trupa.

Sama EU nachapała się tyle problemów że na dzień dzisiejszy jest jak góra lodowa płynąca na południe.
Z troską patrzę na problemy Grecji i Hiszpanii, nie dość że w kryzysie to jeszcze pozbawione waluty narodowej czyli wpływu na własną politykę monetarną, gospodarczą. Biedne zniewolone narody uciskane rosnącymi procentami EBC.
_________________
Zrównoważona kobieta to wspaniały przyjaciel człowieka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 29 Gru 2009, 18:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

darek 13 napisał:
Nie warto reanimować trupa.

Sama EU nachapała się tyle problemów że na dzień dzisiejszy jest jak góra lodowa płynąca na południe.
Z troską patrzę na problemy Grecji i Hiszpanii, nie dość że w kryzysie to jeszcze pozbawione waluty narodowej czyli wpływu na własną politykę monetarną, gospodarczą. Biedne zniewolone narody uciskane rosnącymi procentami EBC.


Biedne to by byly bez euro, idac w slady Islandii lol bo ich waluty bylyby juz zdemolowane.
Majac euro nie straca na dewaluacji tylko musza obnizyc dlugi i deficyty. A co do rosnacych % ECB to ci cos przejaralo Question, stopy ECB sa niskie a banki zaostaly zasilone gorami euro. I jeszcze co do nachapania sie problemow przez EU. Problemy EU sa mniejsze lub porownywalne z USA a Japonia ma jeszcze gorsze. Wiec nie sa to problemy EU tylko swiatowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Konieczko
Gość
PostWysłany: 30 Gru 2009, 1:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zatroskany, przejedz sie do Irlandii, Hiszpanii i popatrz jak wygladaja biura pracy i praca w ogole i przysluchaj sie co ludzie mowia miedzy soba i jakie masz ogolne wrazenie.
A potem odwiedz Islandie.
I na podstawie tego co widzisz - porownaj "kryzysy", a nei na podstawie tego co pisza i mowia inni.

A poza tym, 10 000zl zarobione w 6 dni to kryzysowa stawka ?
I w jakim kraju to mozliwe ?
W tym ze "zdemolowaną" walutą!
Powrót do góry
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 30 Gru 2009, 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konieczko napisał:
Zatroskany, przejedz sie do Irlandii, Hiszpanii i popatrz jak wygladaja biura pracy i praca w ogole i przysluchaj sie co ludzie mowia miedzy soba i jakie masz ogolne wrazenie.


Jeszcze raz: Te kraje maja potezny kryzys ale nie ma on nic wspolnego z euro. Przeciwnie, dzieki euro uniknely jeszcze wiekszych problemow.

Konieczko napisał:

A potem odwiedz Islandie.
I na podstawie tego co widzisz - porownaj "kryzysy", a nei na podstawie tego co pisza i mowia inni.


Istotnie, poziom bezrobocia w Islandii wynoszacy 8%jest nizszy ale tez trudno bezposrednio porownac to ze znacznie wiekszymi krajami. Problem jest tez w tym ze w Islandii bedzie pelzajacy dlugotrwaly kryzys ktory jeszcze sie wlasciwie nie zaczal bo nie zaczely sie splaty dlugow:

Spłaty pożyczek w wysokości 40 procent dochodu narodowego

Państwo islandzkie będzie musiało wydać około 40 procent swoich dochodów na spłatę pożyczek zgodnie z planem budżetu ministerstwa finansów.

W 2011 roku spłata zadłużenia wyniesie 60 procent dochodów państwa.

http://translate.google.com/translate?js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&layout=1&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.icelandreview.com%2Ficelandreview%2Fdaily_news%2F%3Fcat_id%3D16539%26ew_0_a_id%3D355898&sl=en&tl=pl

Konieczko napisał:

A poza tym, 10 000zl zarobione w 6 dni to kryzysowa stawka ?
I w jakim kraju to mozliwe ?
W tym ze "zdemolowaną" walutą!


To znaczy kazdy zrabia na tydzien 2500 euro czyli na miesiac 10 000 euro lol. Co do zdemolowania waluty to liczy sie jak gwaltownie i o ile spadla w porownaniu do poprzedniego okresu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stalin
Gość
PostWysłany: 30 Gru 2009, 15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konieczko, 10 tys zl w tydzien? Shocked , co Ty dyrektorem banku jestes Very Happy Very Happy , czy przelicznik masz przed kryzysowy? Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Czarna Kaska
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 12
PostWysłany: 30 Gru 2009, 17:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konieczko w bonusie dyrektorem jest Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Czarna Kaska
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 23 Mar 2009
Posty: 12
PostWysłany: 30 Gru 2009, 17:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ludzie co wy za brednie piszecie Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AcidBurn

Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 426
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 30 Gru 2009, 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hmm... a skąd wiecie, gdzie pracuje Konieczko? ;] Zatroskany ja widzę, że Ty naprawdę lubisz się martwić na zapas ;] ja uważam, że za około 5 lat w UE nastąpi potężny kryzys wewnętrzny ;] Euro już woła o pomstę do nieba ;]
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Konieczko
Gość
PostWysłany: 30 Gru 2009, 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zatroskany napisał:

Istotnie, poziom bezrobocia w Islandii wynoszacy 8%jest nizszy ale tez trudno bezposrednio porownac to ze znacznie wiekszymi krajami. Problem jest tez w tym ze w Islandii bedzie pelzajacy dlugotrwaly kryzys ktory jeszcze sie wlasciwie nie zaczal bo nie zaczely sie splaty dlugow:


Wytłumacze to obrazowo -
Gospodarka Islandii to ktos w pelni sil witalnych, komu nagle amputowano wszystkie konczyny i niemal od razu zaczeto poszukiwac supernowoczesnych bioprotez, ktore beda mialy tą zalete ze juz cokolwiek je zmiazdzy, to bedzie mozna je wymienic czy zregenerowac.

Gospodarka Irlandii to natomiast gnijacy, powolnie rozkladajacy sie trup z zaawansowana gangrena, ktory wciaz stoi w garniturze i udaje ze wszystko jest w porzadku.
Kryzys dlugotrwaly to bedzie wlasnie w Irlandii, z tego prostego powodu ze nie osiagnela ona jeszcze dna - bedzie umierac w bolesciach i powoli.

Islandia natomiast dno ma za soba i wchodzi powoli na coraz bardziej intensywna rehabilitacje.

Zanim Irlandia zdechnie w bolesciach, Islandia nauczy sie stawiac pierwsze kroki na swych bioprotezach, a zanim trup Irlandii zmartwychwstanie, by nauczyc si esiedziec bez trzymania, Islandia bedzie biegac na swoich protezach na 110m przez plotki.

To tyle, bez ksiazkowych formulek.
Powrót do góry
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 30 Gru 2009, 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

AcidBurn napisał:
hmm... a skąd wiecie, gdzie pracuje Konieczko?;]


A niech sobie pracuje tylko niech nie twierdzi ze KAZDY kosi 10 000 PLN na tydzien. Niektorzy tak, i to zarowno w ISL jak i w PL Very Happy

AcidBurn napisał:

Zatroskany ja widzę, że Ty naprawdę lubisz się martwić na zapas ;] ja uważam, że za około 5 lat w UE nastąpi potężny kryzys wewnętrzny ;] Euro już woła o pomstę do nieba ;]


I tu jest ciekawe skad wiesz ze 5 lat? Na nosa? Bo na tym forum bylo wielu nochali co rok temu przewidywali na 2009 w Polsce murowany kryzys wiekszy od islandzkiego. Jak sie im tlumaczylo ze zdanego kryzysu w Polsce nie bedzie to dostawali szalu. A teraz widzimy ze kryzysu w Polsce nie bylo. Wiec teraz tez mozna powiedziec ze za 5 lat poteznego kryzysu w EU nie bedzie a raczej pewne ze w Polsce bedzie euro za 5 lat Very Happy. Bo euro to nie zadna pomsta do nieba tylko w tym kryzysie wszyscy maja problemy. Euro jeszcze nie jest takie zle bo dolary, funty i jeny to sie teraz beczelnie drukuje i nie wiadomo jeszcze co z tego wyniknie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 30 Gru 2009, 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konieczko napisał:
Wytłumacze to obrazowo -
Gospodarka Islandii to ktos w pelni sil witalnych, komu nagle amputowano wszystkie konczyny i niemal od razu zaczeto poszukiwac supernowoczesnych bioprotez, ktore beda mialy tą zalete ze juz cokolwiek je zmiazdzy, to bedzie mozna je wymienic czy zregenerowac.

Gospodarka Irlandii to natomiast gnijacy, powolnie rozkladajacy sie trup z zaawansowana gangrena, ktory wciaz stoi w garniturze i udaje ze wszystko jest w porzadku.
Kryzys dlugotrwaly to bedzie wlasnie w Irlandii, z tego prostego powodu ze nie osiagnela ona jeszcze dna - bedzie umierac w bolesciach i powoli.

Islandia natomiast dno ma za soba i wchodzi powoli na coraz bardziej intensywna rehabilitacje.

Zanim Irlandia zdechnie w bolesciach, Islandia nauczy sie stawiac pierwsze kroki na swych bioprotezach, a zanim trup Irlandii zmartwychwstanie, by nauczyc si esiedziec bez trzymania, Islandia bedzie biegac na swoich protezach na 110m przez plotki.

To tyle, bez ksiazkowych formulek.


Niestety twoje obrazowe porownania nie maja pokrycia w liczbach i ogolnej sytuacji. Jesli sie je wezmie pod uwage to obrazowo jest tak: Irlandia to pacjent po zawale, ktoremu zaczyna sie wstawiac rozrusznik, stan ciezki ale dosc stabilny. Islandia to pacjent w komie, przypadek nietypowy ktory nie wiadomo jeszcze jak leczyc ale czeka go ciezka reanimacja. A teraz wyjasnimy w odroznieniu od ciebie dlaczego tak jest.

Najbardziej wrazliwym problemem jest bowiem dlug publiczny czyli zadluzenie panstwa. Irlandia ma poziom dlugu publicznego znacznie nizszy niz Islandia (80% w 2010). Ostre oszczednosci budzetowe ustabilizuja sytuacje a poziom dlugu publicznego jest na poziomie innych krajow. Natomiast Islandia ma 300% co jest liczba niespotykana i nie wiadomo jak sie takie dlugi splaca. Rzad islandzik ma pomysl w postaci ogromnych splat co ma sie zaczac w przyszlym roku ale nie wiadomo jak to bedzie z tymi splatami no bo trzeba bedzie ostro obcinac inne wydatki.

Irlandia ma euro czyli praktycznie nie grozi dewaluacja wiec splaty dlugu nie beda uzaleznione od kursu waluty.

Irlandia ma jeden haczyk w postaci bardzo wysokiego zadluzenia podmiotow prywatnych ale jak dotad z ich splatami nie ma problemu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Konieczko
Gość
PostWysłany: 30 Gru 2009, 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zatroskany napisał:

Konieczko napisał:

A poza tym, 10 000zl zarobione w 6 dni to kryzysowa stawka ?
I w jakim kraju to mozliwe ?
W tym ze "zdemolowaną" walutą!


To znaczy kazdy zrabia na tydzien 2500 euro czyli na miesiac 10 000 euro lol. Co do zdemolowania waluty to liczy sie jak gwaltownie i o ile spadla w porownaniu do poprzedniego okresu.


Zatroskany - przyczytaj dokladnie ten swoj post i stuknij sie glówką o kant stołu.

Co ja napisałem ?

O co Ty dodałeś i potem jeszcze cytujesz SWOJE slowa jako moje ?

Nie napisalem ze KAZDY i ze za kazdy tydzien , czlowieku!

Ja tyle zarobilem za pewien projekt, nie pracujac na godziny.

Ty dokonales nadinperpretacji dopisujac swoje wnioski 6-letniego dziecka i sprzedajesz to jeszcze potem jako moje slowa.

Podobnie oczytasz sie sensacyjnych opowiastek ekonomicznych z pierwszych stron szmatlawych portali w jezyku ci znanym i tworzysz do kilku niezweryfikowanych liczb swoja filozofie, przy czym z tego co piszesz nieraz wynika ze Islandie takze znasz tylko z czytania newsow.

Brawo, kazdy ma prawo do tworzenia wlasnego swiata.
Tylko moze sie to rozwinac w autyzm.
Powrót do góry
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skąd: pUstka
PostWysłany: 31 Gru 2009, 0:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odnośnie tego długu publicznego, zatroskany może wie więcej, więc tylko podaje że Japonia goni Islandię :

http://shareholdersunite.com/2009/11/27/japanese-debt-deflation/

Jako ciekawostkę mogę podać że jakiś Instytut Sobieskiego stwierdza że dług publiczny PL może wynosić nawet 200% GDP Smile http://www.sobieski.org.pl/news.php?id=562

+opinia jeszcze jednego experta,

http://gwiazdowski.blogbank.pl/2009/12/09/sztuczka-z-deficytem/

Dla mnie tak czy inaczej to tylko cyferki, próbowałem się w tym połapać ale jakoś nie wychodzi, "organoleptyczne" stwierdzam jednak że dla mnie i mojej rodziny lepsza Islandia z kryzysem niż Polska ze wzrostem gospodarczym, może za jakieś 15-20 lat to sie zmieni, jak dogonimy czołówkę światową, czego Wam i sobie życzę


Ostatnio zmieniony przez siewa26 dnia 31 Gru 2009, 12:54, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 31 Gru 2009, 9:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Konieczko napisał:
zatroskany napisał:

Konieczko napisał:

A poza tym, 10 000zl zarobione w 6 dni to kryzysowa stawka ?
I w jakim kraju to mozliwe ?
W tym ze "zdemolowaną" walutą!


To znaczy kazdy zrabia na tydzien 2500 euro czyli na miesiac 10 000 euro lol. Co do zdemolowania waluty to liczy sie jak gwaltownie i o ile spadla w porownaniu do poprzedniego okresu.


Zatroskany - przyczytaj dokladnie ten swoj post i stuknij sie glówką o kant stołu.

Co ja napisałem ?

O co Ty dodałeś i potem jeszcze cytujesz SWOJE slowa jako moje ?

Nie napisalem ze KAZDY i ze za kazdy tydzien , czlowieku!

Ja tyle zarobilem za pewien projekt, nie pracujac na godziny.

Ty dokonales nadinperpretacji dopisujac swoje wnioski 6-letniego dziecka i sprzedajesz to jeszcze potem jako moje slowa.

Podobnie oczytasz sie sensacyjnych opowiastek ekonomicznych z pierwszych stron szmatlawych portali w jezyku ci znanym i tworzysz do kilku niezweryfikowanych liczb swoja filozofie, przy czym z tego co piszesz nieraz wynika ze Islandie takze znasz tylko z czytania newsow.

Brawo, kazdy ma prawo do tworzenia wlasnego swiata.
Tylko moze sie to rozwinac w autyzm.


Nie napisales ze to TY zarobiles tylko tak by wynikalo ze kazdy moze tyle zwalic. I do tego jeszcze piszesz "w jakim kraju to mozliwe". Tyle kasy moze byc pozytywne lub negatywne, zalezy od okolicznosci. Na przyklad w malym odleglym kraju na wyspie mozna czasem zarobic wiecej bo jest mniejsza konkurencja ale tez i ceny ogolnie sa wskutek tego wyzsze. Natomiast jesli ktos ma jakies unikalne umiejetnosci i zdarzy sie na nie nagly popyt to wszedzie mozna tyle zarobic. Oprocz tego licza sie dochody w ciagu calego roku. Na przyklad w Polsce 10 000 netto na tydzien czyli pol miliona rocznie to jest placa na poziomie prezesow bankow.

A co do waluty ktora sie nagle zalamuje tak ze sa problemy z wymienialnoscia to w skrocie waluta zdemolowana. Gdyby to sie zdarzylo PLN to na pewno jechalbys na tej walucie jak na dzikiej swini.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 31 Gru 2009, 19:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AcidBurn

Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 426
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 31 Gru 2009, 22:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bez kitu Very Happy
_________________
10.04.2010 - dla mnie najszczęśliwszy dzień mojego życia Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron